Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Pozostaw liście dla jeża i innych zwierząt

Pozostaw liście dla jeża i innych zwierząt

Jesień to zwykle czas, kiedy robimy porządki w naszych ogrodach i na działkach. Tam, gdzie możemy, zostawiajmy przynajmniej część liści. Może w ten sposób uratujemy jeża albo inne zwierzę? Liście dla jeża to znakomite schronienie przed zimą!

 • Jesienne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie - od 10 do 24 września br.

Jesienne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie - od 10 do 24 września br.

W dniach od 10 do 24 WRZEŚNIA 2022 r. planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie woj.mazowieckiego.

 • Uwaga! Wścieklizna!

Uwaga! Wścieklizna!

Wścieklizna jest nieuleczalną, wirusową chorobą zakaźną o niezmiernie ostrym i prawie zawsze śmiertelnym przebiegu,  atakującą układ nerwowy ludzi i zwierząt.

Na terenie województwa mazowieckiego odnotowuje się przypadki wścieklizny u zwierząt dzikich ( lisów, nietoperzy, jenotów, borsuka, saren) oraz u zwierząt towarzyszących (psy i koty)

 • Miejsce przyjazne dla psa i kota

Miejsce przyjazne dla psa i kota

Naszym czworonogom w upalne dni chce się pić tak samo jak nam. Zachęcamy więc Mieszkańców do przyłączenia się do akcji „woda dla zwierzaków” i wystawiania przed sklepy, firmy i domy misek z wodą.

 • Akcja ochronna szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w województwie mazowieckim w 2022 r.

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie - od 1 kwietnia

W dniach od 1 do 13 kwietnia 2022 r. planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie woj.mazowieckiego.

 • Gmina Żabia Wola podpisała umowę z Fundacją Animal Rescue Poland

Pomoc dzikim zwierzętom z terenu naszej gminy

W dniu 9.03.2022 r. Gmina Żabia Wola podpisała umowę z Fundacją Animal Rescue Poland, której głównym celem jest pomoc dzikim zwierzętom z terenu naszej gminy.

Dzikie zwierzęta w poszukiwaniu pożywienia podchodzą coraz bliżej ludzi. Coraz częściej widywane są przy naszych domach. Wiele z nich ginie potrącone przez samochód, część rani się skacząc przez ogrodzenia .Dlatego, Gmina Żabia Wola zdecydowała się  pomagać dzikim zwierzętom, które to są częścią naszego ekosystemu i coraz częściej widywane są na terenie naszej  gminy.

 • Pomórzmy przetrwać zwierzętom zimą!

Nasza zima zła - pomóżmy przetrwać zwierzętom

Niezapewnienie odpowiedniego pomieszczenia chroniącego zwierzę przed wpływem warunków atmosferycznych oraz stałego dostępu do wody zdatnej do picia jest wykroczeniem. Grozi za ten czyn kara aresztu albo grzywny.

 • wścieklizna - przypomnienie o obowązkowym szczepieniu!

Wścieklizna - przypomnienie o obowązkowym szczepieniu!

Powiatowy lekarz Weterynarii w Pruszkowie informuje, iż na terenie województwa mazowieckiego odnotowano już ponad 100 przypadków wścieklizny u zwierząt na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Ostatnie przypadki wścieklizny odnotowano w powiecie radomskim oraz na terenie dzielnic: Wawer, Praga-Południe i Targówek Miasta Stołecznego Warszawy. 

 • Przekazanie darów dla schroniska w Korabiewicach

Przekazanie darów dla schroniska w Korabiewicach

W ubiegłym tygodniu nastąpiło przekazanie darów zebranych podczas Wielkiej Zbiórki dla Schroniska w Korabiewicach, które jest domem m.in. dla bezdomnych psów odłowionych z terenu naszej Gminy

 • Akcja szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

Druga jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w 2021 r.

W dniach od 15 do 30 listopada 2021 r. planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie m.in. powiatu grodziskiego.

 • Zostań Społecznym Opiekunem Kotów Wolno Żyjących

Zostań Społecznym Opiekunem Kotów Wolno Żyjących

Społeczny Opiekun Kotów Wolno Żyjących to osoba, która dobrowolnie i nieodpłatnie sprawuje opiekę nad kotami wolno żyjącymi na terenie gminy Żabia Wola, została wpisana do Rejestru Społecznych Opiekunów Kotów Wolno Żyjących.

