Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Koncert Noworoczny
2021.01.25
Koncert Noworoczny

Dom Kultury w Żabiej Woli przygotował dla Mieszkańców muzyczną niespodziankę - Koncert Noworoczny w wykonaniu  Doroty Kołodziej oraz Golden Gate String Quartet. Zapraszamy do jego wysłuchania.

Zapraszamy do zapisów na szkolenie
2021.01.25
Wójt Gminy Żabia Wola zaprasza na kursy językowe

Zwolniło się miejsce w grupie II szkolenia z języka angielskiego realizowanego w ramach projektu "Moje kompetencje - mój sukces" (poziom A2/B1). Nadal można także zapisywać się na listę rezerwową, co również uprawnia do czynnego uczestnictwa w zajęciach.

Oświadczenie o rocznej wartości sprzedanego alkoholu
2021.01.25
Oświadczenie o rocznej wartości sprzedanego alkoholu

Posiadasz zezwolenie na detaliczną sprzedaż alkoholu? Musisz co roku składać oświadczenie o wartości jego sprzedaży. Termin: do 31 stycznia roku następującego po roku za który składasz oświadczenie. 31 stycznia wypada w niedzielę - więc oświadczenie złóż najpóźniej w piątek (29.01)

Nowy odbiorca odpadów komunalnych w Gminie Żabia Wola
2021.01.22
Nowy odbiorca odpadów komunalnych w Gminie Żabia Wola

Od lutego br. nowym odbiorcą odpadów komunalnych od mieszkańców oraz z działek rekreacyjno-wypoczynkowych i domków letniskowych w Gminie Żabia Wola będzie firma Eko-Hetman Sp. z o.o. Gmina zapewni włascicielom nieruchomości worki do selektywnej segregacji odpadów komunalnych.

Prace terenowe związane z badaniem stanu środowiska
2021.01.21
Prace terenowe związane z badaniem  stanu środowiska

W związku z postępem prac przygotowawczych prowadzonych w celu realizacji Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego i Inwestycji Towarzyszących Spółka CKP poinformowała (pismem znak: IRO/110/2021) o rozpoczęciu prac terenowych związanych z badaniem stanu środowiska.

Nowy termin wyborów
2021.01.21
Nowy termin wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola

Wojewoda Mazowiecki wyznaczył nową datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola. Wybory w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 8 przeprowadzone zostaną 18 kwietnia  2021 r.

 

Zimowe utrzymanie dróg - utworzony został specjalny adres e-mail
2021.01.18
Zimowe utrzymanie dróg - utworzony specjalny adres e-mail
Wychodząc naprzeciw potrzebom Mieszkańców Gminy Żabia Wola dotyczącym bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz w zakresie komunikacji na linii Mieszkańcy - Urząd w okresie występowania szczególnego zagrożenia w postaci śliskości nawierzchni dróg spowodowanej obecnie panującą aurą utworzony został specjalny adres e-mail: zima@zabiawola.pl.
 
Szkoły podstawowe otrzymają kolejne tablety
2021.01.15
Szkoły podstawowe otrzymają kolejne tablety

Gmina Żabia Wola zakupiła i przekazała szkołom podstawowym 39 tabletów w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła+. Zgodnie z umową o powierzenie grantu, zakupione tablety zostaną przekazane uczniom oraz nauczycielom na czas nauki zdalnej.

Ruszają zapisy na rehabilitację - już od 18 stycznia
2021.01.15
Ruszają zapisy na rehabilitację

Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka podpisał umowę na świadczenie usług rehabilitacyjnych dla Mieszkańców Gminy Żabia Wola. Wykonawcą zadania jest NZOZ Centrum Rehabilitacji Domowej Sp.j. z siedzibą w Milanówku.

W mroźne dni zadbaj o swojego pupila!
2021.01.14
W mroźne dni zadbaj o swojego pupila!

W związku ze zbliżającym się ochłodzeniem przypominamy o konieczności zapewnienia zwierzętom pomieszczenia chroniącego je przed zimnem. Psom podwórkowym należy zapewnić budę ocieplaną np. słomą lub styropianem, zaś kotom budki lub inne ciepłe pomieszczenia.

Apel o wrażliwość
2021.01.12
Apel o wrażliwość

W najbliższych dniach przewidywany jest znaczny spadek temperatury.  W związku z tym, jak co roku, apelujemy do Państwa o wrażliwość i reagowanie na sytuację zagrożenia życia, zdrowia bądź prawidłowego funkcjonowania mieszkańców narażonych na działanie niskich temperatur.

Płać podatki, tam gdzie mieszkasz
2021.01.08
Płać podatki, tam gdzie mieszkasz

Zachęcamy wszystkie osoby mieszkające na terenie naszej gminy do rozliczania podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim. Blisko 40 % podatku PIT odprowadzanego przez mieszkańców trafia do gminy – zgodnie ze wskazanym miejscem zamieszkania.

Liryka online - konkurs recytatorski
2021.01.05
Liryka online - konkurs recytatorski

Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim „Liryka online”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie do 14 stycznia 2021 r. do godz. 12:00  wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia oraz pliku filmowego z recytacją.

Planowany remont drogi powiatowej na terenie Gminy Żabia Wola
2021.01.04
Planowany remont drogi powiatowej na terenie Gminy Żabia Wola

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim ogłosił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na Remont drogi nr 1519W ul. Długiej relacji Żelechów - Kaleń na długości około 900 mb.

Ferie 2021 w Domu Kultury w Żabiej Woli
2021.01.04
Ferie 2021 w Domu Kultury w Żabiej Woli

Dom Kultury w Żabiej Woli w dniach 4 – 15 stycznia 2021 r. zaprasza na bezpłatne zajęcia malarstwa i rysunku (wymagana rejestracja mailowa w celu uzyskania linku) oraz bezpłatne zajęcia rękodzielnicze i taneczne (filmy wyemitowane na naszych platformach online).

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00

baner toplayer
Zmiana zasad pracy Urzędu Gminy Żabia Wola