Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Zbiórka odpadów - gabaryty, sprzęt RTV/AGD, elektrośmieci

Odbiór gabarytów, zużytych sprzętów RTV/AGD oraz elektrośmieci

Przypominamy o terminie zgłaszania odpadów wielogabarytowych, zużytych sprzętów RTV/AGD oraz elektrośmieci. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 29 października 2021 r. pod numerem tel: 22 729 98 98, 22 72998 99 bądź 46 858 27 26.
 • Zbiórka odpadów

Zbiórka odpadów: opony, leki, akumulatory, worki po nawozach rolniczych

Przypominamy, że w dniu 25.09.2021 r. (sobota) w godzinach 8:00 do 12:00, na parkingu pomiędzy Urzędem Gminy Żabia Wola a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej odbędzie się zbiórka odpadów: opony, leki, akumulatory, worki po nawozach rolniczych.

 • Sprzątanie Świata

Myślę, więc nie śmiecę – Sprzątanie Świata w Gminie Żabia Wola

17 września startuje 28 finał Akcji Sprzątanie Świata. Nic więc dziwnego, że właściwie każdy mieszkaniec zapytany o sprzątanie świata, nie tylko wie, o co chodzi, ale sam, jako uczeń, absolwent czy też rodzic, brał czynny udział w którejś z 27 minionych edycji Akcji.

 • Segreguj i oszczędzaj

Segreguj i oszczędzaj, kompostujesz - nie marnujesz

Ziemia jest naszym domem, do którego klucze przekażemy dzieciom i kolejnym pokoleniom. Musi pozostać czysta, zadbana i pełna surowców naturalnych, a segregacja odpadów powinna być osobistym wyborem każdego z nas. Prawidłowa selekcja śmieci w domach to nasz realny wkład w dbałość o środowisko, przejaw wysokiej kultury i świadomości ekologicznej, a także tańsza opcja pozbywania się odpadów.

 • plakat

Warsztaty "Źródło życia z butelek PET"

18 sierpnia w godz. 11:00- 13:00 w Strefie Relaksu zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci pt. "Źródło życia z butelek PET". Uczestnicy będą mogli m.in. samodzielnie wykonać samonawadniającą się doniczkę lub karmnik dla ptaków z butelek pet, zagrać w wielkoformatową grę "memory" na temat segregacji i porozmawiać z operatorem śmieciarki.

 • odbiór odpadów

Odbiór odpadów z ul. Mszczonowskiej i ul. Iskry w Bartoszówce

Z uwagi na remont odcinka ul. Mszczonowskiej na odcinku w miejscowości Bartoszówka odbiór odpadów segregowanych oraz zmieszanych z ul. Mszczonowskiej oraz ul. Iskry zostanie zrealizowany w dniach 9 -13  sierpnia 2021 r.

 • zgłoszenie

Odbiór gabarytów, zużytych sprzętów RTV/AGD oraz elektrośmieci

Zgłoszenia dotyczące odbioru odpadów wielogabarytowych, zużytych sprzętów RTV/AGD oraz elektrośmieci przyjmowane są do dnia 6 sierpnia 2021 r. pod nr tel.: 46 858 27 26, 46 858 27 34 oraz 22 729 98 98

Podsumowanie warsztatów o segregacji odpadów komunalnych

19 lipca 2021 r. na terenie „Strefy Relaksu” utworzonej w parku przy zabytkowym dworku, będącym siedzibą Domu Kultury w Żabiej Woli, odbyły się warsztaty o segregacji odpadów komunalnych, podczas których uczestnicy spotkania - najmłodsi mieszkańcy Gminy Żabia Wola wraz ze swoimi rodzicami- dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady.  

 • warsztaty

Warsztaty o segregacji odpadów

19 lipca br. o godzinie 13:00 zapraszamy do naszej Strefy relaksu na warsztaty na temat segregacji odpadów. Zajęcia prowadzone będą przez pracowników Referatu Rozwoju i Gospodarki Urzędu Gminy Żabia Wola. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczestników warsztatów będzie możliwość obejrzenia śmieciarki.
 • Zbiórka odpadów

Zbiórka odpadów: opony, leki, akumulatory, worki po nawozach rolniczych

Przypominamy, że w dniu 26.06.2021 r. (sobota) w godzinach 8:00 do 12:00, na parkingu pomiędzy Urzędem Gminy Żabia Wola a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej odbędzie się zbiórka odpadów: opony, leki, akumulatory, worki po nawozach rolniczych.
 