 • Zapobieganie bezdomności zwierząt na obszarach wiejskich województwa mazowieckiego

Zapobieganie bezdomności zwierząt. Zagłosuj na projekt 108.

Głównym celem projektu jest ratowanie życia, zapobieganie bezdomności oraz ogólna poprawa dobrostanu zwierząt z obszarów wiejskich województwa mazowieckiego. W osiągnięciu tego celu pomoże powszechne kastrowanie oraz czipowanie kotów i psów.

 • Puchatkowa Jesień - Bezdomniakowy Bazarek

Puchatkowa Jesień - Bezdomniakowy Bazarek

Jak zwykle na naszym bazarku można kupić/sprzedać drobiazgi (i nie tylko), żeby wspomóc Bezdomniaki Żabiowolskie.
Środki zebrane na bazarku zostaną przeznaczone na utrzymanie i leczenie naszych bezdomniaków, psów i kotów, których w tym roku jest niestety bardzo dużo.
 • Zbiórka. Pomóż bezdomnym psom i kotom.

Wielka zbiórka dla schroniska w Korabiewicach

Pomóż bezdomnym psom i kotom. Spraw by żyło im się chociaż trochę lepiej.

 • Akcja szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

Akcja szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

W dniach od 11 września do 3 października 2021 r. planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

 • Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących

Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących

22 czerwca 2021 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 28. przypadku wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono w miejscowości Otwock (gm. Otwock, powiat otwocki). 

 • Dzikie zwierzęta na drogach

Uwaga! Zwierzę na drodze!

Wiosna i lato to okres w którym wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Dlatego  apelujemy do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. Na drogach gminy Żabia Wola dochodzi do zdarzeń z udziałem leśnych zwierząt. Zderzenie samochodu z sarną, dzikiem, czy łosiem może być tragiczne w skutkach, nie tylko dla tego stworzenia, ale także dla kierowców i pasażerów. Radzimy jak zredukować ryzyko wypadku z udziałem dzikich zwierząt.

 • upały

W czasie upałów zadbaj o zwierzęta!

W upalne dni psy – podobnie jak ludzie – narażone są na udar cieplny. Zwierzęta te nie mają gruczołów potowych, dlatego podczas wysokiej temperatury trudniej im się schłodzić. Właściciele powinni o tym pamiętać i stworzyć swoim pupilom jak najlepsze warunki do przetrwania upałów.

 • szczepienie

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

W dniach od 14 do 31 maja 2021 r.* na terenie powiatu grodyiskiego planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. 

 • akcje zwierzęce

Dobra wiadomość dla właścicieli psów  i/lub kotów

Od 1 kwietnia 2021 r. każdy Mieszkaniec Gminy Żabia Wola, który jest posiadaczem psa lub/i kota może bezpłatnie skorzystać z zabiegu czipowania oraz sterylizacji albo kastracji swojego czworonoga.

 • zaszczep pupila to tylko chwila

Przypominamy o obowiązkowym szczepieniu psów przeciwko wściekliźnie

Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

 • mroz zabija apel

Mróz zabija. Zadbaj o zwierzęta!

Znęcanie się nad zwierzętami, w tym utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania jest przestępstwem. Jeśli zwierzęciu dzieje sie krzywda napisz: zwierzęta@zabiawola.pl

 • umowa

Dobra wiadomość dla miłośników zwierząt!

Gmina Żabia Wola podpisała wczoraj ze Schroniskiem Fundacji VIVA! w Korabiewicach umowę na odlawianie, transport oraz utrzymanie w schronisku bezdomnych zwierząt. Teraz bezdomne pieski z naszego terenu trafią właśnie do nich.

 • zadbaj o pupila

W mroźne dni zadbaj o swojego pupila!

W związku ze zbliżającym się ochłodzeniem przypominamy o zapewnieniu zwierzęciu pomieszczenia chroniącego je przed zimnem.  Buda powinna posiadać ocieplenie lub być wyłożona np. słomą.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00