Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Połączenie kolejowe do Lotniska Chopina

Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka wraz z Kierownikiem Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Marcinem Tylczyńskim spotkał się dziś z p. Mikołajem Wildem - Pełnomocnikiem Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Bieżące utrzymanie dróg

Gmina Żabia Wola wyłoniła wykonawców, którzy w tym roku będą w odpowiedzialni za bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni bitumicznej, a także ciągów komunikacyjnych utwardzonych metodą powierzchniowego utrwalenia. Wartość zadania: ponad 438 tys. zł

Poszukujemy pracowników

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać:
a) w formie papierowej w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem z tytułem naboru, na adres:
Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola lub składać osobiście w kancelarii Urzędu Gminy.
b) w formie elektronicznej, poprzez wypełnienie stosownego formularza dostępnego na www.zabiawola.pl.

Wesołych Świąt

 • Wesołych Świąt

W Wielki Piątek Urząd Gminy pracuje krócej

W Wielki Piątek - 19 kwietnia br. Urząd Gminy Żabia Wola czynny będzie do godziny 12.00, natomiast kasa Urzędu do godziny 11.00.

 • data: 2019-04-16

Stypendia pomostowe na I rok studiów

Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów z terenu naszej gminy, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2019/2020 czekają na Was stypendia pomostowe na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Remont i przebudowa dróg lokalnych

Gmina Żabia Wola złożyła wniosek o dofinansowanie na remont i przebudowę dróg lokalnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna wartość projektów wynosi ponad 16 mln zł.

Pierwszy dzień Jarmarku Wielkanocnego w Żabiej Woli

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą producentów żywności, rękodzielników oraz organizacji pozarządowych, którzy ustawili dziś swoje stoiska na parkingu pomiędzy budynkiem Urzędu Gminy, a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce w 2019 roku zostały zaplanowane na 26 maja.

 • Defibrylator

To urządzenie będzie ratowało życie

W trosce o bezpieczeństwo, dążąc do standardów europejskich Wójt Gminy Żabia Wola zapewnił w budynku Urzędu Gminy Żabia Wola defibrylator, którego użycie może uratować ludzkie życie. Informujemy wszystkich Państwa, że w wejściu do budynku urzędu zostało umieszczone urządzenie AED. Na zewnątrz budynku  umieszczono informację o lokalizacji urządzenia. Należy z niego korzystać w sytuacjach zagrażających życiu człowieka. Pamiętaj! AED może uratować Tobie bądź Twojemu bliskiemu życie!

Krok po kroku zmierzamy ku poprawie komunikacji w naszej gminie

Krok po kroku zmierzamy ku poprawie komunikacji w naszej gminie! Od poniedziałku 8 kwietnia, wspólnie z firmą MIM TRANS wprowadzamy testowo niewielką korektę trasy autobusu na trasie Skuły - P+R Al. Krakowska.

 • Jarmark Wielkanocny

Jarmark Wielkanocny

Wójt Gminy Żabia Wola zaprasza Mieszkańców, producentów żywności i rękodzielników na Jarmark Wielkanocny w dniach: 12 kwietnia oraz 17-19 kwietnia.

Dodatkowy termin przyjmowania interesantów

Od dnia 01. kwietnia br. Zastępca Wójta Bohdan Nowosielski będzie przyjmował interesantów w poniedziałki, w godzinach 15:00-17:00 po wcześniejszym zapisaniu się w kancelarii urzędu.
Przypominamy, że Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków we wtorki, w godzinach 15:00-17:00 po wcześniejszym zapisaniu się w kancelarii urzędu.

 • koncert "Śpiewająca Eurydyka"

Koncert "Śpiewająca Eurydyka"

Zapraszamy na koncert "Śpiewająca Eurydyka" w wykonaniu laureatki I miejsca "II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German" - Katarzyny Zawady. Absolwentki Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Z wykształcenia również pianistki. 5 kwietnia br. godz. 19:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli, ul. Warszawska 27. Wstęp wolny

Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że:
- w dniu 25.03.2019 r. w godzinach od 8:00 do 12:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Zalesie ulice: Zdrojowa, Grodziska, Irysowa, Ogrodowa, Przejazdowa oraz Wycinki Osowskie ulica Brzozowa.
Za w/w uciążliwość przepraszamy!