 • zgłoszenia odpady

Odbiór gabarytów, zużytych sprzętów RTV/AGD oraz elektrośmieci

Zgłoszenia dotyczące odbioru odpadów wielogabarytowych, zużytych sprzętów RTV/AGD oraz elektrośmieci przyjmowane są do dnia 14 maja 2021 r. pod nr tel.: 46 858 27 26, 46 858 27 34 oraz 22 729 98 98

 • harmonogam

Odbiór odpadów komunalnych w związku z remontem ul. Długiej w m. Kaleń i Żelechów

w związku z remontem ul. Długiej w miejscowości Kaleń i Żelechów, odbiór odpadów komunalnych od dnia 19.04.2021 r. do odwołania będzie realizowany zgodnie z nowym harmonogramem.

 • zbiórka opon

Zbiórka odpadów: opony, leki, akumulatory, worki po nawozach rolniczych

10.04.2021 r. (sobota) w godzinach 8:00 do 12:00, na parkingu pomiędzy Urzędem Gminy Żabia Wola a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej odbędzie się odbiór odpadów typu: opony, leki, akumulatory, worki po nawozach rolniczych.

 • kontrole

Kontrole segregacji odpadów komunalnych w Gminie Żabia Wola

Urząd Gminy w Żabiej Woli prowadzi kontrole w zakresie przestrzegania przez mieszkańców zasad segregacji odpadów komunalnych oraz stanu faktycznego ilości osób zamieszkiwanych wg złożonej deklaracji.

 • podpisanie umowy

Umowa na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Żabia Wola podpisana

26 lutego 2021 r. zawarta została nowa umowa na „ Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Gminie Żabia Wola”. Nowym odbiorcą odpadów komunalnych od mieszkańców będzie firma Eko-Hetman Sp. z o.o. 

 • utracone pojemniki

Zgłoś utratę pojemnika

Prosimy wszystkich właścicieli nieruchomości, których prywatne pojemniki zostały omyłkowo zabrane przez firmę Jarper Sp. z o.o. o niezwłoczne zgłoszenie się do Referatu Rozwoju i Gospodarki tel. 46 858 27 26, e-mail: odpady@zabiawola.pl

 • odbiór odpadów

Nowy odbiorca odpadów komunalnych w Gminie Żabia Wola

Od lutego 2021 r. nowym odbiorcą odpadów komunalnych od mieszkańców oraz z działek rekreacyjno-wypoczynkowych oraz domków letniskowych w Gminie Żabia Wola będzie firma Eko-Hetman Sp. z o.o. ul. Turystyczna 26, 05-830 Nadarzyn.

Odbiór odpadów typu: opony, leki, akumulatory, worki po nawozach rolniczych

12.12.2020 r. (sobota) w godzinach 8:00 do 12:00, na parkingu pomiędzy Urzędem Gminy Żabia Wola a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej odbędzie się odbiór odpadów typu: opony, leki, akumulatory, worki po nawozach rolniczych.

 • Nowe zasady gospodarki odpadami komunalnymi

Nowe zasady gospodarki odpadami

Od dnia 1 lipca 2020 r. wchodzą w życie nowe zasady gospodarki odpadami komunalnymi.

 • ABC segregacji

Zmiany w gospodarce odpadami

Informujemy o zmianach w gospodarce odpadami komunalnymi na terenie Gminy Żabia Wola. W związku z rosnącymi cenami za usługę odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, zrezygnowaliśmy z obsługi podmiotów gospodarczych na terenie Gminy Żabia Wola.

