Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • Akcja Podziel się się Choinką

Akcja Podziel się się Choinką

1. Choinka zakupiona w doniczce:
Szanowni Mieszkańcy,
Jeśli ktoś z Państwa chciałby się pozbyć po świętach choinki zakupionej w doniczce, chętnie przyjmiemy ją lub odbierzemy sami.
Co trzeba zrobić:
- Zadzwonić - tel. 46 858 27 34, a my przyjedziemy po nią w uzgodnionym terminie. Do tego czasu podlewać drzewko, przestawić w chłodniejsze miejsce i oczywiście rozebrać z ozdób.
- Dostarczyć osobiście na parking Urzędu Gminy Żabia Wola przy ul. Głównej 3 w terminie od 09.01-31.01.2023 r. w godzinach pracy Urzędu (uwaga przyjmujemy żywe drzewka w dobrym stanie, a nie uschnięte).
Co się stanie z przyjętymi choinkami w doniczkach:
Inni Mieszkańcy zainteresowani posadzeniem drzewek na swojej działce będą mogli je odebrać (na naszym profilu poinformujemy kiedy i jak to zrobić).Pozostałe drzewka wiosną przesadzimy na przeznaczone oraz przystosowane do tego miejsce na terenie Gminy Żabia Wola.

2. Choinka cięta dla kóz:
Drodzy Mieszkańcy,
Kozy chętnie zjedzą Wasze choinki! Pachnące igliwie sosny, jodły czy świerku to rarytas w menu kóz, a do tego spora dawka witamin dla tych zwierząt, które zimą na co dzień żywią się głównie słomą, sianem, kiszonką i zbożem. Warunek jest jeden: choinki muszą jeszcze posiadać igliwie na gałązkach (bez ozdób, brokatu, sztucznego śniegu), bo to ta część drzewka kozom tak bardzo smakuje. Okazuje się też, że najlepsze, bo najzdrowsze są drzewka kupione w nadleśnictwach - drzewko z takiego źródła nie było pryskane środkiem nabłyszczającym i kozom będzie na pewno smakować.
Gdzie oddać choinkę ciętą?
Do zaprzyjaźnionego Schronisko Pegasus znajdującego się w Musułach ul. Folwarczna 3 (brama główna), tel. 791 563 010, pegasus@pegasus.org.pl
Pamiętajmy, że jeżeli czegoś nie potrzebujemy, to podzielmy się tym z innymi, wyrzucanie powinno być ostatecznością.
  • data wytworzenia: 2023-01-10
  • opublikował: Ewelina Radkiewicz
    data publikacji: 2023-01-11 09:30

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00