Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Komunikat - internet szerokopasmowy

W dniach 22-24.06. będą zbierane zgody na budowę światłowodu

📢UWAGA❗️W dniach 22-24.06.2024 r. przedstawiciele Hrubieszowskiej Telewizji Kablowej będą zbierali zgody w sprawie budowy sieci szerokopasmowego Internetu na terenie Gminy.

 • Komunikat - internet szerokopasmowy

W dniach 15-16.06 będą zbierane zgody na budowę światłowodu

📢UWAGA❗️W dniach 15-16.06.2024 r. przedstawiciele Hrubieszowskiej Telewizji Kablowej będą zbierali zgody w sprawie budowy sieci szerokopasmowego Internetu na terenie Gminy.

 • Interent

W dniach 8-10.06 będą zbierane zgody na budowę światłowodu

📢UWAGA❗️W dniach 08-10.06.2024 r. przedstawiciele Hrubieszowskiej Telewizji Kablowej będą zbierali zgody w sprawie budowy sieci szerokopasmowego Internetu na terenie Gminy.

 • budowa Internetu

Zbieranie zgód na budowę światłowodu

UWAGA! W dniach 02-03.06.2024 r. przedstawiciele Hrubieszowskiej Telewizji Kablowej będą zbierali zgody w sprawie budowy sieci szerokopasmowego Internetu.

 • Komunikat - internet szerokopasmowy

UWAGA! W nadchodzący weekend (25-26.05) będą zbierane zgody na budowę światłowodu

W nadchodzący weekend (25-26.05) będą zbierane zgody na budowę światłowodu przez przedstawicieli Hrubieszowskiej Telewizji Kablowej, którzy odwiedzą posesje w południowej części naszej gminy.

 • Komunikat - internet szerokopasmowy

Komunikat - internet szerokopasmowy

Potwierdzamy, że w dniach 18-19.05.2024 r. (sobota-niedziela) przedstawiciele Hrubieszowskiej Telewizji Kablowej odwiedzali posesje w miejscowościach: Skuły, Bartoszówka i Grzegorzewice w związku z planowaną budową światłowodu.

 • swiatlowod

Internet szerokopasmowy - umowa symbolicznego zakupu 1 udziału spółki WAWTEL-KPO2

Umowa symbolicznego zakupu 1 udziału spółki WAWTEL-KPO2, która będzie budować światłowód na terenie całej Gminy Żabia Wola podpisana.

 • zgłoś zapotrzebowanie na światłowód

Zgłoś zapotrzebowanie na światłowód

Zapewnienie Mieszkańcom powszechnego dostęp do wysokiej jakości infrastruktury telekomunikacyjnej i nowoczesnych usług łączności elektronicznej jest bardzo ważne dla naszego samorządu, dlatego w trosce o prawidłową komunikację i rzetelny przepływ informacji tworzymy bazę właścicieli nieruchomości zainteresowanych przyłączeniem do sieci światłowodowej. 

 • loga WAWTEL-KPO

Komunikat firmy Wawtel

Firma Wawtel podpisała z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowę o objęcie przedsięwzięcia wsparciem z programu KPO na zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego Internetu na obszarach białych plam na obszarze województwa mazowieckiego.

 • Fundusz Szerokopasmowy
 • Fundusz Szerokopasmowy - KPRM

Fundusz Szerokopasmowy

5 mln zł dotacji na szerokopasmowy Internet dla Gminy Żabia Wola. Gmina Żabia Wola jest jednym z 9. samorządów w Polsce, które otrzymały dotację w pilotażowym naborze wniosków ze środków Funduszu Szerokopasmowego 2022, ogłoszonym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

 • Żródło: https://uniaswiatlowodowa.pl/warszawski-zachodni/zabia-wola/instalacje

Budowa sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC)

Prace w miejscowości Żelechów związane z budową sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) realizowanie są na podstawie inwestycji POPC.01.01.00-14-0034/17 pn. „Warszawski Zachodni Orange Światłowód”. Instytucją odpowiedzialną za typowanie obszarów objętych realizacją zadania jest Urząd Komunikacji Elektronicznej (dalej „UKE”).

