Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • spotkanie

Wizyta samorządowców z Prażmowa

Wójta Gminy Żabia Wola odwiedzili dziś przedstawiciele Gminy Prażmów. Inicjatorem spotkania był Wójt Gminy Prażmów Jan Adam Dąbek. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie działań podejmowanych przez samorządy.

 • data wytworzenia: 2020-01-09
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2020-01-09 16:00
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2020-01-09 17:11

Zapytanie ofertowe dot. dożywiania dzieci w szkołach na terenie Gminy Żabia Wola

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ogłasza zapytanie ofertowe dotyczące realizacji zadania na dożywianie dzieci w szkołach na terenie Gminy Żabia Wola w okresie od 01 lutego 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.
Treść zapytania.

 • wośp

20 Finał WOŚP w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie

9 stycznia 2020 r. o godzinie 18:00 odbędzie się "20 Finał WOŚP w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie". Jedną z nagród w licytacji będzie „Dzień z Wójtem Gminy Żabia Wola”.

 • plakat

Zapraszamy na przedstawienie

11 stycznia 2020 r. o godz. 10:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli zorganizowane zostanie przedstawienie  dla dzieci pt. "Złote jajko" na motywach bajki Władymira Orłowa

 • koncert noworoczny

Koncert Noworoczny

Zapraszamy na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 10 stycznia 2020 r. o godz. 19:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli.

 • Plenerowy Koncert Sylwestrowy

Plenerowy Koncert Sylwestrowy 2019

Dziękujemy Mieszkańcom za liczny udział w pierwszym w naszej Gminie Plenerowym Koncercie Sylwestrowym

Pomoc dla poszkodowanych w wyniku pożarów

W ubiegły piątek nastąpiło oficjalne przekazanie środków pieniężnych zebranych w ramach zbiórek dla właścicieli stajni "Konik Dzieciom" w Grzmiącej oraz sklepu SUPERSAM i zakładu fryzjerskiego w Wycinkach Osowskich. W sumie udało się zebrać łącznie ponad 40 tys. złotych. 

 • Rozliczaj się w gm. Żabia Wola

Rozliczaj się w Gminie Żabia Wola

Osoby zamieszkujące na terenie gminy Żabia Wola bez meldunku mogą skierować podatek za 2019 rok do naszej gminy.

 • Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Wesołych Świąt!

 • Wręczenie aktów mianowania

Wręczenie aktów mianowania nauczyciela

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 20 grudnia 2019 r. w Urzędzie Gminy Żabia Wola odbyło się wręczenie kolejnych aktów mianowania.

Awaria sieci telekomunikacyjnej

Informujemy, że w dniu 20 grudnia 2019 r. mogą wystąpić problemy z komunikacją telefoniczną z Urzędem Gminy Żabia Wola. Awaria jest naprawiana przez operatora telekomunikacyjnego. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Świąteczne godziny pracy

Świąteczne godziny pracy Urzędu Gminy

Informujemy, że w dniach 24 grudnia (wtorek) 2019 r. oraz 31 grudnia (wtorek) 2019 r. Urząd Gminy Żabia Wola będzie czynny w godz. 8:00-12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-12-18 10:11
 • Wycieczka edykacyjna

Wycieczka edukacyjna

W dniu 16.12.2019 r. Wójt Gminy  Żabia Wola Piotr Rybka powitał uczniów klas drugich ze Szkoły Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie.

 • przerwy w dostawie wody

Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody:
- w godzinach od 08:00 do 11:00 w miejscowości Żelechów ulica Wiśniowa,
- w godzinach od 08:00 do 14:00 w miejscowości Ojrzanów ulice: Złotopolskich, Wiklinowa, Ogrodowa, Akacjowa, Tarczyńska, Karmazynowa, Zagajnikowa, Bracka, Zbiorowa i Kresowa.

 • złote gody

Medale dla Państwa Mucha

W dniu 12 grudnia br. Zastępca Wójta Gminy Bohdan Nowosielski wręczył Państwu Helenie i Eugeniuszowi Mucha Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Plenerowy Koncert Sylwestrowy 2019

 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-12-30 15:21
 • Plenerowy Koncert Sylwestrowy 2019
 • Transport na Koncert Sylwestrowy

Wójt Gminy Żabia Wola zaprasza na Plenerowy Koncert Sylwestrowy 2019.
31 grudnia w godz. 22:00-0:30 wystąpi zespół SomGorsiBis.
Lokalizacja: taras przy Domu Kultury w Żabiej Woli, ul. Warszawska 27.

Wstęp wolny!

 • way-3659608_1920

Awaria oświetlenia na wiadukcie w Józefinie

Od piątku 06.12.2019 r. na przebudowanym odcinku drogi lokalnej od Huty Żabiowolskiej do Józefiny (wiadukt) nie działa oświetlenie drogowe.

 • Piknik Charytatywny Bezdomniaków Żabiowolskich

Do 11 grudnia br. ZAGŁOSUJ na Wydarzenie społeczne roku!

W ramach Nagrody "Żurawie Powiatu Grodziskiego" jedną z kategorii jest Wydarzenie społeczne roku. Możesz zdecydować, komu przypadnie statuetka. Głosowanie potrwa do 11 grudnia 2019 roku do godz. 11:00.

 • przerwy w dostawie wody

Przerwy w dostawie wody

W dniu 09.12.2019 r. w godzinach od 08:00 do 13:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Osowiec ulice Parkowa, Parceli, Dworska i Cienista. Za w/w uciążliwość przepraszamy!

 • Podziel się Gwiazdką!

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Podziel się Gwiazdką!

Gminne Centrum Wolontariatu przy GOPS w Żabiej Woli prowadzi zbiórkę artykułów spożywczych, słodyczy oraz zabawek dla rodzin z dziećmi z terenu naszej Gminy. Akcja trwa w dniach 7-14 grudnia 2019 r.

 • Spotkanie z okazji Światowego Dnia Wolontariatu

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Wolontariatu

W dniu Światowego Dnia Wolontariatu (5 grudnia) w Urzędzie Gminy, odbyło się uroczyste spotkanie, na którym zostali uhonorowani Wolontariusze skupieni w Gminnym Centrum Wolontariatu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabiej Woli. Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka wręczył dyplomy uznania oraz podziękował za zaangażowanie i troskę o innych. Wolontariusze otrzymali również drobne upominki i poczęstunek. W trakcie spotkania była mowa o perspektywie rozwoju działalności lokalnego wolontariatu i akcjach planowanych w najbliższym czasie.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Elżbieta Kwiatkowska Kierownik GOPS Żabia Wola
  data wytworzenia: 2019-12-06
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-12-06 13:29
 • Punkt Rehabilitacji

Działalność Punktu Rehabilitacji w Żabiej Woli

Informujemy, że  trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji przetargowej na wyłonienie Wykonawcy świadczenia usług rehabilitacji w Gminnym Centrum Zdrowia w Żabiej Woli w roku 2020. W związku z tym, ciągłość świadczenia usług będzie zachowana.

 • Wieczorek przy mikrofonie

Coś dla miłośników tańca

Wieczorek przy mikrofonie, czyli potańcówka retro przy największych polskich szlagierach już w najbliższy piątek w Domu Kultury w Żabiej Woli. Zachęcamy wszystkich miłośników tańca do udziału. Wstęp wolny.

 • Dobry Start

Uwaga! Ważna informacja dotycząca świadczenia "Dobry Start" 300+

Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie złożyli wniosku, że tylko do 30 listopada 2019 r. można złożyć wniosek o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry Start”.

 • paczka

Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” rozpoczęli zbiórkę dla potrzebujących

W listopadzie ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego projektu „Szlachetna paczka”, organizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy.

Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” z Rejonu Żabia Wola w ubiegłym tygodniu rozpoczęli zbiórkę: środków czystości, słodyczy, żywności trwałej, artykułów dla dzieci, artykułów chemii gospodarczej oraz przyborów szkolnych, które przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do osób, które z przyczyn niezawinionych znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Liderem naszego rejonu w zakresie organizacji pomocy jest p. Sylwia Kleszko tel.: 502 642 867, która pełni także funkcję Sołtysa Sołectwa Huta Żabiowolska.

Zachęcamy do włączenia się w akcję. Dary można przekazać bezpośrednio do Lidera rejonu lub  wolontariuszy: Barbary Skowronek, Małgorzaty Jakubowskiej oraz Andrzeja Domańskiego, a także zostawić w specjalnie w tym celu pozostawionych pudełkach znajdujących się w sklepach zlokalizowanych na terenie Gminy.

Więcej informacji na temat projektu znajda Państwo na facebook Sołectwa Huta  Żabiowolska

 


Czym jest „Szlachetna Paczka?

Szlachetna Paczka to projekt ogólnopolski, który ma na celu pomoc osobom, które z przyczyn niezawinionych znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Specyfiką Szlachetna Paczka jest to, że konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. I właśnie to jest w Szlachetna Paczka takie niezwykłe, że zwykły człowiek pomaga drugiej osobie. Ideą Szlachetna Paczka jest tzw. „mądra pomoc”, czyli taka pomoc, która da tym rodzinom siłę do dalszego działania, do zmiany swojego życia.

Na czym polega działalność „ Szlachetnej Paczki?

To przede wszystkim pomoc osobom i rodzinom potrzebującym. Wolontariusze spotykają się z rodziną, zapoznają się z jej problemami oraz potrzebami. Na podstawie zgromadzonych informacji podejmowane są decyzję o zakwalifikowaniu rodziny do projektu i tworzony jest opis, który później jest widoczny dla darczyńcy. Wolontariusze współpracują z darczyńcami w przygotowywaniu paczki, pomagają osobom, które w obliczu wielu trudności podejmują walkę o wyjście z trudnej sytuacji i spełniają kryterium dochodowe. Do projektu nie są włączane osoby, które nie mieszczą się w granicach kryterium dochodowego oraz żyją w biedzie i nie chcą nic z tym zrobić, przyjmują postawę bierną i roszczeniową. Adresy rodzin pozyskuje i przydziela lider rejonu. Pod uwagę brane są rodziny, które zaliczane są do następujących kategorii: chore lub niepełnosprawne dziecko w rodzinie, niepełnosprawność w rodzinie, samotne rodzicielstwo, wielodzietność, nieszczęście w wyniku zdarzeń losowych oraz inne. Wolontariusze starają się dotrzeć do jak największej liczby rodzin, ich praca nie kończy się na finale Szlachetnej Paczki, współpracują z rodziną również po finale. Celem takich spotkań jest obserwacja w jaki sposób paczka wpłynęła na życie rodziny.

Kto może zostać darczyńcą?

Przede wszystkim człowiek, który nie jest obojętny na krzywdę innych i odpowiedzialnie podchodzi do zaspokojenia potrzeb. Mogą to być osoby prywatne, które chcą zrobić paczkę samodzielnie bądź z przyjaciółmi . Do zrobienia paczki zachęcamy również zakłady pracy. Darczyńcy czasami nie są świadomi jaką wartość ma ich pomoc dla rodziny. Po pierwsze: paczka odciąży budżet domowy, sprawi, że nadchodzące święta będą wyjątkowe. Po drugie paczka nie jest to tylko pomoc rzeczowa . Jest to również pomoc niematerialna ponieważ ona daję silę i impuls do zmiany. W pewnym sensie powoduje, że rodzina wygrywa z przeszkodami i staje się bohaterem. 

Co należy zrobić, żeby pomóc wybranej rodzinie?

Aby wybrać rodzinę należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl kliknąć w ikonę WYBIERZ RODZINĘ i postępować zgodnie z instrukcją. Po wyborze rodziny wolontariusz kontaktuje się z darczyńcą i nawiązuje współpracę w zakresie kompletowania paczki. Finał akcji odbędzie się w dniach 07.12 – 08.12.2019 r.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-11-25
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-25 14:26
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-11-25 14:54
 • Zrzutka

Pomóżmy po pożarze w stajni Konik Dzieciom!

23 listopada br. w stajni "Konik Dzieciom" w Grzmiącej (www.konikdzieciom.pl) wybuchł pożar, w wyniku którego spłonęły zabudowania gospodarcze. Mimo mobilizacji kilkunastu zastępów straży pożarnej wszystkich zwierząt nie udało się uratować.

 • dzień otwarty

Dzień otwarty w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Z okazji jubileuszu 100 - lecia
Służb Sanitarnych w Polsce
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Grodzisku Mazowieckim
serdecznie zaprasza na "Dzień otwarty w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej".

Miejsce: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
Grodzisk Mazowiecki ul. Żwirki i Wigury 10

Termin: 28 listopada 2019 r. w godz. 9:00-13:00

W programie:

 • udzielanie porad i informacji przez pracowników Stacji,
 • przedstawienie zakresu zadań wykonywanych przez poszczególne sekcje Stacji
 • zapoznanie się z ofertą edukacyjną Stacji w zakresie programów prozdrowotnych
 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-11-22
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-22 17:42
 • puchar polski

Puchar Polski Taekwon-Do ITF

30 listopada 2019 r. w godz. 9:00 - 18:00 w Centrum Integracji Społecznej w Ojrzanowie odbędą się ogólnopolskie zawody sportowe "Puchar Polski Taekwon-Do ITF " organizowane przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-Do ITF i Uczniowski Klub Sportowy "REKIN TEAM"

 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-21 16:08
 • wizyta wolontariuszy

Wizyta wolontariuszy z Gruzji

21 listopada Gminę Żabia Wola odwiedziła 12 osobowa grupa wolontariuszy z Gruzji. Wizyta została zorganizowana w ramach projektu "Ochotnicze Straże Pożarne jako forma doraźnego reagowania kryzysowego" realizowanego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej (FSM) i Fundację Liderzy Przemian (FLP) przy patronacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych R.P.

Grupa wolontariuszy z Gruzji stanowi prototyp jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, która została zawiązana w ubiegłym roku w ramach eksperymentu uruchomionego w związku z katastrofalnymi skutkami pożarów lasów w Bordżomi (Gruzja). Członkowie organizacji, korzystając z doświadczenia i przykładu OSP funkcjonujących w Polsce, chcą w ramach obywatelskiej inicjatywy stworzyć w swoim kraju podobnie działające jednostki.

Podczas swojej wizyty wolontariusze z Gruzji odwiedzili jednostki OSP Skuły, OSP Żelechów oraz Urząd Gminy Żabia Wola. Spotkania były okazją do przekazania dobrych praktyk i doświadczeń dotyczących organizacji i działalności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Karolina Ryjak
  data wytworzenia: 2019-11-21
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-21 16:01
 • życzenia

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji wszystkim pracownikom socjalnym z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za trud wkładany w pracę na rzecz naszych Mieszkańców. Życzymy siły, wytrwałości oraz zapału w realizacji codziennych obowiązków służbowych oraz mnóstwo radości.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka
  data wytworzenia: 2019-11-21
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-21 14:37
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-11-21 15:20

Nowe oznakowanie ulic

Na wczorajszym wspólnym posiedzeniu Komisji Radni Gminy Żabia Wola pozytywnie zaopiniowali wymianę tablic z nazwami ulic. Zmiana ta ma na celu uporządkowanie oznaczeń na terenie gminy. Ujednolicone, odpowiedniej wielkości tabliczki będą zawierały herb gminy, nazwę ulicy oraz nazwę miejscowości.

Nowe oznakowanie będzie pojawiać się sukcesywnie, zgodnie z możliwościami budżetowymi gminy. Wkrótce zostaną podjęte kroki zmierzające do wyboru wykonawcy.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Magdalena Lewandowska (Referat POGK)
  data wytworzenia: 2019-11-20
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-20 15:50
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-11-20 19:02
 • tolerancja

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji – święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.

