Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • busregio

Strona internetowa z informacjami o nowych połączeniach autobusowych

Na stronie busregio.pl zamieszczone zostały rozkłady jazdy, mapy i schematy, informacje o taryfie biletowej obowiązującej na liniach autobusowych organizowanych przez Powiat Grodziski, Grodzisk Maz. i Gminę Żabia Wola oraz linii Warszawa - Mszczonów.

 • Dowóz uczniów

Dowóz uczniów do szkół

Uczniowie szkół podstawowych w gminie Żabia Wola przejazdy autobusami z domu do szkoły i ze szkoły do domu mają za darmo.
Bilety dla wszystkich uczniów zostały zakupione przez Gminę.

 • bilety autobusowe

Zakup biletów autobusowych

Bilety miesięczne na linie 30, 31 i 32 można nabywać w dniach 30-31 lipca i 3-4 sierpnia (w ostatnich dwóch i pierwszych dwóch dniach roboczych miesiąca) od godziny 10:00 do godziny 18:00. Od 28 sierpnia sprzedaż biletów miesięcznych w punkcie w Żabiej Woli będzie prowadzona na wszystkie linie autobusowe.

 • Rozwój transportu publicznego

Rozwój transportu publicznego na terenie Gminy Żabia Wola

Szanowni Mieszkańcy. Niedawno informowaliśmy o pozyskaniu dużego dofinansowania na funkcjonowanie linii autobusowych w naszej Gminie i w Powiecie Grodziskim. Pierwotnie planowano uruchomienie połączeń od 1 lipca, jednak przedłużyły się niezależne od Gminy Żabia Wola procedury związane z zawarciem Umowy z Operatorem. Uruchomienie nowych połączeń autobusowych zaplanowano w połowie przyszłego tygodnia.

 • Nowy Transport Publiczny w Gminie Żabia Wola

Nowy Transport Publiczny w Gminie Żabia Wola

Gmina Żabia Wola pozyskała dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na realizację w 2020 r. zadań w zakresie przewozów autobusowych.

 • objazd

Uwaga objazd w miejscowościach Kaleń i Ciepłe

W związku z przebudową drogi powiatowej nr 1521 w miejscowościach Kaleń i Ciepłe czasowo zmienia się trasę przejazdu linii autobusowych G i S w obu kierunkach. Trasa objazdu przebiega ulicą Makową i Skulską (tak jak przedstawiono na mapie) i obowiązuje do 10 lipca 2020 r.

 • rozkład jazdy

Rozkład jazdy autobusów w dniach 16-18 czerwca 2020 r.

Uprzejmie informujemy, że w związku z egzaminem ósmoklasisty w dniach 16-18 czerwca (wtorek - czwartek) 2020 r.  na wszystkich liniach autobusowych w Gminie Żabia Wola będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy.

 • test autobusu

Żabia Wola testuje autobus ZAZ A10

Nie tracimy czasu w okresie epidemii i cały czas pracujemy nad organizacją i rozwojem transportu publicznego w naszej Gminie. Dzisiaj testujemy nowy autobus ZAZ A10, który będzie jeździł na linii G od godziny 11 do godziny 15 .

 • objazd

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej

W związku z przebudową drogi powiatowej nr 1519 w miejscowościach Kaleń-Towarzystwo i Ojrzanów-Towarzystwo czasowo zmienia się trasę przejazdu linii autobusowych O i S w obu kierunkach.

 • Ograniczenia w komunikacji publicznej

Ograniczenia w komunikacji publicznej

Usługi Transportowe Jerzy Wiśniewski informuje Państwa Podróżnych, że w okresie od 16.03.2020 do 25.03.2020 r. ogranicza komunikację.

 • rozkład jazdy

Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów

Od czwartku 12.03 do odwołania na liniach B, G i O obowiązuje rozkład jazdy w dni robocze niebędące dniami nauki szkolnej (tak jak w okresie ferii). Linie W i Z zostają zawieszone.

 • Transport

Linia G będzie obsługiwana dużymi autobusami

W związku z dużym zainteresowaniem połączeniami linii G wszystkie poranne kursy do Grodziska Mazowieckiego, odjeżdżające z Petrykoz o 4.25, 5.25, 6.25 i 7.08 będą obsługiwane dużymi autobusami.

 • Schemat połączeń autobusowych, rozkłady

Komunikacja autobusowa wraca do standardowego rozkładu jazdy

Od poniedziałku 24 lutego komunikacja autobusowa wraca po zimowych feriach szkolnych do standardowego rozkładu jazdy. Rozkłady jazdy linii B, G, M, O, S, Z nie zmieniają się - będą takie same jak przed feriami.