 • Ważne zmiany

Ważne zmiany w gospodarce odpadami

W związku z zagrożeniem wynikającym z rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 zostały wprowadzone wyjątkowe zasady powiadomienia o wysokości opłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz konieczności złożenia nowych deklaracji w przypadku chęci skorzystania z ulgi za posiadanie kompostownika.

 • Odbiór odpadów

Informacja o odpadach komunalnych w Gminie Żabia Wola

W związku z dwukrotnym nierozstrzygnięciem postępowania przetargowego na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zostaliśmy zmuszeni do zawarcia umowy na okres dwóch miesięcy (marzec, kwiecień) z tym samym wykonawcą firmą Jarper na dotychczasowych warunkach w zakresie selektywnej zbiórki odpadów.

 • Odbiór odpadów typu: opony, leki, akumulatory, worki po...

Odbiór odpadów typu: opony, leki, akumulatory, worki po nawozach rolniczych

Przypominamy, że w dniu 06.06.2020 r. (sobota) w godzinach 8:00 do 12:00, na parkingu pomiędzy Urzędem Gminy Żabia Wola a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej odbędzie się odbiór odpadów typu: opony, leki, akumulatory, worki po nawozach rolniczych.

 • odpady

Zbliża się termin opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za I kwartał

Przypominamy, że 10 stycznia upływa termin opłaty za I kwartał 2020 r. z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi. Jednocześnie przypominamy o zmianie stawek opłat za 1 mieszkańca, która obowiązuje od 1 kwietnia 2019 r.

Opóźnienie w odbiorze odpadów komunalnych

Informujemy, że w związku z awarią jednej ze śmieciarek w dniu 15.10.2019 r. (wtorek) wystąpiło opóźnienie w odbieraniu od Państwa odpadów komunalnych (worek żółty, niebieski).
Odpady zostaną odebrane w sobotę 19.10.2019 r. Prosimy o pozostawienie worków przed posesjami do godziny 6.30.

 • porzucone odpady

Przy ulicy Przejazdowej w Zalesiu podrzucono odpady

Dziś w nocy ktoś dopuścił się czynu podrzucenia odpadów z działalności gospodarczej zajmującej się serwisowaniem pojazdów ciężarowych. Odpady zostały wyrzucone w miejscowości Zalesie przy ulicy Przejazdowej. Prosimy o pomoc w ustaleniu sprawcy.

 • termin opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Zbliża się termin opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za kwartał IV

Przypominamy, że 10 października upływa termin opłaty za IV kwartał 2019 r. z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi. Jednocześnie przypominamy o zmianie stawek opłat za 1 mieszkańca, która obowiązuje od 1 kwietnia 2019 r.

 • Akcja Sprzątania Świata na terenie Gminy Żabia Wola

Wspólnie sprzątanie Świata na terenie Gminy Żabia Wola

Zachęcamy do udziału w Akcji Sprzątania Świata na terenie Gminy Żabia Wola w dniu 28.09.2019 r.
Akcja organizowana przez Urząd Gminy przy współpracy Sołtysów.

Problem z odbiorem odpadów komunalnych

W ubiegły piątek firma Jarper sp. z o.o.  - wykonawca odpowiedzialny za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Żabia Wola - złożyła „wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym”.

Opłata za wywóz odpadów - nowe stawki

Od dnia 01.04.2019, tj. w drugim kwartale br., będą obowiązywać nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych. Za odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny (segregowanych) zapłacimy 17 zł od Mieszkańca, zaś za odpady niesegregowane 29 zł.

Od 1 stycznia 2018 zmiana opłaty za śmieci

Rada Gminy Żabia Wola w dniu 28 listopada 2017 r. podjęła uchwały w sprawie ustalenia stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

Ewidencja zbiorników

Właściciele nieruchomości proszeni są o wypełnienie i dostarczenie do Urzędu Gminy w Żabiej Woli w terminie do 31.12.2017 r., oświadczenia o posiadanym zbiorniku bezodpływowym (szambo), przydomowej oczyszczalni ścieków lub o innej formie gospodarowania nieczystościami ciekłymi na nieruchomości. Aktualna ewidencja jest bardzo istotna np. przy opracowaniu planu rozwoju sieci kanalizacyjnej.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00