Zgodnie z Deklaracją Zasad Tolerancji:
„TOLERANCJA to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

Zachęcamy aby dzisiejszy dzień był czasem refleksji i przemyśleń nad znaczeniem słowa tolerancja oraz nad tym, czy jest ono obecne w naszym codziennym życiu, czy pamiętamy, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, czy religię.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-11-16
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-16 12:10
 • jarmark

Jarmark świąteczny

Wójt Gminy Żabia Wola
zaprasza Mieszkańców, producentów żywności i rękodzielników
na Jarmark Świąteczny

Termin: 18, 19, 20 grudnia 2019 r.

Lokalizacja: parking pomiędzy budynkiem Urzędu Gminy, a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żabiej Woli.

Rejestracja sprzedawców:
tel. 46 857 84 80, e-mail: ops@zabiawola.pl lub kontakt osobisty: GOPS ul. Główna 5 Żabia Wola

19 grudnia o godz.11:00 kolędowanie w wykonaniu Wolontariuszy, poczęstunek kwaśnicą z żeberkiem oraz życzenia świąteczne! 

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-11-15
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-15 15:04
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-11-15 15:17

Zapraszamy do udziału w konkursach świątecznych

Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza osoby dorosłe oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz do udziału w konkursach świątecznych: Czar BożegNarodzeniaoraz „Kartkświąteczna. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 10 grudnia 2019 r. 

 • szkolenie

Kolejne szkolenie dla naszych Sołtysów

14 listopada 2019 r. Sołtysi z terenu Gminy Żabia Wola uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym obsługi terminali do transakcji bezgotówkowych oraz ubezpieczeń dla rolników.

Zbliża się termin płatności IV raty podatku - 15 listopad 2019 r.

Uprzejmie przypominamy o zbliżającym się terminie płatności IV raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego. Wpłaty na podatek należy dokonać w terminie do 15 listopada 2019 r.

 • spotkanie autorskie z pisarką

Spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Krawczyk

Dnia 14 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli będzie gościć Panią Agnieszkę Krawczyk – pisarkę z Krakowa, zajmującą się literaturą obyczajową i kryminalną. Jako pisarka zadebiutowała w 2009 roku powieścią pt.: „Napisz na priv”.

 • wystawa

Ptaki Ziemi Chełmońskiego

W zabytkowym pałacu w Ojrzanowie zorganizowana została wystawa fotografii Jacka Wierzejskiego zatytułowana „Ptaki Ziemi Chełmońskiego”. Ekspozycję można oglądać do końca listopada, w weekendy w godzinach 11:00 -18:00.

 • święto niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości 2019

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, obchodzonego dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, kiedy to po 123 latach zaborów nasz kraj powrócił na mapę Europy jako wolny i niepodległy, w kościele p.w.  Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skułach o godz. 12:00 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

W tym roku Wójt Gminy Żabia Wola, Dyrektor Domu Kultury w Żabiej Woli oraz Proboszcz Parafii w Skułach zaprosili Mieszkańców  do włączenia się do akcji „Niepodległa do Hymnu” i wspólnego odśpiewania w samo południe „Mazurka Dąbrowskiego”.

Po nabożeństwie, w którym uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni, przedstawiciele samorządu - Wójt Gminy Piotr Rybka, Zastępca Wójta Bohdan Nowosielski oraz Radni Gminy, Skarbnik Gminy Anna Sroka, poczty sztandarowe wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach i Żelechowie, a także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Domu Kultury w Żabiej Woli z grupy teatralnej "Trzeci Dzwonek" i harcerze z 8. Skulskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Leśni Ludzie", nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-11-11
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-11 19:33
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-11-11 21:24
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości
 • święto niepodległości

Praca w Szkole Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej  w Ojrzanowie zatrudni nauczyciela wspomagającego w wymiarze całego etatu.
Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie, Ojrzanów, ul.Szkolna 1, 96-321 Żabia Wola, tel. (46)  857-82-25

 

 • spotkanie w sprawie transportu

Projekt współpracy jednostek samorządowych w zakresie organizacji regionalnego transportu publicznego

8 listopada 2019 r. w Pałacu w Ojrzanowie odbyło się spotkanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu, które dotyczyło nawiązania współpracy w zakresie organizacji transportu publicznego.

Udział w spotkaniu wzięli m.in. Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, Członek Zarządu Powiatu Grodziskiego Krzysztof Markowski, Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Mszczonowa Józef Kurek, Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski, Sekretarz Gminy Baranów Jarosław Przepiórkowski, Zastępca Wójta Gminy Radziejowice Artur Jankowski, Sekretarz Gminy Błonie Przemysław Kubicki, oraz pracownicy merytoryczni.

W trakcie spotkania omówione zostały kwestie związane ze wspólną organizacją połączeń autobusowych, koordynacją rozkładów jazdy, taryf biletowych oraz obniżeniem kosztów podróżowania mieszkańców.

W wyniku przeprowadzonych rozmów uzgodniono, że samorządy rozważą możliwość współpracy w zakresie organizacji regionalnego transportu publicznego. W najbliższych dniach przygotowany zostanie list intencyjny w przedmiotowej sprawie.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Jerzy Kowalczyk
  data wytworzenia: 2019-11-08
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-08 15:01
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-11-08 19:38
 • spotkanie w sprawie transportu
 • spotkanie w sprawie transportu
 • spotkanie w sprawie transportu
 • spotkanie w sprawie transportu
 • spotkanie w sprawie transportu
 • spotkanie w sprawie transportu
 • spotkanie w sprawie transportu

Praca w GOPS w Żabiej Woli

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Pracownik Socjalny.
Oferty należy składać w terminie do dnia 25.11.2019 r. do godz. 17.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5.

Treść ogłoszenia

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Elżbieta Kwiatkowska Kierownik GOPS Żabia Wola
  data wytworzenia: 2019-11-06
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-06 14:29
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2019-11-19 13:28

Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe

Na sesji 30 października br. z inicjatywy Wójta Gminy – została podjęta przez Radnych uchwała wprowadzająca stypendia dla najlepszych uczniów i za osiągnięcia sportowe oraz nagrodę Wójta dla najlepszego absolwenta klasy VIII.

Ta nowa inicjatywa ma za zadanie zachęcać uczniów do uczestnictwa w konkursach i zawodach – najlepsi uczniowie/sportowcy z klas IV-VIII naszych szkół podstawowych, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami na zawodach, konkursach, olimpiadach – zostaną na zakończenie semestru dodatkowo wyróżnieni przyznanym jednorazowo stypendium w formie pieniężnej.

Będzie to pierwszy pilotażowy rok szkolny,  w którym stypendia zaczną funkcjonować – mamy nadzieję, że wielu uczniów je otrzyma.

Regulamin oraz kryteria zostaną przekazane Rodzicom za pośrednictwem szkół.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Kamila Piątek
  data wytworzenia: 2019-11-05
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-05 22:19
 • malowane lato

Malowane Lato 2019 - podsumowanie

W dniu 31 października 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli została zaproszona na finał Malowanego Lata 2019.

Malowane Lato, organizowane przez Mazowiecki Instytut Kultury w małych miejscowościach i wsiach na terenie województwa mazowieckiego, przygotowywane jest we współpracy z lokalnymi organizacjami. I tak w tym roku Malowane lato zawitało do naszej Gminy. Mieliśmy to szczęście współtworzyć ów projekt, którego podstawą były warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Efektem warsztatów były prace plastyczne. Jury konkursowe w składzie: Przewodniczący Ryszard Ługowski – artysta, profesor ASP, Kierownik Galerii XXI; Sławosz Balcerzak – artysta, Kierownik Działu Galerii i Wystaw w Mazowieckim Instytucie Kultury, Milena Stryjewska – historyk sztuki, Koordynator Festiwalu Sztuk Wizualnych Relacje, wybrało spośród 50 prac powstałych podczas tegorocznej edycji projektu 3 najlepsze oraz wyróżniło dodatkowo 10 prac. I nagrodę otrzymała Malwina Filipek, a wśród wyróżnionych dzieci znalazł się Patryk Izydorczyk, nasi uczestnicy projektu.

Wraz z panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefinie Marzeną Pytlak, instruktorką warsztatów panią Danutą Rex Sadowską oraz małymi uczestnikami naszych warsztatów 31 października 2019 r. pojechaliśmy na wielki finał. Oprócz dyplomów i nagród dla dzieci przygotowany był występ artystyczny grupy o nazwie „Opowieści z walizki” oraz poczęstunek. Jesteśmy dumni z prac naszych uczestników, które opublikowane zostały w specjalnym katalogu. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli
  data wytworzenia: 2019-11-05
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-05 13:15
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-11-05 18:43
 • malowane lato
 • malowane lato
 • debata

Debata na temat bezpieczeństwa na terenie Gminy Żabia Wola

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w jutrzejszym cotygodniowym spotkaniu Wójta Gminy z Mieszkańcami tj. 5 listopada 2019 r. uczestniczyć będą przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim oraz Posterunku Policji w Żabiej Woli, którzy przedstawią informację na temat bezpieczeństwa na terenie Gminy Żabia Wola.

Spotkanie odbędzie się o godz. 17:30 w budynku dawnej Szkoły Podstawowej w Słubicy Dobrej, przedstawiciele KPP i Posterunku będą gościć na spotkaniu od godziny 18:00 do 19:00).

Zachęcamy wszystkich Mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Wspólnie wypracujmy rozwiązania, które przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa Mieszkańców naszej Gminy.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-11-04
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-04 14:16
 • Plakat

Zwieńczenie Roku Moniuszkowskiego w Domu Kultury

STO SZALEŃSTW, CZYLI ŚWIECZKA ZGASŁA ALEKSANDRA FREDRY
Z PIEŚNIAMI STANISŁAWA MONIUSZKI
Z KROTOCHWILI NOWY DON KISZOT

Termin:
15 listopada 2019 r. godz. 19:00

Miejsce:
Dom Kultury w Żabiej Woli ul. Warszawska 27

Wejściówki w cenie 20 zł
do nabycia w Domu Kultury w Żabiej Woli

Rezerwacja telefoniczna: 46 857 82 60
liczba miejsc ograniczona

Wystąpią:
Anna Maria Adamiak - sopran
Andrzej Frołow - akompaniament
Joanna Dunas - jako Jadwiga
Patryk Pawlak - jako Władysław

Scenariusz i reżyseria: Szczepan Szczykno

 

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-11-04
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-11-04 12:56
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-11-04 13:34
 • Obchody Dnia Niepodległości 2019

Obchody Dnia Niepodległości 2019

Wójt Gminy Żabia Wola, Dyrektor Domu Kultury w Żabiej Woli oraz Proboszcz Parafii w Skułach
zapraszają na
Obchody Dnia Niepodległości 2019
11 listopada godz. 12.00 podczas Mszy  Świętej w kościele p.w.  Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skułach.

 • wymiana wodomierzy

Wymiana wodomierzy na wodomierze z modułem radiowym

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie – eksploatator sieci wodociągowo–kanalizacyjnej na terenie Gminy Żabia Wola informuje, że od  4 listopada 2019 r,  przystąpi do wymiany wodomierzy w miejscowościach Żabia Wola i Huta Żabiowolska.

 • Dotacje na edukację

Dotacje na edukację

24 października br. Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka wraz ze Skarbnik Anną Sroka podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego umowę na utworzenie pracowni językowej w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiech w Józefinie w ramach "Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych".  

 • Bezpłatne badania mammograficzne

Łączy nas kobiecość - badania mammograficzne

30 października 2019 r. (środa) w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi "Łączy nas kobiecość" przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Główna 5 prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Panie, które nie kwalifikują się do programu bezpłatnej profilaktyki, mogą wykonać badanie odpłatnie.

Zapisy na badania: 42 254 64 10 lub 517 544 004

Rejestracja on-line: www.medica.org.pl

Więcej informacji na stronach: www.laczynaskobiecosc.pl, www.salvmedica.pl

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-10-22
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-22 16:05
 • wystawa To co lubię

Wystawa w Domu Kultury

Do końca października 2019 r. w Domu Kultury w Żabiej Woli prezentowana jest wystawa prac Marty Jakóbczyk pt: "To co lubię...." Zachęcamy do zapoznania się z obrazami autorstwa naszej Mieszkanki. Wystawa dostępna jest w godzinach pracy placówki.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-10-22
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-22 12:39
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-10-22 13:56
 • To co lubię... - wystawa
 • To co lubię... - wystawa
 • To co lubię... - wystawa
 • To co lubię... - wystawa
 • To co lubię... - wystawa
 • To co lubię... - wystawa
 • To co lubię... - wystawa
 • To co lubię... - wystawa
 • Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Żabia Wola

Obchody Dnia Edukacji Narodowej zostały w tym roku zorganizowane w zabytkowym pałacu w Ojrzanowie. Wydarzenia uświetnił koncert kwartetu smyczkowego: Fair Play Quartet, który zaprezentował aranżacje utworów znanych popowych artystów.

 • Plakat

NOVECENTO Alessandro Baricco

Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza na na monodram słowno-muzyczny “NOVECENTO” Alessandro Baricco, który zostanie zaprezentowany 25 października 2019 r. o godzinie 19:00  w Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach .
Historia Novecenta, fikcyjnego pianisty i kompozytora o niebywałym talencie, który oficjalnie nie istniał dla świata i który całe swoje życie spędził na statku kursującym pomiędzy Europą a Ameryką. Novecento tam się urodził i tam został porzucony przez rodziców-emigrantów. Genialny samouk błyskawicznie opanował grę na fortepianie i wraz z orkiestrą zabawiał podróżnych swoją niezwykłą muzyką…. 

Występuje: Mateusz Olszewski
Współpraca reżyserska: Marcin Brzozowski

Wstęp wolny

 • data wytworzenia: 2019-10-17
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-17 15:18
 • roboty drogowe

Utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Mazowieckiej w Opypach i Książenicach

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim, informuje o planowanym rozpoczęciu robót budowlanych w ciągu drogi powiatowej nr 1503W ul. Mazowiecka w m. Opypy i Książenice, w związku z wymianą nawierzchni jezdni na odcinku o długości ok. 2,8km (od ul. Pałacowej w m. Opypy do ronda w m. Książenice).

W związku z powyższym w terminie od 17 października 2019r. do dnia 15 listopada 2019 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane prowadzonymi robotami drogowymi.

Prosimy kierowców o zachowanie  ostrożności w rejonie prowadzonych prac drogowych i zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe. Ponadto kierowców, w miarę możliwości prosimy o przejazd trasami alternatywnymi - omijając wskazany odcinek, co w znacznym stopniu przyspieszy proces realizacji inwestycji.

Za utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.

 • data wytworzenia: 2019-10-16
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-16 16:55
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-10-16 17:32

Praca w GOPS w Żabiej Woli

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Pracownik Socjalny.
Oferty należy składać w terminie do dnia 29.10.2019 r. do godz. 16.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5.

Treść ogłoszenia

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-10-15
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-22 15:02

Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę złożyć na ręce wszystkich Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Pracowników Oświaty, serdeczne podziękowania za pracę na rzecz oświaty, za tę niezmiernie ważną rolę, jaką odgrywają Państwo w procesie edukacji najmłodszych obywateli naszej Gminy.

Dziękuję Państwu za pasję i entuzjazm oraz trud włożony w edukację dzieci i młodzieży, za kształtowanie postaw obywatelskich, za wpajanie młodym ludziom ponadczasowych wartości, za motywowanie do działania na rzecz rozwoju naszej lokalnej społeczności.

