Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Zbiórka. Pomóż bezdomnym psom i kotom.

Wielka zbiórka dla schroniska w Korabiewicach

Pomóż bezdomnym psom i kotom. Spraw by żyło im się chociaż trochę lepiej.

 • Akcja szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących...

Akcja szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

W dniach od 11 września do 3 października 2021 r. planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

 • Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących

Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących

22 czerwca 2021 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 28. przypadku wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono w miejscowości Otwock (gm. Otwock, powiat otwocki). 

 • Dzikie zwierzęta na drogach

Uwaga! Zwierzę na drodze!

Wiosna i lato to okres w którym wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Dlatego  apelujemy do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. Na drogach gminy Żabia Wola dochodzi do zdarzeń z udziałem leśnych zwierząt. Zderzenie samochodu z sarną, dzikiem, czy łosiem może być tragiczne w skutkach, nie tylko dla tego stworzenia, ale także dla kierowców i pasażerów. Radzimy jak zredukować ryzyko wypadku z udziałem dzikich zwierząt.

 • upały

W czasie upałów zadbaj o zwierzęta!

W upalne dni psy – podobnie jak ludzie – narażone są na udar cieplny. Zwierzęta te nie mają gruczołów potowych, dlatego podczas wysokiej temperatury trudniej im się schłodzić. Właściciele powinni o tym pamiętać i stworzyć swoim pupilom jak najlepsze warunki do przetrwania upałów.

 • szczepienie

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

W dniach od 14 do 31 maja 2021 r.* na terenie powiatu grodyiskiego planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. 

 • akcje zwierzęce

Dobra wiadomość dla właścicieli psów  i/lub kotów

Od 1 kwietnia 2021 r. każdy Mieszkaniec Gminy Żabia Wola, który jest posiadaczem psa lub/i kota może bezpłatnie skorzystać z zabiegu czipowania oraz sterylizacji albo kastracji swojego czworonoga.

 • zaszczep pupila to tylko chwila

Przypominamy o obowiązkowym szczepieniu psów przeciwko wściekliźnie

Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

 • mroz zabija apel

Mróz zabija. Zadbaj o zwierzęta!

Znęcanie się nad zwierzętami, w tym utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania jest przestępstwem. Jeśli zwierzęciu dzieje sie krzywda napisz: zwierzęta@zabiawola.pl

 • umowa

Dobra wiadomość dla miłośników zwierząt!

Gmina Żabia Wola podpisała wczoraj ze Schroniskiem Fundacji VIVA! w Korabiewicach umowę na odlawianie, transport oraz utrzymanie w schronisku bezdomnych zwierząt. Teraz bezdomne pieski z naszego terenu trafią właśnie do nich.

 • zadbaj o pupila

W mroźne dni zadbaj o swojego pupila!

W związku ze zbliżającym się ochłodzeniem przypominamy o zapewnieniu zwierzęciu pomieszczenia chroniącego je przed zimnem.  Buda powinna posiadać ocieplenie lub być wyłożona np. słomą.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00