Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • mias

Zakończono realizację zadań współfinansowanych ze środków „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”

Dofinansowanie przewidywało przekazanie na rzecz Gminy Żabia Wola kwoty w wysokości 10 tysięcy złotych dla każdej miejscowości, która złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, co stanowiło 50% kosztów całkowitych. Łączna wartość każdego zadania to 20 tysięcy zł. 

Dofinansowane zostały następujące zadania:
Miejscowość Musuły
Wybudowano plac zabaw z piaskową bezpieczną nawierzchnią, składający się z następujących elementów: zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, bujawka na sprężynie, huśtawka wagowa wraz z urządzeniami towarzyszącymi ławką z oparciem oraz koszem na śmieci z daszkiem.
Miejscowości: Osowiec, Siestrzeń, Żelechów
Wybudowano perony przystankowe o nawierzchni z kostki betonowej, na których zamontowano wiaty przystankowe z ławkami.
Miejscowość: Wycinki Osowskie
Wybudowano odcinek oświetlenia ulicznego ul. Mazowieckiej, który stanowi kontynuację realizowanego przez Gminę projektu budowy oświetlenia ul. Mazowieckiej w Wycinkach Osowskich.
Miejscowość: Grzegorzewice
Budowa tras nordic walking mająca na celu zachęcenie mieszkańców do ruchu. W ramach zadania zostały zakupione i zamontowane tablice informacyjne, zakupione kijki do ćwiczeń Nordic Walking oraz kamizelki odblaskowe.
Miejscowość Piotrkowice
Zadbanie o ład przestrzenny sołectwa mające na celu szerzenie edukacji ekologicznej oraz zminimalizowanie ilości wyrzucanych śmieci. W ramach zadania zostały zakupione i zamontowane fotopułapki, tablice zakazujące wyrzucanie śmieci, tablice informacyjne o występowaniu zwierząt pod ochroną przy zachowaniu ładu przestrzennego.

Dziękujemy władzom Województwa Mazowieckiego za przyznane dofinansowanie. Dofinansowanie umożliwiło realizację zadań mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort użytkowników transportu publicznego, pozwoliło na stworzenie miejsca do rekreacji dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Musuły na terenie działki sołeckiej a także, dzięki budowie oświetlenia ulicznego przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa komunikacji na ul. Mazowieckiej w miejscowości Wycinki Osowskie.


"Zadanie pn.: ,,Zagospodarowanie miejsca publicznego pełniącego funkcje rekreacyjne i sportowe w miejscowości Musuły" współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021.”

"Zadanie pn.: ,,Budowa infrastruktury przystankowej w miejscowości Żelechów" współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021.”

"Zadanie pn.: ,,Modernizacja infrastruktury przystankowej w miejscowości Siestrzeń" współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021.”

"Zadanie pn.: ,,Budowa infrastruktury przystankowej w miejscowości Osowiec" współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021.”

"Zadanie pn.: ,,Montaż oświetlenia ulicznego w miejscowości Wycinki Osowskie" współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021.”

"Zadanie pn.: ,,Budowa tras NORDIC WALKING w Grzegorzewicach" współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021.”

"Zadanie pn.: ,,Zadbanie o ład przestrzenny sołectwa Piotrkowice" współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021.”

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Inwestycji
  data wytworzenia: 2021-10-28
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2021-10-28 11:19
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2021-11-02 10:53
 • Zagospodarowanie miejsca publicznego pełniącego funkcje rekreacyjne i sportowe w miejscowości Musuły
 • Budowa infrastruktury przystankowej w miejscowości Żelechów
 • Modernizacja infrastruktury przystankowej w miejscowości Siestrzeń
 • Budowa infrastruktury przystankowej w miejscowości Osowiec
 • Budowa tras NORDIC WALKING w Grzegorzewicach
 • Zadbanie o ład przestrzenny sołectwa Piotrkowice
 • Zadbanie o ład przestrzenny sołectwa Piotrkowice
 • Montaż oświetlenia ulicznego w miejscowości Wycinki Osowskie

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00