Życzę wszystkim Państwu satysfakcji z pracy pedagogicznej, wielu sukcesów zawodowych i osobistych, poczucia ważności wykonywanego zawodu, aby przywiązanie i wdzięczność dzieci, uczniów oraz rodziców wynagradzała Państwu trudy niełatwej pracy.

Życzę, aby pamięć i szacunek wychowanków, stanowiły dowód na to, jak ogromną rolę spełniają Państwo w ich życiu.

Serdecznie dziękuję,

Piotr Rybka
Wójt Gminy Żabia Wola

 • data wytworzenia: 2019-10-14
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-14 12:19
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-10-14 12:19
 • Wyniki wyborów

Wyniki wyborów do Sejmu RP i Senatu RP 2019

Na terenie Gminy Żabia Wola frekwencja wyniosła 68,03 %. W głosowaniu wzięło udział 4729 wyborców z 6951 uprawnionych.
Poniżej protokoły z poszczególnych obwodów. https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019
 • autor lub odpowiedzialny za treść: Ewelina Radkiewcz
  data wytworzenia: 2019-10-14
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-10-14 02:30
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2019-10-14 03:01
 • Wyniki komitetów
 • informacja o sposobie głosowania i warunkach ważności głosu

Pamiętaj! Wybory do Sejmu RP i Senatu RP już w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą niedzielę tj. 13 października 2019 r. odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Głosowanie przeprowadzone zostanie w godzinach 7:00-21:00.

Lokale wyborcze na terenie Gminy Żabia Wola zlokalizowane są w:

 • Szkole Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie (Szkolna 1)
  Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
 • Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach (ul. Mszczonowska 3)
 • budynku dawnej Szkoły Podstawowej w Słubicy Dobrej (ul. Słoneczna 36)
 • Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie  (ul. Mazowiecka 1)
  Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
 • Domu Kultury w Żabiej Woli (ul. Warszawska 27)
  Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Informacja o o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych.

Zachęcamy do udziału w wyborach. Twój głos ma znaczenie!

 

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-10-11
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-12 11:46
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-10-12 11:53
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-10-11 21:24

Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP 2019

W najbliższą niedzielę odbędą się jedne z najważniejszych wyborów - wybory do Sejmu RP i Senatu RP. 
Zachęcamy do udziału w głosowaniu. Wspólnie zdecydujmy kto będzie rządził naszym krajem, kto będzie miał wpływ na jakość naszego życia.

Urząd Gminy ostrzega przez potencjalnymi oszustami.

W związku z pojawieniem się na terenie naszej gminy przypadków fałszywych ankieterów wyłudzających dane pod pretekstem ankiety dotyczącej zapotrzebowania na panele fotowoltaiczne kategorycznie zaprzeczamy, jakoby Gmina Żabia Wola wysyłała pracowników do domów mieszkańców w celu przeprowadzenia w/w ankiet.

Informujemy, że Urząd Gminy nie ma podpisanego porozumienia z żadną firmą zajmująca się fotowoltaiką. Dlatego przestrzegamy przed pochopnym podawaniem swoich danych osobowych i apelujemy o rozwagę przy podpisywaniu dokumentów.

Osoby, które miały kontakt z fałszywymi ankieterami lub mają wiedze o takich przypadkach, prosimy o niezwłoczne zgłoszenie ich pod numer 112.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Pozyskiwania Środków Zewnętrznych
  data wytworzenia: 2019-10-10
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-11 07:51

Umowa na bezpłatne użytkowanie nieruchomości w Żelechowie podpisana

8 października 2019 r. pomiędzy Gminą Żabia Wola a właścicielem nieruchomości składającej się z działek ewidencyjnych 562/26 i 562/27 położonych w miejscowości Żelechów zawarta została umowa użyczenia, w ramach której właściciel terenu wyraził zgodę na bezpłatne użytkowanie gruntu przez Gminę.

Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Strażnicy OSP Żelechów i będzie wykorzystywana na cele społeczne. Gmina planuje stworzyć na niej tzw.. otwarte strefy aktywności, z których będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy.

Umowa użyczenia zawarta została na czas nieokreślony, jednakże Gmina w ciągu 2 najbliższych lat, jak tylko będzie to możliwe po stronie sprzedającego, zamierza kupić nieruchomość za wynegocjowaną kwotę 135 tys zł.

 • data wytworzenia: 2019-10-09
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-09 20:12
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-10-10 09:58
 • stan dróg

Samorządowcy badają stan dróg

Tematem wspólnego posiedzenia Komisji Rady Gminy Żabia Wola, które odbyło się 8 października 2019 r. była infrastruktura drogowa na terenie Gminy Żabia Wola. Samorządowcy wybrali się więc na objazd dróg, by zapoznać się ze stanem technicznym poszczególnych ulic.

 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-08 10:12
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-10-08 10:15

Działalność Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli

Gminna Spółka Wodna w Żabiej Woli przeprowadziła prace konserwacyjne na rowach melioracyjnych, na których wykonanie otrzymała dofinasowanie  w wysokości 40 000 zł z budżetu Gminy Żabia Wola.

Prace zostały wykonanie na rowach melioracyjnych :

 • Żabia Wola M-30/2; M-30/2-1; M-30/6-1; M-30/10; M-28; M-30; M-30/8-4; M-30/6-10 (3803m),
 • Ojrzanów Towarzystwo M-30/6-2 (420m),
 • Żelechów M-30/6-2; M-30/6-6 (1220m),
 • Musuły M-26; M-23; M-24(2063m),
 • Huta Żabiowolska 3-30 (362m),
 • Jastrzębnik M-30/6-5 (60m).

Poniżej przykładowy rów przed i po wykonaniu pracy.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Adam Pira (Referat POGK)
  data wytworzenia: 2019-10-07
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-07 09:51
 • rowy
 • rowy
 • pasowanie
 • pasowanie

Pasowanie uczniów klas pierwszych w Ojrzanowie

4 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Z tej okazji życzymy naszym pierwszoklasistom energii i zapału w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu swoich pasji!

 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-07 09:06
 • psg

Spotkanie z przedstawicielami PSG

15 października br. o godzinie 17:00 w Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach odbędzie się spotkanie w sprawie rozbudowy sieci gazowej na terenie Gminy.
W trakcie spotkania przedstawiciele PSG Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Warszawie, m.in. Dyrektor Oddziału Robert Kwiatkowski, odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące realizacji wniosków o przyłączenie do sieci gazowej.  Zachęcamy do udziału!

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Elena Niedźwiecka
  data wytworzenia: 2019-10-04
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-12 09:58
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-10-15 11:23
 • Bezpłatny transport spod domu do lokalu wyborczego i z powrotem

Bezpłatny transport spod domu do lokalu wyborczego i z powrotem

Bezpłatny transport spod domu do lokalu wyborczego i z powrotem dla wszystkich mieszkańców gminy Żabia Wola 13.10.2019 od godziny 9:00 do 17:00

Głosowanie na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania

Wyborca, który zamierza zmienić miejsce pobytu przed dniem wyborów może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Z zaświadczeniem takim można głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju lub za granicą.

Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania składa się w Urzędzie Gminy Żabia Wola, najpóźniej w 2. dniu przed dniem wyborów (tj. do dnia 11 października 2019 r.).

Może on zostać złożony pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej.

Zaświadczenie o prawie do głosowania wyborca odbiera za pokwitowaniem osobiście albo przez upoważnioną pisemnie osobę.

W przypadku upoważnienia innej osoby do odbioru zaświadczenia wyborca sporządza wniosek o wydanie zaświadczenia i upoważnienie (może to być jeden dokument), w którym wskazuje swoje imię (imiona) i nazwisko oraz numer PESEL, a także dane osoby upoważnionej do odebrania zaświadczenia.

Wyborca, któremu wydano zaświadczenie o prawie do głosowania zostanie z urzędu skreślony ze spisu wyborców w miejscu stałego zamieszkania.

Należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie utracić zaświadczenia o prawie do głosowania.

W przypadku jego utraty, niezależnie od przyczyny, nie będzie  możliwe otrzymanie kolejnego zaświadczenia, ani wzięcie udziału w głosowaniu w obwodzie właściwym dla w miejsca stałego zamieszkania.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Bogusława Murzyn
  data wytworzenia: 2019-10-03
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-03 16:51
 • otwarcie roku akademickiego utw

Inauguracja Roku Akademickiego UTW

1 października 2019 o godzinie 10.30 nastąpiło uroczyste otwarcie kolejnego roku akademickiego 2019/2020. Nasi studenci wypełnili salę po przysłowiowe brzegi. Wiadomo, jest to Brać, która nigdy nie zawodzi.

Po odśpiewaniu naszego hymnu: „Żyjmy pełnym życiem…”, głos zabrał włodarz Gminy Piotr Rybka a po nim Dyrektor Domu Kultury Aleksandra Liwińska przedstawiając wykładowców dzisiejszego spotkania.

Pierwszym prelegentem był dr Grzegorz Łeszczyński – specjalista z Instytutu Pamięci Narodowej, który zapoznał ze strukturą i działalnością tej instytucji. Jednocześnie przedstawił szeroki wachlarz możliwości współpracy, mając na uwadze spotkania edukacyjne, wystawy, prelekcje i zwiedzanie podległych obiektów.

Jako drugi przedstawił się Stanisław Kolbusz, który wtajemniczył wszystkich w zbawczą i dobroczynną moc emów – efektywnych mikroorganizmów.

Po wykładach, nastąpiła prezentacja nowo otwartej wystawy Marty Jakóbczak – słuchaczki UTW, która przedstawiała nam swoje obrazy z różnych etapów twórczości, prawie 20-letniej. Potem czas upłynął na sprawach organizacyjnych i przekazaniu planów zajęć na najbliższy semestr.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział i liczymy na obecność na kolejnych spotkaniach.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Dom Kultury w Żabiej Woli
  data wytworzenia: 2019-10-03
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-03 11:57
 • otwarcie roku akademickiego utw
 • otwarcie roku akademickiego utw
 • otwarcie roku akademickiego utw
 • otwarcie roku akademickiego utw
 • otwarcie roku akademickiego utw
 • otwarcie roku akademickiego utw
 • otwarcie roku akademickiego utw
 • otwarcie roku akademickiego utw

Zajęcia w Domu Kultury w Żabiej Woli

Dom Kultury w Żabiej Woli od października 2019 r. zaprasza na:

Spotkania chóru Domu Kultury w Żabiej Woli - piątki o godz. 17:00
Zajęcia prowadzi:  Aleksandra Kopp - absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, dyrygent i chórmistrz. Pracowała w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze, początkowo jako korepetytor, póxniej jako kierownik chóru i dyrygent. Współpracowała m.in. z Operą Kameralną, Teatrem Polskim, Teatrem Wielkim w Warszawie. Z chórem Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego zdobyła szereg nagrów w konkursach chóralnych w Polsce.

Gordonki - zajęcia dla najmłodszych mieszkańców - piątki w godz. 9:30 - 10:15
Zapisy: Dom Kultury w Żabiej Woli tel: 46 857 82 60

Warsztaty "Igłą i szydełkiem" nauka szycia i szydełkowania dla dzieci od 9 lat
Prowadząca: Małgorzata Kawalec

Zajęcia taneczne: 

 • taniec jazzowy i nowoczesny - czwartki w godz 16:00 - 17:30
 • Zespół Pieśni i Tańca Radlanie - poniedziałki w godz. 16:00-17:30 oraz 17:30 -19:00

Zapisy: Dom Kultury w Żabiej Woli tel: 46 857 82 60

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-10-03
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-10-02 20:10
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-10-03 16:43
 • chór
 • gordonki
 • igłą i szydełkiem
 • tańce
 • Wyniki wyborów

Wyniki wyborów uzupełniających

29 września 2019 r. w okręgach wyborczych nr 5, 14 odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola.
Głosowanie przeprowadzone zostało w godz. 7:00–21:00. Frekwencja wyniosła 22,64 %.

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola

W najbliższą niedzielę tj. 29 września 2019 r. w okręgach wyborczych nr 5, 14 odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola. Obwodowe Komisje Wyborcze rozpoczną pracę w lokalach wyborczych zlokalizowanych w Szkole Podstawowej w Skułach oraz w Domu Kultury w Żabiej Woli o godzinie 6:00. Głosowanie przeprowadzone zostanie w godzinach 7:00–21:00.

Granice okręgów wyborczych, w których odbędą się wybory obejmują:

 • okręg wyborczy nr 5 - miejscowości: Stara Bukówka, Nowa Bukówka, Rumianka, Grzmiąca, Ciepłei Ciepłe A.
 • okręg wyborczy nr 14 -  część miejscowości Żabia Wola (tj. ulice: Brzozową, Chabrową, Cichą, Cynamonową, Czarnego Bociana, Diamentów, Dziewanny, Gajowego, Główną, Goździkową, Jesionową, Klonową, Koniecpolską, Kwiatową, Na Księżycu, Okrężną, Piłkarską, Polną, Rajdową, Rąbieńską, Rolniczą, Rumiankową, Słoneczną, Sportową, Staropolską, Szafirową, Szmaragdową, Szybowcową, Wiejską, Wiśniową, Zamkniętą oraz Ziołową)

  Na Radnych Gminy Żabia Wola kandydują następujące osoby:

Okręg wyborczy Nr 5

 • KACPRZAK Iliana Maria, lat 45, zam. Ciepłe, zgłoszona przez KWW WSPÓLNE DOBRO - Lista nr 1
 • SZYMAŃSKA-SUCHECKA Małgorzata, lat 52, zam. Wycinki Osowskie, zgłoszona przez KWW "STAWIAMY NA PRZYSZŁOŚĆ" - Lista nr 2

Okręg wyborczy Nr 14

 • LUC Mariusz Henryk, lat 48, zam. Żabia Wola, zgłoszony przez KWW WSPÓLNE DOBRO - Lista nr 1
 • PYRA Marcin Bernard, lat 42, zam. Żabia Wola, zgłoszony przez KWW "STAWIAMY NA PRZYSZŁOŚĆ" - Lista nr

Gminna Komisja Wyborcza w dniu 29.09.2019 r. będzie pełniła dyżur w Urzędzie Gminy Żabia Wola od godz.: 07:00 do czasu zakończenia czynności wyborczych.

Zachęcamy do udziału w wyborach. Każdy głos ma znaczenie!

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-09-27
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-09-28 09:52
 • praca

Praca w GOPS w Żabiej Woli

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Pracownik Socjalny. Oferty należy składać w terminie do dnia 11.10.2019 r. do godz. 15.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5

 • 500 plus

Świadcze wychowawcze (500+)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli przypomina, że warunkiem otrzymania świadczenia wychowawczego (500+) z wyrównaniem od lipca 2019 r. jest złożenie wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.09.2019 r. 

 • podpisanie umowy

Dofinansowanie dla OSP Skuły

25 września 2019 r. podpisane zostały umowy dotyczące udzielenia Gminie Żabia Wola pomocy finansowej w formie dotacji celowych z budżetu Województwa Mazowieckiego z przeznaczeniem na:

 • dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe dla OSP Skuły - dotacja w wysokości 100 tys. zł
 • dofinansowanie wykonania prac remontowych budynku użytkowanego przez OSP Skuły w zakresie remontu ścian i sufitów Strażnicy OSP Skuły- dotacja w wysokości 12,4 tys. zł

Podczas podpisywania w/w umów przez reprezentantów Zarządu Województwa Mazowieckiego: Marszałka Województwa p. Adama Struzika i Wicemarszałka p. Wiesława Raboszuka oraz przedstawicieli Gminy Żabia Wola- Zastępcę Wójta Gminy p. Bohdana Nowosielskiego i Kierownika Referatu Finansowego p. Ewę Grzywna obecni byli członkowie jednostki OSP Skuły.