 • Spotkanie z wojewodą

Zapraszamy na spotkanie z Wojewodą Mazowieckim

W najbliższy poniedziałek 18.03.2019 r. około godziny 11:45 naszą Gminę odwiedzi Wojewoda Mazowiecki P. Zdzisław Sipiera. Zaprezentowany zostanie program rządowy. Zapraszamy wszystkich Mieszkańców oraz osoby zainteresowane do udziału w spotkaniu, które odbędzie się przed Domem Kultury w Żabiej Woli.

Zaproszenie na Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli.

Zarząd Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli zaprasza na Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej, które odbędzie się w dniu 29.03.2019 r. o godzinie 10:00, drugi termin godzina 10:15 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żabiej Woli - ul. Główna 3.

Praca w Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze podinspektor/ inspektor ds. kadr i zadań oświatowych w Centrum Usług Wspólnych w Gminie
Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 08.04.2019 r. do godz. 15.00 w Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola, Józefina ul. Mazowiecka 1

Remont w Urzędzie Gminy Żabia Wola

Szanowni Państwo, przepraszamy za niedogodności związane z remontem pomieszczeń biurowych w Urzędzie Gminy Żabia Wola.

 • bezpłatne badania

Bezpłatne badania mammograficzne

Badania będą prowadzone 25 marca 2019 r. w godz. 09:00 - 17:00 przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5.

Nieczynna kasa urzędu

W dniach 12-14 marca 2019 r. nie będzie możliwości dokonania wpłat w kasie urzędu.
Za utrudnienia przepraszamy.

11 marca - Dzień Sołtysa

 • data: 2019-03-11
 • Dzień Sołtysa

Działalność Wójta Gminy

Ostatnio opublikowane podsumowanie 100 dni pracy Wójta Gminy Żabia Wola Piotra Rybki jest jednocześnie zapowiedzią działań na kolejne miesiące. Cotygodniowe raporty będą zastąpione przez codzienne publikacje. Wszystko po to, żeby Państwo mogli na bieżąco śledzić naszą pracę. Mamy nadzieję, że taka forma przekazu informacji będzie dla Państwa interesująca.

 • wfośigw

Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie Gminy Żabia Wola w 2019 roku

W dniu 4 marca 2019 r. w ramach ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska naborze o dotacje  w zakresie  "Usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest z terenu województwa mazowieckiego", Kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, Pan Marcin Tylczyński złożył wniosek o dofinansowanie dla Gminy Żabia Wola.

 • rekrutacja

Rekrutacja dzieci do przedszkoli publicznych i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020

W dniu 18 marca 2019 r. rozpoczynamy rekrutację do:
1. Publicznego Przedszkola „Leśna Kraina” , Żabia Wola  ul. Leśna 2;
2. Oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach, Skuły ul. Mszczonowska 3.
Rekrutację do publicznych przedszkoli prowadzonych przez osoby fizyczne, prowadzą:
1. Przedszkole „Żabka” , Żabia Wola  ul. Warszawska 9;
2. Przedszkole „Promyk”, Ojrzanów - Towarzystwo, ul. Długa 12. ( Przedszkole „Promyk” uruchamia oddział dla grupy 5-latków i 6-latków w sali katechetycznej przy Kościele Parafialnym w Żelechowie, ul. Kościelna 10 dostosowanej do wymogów oddziału przedszkolnego,  bezpłatnie 5 godzin od 8.00-do 13.00, nie przewiduje się możliwości pozostawienia dziecka po godz. 13.00, bez wyżywienia. )                         

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet

 • data: 2019-03-08
 • Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet

Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 12.03.2019 r. w godzinach od 8:00 do 16:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Oddział - ulica Słoneczna.

Za w/w uciążliwość przepraszamy!