 • Podpisanie listu intencyjnego - PLJ TELECOM

List Intencyjny pomiędzy naszą Gminą a firmą PLJ TELECOM

Miło nam poinformować, że dniu 21.10.2021 Gmina Żabia Wola podpisała list intencyjny z firmą PLJ TELECOM, dotyczącą rozbudowy infrastruktury światłowodowej na terenie Gminy.

 • Podpisanie listu intencyjnego - NETFALA

List Intencyjny pomiędzy naszą Gminą a firmą NETFALA

Miło nam poinformować o podpisaniu Listu Intencyjnego pomiędzy naszą Gminą a firmą NETFALA na rozbudowę infrastruktury światłowodowej na terenie Gminy Żabia Wola.

 • Sieć światłowodowa na terenie Gminy Żabia Wola

Sieć światłowodowa na terenie Gminy Żabia Wola

Szanowni Mieszkańcy, jak już informowaliśmy wcześniej na terenie Gminy Żaba Wola trwa rozbudowa sieci światłowodowej.

 • Internet światłowodowy

Napowietrzna linia światłowodowa

W dniu 07.07.2021 r. rozpoczęły się prace związane z podwieszeniem napowietrznej linii światłowodowej.

 • budowa internetu

Informacja na temat budowy sieci światłowodowej w ramach POPC

Gmina Żabia Wola otrzymała od Centrum Projektów Polska Cyfrowa odpowiedź na zapytanie na temat zasad działania programów związanych z budową sieci światłowodowej w ramach POPC. 

 • rozbudowa światłowodu

Rozbudowa sieci światłowodowej

W ramach projektu rozbudowy sieci światłowodowej realizowanej z dofinansowaniem z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na terenie gminy Żabia Wola planowane są prace związane z rozbudową sieci światłowodowej, wykonywane przez Orange Polska. Inwestycja zaplanowana na rok 2021, przewiduje doprowadzenie światłowodu do ściśle wytypowanych przez UKE lokalizacji.

 • fot. https://uniaswiatlowodowa.pl

Szkoły podłączone do sieci światłowodowej

W ramach projektu „Warszawski Zachodni Orange Światłowód” światłowody zostały doprowadzone do szkół na terenie gminy Żabia Wola w miejscowościach: OJRZANÓW, SKUŁY, JÓZEFINA

 • Mazowiecka Unia Światłowodowa

Podłącz swój dom do sieci światłowodowej

Zachęcamy do złożenia deklaracji wykonania bezpłatnego podłączenia posesji do projektowanej przez Orange Polska ultraszybkiej sieci światłowodowej w Gminie Żabia Wola.
Wypełnioną deklarację należy przesłać na adres: Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa
Zdjęcie lub skan podpisanej deklaracji można także wysłać na adres mazowiecka.unia@orange.com

Podjęcie inwestycji przez Orange Polska uzależnione będzie od potwierdzonego przez mieszkańców zapotrzebowania na usługi i analiz ekonomicznych. Im więcej osób zadeklaruje chęć skorzystania z oferty, tym większe prawdopodobieństwo budowy światłowodu.

 • MUŚ

Bezpłatny światłowód od Orange

Już w najbliższą niedzielę - 8 lipca 2018 r. podczas trwania Festynu Żabiowolskiego będzie można złożyć deklarację wykonania bezpłatnego podłączenia posesji do projektowanej przez Orange Polska ultraszybkiej sieci światłowodowej w Gminie Żabia Wola.
Do Państwa dyspozycji dostępni będą przedstawiciele Orange Polska.
Miejsce: Żabia Wola, ul. Warszawska 27 (przy Domy Kultury w Żabiej Woli) w godz. 16:00–20:30
Stoisko kontaktowe Orange Polska.  Zapraszamy

 • MUŚ

Szybki Internet w mazowieckich gminach

W 103 mazowieckich gminach zostaną zrealizowane inwestycje związane z szerokopasmowym Internetem współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Dzięki temu światłowód dotrze do ponad 86 tys. gospodarstw domowych i 540 szkół. Wszystkie szkoły z terenu Gminy Żabia Wola zostaną podłączone do Internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00