 • data wytworzenia: 2019-09-25
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-09-25 20:19
 • Poradnik dla KGW

Zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem dla Kół Gospodyń Wiejskich

Drodzy Państwo zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że spotkanie poświęcone omawianiu trudnych spraw i problemów naszych Sołectw, które miało się odbyć jutro (24.09.2019 r.) w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach zostało przełożone na środę, 02.10.2019 r. godz. 17:30.
Główny temat spotkania - rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach.

Harmonogram spotkań Wójta Gminy Żabia Wola z Mieszkańcami, godz. 17:30

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Ewelina Radkiewicz
  data wytworzenia: 2019-09-23
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-09-23 11:16
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2019-09-23 11:36
 • dzień bez samochodu

Dzień bez samochodu w Gminie Żabia Wola

23 września 2019 r. w ramach akcji "Dzień bez samochodu" wszyscy Mieszkańcy Gminy Żabia Wola mogą bezpłatnie skorzystać z przejazdów lokalnymi liniami autobusowymi: B, M, O, S, W oraz Z.

Zachęcamy do sprawdzenia nowych połączeń autobusowych!

Rozkład jazdy obowiązujący od 18 września 2019 r.

 • data wytworzenia: 2019-09-20
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-09-20 10:31
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-09-20 11:02
 • Złote Gody

Złote Gody Państwa Jendrych

W dniu 16 września Państwo Walentyna i Józef Andrzej Jendrych odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta RP.

 • Becker Sport Equestrian Center

Budowa największego ośrodka jeździeckiego na Mazowszu

17 września 2019 r. Wójt Gminy Żabia Wola wziął udział uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę największego, profesjonalnego ośrodka jeździeckiego na Mazowszu - Becker Sport Equestrian Center, w którym kształcić się będą młodzi zawodnicy i seniorska kadra Narodowa.

 • zakończenie gimnazjum

Zakończenie działalności Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Józefinie

W dniu 13 września 2019 roku nastąpiło przekazanie majątku zlikwidowanego Gimnazjum im Józefa Chełmońskiego w Józefinie. Zgodnie z uchwałą zatwierdzającą zakończenie działalności gimnazjum - majątek (pomieszczenia/wyposażenie) przejęła Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Pani Dyrektor Krystynie Pietrzak jeszcze raz dziękujemy a Pani Dyrektor Marzenie Pytlak życzymy powodzenia.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Kamila Piątek
  data wytworzenia: 2019-09-13
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-09-13 16:01

Kandydaci na Radnych w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola

Gminna Komisja Wyborcza w Żabiej Woli zakończyła rejestrację list kandydatów na radnych w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola

 • Mammografia

Bezpłatne badania mammograficzne

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie:
22 października 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w miejscowości Żabia Wola ul. Główna 5

Zbliża się termin płatności II raty podatku od środków transportowych - 16 września 2019 r.

Uprzejmie przypominamy o zbliżającym się terminie płatności II raty podatku podatku od środków transportowych. Wpłaty na podatek należy dokonać w terminie do 16 września 2019 r.

Zbliża się termin płatności III raty podatku - 16 września 2019 r.

Uprzejmie przypominamy o zbliżającym się terminie płatności III raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego. Wpłaty na podatek należy dokonać w terminie do 16 września 2019 r.

Praca w GOPS w Żabiej Woli

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Pracownik Socjalny. Oferty należy składać w terminie do dnia 20.09.2019 r. do godz. 15.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5

 • Świadczenia

Stan realizacji świadczeń wychowawczych i świadczenia "Dobry Start"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli przypomina, że warunkiem otrzymania świadczenia wychowawczego (500+) na pierwsze dziecko z wyrównaniem od lipca 2019 r. jest złożenie wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.09.2019 r.

Dodatkowo przypominany, że wniosek o przyznanie świadczenia „Dobry start”(300+) należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada 2019 r.

Narodowe Czytanie 2019

7 września 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli zaprosiła mieszkańców do udziału we wspólnym czytaniu.

Dożynki Powiatowo-Gminne

8 września br. na Targowisku Miejskim w Grodzisku Mazowieckim zorganizowane zostały Dożynki Powiatowo-Gminne. Wśród licznych uczestników wydarzenia nie zabrakło reprezentantów Gminy Żabia Wola, w tym Wójta Gminy p. Piotra Rybki, Skarbnika p. Anny Sroka oraz Sekretarza Gminy p. Dariusza Dąbrowskiego.

Święto dziękczynienia za plony rozpoczął jarmark dożynkowy oraz koncert kapeli folkowej „Od Grodziska”. Następnie odprawiona została Msza Święta polowa, której oprawę muzyczną zapewnił chór „Cantata” pod dyr. Barbary Paszkiewicz.

Po zakończeniu Mszy wystąpili zaproszeni goście m.in. zespół „Trzy Gitary”, który zaśpiewał znane piosenki Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Zwieńczeniem imprezy była potańcówka.

Tradycyjnie w czasie Dożynek zorganizowany został także konkurs wieńców dożynkowych. Imponujący wóz dożynkowy, wykonany przez członków Koła Gospodyń Wiejskich Żelechów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie zyskał uznanie jury, które przyznało jego twórcom wyróżnienie. Gratulujemy.

 • data wytworzenia: 2019-09-09
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-09-09 10:20
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-09-09 10:53
 • dożynki powiatowe
 • dożynki powiatowe
 • dożynki powiatowe
 • Dożynki Powiatowo-Gminne

Dożynki Powiatowo-Gminne

Starosta Grodziski Marek Wieżbicki, Burmistrz Grodziska Maz. Grzegorz Benedykciński, Rada Powiatu, Rada Miejska oraz Centrum Kultury zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne w dniu 08.09.2019 r. o godz. 12:00, miejsce wydarzenia: Targowisko Miejskie przy ul. Montwiłła w Grodzisku Mazowieckim.

 • autobus

Komunikacja autobusowa dowożąca uczniów

Utworzony został specjalny adres mailowy: transport@zabiawola.pl, na który można kierować wszystkie uwagi, zapytania, a także opinie na temat: transportu, połączeń autobusowych, przystanków, informacji pasażerskiej w Żabiej Woli itp.

 • nadanie aktów

Wręczenie aktów mianowania

2 września w 2019 r. w Urzędzie Gminy Żabia Wola odbyło się uroczyste wręczenie Aktu Nadania Stopnia Awansu Zawodowego Nauczyciela na stopień Nauczyciela Mianowanego trzem nauczycielom z placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy.

 • rozkłady

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 zbliża się wielkimi krokami!

Jutro ostatni dzień wakacji. Nasze szkoły są gotowe na przybycie uczniów. Wszystkie sale lekcyjne zostały wysprzątane, zaś podłogi i korytarze lśnią czystością.

W związku z zakończeniem działalności Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Józefinie, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zyskała nowe pomieszczenia. W budynku dokonano niezbędnych prac remontowych, które polegały m.in. na odnowieniu korytarzy. Szkoła Podstawowa im. Stefanii Dziewulskiej przygotowała natomiast dla uczniów niespodziankę - nowy kącik dla starszych dzieci.

W nadchodzącym roku szkolnym rozpocznie się również kolejny etap prac nad projektem przebudowy Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach. Obecny projekt nie uwzględnia potrzeb naszej społeczności lokalnej, dlatego konieczne są dalsze konsultacje z Dyrektorem placówki, Radą Rodziców oraz mieszkańcami, które pozwolą na wypracowanie rozwiązań służących lepszemu zagospodarowaniu terenu i maksymalnemu wykorzystaniu powierzchni użytkowej budynku szkoły. Dokładny termin wznowienia prac projektowych nie jest jeszcze znany.

Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 rozpoczną się:

 • w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach o godzinie 9:00;
 • w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie o godz. 8:00 (klasy IV-VIII) oraz godz. 10:00 (klasy I-III);
 • w Szkole Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie o godz. 9:50 (klasy I-III) i o godz. 10:50 (klasy IV – VIII);

Połączenia komunikacyjne, które pozwolą dzieciom i młodzieży dojechać na rozpoczęcie roku w poszczególnych placówkach prezentowane są w rozkładzie jazdy autobusów zamieszczonym na naszej stronie internetowej.

Rozkłady jazdy autobusów szkolnych obowiązujące na terenie Gminy Żabia Wola od 3 września br. zostały przygotowane do wywieszenia w szkołach oraz kolportażu wśród uczniów i ich rodziców.

Już 2 września podczas rozpoczęcia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma rozkład, w którym uwzględnione zostały połączenia autobusowe, które umożliwią mu przyjazd na zajęcia lekcyjne oraz późniejszy powrót do domu. Rodzice będą mogli odebrać papierową wersję rozkładu już na pierwszym zebraniu.

Ponadto Dyrektorzy szkół prześlą rozkłady jazdy za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

 

 • data wytworzenia: 2019-08-31
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-08-30 22:52
 • podpisanie umowy
 • podpisanie umowy

Umowa na dowóz dzieci do szkół została podpisana

Gmina Żabia Wola podpisała dziś umowę z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim na realizację zamówienia pn. Dowóz dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Żabia Wola w roku szkolnym 2019/2020 na podstawie zakupionych biletów miesięcznych.

 • Stypendia szkolne

Terminy składania wniosków o stypendium szkolne

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli informuje, iż w terminie od 2 do 16 września 2019 r. w godzinach pracy ośrodka można składać wnioski o ustalenie prawa do stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekraczać: 528,00 zł.

 • Narodowe Czytanie

Weź udział w Narodowym Czytaniu już 7 września!

Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza Mieszkańców Gminy Żabia Wola do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu, które odbędzie się 7 września 2019 r. o godz. 10.00, Żabia Wola ul. Warszawska 27.

 • Budowa oświetlenia ulicznego

Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Żabia Wola

Zgodnie z przyjętym harmonogramem trwają prace budowlane dotyczące trzeciego etapu oświetlenia ulicznego w ul. Chełmońskiego w m. Żelechów, równolegle trwają prace budowy 3 lamp przy ul. Długiej w m.  Ojrzanów Towarzystwo. Przewidywany termin zakończenia budowy to 15.10.2019 r.

 • wybory uzupełniające

Dodatkowe zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

Pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych do 4 września br. do godz. 12:00 mogą dokonać dodatkowych zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych powoływanych w związku z wyborami uzupełniającymi do Rady Gminy Żabia Wola, zarządzonymi na dzień 29 września 2019 r. Zgłoszenia kandydatów na członków komisji przyjmuje Urzędnik Wyborczy w Gminie Żabia Wola za pośrednictwem Urzędu Gminy.

Informacja Komisarza Wyborczego w Warszawie II z dnia 29 sierpnia 2019 r.

 

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-08-29
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-08-29 15:44
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-08-30 11:19

Praca w GOPS w Żabiej Woli

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Pracownik Socjalny. Oferty należy składać w terminie do dnia 06.09.2019 r. do godz. 15.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5

Przerwy w dostawie wody

- w dniu 30.08.2019 r. w godzinach od 10:00 do 12:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Nowa Bukówka ulice:  Dzikiej Róży i Warszawska

 • wybory uzupełniające

Zgłaszanie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

30 sierpnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych powoływanych w związku z wyborami uzupełniającymi do Rady Gminy Żabia Wola, zarządzonymi na dzień 29 września 2019 r. 

 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-09-17 12:39
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2019-09-17 12:45

Gminne Święto Chleba

5 sierpnia Gmina Żabia Wola obchodziła Święto Chleba. Pogoda i Publiczność dopisała. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowane.

 

„1 września. Pamiętamy”

Serdecznie zapraszamy na wspólną biesiadę ze śpiewaniem piosenek wojskowych i patriotycznych pod hasłem „1 września. Pamiętamy”.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 1 września 2019 roku o godzinie 18.00 na terenie szkoły w SŁUBICY DOBREJ.

 • Umowa na budowę gminnego żłobka podpisana

Umowa na budowę gminnego żłobka podpisana

Dzisiaj (20 sierpnia 2019 r.) Wójt Gminy Żabia Wola podpisał umowę z Wykonawcą - Firmą Budowlaną Polski Dom Piotr Słaby z Grodziska Mazowieckiego na budowę gminnego żłobka, który ma powstać przy ul. Spółdzielczej w Żabiej Woli (działki o numerach ewidencyjnych: 11/5, 11/6 i 11/7). Całkowita wartość inwestycji to 4 075 271,41 zł brutto, z czego 1,1 mln zł stanowi dofinansowanie z Programu „MALUCH+”, Edycja 2019. Planowany termin ukończenia budowy to 30.12.2019 r.
Żłobek dla 50 dzieci będzie posiadał zaplecze kuchenne i gospodarcze oraz w sąsiedztwie plac zabaw dla naszych maluchów.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Ewelina Radkiewcz
  data wytworzenia: 2019-08-20
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-08-20 17:26
 • Umowa na budowę gminnego żłobka podpisana
 • Przebieg trasy objazdu

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego

W terminie od 20 sierpnia 2019 r. do 30 września 2019 r. na drodze powiatowej nr 2855W Ojrzanów - Zaręby (ul. Kasztanowa) na odcinku 660 m (od skrzyżowania z ul. Tarczyńską) wprowadzona będzie czasowa organizacja ruchu.

 

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Inwestycji i Infrastruktury
  data wytworzenia: 2019-08-19
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-08-19 16:57
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2019-08-19 17:00

Bezpłatne szkolenia na temat wdrożenia e-recepty

Starostwo Powiatu Grodziskiego informuje, że w dniu 22 sierpnia 2019 roku, o godzinie 10.00 i o godzinie 13.00, w budynku Starostwa przy ul. Kościuszki 30 (budynek A, parter, sala konferencyjna), odbędą się 2 bezpłatne szkolenia na temat wdrożenia e-recepty,

Praca w GOPS w Żabiej Woli

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Pracownik Socjalny. Oferty należy składać w terminie do dnia 23.08.2019 r. do godz. 15.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5

 • przerwy w dostawie wody

Przerwy w dostawie wody

- w dniu 14.08.2019 r. w godzinach od 10:00 do 15:30 planowana jest przerwa w dostawie wody w Żabiej Woli na ul. Ślaskiego i Krańcowej w związku z trwającymi robotami. Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.

Zapraszamy na Święto Chleba

W ostatnią niedzielę sierpnia od godziny 15:00 OSP w Skułach będzie gospodarzem tegorocznego „Święta Chleba”.

Praca dla nauczycieli w przedszkolu "Leśna Kraina"

Przedszkole "Leśna Kraina" w Żabiej Woli poszukuje nauczycieli wychowania przedszkolnego w pełnym wymiarze godzin  (25/25). Zapewniamy stałą umowę o pracę, możliwość awansu i rozwoju oraz miłą i serdeczną atmosferę.  

Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że:
- w dniu 08.08.2019 r. w godzinach od 8:00 do 15:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Osowiec ulice: Cienista, Parceli, Parkowa, Dworska.
Za w/w uciążliwość przepraszamy!

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola

 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-08-06 14:46
 • plakat
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-08-07 14:41
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2019-08-07 14:42

Dziś do ciebie przyjść nie mogę

Wójt Gminy Żabia Wola oraz Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Skułach zapraszają  na widowisko muzyczne.

