Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • akacja Kastracja

ZWIERZowa Akcja Kastracja 2023!

W okresie od 3 KWIETNIA do 30 LISTOPADA 2023 r. Mieszkańcy Gminy Żabia Wola  mogą skorzystać z dofinansowań do zabiegów kastracji i znakowania psa lub kota*

*100% - kosztów zabiegów dla właścicieli zwierząt spełniających kryteria dochodowe wynikające z ustawy o pomocy społecznej, pobierających świadczenia emerytalne i rentowe / konieczne oświadczenie i ksero legitymacji / wzór dostępny poniżej
*100% - kosztów dla kotów wolno żyjących z terenu gminy Żabia Wola/ wzór wniosku dostępny poniżej 
*50% - kosztów zabiegów dla właścicieli zwierząt niespełniających kryteriów o których mowa w pkt 1, pozostałe 50% kosztów właściciele uiszczą lekarzowi weterynarii bezpośrednio po wykonaniu zabiegu / cennik zabiegów po dofinansowaniu :

 • zabieg sterylizacji suki – 225 zł zł
 • zabieg kastracji psa - 175 zł
 • zabieg sterylizacji kotki - 135 zł
 • zabieg kastracji kota - 100 zł

Gmina Żabia Wola wraz z Fundacją ZWIERZ (https://fundacjazwierz.org/) podjęły się realizacji projektu ZWIERZowa Akcja Kastracja! mającego na celu upowszechnienie przeprowadzenia zabiegów sterylizacji/kastracji u zwierząt właścicielskich – psów i kotów oraz kotów wolno żyjących. Do końca trwania akcji (lub wyczerpania środków finansowych) każdy Mieszkaniec gminy może zgłosić się ze swoim psem lub kotem na  zabieg kastracji lub sterylizacji.

Wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie www.zabiawola.pl  i złożyć go w Urzędzie Gminy lub wysłać drogą elektroniczną: urzad@zabiawola.pl .

Po rozpatrzeniu wniosku Mieszkaniec otrzyma skierowanie na  zabiegu (ilość zabiegów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).  

Zabiegi wykonywane będą w Gabinecie Weterynaryjnym Marcin Sidor w Żabiej Woli przy ul. Spółdzielczej 2e.

W ramach akcji i wykonania zabiegu zwierzę zostanie także trwale oznakowane (czipem). Jest to wymóg konieczny aby wziąć udział w akcji zabiegu sterylizacji lub kastracji.

Dlaczego warto skorzystać z akcji kastracji zwierząt właścicielskich?

Zapewnisz zdrowie i dobre życie zwierzęciu oraz obniżysz koszty jego przyszłego leczenia.
Zapobiegniesz zwiększaniu się liczny zwierząt bezdomnych w gminie i zmniejszysz koszty opieki nad nimi.

Znakowanie i kastracja/sterylizacja to dwa najważniejsze działania zapobiegające bezdomności zwierząt. Należy pamiętać o tym, że opieka nad zwierzętami to także kontrola ich rozmnażania.

Więcej informacji na temat akcji można uzyskać telefonicznie w Referacie Gospodarki Przestrzennej tel. 46 858 27 29 lub pisząc na adres e-mail: urzad@zabiawola.pl

Zadanie realizowane jest zgodnie z Uchwałą 26/LXIV/2023 Rady Gminy Żabia Wola z dnia 29 marca 2023 r. w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Żabia Wola w 2023 roku.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Gospodarki Przestrzennej
  data wytworzenia: 2023-04-03
 • opublikował: Administrator Systemu
  data publikacji: 2023-04-03 16:50
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2023-05-25 13:55
 • Uprzejmie informujemy o przedłużeniu Akcji Kastracja!

Uprzejmie informujemy o przedłużeniu Akcji Kastracja!

Wnioski na dofinansowanie w wysokości 50% ceny zabiegów sterylizacji/kastracji zwierząt właścicielskich można składać do końca listopada 2022 r.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami AKCJI poniżej
 • ZWIERZowa Akcja Kastracja 2022!

ZWIERZowa Akcja Kastracja 2022!

W okresie od 15 KWIETNIA do 31 PAŹDZIERNIKA 2022 r.  Mieszkańcy Gminy Żabia Wola  mogą skorzystać z dofinansowań do zabiegów kastracji i znakowania psa lub kota*
 
 • Akcja kastracja zakończona

AKCJA KASTRACJA trwająca od 1 kwietnia 2021 r. została zakończona

Dzięki dodatkowym środkom przekazanym przez Radę Gminy udało się realizować 135 darmowych zabiegów sterylizacji lub kastracji zwierząt właścicielskich i kotów wolno żyjących z terenu Gminy.

 • ZWIERZowa akcja kastracja

ZWIERZowa Akcja Kastracja 2021!

W okresie od 1 KWIETNIA do 15 PAŹDZIERNIKA 2021 r. każdy Mieszkaniec Gminy Żabia Wola może skorzystać z bezpłatnego zabiegu kastracji lub sterylizacji swojego psa lub kota.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00