Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Rachmistrzowie ruszają w teren!
2021.06.25
Rachmistrzowie ruszają w teren!

Wraz z poprawą sytuacji epidemicznej zezwolono rachmistrzom na prowadzenie wywiadów bezpośrednich. W województwie mazowieckim ruszają oni w teren od 23 czerwca.

Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących
2021.06.24
Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących

22 czerwca 2021 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 28. przypadku wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono w miejscowości Otwock (gm. Otwock, powiat otwocki). 

Gratulacje dla naszych uczniów !
2021.06.24
Gratulacje dla naszych uczniów !

W trzech szkołach podstawowych Gminy Żabia Wola odbyły się dzisiaj uroczyste wręczenia nagród w gminnych konkursach organizowanych pod patronatem Wójta Gminy Żabia Wola. Podziękowania z rąk Pana Piotra Rybki Wójta Gminy Żabia Wola odebrali również Nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do udziału oraz koordynowali przebieg oraz organizację konkursów.

Koncert w Pałacu Ojrzanów
2021.06.23
Koncert w Pałacu Ojrzanów

W imieniu Fundacji „Przyjaciele Muzyki” zapraszamy do Muzycznego Salonu w Pałacu Ojrzanów na pierwszy tegoroczny koncert, który odbędzie się już w najbliższy w piątek 25 czerwca o godz. 19:00.

Zagłosuj na projekt naszej szkoły "Geometryczni odkrywcy"
2021.06.23
Zagłosuj na projekt naszej szkoły "Geometryczni odkrywcy"
Z radością informujemy, że projekt Szkoły Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie "Geometryczni odkrywcy" zgłoszony do programu MPOTĘGA otrzymał wysokie noty i dofinansowanie w VIII edycji tego programu. Na projekt, który zdobędzie najwięcej głosów, czeka dodatkowy grant na edukację matematyczną, w wysokości 5 tys zł.
Seniorze zostań w domu - upały
2021.06.22
Seniorze zostań w domu - upały

W związku z bardzo wysokimi temperaturami powietrza przekraczającymi 30°C Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli apeluje, aby pamiętać o osobach starszych, samotnych, i potrzebujących pomocy.

Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych
2021.06.22
Otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych

Wójt Gminy Żabia Wola - Gminny Komisarz Spisowy w Żabiej Woli ogłasza nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. Narodowego Spisu Powszechnego - NSP 2021.

Niedozwolony zrzut nieczystości do gminnej oczyszczalni. Prosimy o pomoc.
2021.06.21
Niedozwolony zrzut nieczystości do gminnej oczyszczalni. Prosimy o pomoc Mieszkańców

Jest nam niezmiernie przykro z powodu dyskomfortu, na jaki w ostatnich dniach zostali narażeni mieszkańcy, których posesje zlokalizowane są w sąsiedztwie gminnej oczyszczalni ścieków. Rozumiemy Państwa niezadowolenie. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać problem nieprzyjemnego zapachu, który jest szczególnie uciążliwy przy wysokich temperaturach.

Spotkanie dotyczące rozwiązywania problemów alkoholowych
2021.06.21
Spotkanie dotyczące rozwiązywania problemów alkoholowych

26 maja 2021 roku w Domu Kultury w Żabiej Woli na wniosek Prezesa Grodziskiego Stowarzyszenia „13” – Pana Przemysława Stelmaszczyka oraz Radnej Pani Małgorzaty Kozickiej odbyło się spotkanie dotyczące rozwiązywania problemów alkoholowych.

Uwaga! Zwierzę na drodze!
2021.06.21
Uwaga! Zwierzę na drodze!

Wiosna i lato to okres w którym wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Dlatego  apelujemy do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. Na drogach gminy Żabia Wola dochodzi do zdarzeń z udziałem leśnych zwierząt.

Rusza program bezpłatnej pomocy psychologicznej dla mieszkańców województwa mazowieckiego
2021.06.21
Rusza program bezpłatnej pomocy psychologicznej dla mieszkańców województwa mazowieckiego

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą już teraz bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne w ramach dedykowanej dla nich grupy wsparcia, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec województwa (bez względu na wiek) potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną.

Webinar dla przedsiębiorców - Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy
2021.06.21
Webinar dla przedsiębiorców - Regionalny Fundusz Pożyczkowy

Webinar dla przedsiębiorców z obszaru właściwości Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Piasecznie (pow. grodziski, nowodworski, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni) odbędzie się 23 czerwca 2021 r. o godzinie 11.00.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00