 • testy

Trwają testy autobusów

Gmina Żabia Wola we współpracy z lokalnymi przewoźnikami prowadzi testy nowoczesnych, ekologicznych autobusów. Mieszkańcy Gminy  podróżują dziś linią G  mają możliwość skorzystania z  przejazdu autobusem Solaris Urbino 12 IV Electric.

 • autobus

Testy autobusów

Od 27 stycznia br. Urząd Gminy Żabia Wola będzie przeprowadzał testy autobusów Solaris Urbino 12 IV Electric, Mercedes eCitaro oraz Mercedes Sprinter. Pojazdy będą obsługiwały wybrane linie autobusowe w gminie.

 • rozkład specjalny

Specjalny rozkład jazdy na linii O i Z

Na linii O i Z w dniach 2 i 3 stycznia 2020 r. będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy autobusów.

 • bezpłatny transport

Rozkład jazdy bezpłatnych połączeń autobusowych kursujących w Noc Sylwestrową

W Noc Sylwestrową uruchomiona zostanie specjalna, bezpłatna komunikacja autobusowa na terenie Gminy Żabia Wola, dowożąca ok. godz. 21:30-22:10 na Koncert Sylwestrowy przy Domu Kultury w Żabiej Woli i odwożąca po zakończonej imprezie ok. godz. 00:30-40.

 • Połączenia autobusowe

Połączenia autobusowe w Gminie Żabia Wola od 11 grudnia 2019 roku

Przygotowaliśmy dla Państwa rozkłady jazdy autobusów w formie wygodnej w użyciu książeczki, która będzie dostępna w obiektach użyteczności publicznej oraz w sklepach na terenie Gm. Żabia Wola. Do pobrania także wersja elektroniczna.

 • Schemat rozmieszczenia przystanków od 11.12.2019

Nowe rozkłady jazdy obowiązujące od 11.12.2019 r.

Od 11 grudnia br. wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy linii autobusowych na terenie Gminy Żabia Wola.

 • Schemat połączeń autobusowych od 01.12.2019

Korekta rozkładów jazdy

Od 1 grudnia br. wprowadzona zostanie korekta rozkładów jazdy.
NOWE POŁĄCZENIA, CZĘSTSZE KURSY (aż 17 razy dziennie do Grodziska Maz. - teraz 11), wydłużenie bezpośredniej linii z Grodziska Maz. do miejscowości Grzegorzewice i Petrykozy. Utworzone zostaną nowe połączenia.

 • rozkłady jazdy

Rozkłady jazdy autobusów ulegną zmianie

Od 1 grudnia br. wprowadzona zostanie korekta linii autobusowych na terenie Gminy Żabia Wola. Skorygowane zostaną trasy linii autobusowych, zwiększy się liczba kursów. Będzie to kolejny krok rozwoju naszego transportu publicznego.

 • Rozkład jazdy - linia OZ

Autobus do miejscowości Zaręby

Od 18 września 2019 roku, od początku kursowania autobusy linii Z zostają skierowane przez wyremontowaną drogę do miejscowości Zaręby. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: Zaręby Kasztanowa (w obu kierunkach), Zaręby Zięby (w obu kierunkach) i Zaręby Słowika.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy od 6 września

UWAGA! Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów dowożących dzieci do szkół podstawowych obowiązujące od 6 września 2019 r

Zmiana rozkładu jazdy podyktowana jest innym, niż zakładano podczas projektowania rozkładu jazdy ustawieniem zajęć w szkole podstawowej w Ojrzanowie i dostosowaniem połączeń do godzin rozpoczęcia i zakończenia zajęć przez dzieci.
Szczegółowy rozkład jazdy w postaci tabeli zostanie opublikowany w oddzielnym komunikacie.
 • Rozkład jazdy obowiązujący od dnia 3 września 2019 r.

Dowóz dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Żabia Wola w roku szkolnym 2019/2020

Rozkład jazdy linii autobusowych na terenie Gminy Żabia Wola w roku szkolnym 2019/2020

 • podpisanie umowy

Umowa na dowóz dzieci do szkół została podpisana

Gmina Żabia Wola podpisała dziś umowę z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim na realizację zamówienia pn. Dowóz dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Żabia Wola w roku szkolnym 2019/2020 na podstawie zakupionych biletów miesięcznych.

 • Przystanki autobusowe

Nowa lokalizacja przystanków autobusowych

Do końca maja 2019 zostaną zlikwidowane przystanki autobusowe usytuowane przy trasie S8. Przystanki zostaną przeniesione w projektowane miejsca docelowe, czyli drogi serwisowe zlokalizowane wzdłuż trasy S8.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00