 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-08-01 18:31
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-08-01 18:32
 • powstanie grafika

Dziś mija 75 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy

75 lat temu, 1. sierpnia 1944 roku od 40 do 50 tysięcy młodych mężczyzn i kobiet stanęło do walki w Powstaniu Warszawskim. Powstanie miało na celu wyzwolenie Warszawy spod okupacji hitlerowskiej przed wkroczeniem do stolicy Armii Czerwonej. Walki trwały 63 dni, choć planowano je zaledwie na kilka. Zginęło od 16 do 18 tysięcy żołnierzy AK i od 150 do 180 tysięcy cywilów. Po kapitulacji Warszawa została zrównana z ziemią. Cześć pamięci Bohaterów Warszawy.

 • data wytworzenia: 2019-08-01
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-08-01 12:39

Egzamin na stopień nauczyciela mianowanego

W dniu 30 lipca 2019 r. w Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola odbyło się posiedzenie Komisji Egzaminacyjnej dla nauczyciela ubiegającego się o awans na stopień nauczyciela mianowanego.
 

 

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola

Wojewoda Mazowiecki wyznaczył datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola w jednomandatowych okręgach wyborczych nr 5 i nr 14 na dzień  29 września 2019 r.

Problem z odbiorem odpadów komunalnych chwilowo zażegnany

30 lipca 2019 r. Wójt Gminy p. Piotr Rybka spotkał się z przedstawicielami firmy Jarper sp. z o.o. w celu podjęcia dalszych negocjacji na temat kontynuowania przez firmę realizacji umowy dotyczącej odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Żabia Wola.

 • loga

Autorski projekt naszej Mieszkanki

Zachęcamy do udziału w projekcie „Marsz po zdrowie szlakiem rezerwatów przyrody”, którego autorką jest Mieszkanka Gminy Żabia Wola p. Sylwia Kleszko.

Realizacja projektu odbywać się będzie na terenie czterech partnerskich Gmin skupionych wokół LGD Ziemia Chełmońskiego, spotkania poprzedzone będą krótkim szkoleniem z zakresu Nording Walking po którym nastąpi 1,5h przemarsz poprzez najpiękniejsze przyrodniczo tereny naszej Gminy.

Po zakończeniu części sportowej nastąpi spotkanie integracyjne na którym zostaną omówione bieżące kwestie dotyczące naszej społeczności między innymi przedyskutujemy i wymienimy doświadczenia dotyczące wykorzystania funduszu sołeckiego.

Planowane spotkania.:

 • 3 sierpnia Tartak Brzózki Gmina Radziejowice
 • 10 sierpnia Osuchów Gmina Maszczonów
 • 07 września Opypy Gmina Grodziska Maz.
 • 14 września Huta  Żabiowolska Gmina Żabia Wola

Zgłoszenia mieszkańców chętnych do wzięcia udziału w projekcie przyjmujemy telefonicznie pod numerem 502 642 867  (ilość miejsc ograniczona)

W ramach projektu zapewniamy bezpłatny transport do w/w lokalizacji.

 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-07-29 10:00
 • loga

Operacja pn. „Marsz po zdrowie szlakiem rezerwatów przyrody” mająca na celu realizację projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania Ziemia Chełmońskiego pn. „Aktywnie z LGD” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach na operacji w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  

Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność
wdrażanej przez LGD Ziemia Chełmońskiego

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-07-29
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-07-29 09:44
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-07-29 10:31
 • grafika

Środki na pomoce dydaktyczne

Ministerstwo Edukacji Narodowej pozytywnie zaopiniowało wniosek Gminy Żabia Wola o zwiększenie kwoty części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2019.

 • akcyza

Zwrot podatku akcyzowego

Każdy rolnik, który chce uzyskać zwrot część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien złożyć do Wójta Gminy stosowny wniosek.

 • gazeta

Nowe wydanie kwartalnika Nasza Gmina

Zapraszamy do lektury nowego numeru kwartalnika „Nasza Gmina” Biuletynu Urzędu Gminy w Żabiej Woli. W tym numerze m.in. podsumowanie wyborów sołeckich, informacje na temat inwestycji gminnych, wywiad z Bohdanem Nowosielskim -Zastępcą Wójta Gminy oraz zapowiedzi wydarzeń społeczno-kulturalnych.
Kwartalnik jest dostępny bezpłatnie m.in. w Domu Kultury w Żabiej Woli, zaś publikację w formacie PDF można pobrać bezpośrednio z naszej strony internetowej: https://www.zabiawola.pl/1037,kwartalnik

 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-07-26 13:36
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-07-26 14:16
 • (Nie) Zakazane Piosenki

(Nie) Zakazane Piosenki

(Nie) Zakazane Piosenki wzbogacone słowem mówionym
Zapraszamy do wspólnego śpiewania i wysłuchania pieśni i tekstów powstańczych z zespołem DoReMiRe oraz Grupą Trzeci Dzwonek
czwartek 1 sierpnia 2019 r. godzina 17:00
miejsce: Dom Kultury w Żabiej Woli

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-07-26
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-07-26 10:52
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-07-26 10:56
 • plakat

Słubicki Dzień Pszczoły

3 sierpnia 2019 r. w godz. 13: 00-18:00 na terenie dawnej szkoły podstawowej w Słubicy Dobrej przy ul. Słonecznej 36 odbędzie się  Słubicki Dzień Pszczoły.

Mini kącik zabaw w Urzędzie Gminy

Dzieci, które przyjdą do Urzędu Gminy Żabia Wola ze swoimi opiekunami mogą pobawić się w mini kąciku zabaw dla najmłodszych.

 • tablice sołeckie do odbioru

Zapraszamy Państwa Sołtysów po tabliczki

Zakupione zostały tablice urzędowe „SOŁTYS” do zawieszenia na budynku/ogrodzeniu posesji dla Sołtysów którzy nie otrzymali ich od swoich poprzedników.

 • utrudnienia w ruchu

Utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej

W związku z trwającymi pracami remontowymi odcinek drogi powiatowej- ul. Długiej w Kalenii (od zakrętu do skrzyżowania z ul. Mszczonowską) został  zamknięty dla ruchu. Utrudnienia potrwają prawdopodobnie do soboty.

W imieniu inwestora (Powiat Grodziski) przepraszamy za utrudnienia.

 • data wytworzenia: 2019-07-25
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-07-25 09:15
 • Trasa wyścigu

Wyścig „Dookoła Mazowsza” - utrudnienia w ruchu

26 lipca 2019 r. w godz. 11:00 – 20:00 w związku z organizacją II etapu 62. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Mazowsza” w dniu na terenie Gminy Żabia Wola mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. 

 • maki

Konkurs na wieniec dożynkowy

Wójt Gminy oraz Dyrektor Domu Kultury w Żabiej Woli zapraszają do udziału w "Konkursie na wieniec dożynkowy". Celem konkursu jest kultywowanie polskich tradycji poprzez podjęcie działań artystyczno- rękodzielniczych, których owocem będzie wieniec, kosz lub inna kompozycja dożynkowa. Prace zaprezentowane zostaną 25 sierpnia 2019 r. w czasie Gminnego Święta Chleba.

Zgłoszenia zespołów lub osób indywidualnych zainteresowanych udziałem w konkursie przyjmowane są w Domu Kultury w Żabiej Woli do 14 sierpnia 2019 r. (ul. Warszawska 24, tel.: 46 857 82 60)

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-07-22
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-07-22 14:28
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-07-26 10:46
 • zebranie w sprawie OSP

Spotkanie w sprawie Strażnicy OSP Żelechów

22 lipca o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Żabia Wola odbędzie się spotkanie, podczas którego omówione zostaną sprawy związane wykorzystywaniem budynku Strażnicy po zakończeniu przebudowy obiektu.

 • Telefoniczna Informacja Pacjenta

Telefoniczna Informacja Pacjenta - dostępność leków

Od poniedziałku – 15 lipca br. - Narodowy Funduszu Zdrowia i Główny Inspektorat Farmaceutyczny udzielają za pośrednictwem Telefonicznej Informacji Pacjenta, dostępnej pod bezpłatnym numerem 800 190 590 informacji gdzie można kupić lek, którego aktualnie brakuje w danej aptece, oraz o dostępności zamienników leków. 

Wybory członków Rady Powiatowej MIR bez głosowania

Mandaty na członków Rady Powiatowej MIR zostaną obsadzone bez przeprowadzenia głosowania ustalonego na dzień 28 lipca br.

 • 500+

Dzisiaj do Gminy Żabia Wola zawitał bus informacyjny 500+

Na stoisku informacyjnym udzielane były informacje o programach rządowych:

- Jak złożyć wniosek w ramach programu 500+, Dobry Start,
- Internetowe Konto Pacjenta,
- Zwolnienie z podatku PIT dla osób młodych.

Kolejny wniosek o dofinansowanie został złożony

Gmina Żabia Wola stara się pozyskać dofinansowanie w ramach naboru wniosków ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Chełmońskiego.

 • Spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne - świadczenie Dobry Start oraz 500+

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców wraz z pociechami na na stoisko informacyjne nt. świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia Dobry Start 15.07.2019 r. (poniedziałek) – teren Domu Kultury w godzinach: 10:00-12:00.
Dodatkowo odbędzie się spotkanie z Wojewodą Mazowieckim.

Audyt Krajobrazowy Województwa Mazowieckiego

Marszałek Województwa Mazowieckiego zwraca się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie dotyczące krajobrazu pospolitego zgodnie z Europejską Konwencją Krajobrazową.

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego

Gmina Żabia Wola zajęła wysokie 107 miejsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce, który został zaprezentowany na V Europejskim Kongresie Samorządów.

Zebranie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP

4 lipca 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się Zebranie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, w którym uczestniczyli przedstawiciele obu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Żabia Wola.

Spotkanie było okazją do omówienia kwestii związanych z koniecznością uzupełnienia wyposażenia obu jednostek, w szczególności w odzież ochronną i sprzęt bojowy.

W naszych jednostkach zidentyfikowano kilkanaście sztuk odzieży ochronnej, która została uszkodzona w wyniku użytkowania w ostatnich latach. Mundury używane do akcji ratowniczo - gaśniczych chronią Strażaków przed poważnymi uszkodzeniami ciała, poparzeniami, dlatego ciągle narażone są na zniszczenie.

W wyniku dyskusji ustalono, że umundurowanie członków OSP z terenu Gminy Żabia Wola będzie od bieżącego roku sukcesywnie wymieniane, zmieniony zostanie także wzór dotychczasowych ubrań Strażaków – nowe mundury będą miały kolor piaskowy, a nie jak dotychczas ciemno granatowy.

Na zebraniu poruszony został również temat rozbudowy Strażnicy OSP Żelechów. Obecnie prowadzone jest postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy, który opracuje projekt zamienny w zakresie wprowadzenia zmian konstrukcyjnych oraz rozwiązań funkcjonalno–użytkowych w posiadanej dokumentacji projektowej na realizację przedmiotowego zadania inwestycyjnego. Wójtowi Gminy zależy by powierzchnia użytkowa w obiekcie była wykorzystana w sposób najbardziej optymalny, zaś obiekt spełniał wszelkie wymagania i przepisy budynku użyteczności publicznej.

Ustalono również, że bezzwłocznie uruchomione zostaną środki, które pozwolą na zakup materiałów niezbędnych do wybudowania ogrodzenia terenu wokół Strażnicy OSP Żelechów. Strażacy zobowiązali się w czynie społecznym wykonać wszystkie niezbędne prace w tym zakresie.

Jednostka OSP Skuły przy wsparciu Wójta Gminy podjęła starania mające na celu pozyskanie dofinansowania na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Zakup dodatkowego samochodu bojowego wiąże się jednak z koniecznością wybudowania garażu o parametrach dostosowanych do wielkości w/w wozu. Przedstawiciele OSP Żelechów zaproponowali, by część środków zabezpieczonych w tegorocznym budżecie Gminy Żabia Wola na potrzeby rozbudowy Strażnicy OSP Żelechów przeznaczyć na ten cel.

W najbliższych tygodniach planowane jest zebranie z udziałem wszystkich pełnoletnich członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie, podczas którego omówione zostaną sprawy związane z funkcjonowanie jednostki oraz wykorzystywaniem budynku Strażnicy po zakończeniu przebudowy obiektu. Spotkanie będzie miało na celu podsumowanie zakończonych prac i wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-07-05
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-07-05 15:40
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-07-10 12:15

Budowa oświetlenia ulicznego

Inwestycja obejmuje wykonanie dwóch zadań:
Zadanie 1 - Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego, ulicy Chełmońskiego w miejscowości Żelechów -etap III
Zadanie 2 - Budowa oświetlenia ulicznego, ulicy Długiej w miejscowości Ojrzanów Towarzystwo.

Czasowe problemy z dostawą wody

ZGKiM w Mszczonowie informuje, że w poniedziałek 01.07.2019 r.od godz. 12:00 będzie usuwana awaria sieci wodociągowej w m. Musuły ulica Folwarczna. W związku z tym mogą nastąpić czasowe problemy z dostawą wody w tym rejonie.

Bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach

Od kilku dni w całej Polsce panują wysokie temperatury oraz brak deszczu. Już teraz w większości stref pożarowych lasów występuje trzeci najwyższy stopień zagrożenia. W lasach z dnia na dzień jest coraz niebezpieczniej.

Należy zachować tam szczególną ostrożność i być czujnym na oznaki ognia czy nieodpowiedzialne zachowanie.

Jak przetrwać upały?

Fala upałów nadeszła. Co robić, by bezpiecznie przetrwać ten czas?

Absolutorium dla Wójta Gminy Żabia Wola

Podczas Sesji Rady Gminy Żabia Wola, która odbyła się 26 czerwca 2019 r. w Domu Kultury Żabia Wola Radni podejmowali decyzje w sprawie udzielenia wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Żabia Wola.

Wybory do Rady Powiatowej MIR - zasady wyborów

Wybory do Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej w Powiecie Grodziskim, zgodnie z uchwałą  nr 2/2019 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 lutego 2019 r. zarządzone zostały na dzień 28 lipca 2019 r.

ZASADY WYBORÓW:

1. Członkami samorządu rolniczego są osoby fizyczne i prawne będące podatnikami podatku rolnego, podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie RSP posiadający w nich wkłady gruntowe. Przysługuje im prawo kandydowania do Rad Powiatowych Mazowieckiej Izby Rolniczej i uczestniczenia w ich wybieraniu.

2. W gminie, w której powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 4 tys. ha (okręg jednomandatowy) do Rady Powiatowej MIR wybiera się jednego członka, a gdy przekracza 4 tys. ha (okręg dwumandatowy) wybiera się dwóch członków. W okręgu wyborczym stanowiącym obszar miasta na prawach powiatu, wybiera się tylko – jednego przedstawiciela.

3. W każdym powiecie ziemskim zostanie wybrana Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej. W jej skład wejdą rolnicy, którzy w wyborach do tego organu, otrzymają największą ilość ważnie oddanych głosów. Rada Powiatowa MIR wybiera, ze swego składu Przewodniczącego Rady Powiatowej i delegata do Walnego Zgromadzenia Mazowieckiej Izby Rolniczej.

4. Rolnik, ubiegający się o mandat członka Rady Powiatowej MIR musi wypełnić i złożyć następujące dokumenty:

 • zgłoszenie kandydata
 • oświadczenie o zgodzie na kandydowanie
 • oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo umyślne pod rygorem odpowiedzialności z art.233 § 1 Kodeksu karnego 
 • listę członków zawierającą co najmniej 50 podpisów poparcia

Druki te można otrzymać w Oddziałach Biura Mazowieckiej Izby Rolniczej lub pobrać ze strony internetowej www.mir.pl.