 

 • Polacy Kresowym Rodakom

Polacy Kresowym Rodakom

Zapraszamy Państwa do udziału w Zbiórce Wielkanocnej. Dary możecie Państwo przynosić do Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Gminie Żabia Wola, przy ul. Wiejskiej 2 F pok. nr 1, 96-321 Żabia Wola.
Koordynatorem ze strony Urzędu Gminy Żabia Wola jest Pan Marcin Tylczyński, Kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.

Działalność Wójta Gminy

Sprawy, którymi zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola w minionym tygodniu (25.02.2019-03.02.2019)

Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 01.03.2019 r. w godzinach od 8:00 do 14:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Osowiec - ulice: Mazowiecka, Parkowa.

Za w/w uciążliwość przepraszamy!

 

Informacja o pracy Wójta Gminy

Sprawy, którymi zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola w minionym tygodniu:

 • 19 lutego br. odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego”. Podczas spotkania przedstawiona została informacja na temat dotychczasowej działalności Stowarzyszenia i spraw, którymi LGD będzie zajmować się w najbliższym czasie;
 • we wtorek Wójt razem z pracownikami Referatu Inwestycji i Infrastruktury odwiedził szkołę podstawową w Ząbkach, wybudowaną w technologii modułowej. Wizyta była okazją do zapoznania się z funkcjonalnością obiektu, a także rozmów z Dyrekcją placówki na temat dobrych praktyk stosowanych przy podnoszeniu poziomu nauczania w szkole;
 • w środę Wójt uczestniczył we wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Gminy, przeprowadził także wizję w terenie, w czasie której zapoznał się z postępami prac Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli w zakresie naprawy urządzeń melioracyjnych. Swoje spostrzeżenia i uwagi Wójt przekazał w trakcie piątkowego spotkania z Zarządem i Komisją Rewizyjną GSW. Podczas spotkania ustalono także, że w celu poprawy funkcjonowania i dalszego rozwoju Spółki konieczne jest zwiększenie dofinansowania z budżetu gminy oraz innych źródeł zewnętrznych, a także zacieśnienie współpracy z Urzędem m.in. poprzez doradztwo specjalistyczne przy konserwacji rowów odwadniających drogi gminne;
 • 21 lutego na spotkaniu z Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipiera Wójt przedstawił informację na temat potrzeb remontu dróg lokalnych na terenie Gminy Żabia Wola. Zwrócił się także do Wojewody z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel;
 • odbyło się kolejne spotkanie z projektantem odpowiedzialnym za opracowanie projektu budowy hali sportowej i rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach;
 • Urząd Gminy bada możliwość wykorzystania nowych technologii stosowanych w budowie, modernizacji i naprawach dróg. Zastosowanie środków chemicznych wymieszanych z cementem przy budowie podłoża, zamiast tradycyjnego korytowania mogłoby obniżyć koszty budowy dróg, co w efekcie pozwoliłoby wybudować więcej ciągów komunikacyjnych. Budowa dróg w oparciu o technologię chemiczną testowana jest obecnie m.in. przez Częstochowę;
 • z powodzeniem zakończono testy systemu raportowania wykonanych zadań przez pracowników urzędu gminy. System pozwala na analizę zadań dziennych danego urzędnika z uwzględnieniem czasu ich wykonania. Celem wdrożenia systemu jest maksymalne zwiększenie efektywności pracy urzędników i optymalne rozłożenie zadań;
 • na terenie gminy odbywają się zebrania wiejskie, podczas których Mieszkańcy wybierają Sołtysów i Członków Rad Sołeckich na kolejną kadencję. W minionym tygodniu zebrania wyborcze przeprowadzone zostały w Sołectwach: Lasek, Petrykozy i Osowiec. Wstępne terminy zebrań wiejskich w pozostałych Sołectwach zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żabia Wola;
 • 23 lutego o godz. 17:00 odbędzie się Walne Zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie. Wójt, jako członek OSP zamierza aktywnie uczestniczyć w spotkaniu, które będzie okazją do przedstawienia sprawozdania z działalności jednostki w roku ubiegłym, a także opracowania planu działalności i finansowego na rok bieżący;
 • autor: Krystyna Janiszewska, data: 2019-02-22

Ostatnia prosta przed wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną

W związku z wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną - w środę 27 lutego 2019 r. czasowo wyłączana zostanie możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty. Usługa ta zostanie włączona ponownie 4 marca.

