Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • malowane lato

Malowane Lato 2019 - podsumowanie

W dniu 31 października 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli została zaproszona na finał Malowanego Lata 2019.

Malowane Lato, organizowane przez Mazowiecki Instytut Kultury w małych miejscowościach i wsiach na terenie województwa mazowieckiego, przygotowywane jest we współpracy z lokalnymi organizacjami. I tak w tym roku Malowane lato zawitało do naszej Gminy. Mieliśmy to szczęście współtworzyć ów projekt, którego podstawą były warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Efektem warsztatów były prace plastyczne. Jury konkursowe w składzie: Przewodniczący Ryszard Ługowski – artysta, profesor ASP, Kierownik Galerii XXI; Sławosz Balcerzak – artysta, Kierownik Działu Galerii i Wystaw w Mazowieckim Instytucie Kultury, Milena Stryjewska – historyk sztuki, Koordynator Festiwalu Sztuk Wizualnych Relacje, wybrało spośród 50 prac powstałych podczas tegorocznej edycji projektu 3 najlepsze oraz wyróżniło dodatkowo 10 prac. I nagrodę otrzymała Malwina Filipek, a wśród wyróżnionych dzieci znalazł się Patryk Izydorczyk, nasi uczestnicy projektu.

Wraz z panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefinie Marzeną Pytlak, instruktorką warsztatów panią Danutą Rex Sadowską oraz małymi uczestnikami naszych warsztatów 31 października 2019 r. pojechaliśmy na wielki finał. Oprócz dyplomów i nagród dla dzieci przygotowany był występ artystyczny grupy o nazwie „Opowieści z walizki” oraz poczęstunek. Jesteśmy dumni z prac naszych uczestników, które opublikowane zostały w specjalnym katalogu. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

  • autor: Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli, data: 2019-11-05
  • malowane lato
  • malowane lato

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00