Czytelnie wypełnione dokumenty należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04.07.2019 roku (decyduje data wpływu) na adres właściwego Oddziału Biura MIR (adresy poniżej) lub złożyć w dniu 05.07.2019 r., do godz. 15:00 do Okręgowej Komisji Wyborczej w siedzibie Gminy. 

5. Spis członków izby rolniczej uprawnionych do głosowania, zostanie udostępniony do wglądu w siedzibie urzędu gminy/miasta najpóźniej w 17.06.2019 r. Każdy rolnik, może sprawdzić czy został w nim ujęty i wnieść w tej sprawie zażalenie.

 • Osobami uprawnionymi do głosowania w wyborach do izb rolniczych są podatnicy podatku rolnego, którzy posiadają gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha lub 1 ha przeliczeniowy. Tylko ci podatnicy będą umieszczeni na listach uprawnionych do głosowania. 

 

 

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-06-26
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-06-26 21:02
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-06-26 21:03

Świadczenie "Dobry Start"

Aby otrzymać świadczenie należy złożyć wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabiej Woli ul. Główna 5, podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca 2019 r. online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia 2019 r. droga tradycyjną (papierową). Wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada 2019 r.

Terminy składania wniosków na nowy okres świadczeniowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na okres świadczeniowy 2019/2021; świadczenia „Dobry Start”, zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, na nowy okres zasiłkowy 2019/2020, będą przyjmowane:
- elektronicznie od 1 lipca 2019 r.
- w wersji papierowej od 1 sierpnia 2019 r. w siedzibie GOPS Żabia Wola, ul. Główna 5.

Ponadto informujemy, że już od 1 lipca 2019 r. świadczenie wychowawcze (500+) będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej!
Więcej informacji w siedzibie GOPS Żabia Wola, na stronie internetowej:
https://www.gops.zabiawola.pl/803,aktualnosci-zarzadzenia-i-ogloszenia lub pod numerem telefonu: 46 857 82 88 wew. 19 i wew. 23.

 • data wytworzenia: 2019-06-24
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-06-25 15:07
 • Festyn Żabiowolski plakat

Festyn Żabiowolski - 30 czerwca 2019 r.

Wójt Gminy Żabia Wola oraz Dom Kultury w Żabiej Woli
zapraszają na Festyn Żabiowolski

miejsce: Żabia Wola, ul. Warszawska 27
30 czerwca 2019 godz.15:30–21:30

W programie:

 • 15:30–17:00- Dla dzieci-Teatr KATARYNKA
 • 17:00 – Wręczenie nagród Zwycięzcom:
  - X Turnieju w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Żabia Wola
  - Konkursu plastycznego – Sportowa Żabia Wola
 • 17:15– LICYTACJA piłki z podpisem Roberta Lewandowskiego na rzecz długotrwale chorego Piotrusia – mieszkańca naszej Gminy
 • 17:35 – Zespół Domu Kultury –DoReMiRe

Nasi GOŚCIE:

 • 18:00- CEZARY ŻAK i ARTUR BARCIŚ
 • 19:15–Zespół KARCZMARZE
 • Ok. 20:20 – koncert zespołu SomGorsiBis

Dodatkowo:

Strefa Dzieci, KLOCKI LEGO – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli, Bezdomniaki Żabiowolskie, warsztaty artystyczne Domu Kultury, dmuchańce, kucyki, ogródek piwny i animacje sprawnościowe OSP Żelechów i inne atrakcje

 • data wytworzenia: 2019-06-24
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-06-24 20:09

Wybory ławników sądowych na kadencję 2020 - 2023

Nieprzekraczalny termin zgłaszania Radzie Gminy Żabia Wola kandydatów na ławników do orzekania w Sądzie Okręgowym w Płocku upływa w dniu 30 czerwca 2019 r.

 • Fot. Archiwum OSP Żelechów

Rozbudowa i nadbudowa budynku OSP w Żelechowie

W ostatnim czasie powstało wiele kontrowersji w sprawie realizacji tej inwestycji dlatego dla zobrazowania sytuacji należy wyjaśnić kwestie z tym związane. Przedsięwzięcie to jest realizowane od kilku lat. W pierwszej wersji planowano termomodernizację i rozbudowę obiektu o garaż.

 • Dbajmy o środowisko

Dbajmy o środowisko

Zachęcamy Państwa do dbałości o nasze wspólne otoczenie oraz o podejmowanie działań proekologicznych. Nasza Gmina wzorem innych samorządów ogranicza usługi związane z koszeniem traw i usuwaniem zakrzaczeń z poboczy dróg i rowów przydrożnych.

 • Żłobek - przykładowa wizualizacja

Budowa gminnego żłobka coraz bliżej

Przedstawiamy propozycję zagospodarowania przestrzeni publicznej przy ul. Spółdzielczej w Żabiej Woli (działki o  numerach ewidencyjnych: 11/5, 11/6 i 11/7) gdzie już wkrótce zostanie wybudowany żłobek.

 • badanie wzroku

Badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry)

W dniu: 19.06.2019 r. w NZOZ „MEDYCYNA RODZINNA” ul. Warszawska 24 w Żabiej Woli w godzinach od 14:00 do 16:00 odbędą się Badania Wzroku oraz Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego dla Mieszkańców gminy.

 • Drogowskazy Aktywności Obywatelskiej na Ziemi Chełmońskiego

Drogowskazy Aktywności Obywatelskiej na Ziemi Chełmońskiego

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” oraz Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne zapraszają do udziału w projekcie "Drogowskazy Aktywności Obywatelskiej na Ziemi Chełmońskiego".

Ograniczajmy zużycie wody

zwracamy się do Państwa z prośbą o rozważne gospodarowanie wodą i w miarę możliwości nie wykorzystywanie jej do celów inne niż bytowe. Fala upałów  doprowadza do sytuacji, w której  gminna sieć pracuje intensywnie. Największy rozbiór wody występuje  w godzinach wieczornych, tj. między 18.00 a 21.00.  

Czy jesteś za lokalizacją sklepu DINO na terenie Gminy Żabia Wola? - wyniki ankiety

W lipcu br. Wójt Gminy Żabia Wola przeprowadził elektroniczną ankietę wśród Mieszkańców Gminy Żabia Wola w sprawie planowanej budowy polskiego sklepu spożywczo-przemysłowego DINO (https://marketdino.pl) w miejscowości Żabia Wola, ul. Jesionowa.
W ankiecie wzięło udział 727 osób. 66% głosujących opowiedziało się za realizacją inwestycji. Poniżej przedstawiamy Państwu graficzne zestawienie wyników.

 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-08-09 12:26
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2019-08-09 12:37
 • Wyniki ankiety DINO

Czy jesteś za lokalizacją sklepu DINO na terenie Gminy Żabia Wola?

W miejscowości Żabia Wola na rogu ulic Jesionowej i Okrężnej, vis a vis oczyszczalni ścieków - planowana jest budowa polskiego sklepu spożywczo-przemysłowego DINO ( https://marketdino.pl).
Według deklaracji firmy DINO transport artykułów spożywczo-przemysłowych (o tonażu powyżej 8 ton) będzie odbywał się dwa razy w ciągu doby, ul. Jesionową od strony drogi powiatowej nr 1521W ul. Głównej.


Prosimy Państwa o wypełnienie poniższej ankiety. Ankieta dostępna będzie do 31 lipca 2019 r.
(Weryfikacja oddanych głosów nastąpi na podstawie adresu IP urządzenia, z którego oddano głos)

 • data wytworzenia: 2019-07-02
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-06-11 15:00
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2019-07-02 14:33

Dziękujemy za wzięcie udziału w ankiecie dot. budowy sklepu DINO. Ankieta dostępna była do dnia 31 lipca 2019 r.
Wyniki ankiety.

 • szkolenie AED

Obsługa defibrylatora AED

W dniu 05 czerwca br. pracownicy Urzędu Gminy Żabia Wola wzięli udział w szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z obsługą defibrylatora AED.

 • Wsparcie dla szkół
 • Ja w Internecie

Wsparcie dla placówek oświatowych

W 2018 roku Gmina Żabia Wola podpisała umowę o powierzenie grantu z fundacją Legalna Kultura w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Umowa dotyczyła realizacji projektu grantowego Ja w Internecie czyli przeprowadzenia cyklu bezpłatnych szkoleń dla osób dorosłych z dwóch zakresów tematycznych – Moje finanse i transakcje w sieci oraz Kultura w sieci.

 • Summer Show 2019 & Family Picnic 14-16 czerwca 2019 r.

Summer Show 2019 & Family Picnic 14-16 czerwca 2019 r.

Zapraszamy na Międzynarodowe Zawody dla koni rasy American Quarter Horse.
W programie są przewidziane liczne atrakcje.
Gmina Żabia Wola jest partnerem wydarzenia.

 • 4 czerwca

4 czerwca- Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

Święto, które upamiętnia pierwsze po II wojnie światowej, częściowo wolne wybory. W tym roku obchodzimy 30. rocznicę tych wydarzeń.

Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że:
- w dniu 05.06.2019 r. w godzinach od 9:00 do 13:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Żelechów ulica Topolowa.
Za w/w uciążliwość przepraszamy!

Nabór na kandydatów do Komisji Okręgowych Mazowieckiej Izby Rolniczej do przeprowadzenia wyborów do Rad Powiatowych

W związku z wyborami do izb rolniczych Mazowiecka Izba Rolnicza ogłosiła nabór kandydatów do pełnienia funkcji członków Komisji Okręgowych. Zgłoszenia przyjmowane są przez Oddziały Biura Mazowieckiej Izby Rolniczej w terminie do 5 czerwca 2019 r. do godz. 14:00.

Przyłącz się do sieci gazowej

Zanim przystąpisz do planowania inwestycji skontaktuj się z PSG Sp. z o .o. i sprawdź na stronie internetowej (https://www.psgaz.pl/przylaczenie-do-sieci-gazowej1), czy Twój dom znajduje się w zasięgu sieci.

 • Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej

Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej

Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz drugi realizuje konkurs fotograficzny „Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej”. Skierowany jest on do osób, których interesuje fotografowanie, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Warunkiem koniecznym do udziału w Konkursie jest fakt zamieszkania na terenie województwa mazowieckiego.

 • Charytatywny Piknik Bezdomniaków

Pierwszy Charytatywny Piknik Bezdomniaków

2 czerwca br. (niedziela) w godzinach 13:00-18:00 zapraszamy do Sielskiej Osady Firleje (ul. Wrzosowa 3, 96-321 Musuły) na charytatywny Piknik Bezdomniaków. Zbieramy na karmę dla naszych milusińskich. Przewidzianych jest wiele atrakcji.

 • Zebrania

Zebrania poświęcone sprawom Sołectw

Podczas wczorajszej narady roboczej z przedstawicielami jednostek pomocniczych gminy Wójt Piotr Rybka podjął decyzję o stworzeniu dodatkowych dyżurów w celu omawiania trudnych spraw i problemów Mieszkańców naszych Sołectw.

 • Bieżące utrzymanie dróg

Bieżące utrzymanie dróg

W dniu 28 maja 2019 r. Gmina Żabia Wola podpisała umowy  na Bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni gruntowej na terenie Gminy Żabia Wola.

Konkursy na dyrektorów szkół podstawowych

Wójt Gminy Żabia Wola ogłasza konkursy na stanowiska:

- Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie
- Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach

Oferty należy składać w terminie do 14 czerwca 2019 r. do godz. 12.00 w Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola, Józefina ul. Mazowiecka 1

 • dzien_samorzadu

Dzień Samorządu Terytorialnego 2019

Dziś świętujemy 30-lecie Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wziął udział w uroczystości, która odbyła się w Belwederze.

 • Wyniki - Gmina Żabia Wola

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za nami.

Dziękuję za pracę i zaangażowanie w prawidłowe przeprowadzenie wyborów wszystkim Obwodowym Komisjom Wyborczym z terenu Gminy Żabia Wola. Dziękuję naszym Mieszkańcom za tak imponującą frekwencję - 48,52 %.

Gmina Żabia Wola jest przygotowana do wyborów

 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-05-24 20:51

Weryfikacja strat

W związku z wystąpieniem w dniu 21 maja 2019 roku na terenie województwa mazowieckiego silnego wiatru, uprzejmie informuję, że mając na uwadze skalę zjawiska, a także konieczność ewentualnej weryfikacji strat w uszkodzonych budynkach komunalnych stanowiących własność gminy/powiatu, na wskazaną wyżej datę, nie jest wymagana ekspertyza z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej potwierdzająca wystąpienie silnego wiatru.

 • Koleje mazowieckie

Korekta rozkładu jazdy pociągów

9 czerwca wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Z uwagi na szeroko zakrojone prace modernizacyjne realizowane przez PKP PLK zmiany są znaczne. Szczegóły zmian z podziałem na linie.

 • wybory 2019

Pamiętaj! Wybory do Parlamentu Europejskiego już w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja (lokale wyborcze czynne w godz 7:00-21:00) odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Twój głos ma znaczenie!

 • Dzień Dziecka

Gminny Dzień Dziecka

Zapraszamy do wzięcia udziału w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Spotkajmy się w sobotę,
1 czerwca, o godz. 10:00 na terenie Domu Kultury w Żabiej Woli. Czeka na Państwa wiele atrakcji!

 • Zaświadczenia o prawie do głosowania

Zgłoś się po zaświadczenie o prawie do głosowania

Jeśli wyjeżdżasz, a chciałbyś wziąć udział w głosowaniu możesz otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Dzięki zaświadczeniu możesz zagłosować w dowolnym obwodzie głosowania na terenie kraju i za granicą.

Zaświadczenie o prawie do głosowania możesz odebrać osobiście albo przez upoważnioną na piśmie osobę. W upoważnieniu wskazuje się imię (imiona) i nazwisko oraz nr PESEL wyborcy oraz pełnomocnika.

Zaświadczenia o prawie do głosowania wydawane są do dnia 24 maja 2019 r.  w godz. pracy Urzędu Gminy Żabia Wola. Mając na uwadze fakt, że nie wszyscy mieszkańcy mogą się w tym czasie zgłosić do Urzędu Gminy w dniu 22 maja (środa) Ewidencja Ludności będzie pełniła do godz. 20:00 dodatkowy dyżur.  Zapraszamy!

Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żabia Wola: [www.bip.zabiawola.akcessnet.net]

 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-05-20 17:11

Posiedzenie Rady Powiatowej MIR

20 maja 2019 r., godz. 10:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli (ul. Warszawska 27) odbędzie się posiedzenie Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Grodziskiego.

 • Piknik z Wolontariatem

Piknik z Wolontariatem - podsumowanie

11 maja 2019 odbył się kolejny – szósty Piknik  z Wolontariatem, organizowany przez Centrum Wolontariatu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabiej Woli.  Motywem przewodnim tegorocznego przedsięwzięcia była zbiórka pieniędzy na rzecz chorego długotrwale Piotrusia. Dzięki Państwa życzliwości i hojności zebraliśmy kwotę 3 797,14 zł Pieniądze będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację chłopca.

Złote Gody Państwa Korbiń

W dniu 10 maja br, Wójt Gminy Pan Piotr Rybka wręczył Państwu Jadwidze i Marianowi Korbiń Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 • Kurs dla Seniorów

Kurs dla Seniorów

Lokalne Centrum Kompetencji zaprasza na kolejną edycję bezpłatnego kursu obsługi komputera i internetu, organizowanego dla Seniorów. Chcesz zaskoczyć rodzinę znajomością obsługi komputera? Zapraszamy!

