Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Wypełniając PIT za 2017 r. pomyśl o naszej Gminie

Jeśli mieszkasz w Gminie Żabia Wola - rozlicz PIT i przekaż część swojego podatku na rozwój naszej Gminy.

Roczny podatek dochodowy nie trafia w całości do Budżetu Państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy (37,98%), w której został rozliczony PIT. W Gminie Żabia Wola mieszka wiele osób, które są zameldowane na terenie innych gmin i tam pozostaje ich podatek. Pieniądze, które mogłyby wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców naszej Gminy, nie trafiają do budżetu Gminy Żabia Wola.

Możesz sam decydować, gdzie trafią Twoje pieniądze. To także dzięki Tobie Gmina Żabia Wola może się dynamiczniej rozwijać!

Złożenie PIT-u w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim ul. Daleka 11 nie wymaga zmiany miejsca zameldowania, czy wymiany dokumentów.

Jak rozliczyć PIT w Gminie Żabia Wola?

Jeśli rozliczasz się sam lub ze współmałżonkiem, wystarczy, że wpiszesz w formularzu rocznym PIT aktualny adres zamieszkania na terenie Gminy Żabia Wola i złożysz zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim ul. Daleka 11  wpisując:

W części A - Urząd Skarbowy w Grodzisku Mazowieckim.

W części B -  adres zamieszkania na terenie Gminy Żabia Wola.

Jeżeli dokonujesz zmiany adresu w ciągu roku (nie w zeznaniu rocznym) należy wypełnić ZAP-3, w którym zaktualizujesz dane dotyczące adresu zamieszkania lub np. numeru rachunku bankowego. Druk zgłoszenia aktualizacyjnego można pobrać w każdym Urzędzie Skarbowym, Urzędzie Gminy lub na stronie internetowej: http://www.mf.gov.pl

Nie musisz zawiadamiać o zmianie miejsca zamieszkania poprzednio właściwego Urzędu Skarbowego. Urzędy Skarbowe same zaktualizują Twoje dane.

  • autor: Ewa Grzywna (Kierownik Referatu Finansowego), data: 2018-01-11

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00