Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • czas rozliczyć sprzedaż alkoholi

Czas rozliczyć sprzedaż napojów alkoholowych

Każdy przedsiębiorca posiadający zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych ma obowiązek do 30 września 2023 roku uiścić opłatę za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

 • spotkanie konsultacyjne

Spotkania konsultacyjne Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Sekretarz Stanu Piotr Uściński zaprasza przedsiębiorców z powiatu grodziskiego, warszawskiego zachodniego i piaseczyńskiego na spotkanie z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, które odbędzie się 30 maja 2023 r. o godzinie 13:30 w Domu Kultury w Żabiej Woli (Żabia Wola ul. Warszawska 27).

 • Seminarium on-line

Regionalna pomoc publiczna na nowe inwestycje - seminarium dla przedsiębiorców

Od 1 stycznia 2022 r. wejdą w życie przepisy dotyczące regionalnej pomocy publicznej na nowe inwestycje. Mając na uwadze wprowadzenie nowych uregulowań prawnych zapraszamy do udziału w seminarium, które skierowane jest do przedsiębiorców z sektora MSP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa), jak również do dużych firm działających w województwie mazowieckim. 

 • ŁSSE

Wsparcie ŁSSE dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna udziela wsparcia w postaci zwolnienia z podatku CIT lub PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, na okres od 10 do 15 lat w zależności od lokalizacji inwestycji. Pomoc publiczna przyznawana jest z tytułu: nowej inwestycji lub nowych miejsc pracy.

 • Webinar dla przedsiębiorców - Regionalny Fundusz Pożyczkowy

Webinar dla przedsiębiorców - Regionalny Fundusz Pożyczkowy

W trudnym okresie pandemii, mając na uwadze pomoc lokalnym przedsiębiorcom dotkniętych jej skutkami, w imieniu Sekretarza Województwa Mazowieckiego informuję, iż Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. przeprowadza w formule on-line serię webinarów, które mają przybliżyć ofertę Funduszu i zachęcić do skorzystania z możliwości jakie może zaproponować przedsiębiorcom.

 • REGIOSTARS Awards 2021

REGIOSTARS Awards 2021

Komisja Europejska ogłosiła konkurs na najlepsze projekty polityki spójności w Unii Europejskiej. To już czternasta edycja REGIOSTARS Awards 2021. W związku z tym, zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich obecnych i byłych beneficjentów programów RPO WM 2014-2020 oraz PO WER.

 • ceidg

Sprawy w CEIDG załatwisz w Urzędzie Gminy

Urząd Gminy Żabia Wola wznawia bezpośrednią obsługę interesantów, którzy chcą dokonać wpisów w CEIDG w urzędzie.  Obsługa będzie realizowana z zachowaniem określonych zasad.

 • Podatki

Informacja dla przedsiębiorców z Gminy Żabia Wola

W związku z epidemią COVID-19 ustanowione zostały czasowe ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej przedsiębiorców działających w różnych branżach.
Powyższe spowodowało negatywne skutki finansowe dla przedsiębiorców.

 • Tarcza Antykryzysowa

Ruszyła strona internetowa dotycząca Tarczy Antykryzysowej

Informacje o rozwiązaniach – m.in. dla przedsiębiorców – przewidzianych w Tarczy Antykryzysowej – zawiera uruchomiona 1 kwietnia br. strona internetowa dotycząca tego pakietu. Jest ona dostępna pod adresem: www.gov.pl/tarczaantykryzysowa. Wraz z infolinią, ma to być narzędzie pomocne przedsiębiorcom, którzy – przez pandemię koronawirusa – wpadli w kłopoty.

 • Wniosek on-line

Przedsiębiorco! #ZOSTANWDOMU, złóż wniosek on-line

Pamiętaj, że wszystkie sprawy w CEIDG możesz załatwić przez Internet przy użyciu darmowego Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

 • Informacja dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie usług fryzjerskich i kosmetycznych Przedsiębiorco...

Informacja dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie usług fryzjerskich i kosmetycznych

W myśl art. 16 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, osoby inne niż udzielające świadczeń zdrowotnych, podejmujące czynności, w trakcie wykonywania których dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek ludzkich, są obowiązane do wdrożenia i stosowania procedur zapewniających ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi.

 • Rejestr BDO

Szkolenie dla przedsiębiorców (Rejestr – BDO)

Uwaga! Szkolenie na temat „Opłat za korzystanie ze środowiska, opłaty produktowej oraz rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr – BDO) i bazy BDO”.

 • Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Przedsiębiorców

Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Przedsiębiorców

Prowadzisz swój biznes? Myślisz o jego rozwoju, ale brakuje ci środków? Weź udział w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym, które odbędzie się 2 października 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatu Grodziskiego, przy ul. Kościuszki 30.
 

 • konferencja

Konferencja dla przedsiębiorców

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji pt. „Klucz do sukcesu przedsiębiorstwa – jak łączyć siły i pozyskać środki finansowe na działalność biznesową” proszone są o przesłanie zgłoszenia do 24 czerwca 2019 r. do godziny 16:00 na adres e-mail: m.tylczynski@zabiawola.pl

 • logo CEIDG

Wykreślanie wpisów przedsiębiorców z CEIDG

Wbrew doniesieniem medialnym w dniu 19 maja 2018 r. z CEIDG nie zostaną wykreślone "setki tysięcy " przedsiębiorców, ale tylko te wpisy, które nie umożliwiają identyfikacji przedsiębiorcy. Są to wpisy powstałe kilkanaście lat temu i więcej. Nierzadko zawierają szczątkowe dane (np. tylko imię i nazwisko). Wpisy te od lat są nieaktywne, nie dokonywano w nich żadnej modyfikacji.

 • JPK

Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Do dużych, średnich oraz małych firm, wraz z początkiem roku dołączyli mikroprzedsiębiorcy. Tym samym w lutym, po raz pierwszy, wszyscy czynni podatnicy podatku VAT prześlą do administracji skarbowej JPK_VAT. Ostatnią grupą objętą obowiązkiem wysyłania pliku są mikroprzedsiębiorcy, czyli firmy zatrudniające do 10 osób (i osiągające do 2 mln euro obrotów), które składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, także jednoosobowe działalności gospodarcze.

 • Plakat

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00