Zbliża się termin płatności II raty podatku - 15 maja 2019 r.

Uprzejmie przypominamy o zbliżającym się terminie płatności II raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego. Wpłaty na podatek należy dokonać w terminie do 15 maja 2019 r.

 • Pieśni Maryjne

Pieśni Maryjne w mistrzowskim wykonaniu

W najbliższą niedzielę tj. 12 maja podczas Mszy Świętych o godzinie 9.00 i 12.00 w kościele parafialnym pw. Zwiastowania NMP w Żelechowie będzie można usłyszeć Pieśni Maryjne w wykonaniu profesor Olgi Zarowskiej ze Lwowa.

 • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

9 maja 2019 r. – Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie przystąpili dziś do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) - to pierwszy etap podróży z edukacją, w którą zabiera uczniów Wydawnictwo Operon.  Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!!!

Umowa na opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla budowy żłobka

W dniu 29 kwietnia 2019 r. Gmina Żabia Wola zawarła z wykonawcą NEOENERGETYKA Sp. z o.o., ul. Pana Tadeusza 10, 02-494 Warszawa, umowę nr RI.272.3.3.2019.2

 • XIX Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

XIX Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Zapraszamy do udziału w XIX edycji Konkursu Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Ideą konkursu jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: rolnictwo@mazovia.pl do 13 maja 2019 r.
 

 • Spotkanie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

We wtorek, 7 maja 2019 r. o godzinie 10:30, odwiedzi nas pisarka Małgorzata Gutowska - Adamczyk. Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej!

 • Piknik z wolontariatem

Piknik z wolontariatem

Gminne Centrum Wolontariatu przy GOPS w Żabiej Woli serdecznie zaprasza na piknik z wolontariatem, który odbędzie się już w najbliższą sobotę tj. 11 maja 2019 r. od godz. 13:00 przy siedzibie GOPS Żabia Wola, ul. Główna 5. Zbieramy na rehabilitację dla 8-letniego Piotrusia, który zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Serdecznie zapraszamy!

 • Zbiórka dla dzieci z Kresów Wschodnich

Zbiórka dla dzieci z Kresów Wschodnich

Zapraszamy Państwa do włączenia się w zbiórkę dla Dzieci z Kresów Wschodnich z Białorusi. Zbieramy: słodycze, materiały patriotyczne, gry planszowe, kubki termiczne, piłki. Zbiórka prowadzona jest do 19 maja.

Informacja

Z dniem 6 maja 2019 r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego uruchomił stronę internetową pod adresem: pinb-gromaz.pl

Konkurs plastyczny "Sportowa Żabia Wola"

Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza dzieci w wieku 12-15 lat do udziału w konkursie plastycznym "Sportowa Żabia Wola"

Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że:
- w dniu 29.04.2019 r. w godzinach od 9:00 do 13:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Kaleń ulice: Główna, Makowa, Liliowa, Bławatka, Morelowa i Rumiankowa oraz Huta Żabiowolska ulica Kaleńska.
Za w/w uciążliwość przepraszamy!

2 maja Urząd Gminy nie pracuje

Urząd Gminy Żabia Wola w dniu 2 maja br. będzie nieczynny.

 • data wytworzenia: 2019-04-26
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-04-26 23:09

Połączenie kolejowe do Lotniska Chopina

Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka wraz z Kierownikiem Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Marcinem Tylczyńskim spotkał się dziś z p. Mikołajem Wildem - Pełnomocnikiem Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Poszukujemy pracowników

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać:
a) w formie papierowej w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem z tytułem naboru, na adres:
Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola lub składać osobiście w kancelarii Urzędu Gminy.
b) w formie elektronicznej, poprzez wypełnienie stosownego formularza dostępnego na www.zabiawola.pl.

Wesołych Świąt

 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-04-18 21:15
 • Wesołych Świąt

W Wielki Piątek Urząd Gminy pracuje krócej

W Wielki Piątek - 19 kwietnia br. Urząd Gminy Żabia Wola czynny będzie do godziny 12.00, natomiast kasa Urzędu do godziny 11.00.

 • data wytworzenia: 2019-04-16
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-04-16 21:53

Stypendia pomostowe na I rok studiów

Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów z terenu naszej gminy, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2019/2020 czekają na Was stypendia pomostowe na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Remont i przebudowa dróg lokalnych

Gmina Żabia Wola złożyła wniosek o dofinansowanie na remont i przebudowę dróg lokalnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna wartość projektów wynosi ponad 16 mln zł.

Pierwszy dzień Jarmarku Wielkanocnego w Żabiej Woli

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą producentów żywności, rękodzielników oraz organizacji pozarządowych, którzy ustawili dziś swoje stoiska na parkingu pomiędzy budynkiem Urzędu Gminy, a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce w 2019 roku zostały zaplanowane na 26 maja.

 • Defibrylator

To urządzenie będzie ratowało życie

W trosce o bezpieczeństwo, dążąc do standardów europejskich Wójt Gminy Żabia Wola zapewnił w budynku Urzędu Gminy Żabia Wola defibrylator, którego użycie może uratować ludzkie życie. Informujemy wszystkich Państwa, że w wejściu do budynku urzędu zostało umieszczone urządzenie AED. Na zewnątrz budynku  umieszczono informację o lokalizacji urządzenia. Należy z niego korzystać w sytuacjach zagrażających życiu człowieka. Pamiętaj! AED może uratować Tobie bądź Twojemu bliskiemu życie!

Krok po kroku zmierzamy ku poprawie komunikacji w naszej gminie

Krok po kroku zmierzamy ku poprawie komunikacji w naszej gminie! Od poniedziałku 8 kwietnia, wspólnie z firmą MIM TRANS wprowadzamy testowo niewielką korektę trasy autobusu na trasie Skuły - P+R Al. Krakowska.

 • Jarmark Wielkanocny

Jarmark Wielkanocny

Wójt Gminy Żabia Wola zaprasza Mieszkańców, producentów żywności i rękodzielników na Jarmark Wielkanocny w dniach: 12 kwietnia oraz 17-19 kwietnia.

Dodatkowy termin przyjmowania interesantów

Od dnia 01. kwietnia br. Zastępca Wójta Bohdan Nowosielski będzie przyjmował interesantów w poniedziałki, w godzinach 15:00-17:00 po wcześniejszym zapisaniu się w kancelarii urzędu.
Przypominamy, że Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków we wtorki, w godzinach 15:00-17:00 po wcześniejszym zapisaniu się w kancelarii urzędu.

 • koncert "Śpiewająca Eurydyka"

Koncert "Śpiewająca Eurydyka"

Zapraszamy na koncert "Śpiewająca Eurydyka" w wykonaniu laureatki I miejsca "II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German" - Katarzyny Zawady. Absolwentki Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Z wykształcenia również pianistki. 5 kwietnia br. godz. 19:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli, ul. Warszawska 27. Wstęp wolny

Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że:
- w dniu 25.03.2019 r. w godzinach od 8:00 do 12:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Zalesie ulice: Zdrojowa, Grodziska, Irysowa, Ogrodowa, Przejazdowa oraz Wycinki Osowskie ulica Brzozowa.
Za w/w uciążliwość przepraszamy!

 • Spotkanie z wojewodą

Zapraszamy na spotkanie z Wojewodą Mazowieckim

W najbliższy poniedziałek 18.03.2019 r. około godziny 11:45 naszą Gminę odwiedzi Wojewoda Mazowiecki P. Zdzisław Sipiera. Zaprezentowany zostanie program rządowy. Zapraszamy wszystkich Mieszkańców oraz osoby zainteresowane do udziału w spotkaniu, które odbędzie się przed Domem Kultury w Żabiej Woli.

Zaproszenie na Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli.

Zarząd Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli zaprasza na Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej, które odbędzie się w dniu 29.03.2019 r. o godzinie 10:00, drugi termin godzina 10:15 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żabiej Woli - ul. Główna 3.

Praca w Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze podinspektor/ inspektor ds. kadr i zadań oświatowych w Centrum Usług Wspólnych w Gminie
Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 08.04.2019 r. do godz. 15.00 w Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola, Józefina ul. Mazowiecka 1

Remont w Urzędzie Gminy Żabia Wola

Szanowni Państwo, przepraszamy za niedogodności związane z remontem pomieszczeń biurowych w Urzędzie Gminy Żabia Wola.

 • bezpłatne badania

Bezpłatne badania mammograficzne

Badania będą prowadzone 25 marca 2019 r. w godz. 09:00 - 17:00 przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5.

Nieczynna kasa urzędu

W dniach 12-14 marca 2019 r. nie będzie możliwości dokonania wpłat w kasie urzędu.
Za utrudnienia przepraszamy.

11 marca - Dzień Sołtysa

 • data wytworzenia: 2019-03-11
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-03-11 09:50
 • Dzień Sołtysa

Działalność Wójta Gminy

Ostatnio opublikowane podsumowanie 100 dni pracy Wójta Gminy Żabia Wola Piotra Rybki jest jednocześnie zapowiedzią działań na kolejne miesiące. Cotygodniowe raporty będą zastąpione przez codzienne publikacje. Wszystko po to, żeby Państwo mogli na bieżąco śledzić naszą pracę. Mamy nadzieję, że taka forma przekazu informacji będzie dla Państwa interesująca.

 • rekrutacja

Rekrutacja dzieci do przedszkoli publicznych i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020

W dniu 18 marca 2019 r. rozpoczynamy rekrutację do:
1. Publicznego Przedszkola „Leśna Kraina” , Żabia Wola  ul. Leśna 2;
2. Oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach, Skuły ul. Mszczonowska 3.
Rekrutację do publicznych przedszkoli prowadzonych przez osoby fizyczne, prowadzą:
1. Przedszkole „Żabka” , Żabia Wola  ul. Warszawska 9;
2. Przedszkole „Promyk”, Ojrzanów - Towarzystwo, ul. Długa 12. ( Przedszkole „Promyk” uruchamia oddział dla grupy 5-latków i 6-latków w sali katechetycznej przy Kościele Parafialnym w Żelechowie, ul. Kościelna 10 dostosowanej do wymogów oddziału przedszkolnego,  bezpłatnie 5 godzin od 8.00-do 13.00, nie przewiduje się możliwości pozostawienia dziecka po godz. 13.00, bez wyżywienia. )                         

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet

 • data wytworzenia: 2019-03-08
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-03-08 09:40
 • Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet

Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 12.03.2019 r. w godzinach od 8:00 do 16:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Oddział - ulica Słoneczna.

Za w/w uciążliwość przepraszamy!

 

 • Polacy Kresowym Rodakom

Polacy Kresowym Rodakom

Zapraszamy Państwa do udziału w Zbiórce Wielkanocnej. Dary możecie Państwo przynosić do Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Gminie Żabia Wola, przy ul. Wiejskiej 2 F pok. nr 1, 96-321 Żabia Wola.
Koordynatorem ze strony Urzędu Gminy Żabia Wola jest Pan Marcin Tylczyński, Kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.

Działalność Wójta Gminy

Sprawy, którymi zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola w minionym tygodniu (25.02.2019-03.02.2019)

Przerwy w dostawie wody

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 01.03.2019 r. w godzinach od 8:00 do 14:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Osowiec - ulice: Mazowiecka, Parkowa.

Za w/w uciążliwość przepraszamy!

 

Informacja o pracy Wójta Gminy

Sprawy, którymi zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola w minionym tygodniu:

 • 19 lutego br. odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego”. Podczas spotkania przedstawiona została informacja na temat dotychczasowej działalności Stowarzyszenia i spraw, którymi LGD będzie zajmować się w najbliższym czasie;
 • we wtorek Wójt razem z pracownikami Referatu Inwestycji i Infrastruktury odwiedził szkołę podstawową w Ząbkach, wybudowaną w technologii modułowej. Wizyta była okazją do zapoznania się z funkcjonalnością obiektu, a także rozmów z Dyrekcją placówki na temat dobrych praktyk stosowanych przy podnoszeniu poziomu nauczania w szkole;
 • w środę Wójt uczestniczył we wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Gminy, przeprowadził także wizję w terenie, w czasie której zapoznał się z postępami prac Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli w zakresie naprawy urządzeń melioracyjnych. Swoje spostrzeżenia i uwagi Wójt przekazał w trakcie piątkowego spotkania z Zarządem i Komisją Rewizyjną GSW. Podczas spotkania ustalono także, że w celu poprawy funkcjonowania i dalszego rozwoju Spółki konieczne jest zwiększenie dofinansowania z budżetu gminy oraz innych źródeł zewnętrznych, a także zacieśnienie współpracy z Urzędem m.in. poprzez doradztwo specjalistyczne przy konserwacji rowów odwadniających drogi gminne;
 • 21 lutego na spotkaniu z Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipiera Wójt przedstawił informację na temat potrzeb remontu dróg lokalnych na terenie Gminy Żabia Wola. Zwrócił się także do Wojewody z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel;
 • odbyło się kolejne spotkanie z projektantem odpowiedzialnym za opracowanie projektu budowy hali sportowej i rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach;
 • Urząd Gminy bada możliwość wykorzystania nowych technologii stosowanych w budowie, modernizacji i naprawach dróg. Zastosowanie środków chemicznych wymieszanych z cementem przy budowie podłoża, zamiast tradycyjnego korytowania mogłoby obniżyć koszty budowy dróg, co w efekcie pozwoliłoby wybudować więcej ciągów komunikacyjnych. Budowa dróg w oparciu o technologię chemiczną testowana jest obecnie m.in. przez Częstochowę;
 • z powodzeniem zakończono testy systemu raportowania wykonanych zadań przez pracowników urzędu gminy. System pozwala na analizę zadań dziennych danego urzędnika z uwzględnieniem czasu ich wykonania. Celem wdrożenia systemu jest maksymalne zwiększenie efektywności pracy urzędników i optymalne rozłożenie zadań;
 • na terenie gminy odbywają się zebrania wiejskie, podczas których Mieszkańcy wybierają Sołtysów i Członków Rad Sołeckich na kolejną kadencję. W minionym tygodniu zebrania wyborcze przeprowadzone zostały w Sołectwach: Lasek, Petrykozy i Osowiec. Wstępne terminy zebrań wiejskich w pozostałych Sołectwach zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żabia Wola;
 • 23 lutego o godz. 17:00 odbędzie się Walne Zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie. Wójt, jako członek OSP zamierza aktywnie uczestniczyć w spotkaniu, które będzie okazją do przedstawienia sprawozdania z działalności jednostki w roku ubiegłym, a także opracowania planu działalności i finansowego na rok bieżący;
 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-02-22
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-02-22 22:13
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2019-02-22 22:10

Ostatnia prosta przed wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną

W związku z wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną - w środę 27 lutego 2019 r. czasowo wyłączana zostanie możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty. Usługa ta zostanie włączona ponownie 4 marca.

- w piątek 1 marca br. nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że wnioski o dowód można będzie składać maksymalnie  do godz. 11.30 gdyż muszą zostać wysłane do personalizacji do godz. 12.00.

 Od godz. 12.00 do zamknięcia urzędu nie będzie możliwości złożenia wniosku, ani załatwienia innych spraw dotyczących dowodu osobistego.