- w piątek 1 marca br. nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że wnioski o dowód można będzie składać maksymalnie  do godz. 11.30 gdyż muszą zostać wysłane do personalizacji do godz. 12.00.

 Od godz. 12.00 do zamknięcia urzędu nie będzie możliwości złożenia wniosku, ani załatwienia innych spraw dotyczących dowodu osobistego.

Ważne! Po 4 marca nie będzie możliwości spersonalizowania dowodu na bazie wniosku złożonego do 1 marca. W takiej sytuacji – obywatel będzie zmuszony do ponownego złożenia wniosku. Aby uniknąć takich sytuacji prosimy Państwa o zastosowanie się do powyższego.

 • autor: Krystyna Grabowska (Kierownik USC), data: 2019-02-22

Rozlicz PIT w Gminie Żabia Wola

Roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do Skarbu Państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy (37,98%), w której został rozliczony PIT. W Gminie Żabia Wola mieszka wiele osób, które są zameldowane na terenie innych gmin i tam pozostaje ich podatek. Pieniądze, które mogłyby wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców naszej Gminy, nie trafiają do budżetu Gminy Żabia Wola.

e-DOWÓD od 4 marca 2019 r.

E-dowód posiada wszystkie dotychczasowe funkcje dowodu osobistego – potwierdza twoją tożsamość i obywatelstwo oraz uprawnia do przekraczania granic niektórych państw. Dodatkowo, dzięki warstwie elektronicznej, osoby zainteresowane będą mogły używać e-dowodu do elektronicznej komunikacji z administracją publiczną i innymi podmiotami. WAŻNE! Jeśli twój dowód osobisty jest nadal ważny – nie musisz go wymieniać.

Informacja o pracy Wójta Gminy

 • 11 lutego Wójt spotkał się z Zarządem Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli. W trakcie spotkania omawiane były kwestie dotyczące możliwości usprawnienia funkcjonowania urządzeń melioracyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy. Niebawem odbędzie się kolejne spotkanie pracowników Urzędu Gminy z władzami GSW, mające na celu wypracowanie kierunków dalszego rozwoju Spółki;
 • 12 lutego w Urzędzie Gminy zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy- Strabag wykonawcy odpowiedzialnego za przebudowę odcinka drogi krajowej nr 8 przebiegającego przez teren naszej Gminy. W trakcie spotkania omówione zostały postępy prac związanych z dostosowaniem przedmiotowego ciągu komunikacyjnego do parametrów drogi ekspresowej, a także zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i utrudnień związanych z realizowaną inwestycją przekazywane do Urzędu Gminy przez Mieszkańców;
 • w środę odbyło się kolejne spotkanie, na którym omawiane były kwestie dotyczące zmiany organizacji ruchu w rejonie ul. Wiśniowej w Żabiej Woli. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firmy Greenyard, Mieszkańcy oraz pracownicy Urzędu Gminy. Mimo długich rozmów w dalszym ciągu nie udało się wypracować skutecznego rozwiązania problemu. Obecnie zastosowane rozwiązania mają charakter doraźny;
 • 14 lutego odbyło się comiesięczne spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych funkcjonujących na terenie Gminy Żabia Wola, w trakcie, którego omawiane były m.in. sprawy związane z planami budowy żłobka gminnego, koniecznością stworzenia dodatkowych miejsc w przedszkolach oraz podnoszeniem poziomu nauczania w szkołach podstawowych;
 • ogłoszony został konkurs pod hasłem „Domek dla naszych skrzydlatych przyjaciół” mający na celu zachęcenie Mieszkańców Gminy Żabia Wola do zaangażowania się w akcję budowania specjalnych budek lęgowych, stanowiących jedną z najpopularniejszych form pomocy ptakom;
 • w związku z planowaną przebudową ul. Krakowiańskiej w Żelechowie Wójt spotkał się z właścicielami gruntów zlokalizowanych przy przedmiotowej ulicy, by porozmawiać o konieczności pozyskania przez Gminę gruntów zajętych pod drogę, a stanowiących własność prywatną;
 • organizowane są zebrania wyborcze, podczas których Mieszkańcy wybierają Sołtysów i Rady Sołeckie jednostek pomocniczych gminy. W tym tygodniu swych przedstawicieli wybrali Mieszkańcy Sołectwa Kaleń-Towarzystwo oraz Sołectwa Ojrzanów-Towarzystwo ( w skład, którego wchodzą wsie Ojrzanów -Towarzystwo i Lisówek ). Wstępne terminy zebrań wiejskich w pozostałych Sołectwach zamieszczone zostały w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żabia Wola;
 • autor: Krystyna Janiszewska, data: 2019-02-15

Ogłoszenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 21.02.2019 r. w godzinach od 8:00 do 15:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Huta Żabiowolska Ulice: Główna, Warszawska, Leśna Polana

Gmina Żabia Wola ogłasza konkurs na wykonanie budki lęgowej dla ptaków

Warunkiem udziału w konkursie „Domek dla naszych skrzydlatych przyjaciół” jest dostarczenie do 25 lutego 2019 r. do godziny 18:00 wykonanej przez siebie budki lęgowej do siedziby Domu Kultury w Żabiej Woli.

Informacja o pracy Wójta Gminy

Informacja o pracy Wójta Gminy

 • pracownicy Urzędu Gminy od 4 do 7 lutego uczestniczyli w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, podczas których poszerzali swoją wiedzę m.in. na temat rozpoznawania symptomów zawału serca i udaru mózgu, sposobu prawidłowego ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Uczyli się także prowadzenie RKO w przypadku osoby dorosłej, dziecka oraz niemowlaka, a także działania i obsługi defibrylatora AED. Szkolenie przeprowadzili Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach. W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców Gminy Wójt prowadzi rozmowy na temat możliwości zakupu defibrylatora do Urzędu Gminy;
 • analiza potrzeb w zakresie opieki przedszkolnej dla dzieci powyżej 3 roku życia wykazała, że konieczne jest stworzenie ok. 100 dodatkowych miejsc dla najmłodszych Mieszkańców Gminy w 2019 r. Szukając rozwiązania problemu brakujących miejsc w placówkach przedszkolnych 6 lutego Wójt odwiedził Gminę Michałowice w której w 2015 r. wybudowane zostało przedszkole w systemie modułowym, będące alternatywą dla placówek budowanych w systemie tradycyjnym ze względu na krótki czas budowy;
 • Gmina ubiega się o dofinansowanie na zakup nieruchomości i budowę żłobka, w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +”. Obecnie analizowane są możliwości lokalizacji placówki. Wstępna lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania będzie ogłoszona do końca lutego br. Żłobek chcielibyśmy wybudować do końca 2019 r.;
 • 7 lutego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie w trakcie którego Wójt podjął rozmowy na temat możliwości pozyskania dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na realizację zadań inwestycyjnych związanych z rozwojem infrastruktury drogowej na terenie naszej Gminy. Nabory wniosków o dofinansowanie w ramach przedmiotowego funduszu zostaną ogłoszone w najbliższym czasie, jednak nasza Gmina nie czeka i wychodzi z inicjatywą;
 • 8 lutego Wójt zapoznał się ze stanem technicznym Szkoły Podstawowej w Skułach oraz warunkami mieszkaniowymi panującymi w Domu Nauczyciela;
 • w piątek Wójt spotkał się z przedstawicielem Fundacji ORDO ET PAX, zajmującej się m.in. organizacją szkoleń z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych, aby porozmawiać o możliwościach współpracy;
 • trwa analiza potrzeb z zakresu inwestycji infrastrukturalnych: drogowych oraz oświetlenia ulicznego w celu ustalenia priorytetów potrzeb ich realizacji;
 • w minionym tygodniu odbyły się dwa spotkania z projektantem odpowiedzialnym za opracowanie projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach, w trakcie których przekazane zostały kolejne uwagi dotyczące rozwiązań zaproponowanych w przygotowanym opracowaniu;
 • rozpoczęły się zebrania wyborcze, podczas których Mieszkańcy wybiorą Sołtysów i Rady Sołeckie jednostek pomocniczych gminy. W dniu dzisiejszym o godz. 19:00 w Strażnicy OSP Żelechów odbędzie się zebranie wiejskie, na którym swych przedstawicieli wybiorą Mieszkańcy Sołectwa Żelechów. Wstępne terminy zebrań wiejskich w pozostałych Sołectwach zamieszczone zostały w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żabia Wola;
 • w najbliższą sobotę Wójt zamierza uczestniczyć w Walnym Zebraniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach. Spotkanie, które będzie okazją do podsumowania rocznej pracy jednostki oraz przyjęcia planów działalności na kolejny rok rozpocznie się o godzinie 17:00 w Domu Strażaka;

