Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • upłynął termin za odpady

Uwaga! Upłynął termin płatności opłaty za odpady

Uprzejmie przypominamy, że dnia 10.06.2024 r. upłynął termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiące: kwiecień, maj, czerwiec.

 • przeprosiny

Niezamierzone zabrudzenia przed posesjami

Informujemy, że wczoraj z powodu awarii samochodu odbierającego odpady biodegradowalne (uszkodzenie uszczelki zabezpieczającej wydostawanie się płynów z zabudowy), doszło do niezamierzonych zabrudzeń przed posesjami. Zapewniamy, że w dniu dzisiejszym zostanie wysłany samochód z urządzeniem myjącym, który usunie zabrudzenia.

 • opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Zbliża się termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – 10.06.2024 r.

Przypominamy,   że   do   dnia   10.06.2024   r.   należy dokonać płatności z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiące: kwiecień, maj, czerwiec.

 • Plakat Dzień Ziemi 2024

Dzień Ziemi 2024 w Gminie Żabia Wola

Jak co roku zapraszamy do świętowania Dnia Ziemi w Gminie Żabia Wola w dniu 20 kwietnia 2024 r (sobota) w godzinach 09:00-13:00. 

 • przypomnienie opłata odpady

Uwaga! Upłynął termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

11.03.2024 r. upłynął termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiące: styczeń, luty, marzec.

 • informacje dot. rodzin wielodzietnych

Informacje na temat zniżki w opłacie dla rodzin wielodzietnych

Uprzejmie informujemy, że Rada Gminy Żabia Wola w dniu 28 lutego 2024 r. podjęła uchwałę nr 8/LXXVI/2024 "w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy" wprowadzającą 20% zniżkę dla rodzin wielodzietnych.

 • raty - odpady

Zbliża się termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – 11.03.2024 r.

Przypominamy,   że   do   dnia   11.03.2024   r.   należy dokonać płatności z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiące: styczeń, luty, marzec.

 • opony leki zbiórka

Zbiórka odpadów: opony, leki, akumulatory, worki po nawozach rolniczych

Uprzejmie informujemy, że w dniu 02.03.2024 r. (sobota) od godziny 8:00 do godziny 12:00 odbędzie się zbiórka opon (samochodowych, rowerowych oraz motocyklowych), akumulatorów, worków po nawozach, leków.

 • kontrole grafika

Kontrole nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe i przydomowe oczyszczalnie ścieków

Od I kwartału 2024 roku rozpoczną się kontrole nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

więcej

 • Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

W związku z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie od 1 stycznia 2024 r. na terenie Gminy Żabia Wola przestała obowiązywać 50% zniżka w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi, z której mogły korzystać rodziny posiadające Gminną Kartę Dużej Rodziny 4+. Zgodnie ze wskazaniem RIO zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie może być stosowane na dotychczasowych zasadach. Aktualnie trwają prace mające na celu ustalenie możliwości ponownego wprowadzenia zniżki dla rodzin wielodzietnych.

 • gospodarowanie odpadami

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 2024 roku

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 stycznia 2024 r. obowiązuje nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości zamieszkanych położonych na terenie Gminy Żabia Wola. Zmianie ulegają także terminy uiszczania opłat.

następna strona »

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00