Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • mazowsze serce - dla zwierzat

Program Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt - złożenie wniosku

08.03.2023 roku Gmina Żabia Wolazłożyła wniosek o przyznanie pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach  „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2023”.

Nieodpłatne przeprowadzenie zabiegów kastracji oraz sterylizacji psów i kotów należących do mieszkańców, ma na celu ograniczenie niekontrolowanego rozmnazania się zwierząt, a co za tym idzie zmniejszenie liczby bezdomnych zwierząt na terenie Gminy oraz minimalizację zjawiska porzucania ich na ulicę.

Ponadto wszystkim czworonogom poddanym zabiegom w ramach realizacji przedmiotowego zadania wczepione zostaną czipy, które w przypadku zagubienia zwierzęcia ułatwią jego identyfikację i umożliwią powrót do domu.
Zadanie zostanie wykonane przez podmioty zewnętrzne zlokalizowane na terenie Gminy Żabia Wola , co w znaczny sposób ułatwi mieszkańcom dostęp do usługi.

Zadanie pn. „ Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Żabia Wola” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. 

 

 

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Strategii i Funduszy Zewnętrznych
  • opublikował: Joanna Wysokińska
    data publikacji: 2023-12-19 20:39

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00