Zaproszenie na spotkanie dotyczące rozwoju sportu

Zaproszenie na spotkanie dotyczące rozwoju sportu. Prosimy o przybycie jednego maksymalnie dwóch przedstawicieli z każdej dyscypliny, która jest uprawiana przez mieszkańców naszej Gminy. Nie jest wymagana rejestracja klubu danej dyscypliny sportu. 
 • akcyza

Zwrot podatku akcyzowego – nowe zasady, nowy wniosek

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT
 • Tłusty czwartek

Tłusty Czwartek w Klubie Seniora!

Zapraszamy  na "Tłusty Czwartek" w Klubie Seniora w Słubicy Dobrej ul. Słoneczna 36, które odbędzie się w 28 lutego 2019 o godz. 18.00.

Wybory sołeckie w Gminie Żabia Wola

Na terenie Gminy Żabia Wola od lutego odbywać się będą zebrania wyborcze, podczas których mieszkańcy wybiorą Sołtysów i Rady Sołeckie.

Informacja o pracy Wójta Gminy

Sprawy, którymi zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola w minionym tygodniu.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko do spraw budownictwa

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko urzędnicze do spraw budownictwa w Referacie Inwestycji i Infrastruktury, na adres: Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola lub składać osobiście w kancelarii Urzędu Gminy pokój nr 6. Oferty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11.02.2019 r. do godz. 15:00

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Sekretarza Gminy

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko Sekretarza Gminy Żabia Wola, na adres: Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola, osobiście w kancelarii Urzędu Gminy pokój nr 6 lub pocztą (decyduje data wpływu do Urzędu Gminy), w terminie do dnia 11.02.2019r. do godz. 15.00.

Zarząd Gminnej Spółki wodnej uprzejmie przypomina o wpłatach na utrzymanie urządzeń melioracyjnych

Zarząd Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli uprzejmie przypomina i prosi wszystkich Członków Gminnej Spółki Wodnej o terminowe wpłaty składek na utrzymanie urządzeń melioracyjnych.

Informacja o pracy Wójta Gminy

Sprawy, którymi zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola w minionym tygodniu.

 • dziki

Zapraszamy na debatę pt. "Co z tymi dzikami?"

W piątek 1 lutego o godzinie 17.00 zapraszamy mieszkańców i sympatyków 
Gminy Żabia Wola do Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy na debatę pt. „Co z tymi dzikami?”

Solidarnie przeciw przemocy i nienawiści

Wczorajszy wieczór pod Domem Kultury w Żabiej Woli rozjaśnił blask świec zapalonych przez samorządowców, Sołtysów oraz Mieszkańców Gminy.

Zajęcia dla dzieci podczas ferii

Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zajęcia świetlicowe dla dzieci uczęszczających do szkół zlokalizowanych na terenie Gminy Żabia Wola. Świetlica szkolna czynna będzie w dni robocze w godzinach 7:00- 17:00

ZUS zaprasza na szkolenia

Inspektorat ZUS Żyrardów serdecznie zaprasza  na bezpłatne jednodniowe szkolenia.