Ważne! Po 4 marca nie będzie możliwości spersonalizowania dowodu na bazie wniosku złożonego do 1 marca. W takiej sytuacji – obywatel będzie zmuszony do ponownego złożenia wniosku. Aby uniknąć takich sytuacji prosimy Państwa o zastosowanie się do powyższego.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Grabowska (Kierownik USC)
  data wytworzenia: 2019-02-22
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2019-02-22 13:07
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2019-02-22 20:48

Rozlicz PIT w Gminie Żabia Wola

Roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do Skarbu Państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy (37,98%), w której został rozliczony PIT. W Gminie Żabia Wola mieszka wiele osób, które są zameldowane na terenie innych gmin i tam pozostaje ich podatek. Pieniądze, które mogłyby wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców naszej Gminy, nie trafiają do budżetu Gminy Żabia Wola.

e-DOWÓD od 4 marca 2019 r.

E-dowód posiada wszystkie dotychczasowe funkcje dowodu osobistego – potwierdza twoją tożsamość i obywatelstwo oraz uprawnia do przekraczania granic niektórych państw. Dodatkowo, dzięki warstwie elektronicznej, osoby zainteresowane będą mogły używać e-dowodu do elektronicznej komunikacji z administracją publiczną i innymi podmiotami. WAŻNE! Jeśli twój dowód osobisty jest nadal ważny – nie musisz go wymieniać.

Informacja o pracy Wójta Gminy

 • 11 lutego Wójt spotkał się z Zarządem Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli. W trakcie spotkania omawiane były kwestie dotyczące możliwości usprawnienia funkcjonowania urządzeń melioracyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy. Niebawem odbędzie się kolejne spotkanie pracowników Urzędu Gminy z władzami GSW, mające na celu wypracowanie kierunków dalszego rozwoju Spółki;
 • 12 lutego w Urzędzie Gminy zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy- Strabag wykonawcy odpowiedzialnego za przebudowę odcinka drogi krajowej nr 8 przebiegającego przez teren naszej Gminy. W trakcie spotkania omówione zostały postępy prac związanych z dostosowaniem przedmiotowego ciągu komunikacyjnego do parametrów drogi ekspresowej, a także zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i utrudnień związanych z realizowaną inwestycją przekazywane do Urzędu Gminy przez Mieszkańców;
 • w środę odbyło się kolejne spotkanie, na którym omawiane były kwestie dotyczące zmiany organizacji ruchu w rejonie ul. Wiśniowej w Żabiej Woli. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firmy Greenyard, Mieszkańcy oraz pracownicy Urzędu Gminy. Mimo długich rozmów w dalszym ciągu nie udało się wypracować skutecznego rozwiązania problemu. Obecnie zastosowane rozwiązania mają charakter doraźny;
 • 14 lutego odbyło się comiesięczne spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych funkcjonujących na terenie Gminy Żabia Wola, w trakcie, którego omawiane były m.in. sprawy związane z planami budowy żłobka gminnego, koniecznością stworzenia dodatkowych miejsc w przedszkolach oraz podnoszeniem poziomu nauczania w szkołach podstawowych;
 • ogłoszony został konkurs pod hasłem „Domek dla naszych skrzydlatych przyjaciół” mający na celu zachęcenie Mieszkańców Gminy Żabia Wola do zaangażowania się w akcję budowania specjalnych budek lęgowych, stanowiących jedną z najpopularniejszych form pomocy ptakom;
 • w związku z planowaną przebudową ul. Krakowiańskiej w Żelechowie Wójt spotkał się z właścicielami gruntów zlokalizowanych przy przedmiotowej ulicy, by porozmawiać o konieczności pozyskania przez Gminę gruntów zajętych pod drogę, a stanowiących własność prywatną;
 • organizowane są zebrania wyborcze, podczas których Mieszkańcy wybierają Sołtysów i Rady Sołeckie jednostek pomocniczych gminy. W tym tygodniu swych przedstawicieli wybrali Mieszkańcy Sołectwa Kaleń-Towarzystwo oraz Sołectwa Ojrzanów-Towarzystwo ( w skład, którego wchodzą wsie Ojrzanów -Towarzystwo i Lisówek ). Wstępne terminy zebrań wiejskich w pozostałych Sołectwach zamieszczone zostały w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żabia Wola;
 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
  data wytworzenia: 2019-02-15
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-02-15 22:29

Ogłoszenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 21.02.2019 r. w godzinach od 8:00 do 15:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Huta Żabiowolska Ulice: Główna, Warszawska, Leśna Polana

Gmina Żabia Wola ogłasza konkurs na wykonanie budki lęgowej dla ptaków

Warunkiem udziału w konkursie „Domek dla naszych skrzydlatych przyjaciół” jest dostarczenie do 25 lutego 2019 r. do godziny 18:00 wykonanej przez siebie budki lęgowej do siedziby Domu Kultury w Żabiej Woli.

Informacja o pracy Wójta Gminy

Informacja o pracy Wójta Gminy

 • pracownicy Urzędu Gminy od 4 do 7 lutego uczestniczyli w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, podczas których poszerzali swoją wiedzę m.in. na temat rozpoznawania symptomów zawału serca i udaru mózgu, sposobu prawidłowego ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Uczyli się także prowadzenie RKO w przypadku osoby dorosłej, dziecka oraz niemowlaka, a także działania i obsługi defibrylatora AED. Szkolenie przeprowadzili Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach. W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców Gminy Wójt prowadzi rozmowy na temat możliwości zakupu defibrylatora do Urzędu Gminy;
 • analiza potrzeb w zakresie opieki przedszkolnej dla dzieci powyżej 3 roku życia wykazała, że konieczne jest stworzenie ok. 100 dodatkowych miejsc dla najmłodszych Mieszkańców Gminy w 2019 r. Szukając rozwiązania problemu brakujących miejsc w placówkach przedszkolnych 6 lutego Wójt odwiedził Gminę Michałowice w której w 2015 r. wybudowane zostało przedszkole w systemie modułowym, będące alternatywą dla placówek budowanych w systemie tradycyjnym ze względu na krótki czas budowy;
 • Gmina ubiega się o dofinansowanie na zakup nieruchomości i budowę żłobka, w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +”. Obecnie analizowane są możliwości lokalizacji placówki. Wstępna lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania będzie ogłoszona do końca lutego br. Żłobek chcielibyśmy wybudować do końca 2019 r.;
 • 7 lutego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie w trakcie którego Wójt podjął rozmowy na temat możliwości pozyskania dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na realizację zadań inwestycyjnych związanych z rozwojem infrastruktury drogowej na terenie naszej Gminy. Nabory wniosków o dofinansowanie w ramach przedmiotowego funduszu zostaną ogłoszone w najbliższym czasie, jednak nasza Gmina nie czeka i wychodzi z inicjatywą;
 • 8 lutego Wójt zapoznał się ze stanem technicznym Szkoły Podstawowej w Skułach oraz warunkami mieszkaniowymi panującymi w Domu Nauczyciela;
 • w piątek Wójt spotkał się z przedstawicielem Fundacji ORDO ET PAX, zajmującej się m.in. organizacją szkoleń z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych, aby porozmawiać o możliwościach współpracy;
 • trwa analiza potrzeb z zakresu inwestycji infrastrukturalnych: drogowych oraz oświetlenia ulicznego w celu ustalenia priorytetów potrzeb ich realizacji;
 • w minionym tygodniu odbyły się dwa spotkania z projektantem odpowiedzialnym za opracowanie projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach, w trakcie których przekazane zostały kolejne uwagi dotyczące rozwiązań zaproponowanych w przygotowanym opracowaniu;
 • rozpoczęły się zebrania wyborcze, podczas których Mieszkańcy wybiorą Sołtysów i Rady Sołeckie jednostek pomocniczych gminy. W dniu dzisiejszym o godz. 19:00 w Strażnicy OSP Żelechów odbędzie się zebranie wiejskie, na którym swych przedstawicieli wybiorą Mieszkańcy Sołectwa Żelechów. Wstępne terminy zebrań wiejskich w pozostałych Sołectwach zamieszczone zostały w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żabia Wola;
 • w najbliższą sobotę Wójt zamierza uczestniczyć w Walnym Zebraniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Skułach. Spotkanie, które będzie okazją do podsumowania rocznej pracy jednostki oraz przyjęcia planów działalności na kolejny rok rozpocznie się o godzinie 17:00 w Domu Strażaka;
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2019-02-08 15:10

Zaproszenie na spotkanie dotyczące rozwoju sportu

Zaproszenie na spotkanie dotyczące rozwoju sportu. Prosimy o przybycie jednego maksymalnie dwóch przedstawicieli z każdej dyscypliny, która jest uprawiana przez mieszkańców naszej Gminy. Nie jest wymagana rejestracja klubu danej dyscypliny sportu. 
 • akcyza

Zwrot podatku akcyzowego – nowe zasady, nowy wniosek

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT
 • Tłusty czwartek

Tłusty Czwartek w Klubie Seniora!

Zapraszamy  na "Tłusty Czwartek" w Klubie Seniora w Słubicy Dobrej ul. Słoneczna 36, które odbędzie się w 28 lutego 2019 o godz. 18.00.

Wybory sołeckie w Gminie Żabia Wola

Na terenie Gminy Żabia Wola od lutego odbywać się będą zebrania wyborcze, podczas których mieszkańcy wybiorą Sołtysów i Rady Sołeckie.

Informacja o pracy Wójta Gminy

Sprawy, którymi zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola w minionym tygodniu.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko do spraw budownictwa

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko urzędnicze do spraw budownictwa w Referacie Inwestycji i Infrastruktury, na adres: Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola lub składać osobiście w kancelarii Urzędu Gminy pokój nr 6. Oferty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11.02.2019 r. do godz. 15:00

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Sekretarza Gminy

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko Sekretarza Gminy Żabia Wola, na adres: Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola, osobiście w kancelarii Urzędu Gminy pokój nr 6 lub pocztą (decyduje data wpływu do Urzędu Gminy), w terminie do dnia 11.02.2019r. do godz. 15.00.

Zarząd Gminnej Spółki wodnej uprzejmie przypomina o wpłatach na utrzymanie urządzeń melioracyjnych

Zarząd Gminnej Spółki Wodnej w Żabiej Woli uprzejmie przypomina i prosi wszystkich Członków Gminnej Spółki Wodnej o terminowe wpłaty składek na utrzymanie urządzeń melioracyjnych.

Informacja o pracy Wójta Gminy

Sprawy, którymi zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola w minionym tygodniu.

 • dziki

Zapraszamy na debatę pt. "Co z tymi dzikami?"

W piątek 1 lutego o godzinie 17.00 zapraszamy mieszkańców i sympatyków 
Gminy Żabia Wola do Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy na debatę pt. „Co z tymi dzikami?”

Solidarnie przeciw przemocy i nienawiści

Wczorajszy wieczór pod Domem Kultury w Żabiej Woli rozjaśnił blask świec zapalonych przez samorządowców, Sołtysów oraz Mieszkańców Gminy.

Zajęcia dla dzieci podczas ferii

Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie zajęcia świetlicowe dla dzieci uczęszczających do szkół zlokalizowanych na terenie Gminy Żabia Wola. Świetlica szkolna czynna będzie w dni robocze w godzinach 7:00- 17:00

ZUS zaprasza na szkolenia

Inspektorat ZUS Żyrardów serdecznie zaprasza  na bezpłatne jednodniowe szkolenia.

Dopuszczenie do użytkowania kanalizacji w Osowcu

Uprzejmie informujemy, że budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Szkolnej w Osowcu została zakończona i dopuszczona do użytkowania przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Grodzisku Mazowieckim.

Informacja o pracy Wójta Gminy

Sprawy, którymi zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola w minionym tygodniu.

 • Paweł Adamowicz

Spotkanie upamiętniające Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

24 stycznia o godz. 17:00 przed Domem Kultury w Żabiej Woli odbędzie się spotkanie upamiętniające tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Uwaga - Oblodzenie

W dniu 18.01.2019 w godzinach od 12:00 do 24:00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu około -5°C.

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku

Urząd statystyczny w Warszawie od wielu lat realizuje na terenie województwa mazowieckiego badania ankietowe prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny.
 • śp. Grzegorz Kozłowski źródło: https://www.mszczonow.pl

Pożegnanie Grzegorza Kozłowskiego

Przedstawiciele samorządu Gminy Żabia Wola w najbliższą sobotę wezmą udział w uroczystościach pogrzebowych Zastępcy Burmistrza Mszczonowa Grzegorza Kozłowskiego.

Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy

Od dnia 1 lutego 2019 roku zmianie ulegną godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola.
 - poniedziałek - w godzinach 8.00 - 17.00
 - wtorek, środa, czwartek - w godzinach 8.00 - 16.00
 - piątek - w godzinach 8.00 - 15.00

Informacja o pracy Wójta Gminy

Czym w ostatnich dniach zajmował się Wójt Gminy Żabia Wola?

 • Plakat

Urząd Gminy Żabia Wola zaprasza na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców.

Moje finanse i transakcje w sieci: szkolenie przeznaczone dla osób, które chcą wiedzieć, jak załatwić sprawy finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Podczas szkolenia każdy uczestnik dowie się jak m.in. zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, kupować, rezerwować podróż, płacić podatki, korzystać z podstawowych usług e-administracji (np. składać wniosek o wydanie dowodu osobistego) oraz  z internetowych zasobów kultury i edukacji.

Kultura w sieci: celem szkolenia jest nauczenie uczestników m.in. jak bezpiecznie, w legalnych źródłach, szukać filmów, muzyki, spektakli, książek, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych w internecie, jak korzystać z nich zgodnie z prawem podczas nauki i w twórczości własnej. Uczestników szkolenia zapoznamy z podstawami prawa autorskiego i nauczymy korzystania z legalnych źródeł kultury m.in. z Bazy Legalnych Źródeł.


Program „J@ w internecie zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. 

INFORMACJE I ZAPISY: 
w Lokalnym Centrum Kompetencji w Żabiej Woli, ul. Główna 5 pok.3, tel. 786 909 006 
Rekrutacja do dnia 30 stycznia 2019 roku. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
 

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Agnieszka Dąbrowska (LCK)
 • opublikował: Michał Wojciul
  data publikacji: 2019-01-09 21:56
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2019-01-18 22:21

Szkolenie dla Sołtysów

22 stycznia 2019 r. w godz. 10:00 - 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Żabia Wola odbędzie się szkolenie dotyczące m.in. zasad działania funduszu sołeckiego.

Nie bądźmy obojętni

W związku z pojawieniem się niskich temperatur zwracamy się do Państwa z apelem o szczególną czujność i wrażliwość w stosunku do ludzi bezdomnych oraz wszystkich tych, którzy mogą mieć problemy z poruszaniem się, w szczególności osób starszych.

Ogłoszenie o naborze na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Skarbnika Gminy

Wymagane dokumenty aplikacyjne umieszczone w zapieczętowanej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko Skarbnika Gminy” należy składać w Sekretariacie Urzędu Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3 (pokój nr 6) lub przesłać na adres Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3,96-321 Żabia Wola w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 stycznia 2019 r. do godz. 16.00.

Ogłoszenie o naborze

 • opublikował: Michał Wojciul
  data publikacji: 2019-01-03 09:48

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola

Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie zaadresowanej do Wójta Gminy Żabia Wola,ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola, z dopiskiem „Nabór na stanowisko Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola”, osobiście w siedzibie Urzędu Gminy (kancelaria, pokój nr 6) lub pocztą (decyduje data wpływu do Urzędu) w terminie do dnia  21.01.2019r. do godz.17.00

Ogłoszenie o naborze

 • opublikował: Michał Wojciul
  data publikacji: 2019-01-03 16:04

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00