Dopuszczenie do użytkowania kanalizacji w Osowcu

Uprzejmie informujemy, że budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Szkolnej w Osowcu została zakończona i dopuszczona do użytkowania przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Grodzisku Mazowieckim.

Informacja o pracy Wójta Gminy

Sprawy, którymi zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola w minionym tygodniu.

 • Paweł Adamowicz

Spotkanie upamiętniające Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

24 stycznia o godz. 17:00 przed Domem Kultury w Żabiej Woli odbędzie się spotkanie upamiętniające tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Uwaga - Oblodzenie

W dniu 18.01.2019 w godzinach od 12:00 do 24:00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu około -5°C.

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku

Urząd statystyczny w Warszawie od wielu lat realizuje na terenie województwa mazowieckiego badania ankietowe prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny.
 • śp. Grzegorz Kozłowski źródło: https://www.mszczonow.pl

Pożegnanie Grzegorza Kozłowskiego

Przedstawiciele samorządu Gminy Żabia Wola w najbliższą sobotę wezmą udział w uroczystościach pogrzebowych Zastępcy Burmistrza Mszczonowa Grzegorza Kozłowskiego.

Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy

Od dnia 1 lutego 2019 roku zmianie ulegną godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola.
 - poniedziałek - w godzinach 8.00 - 17.00
 - wtorek, środa, czwartek - w godzinach 8.00 - 16.00
 - piątek - w godzinach 8.00 - 15.00

Informacja o pracy Wójta Gminy

Czym w ostatnich dniach zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola?

 • Plakat

Urząd Gminy Żabia Wola zaprasza na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców.

Moje finanse i transakcje w sieci: szkolenie przeznaczone dla osób, które chcą wiedzieć, jak załatwić sprawy finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Podczas szkolenia każdy uczestnik dowie się jak m.in. zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, kupować, rezerwować podróż, płacić podatki, korzystać z podstawowych usług e-administracji (np. składać wniosek o wydanie dowodu osobistego) oraz  z internetowych zasobów kultury i edukacji.

Kultura w sieci: celem szkolenia jest nauczenie uczestników m.in. jak bezpiecznie, w legalnych źródłach, szukać filmów, muzyki, spektakli, książek, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych w internecie, jak korzystać z nich zgodnie z prawem podczas nauki i w twórczości własnej. Uczestników szkolenia zapoznamy z podstawami prawa autorskiego i nauczymy korzystania z legalnych źródeł kultury m.in. z Bazy Legalnych Źródeł.


Program „J@ w internecie zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. 

INFORMACJE I ZAPISY: 
w Lokalnym Centrum Kompetencji w Żabiej Woli, ul. Główna 5 pok.3, tel. 786 909 006 
Rekrutacja do dnia 30 stycznia 2019 roku. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
 

 • autor: Agnieszka Dąbrowska (LCK)

Szkolenie dla Sołtysów

22 stycznia 2019 r. w godz. 10:00 - 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Żabia Wola odbędzie się szkolenie dotyczące m.in. zasad działania funduszu sołeckiego.

Nie bądźmy obojętni

W związku z pojawieniem się niskich temperatur zwracamy się do Państwa z apelem o szczególną czujność i wrażliwość w stosunku do ludzi bezdomnych oraz wszystkich tych, którzy mogą mieć problemy z poruszaniem się, w szczególności osób starszych.

Ogłoszenie o naborze na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Skarbnika Gminy

Wymagane dokumenty aplikacyjne umieszczone w zapieczętowanej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko Skarbnika Gminy” należy składać w Sekretariacie Urzędu Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3 (pokój nr 6) lub przesłać na adres Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3,96-321 Żabia Wola w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 stycznia 2019 r. do godz. 16.00.

Ogłoszenie o naborze

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola

Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie zaadresowanej do Wójta Gminy Żabia Wola,ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola, z dopiskiem „Nabór na stanowisko Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola”, osobiście w siedzibie Urzędu Gminy (kancelaria, pokój nr 6) lub pocztą (decyduje data wpływu do Urzędu) w terminie do dnia  21.01.2019r. do godz.17.00

Ogłoszenie o naborze

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00