Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”

„Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”

Czy zdajesz sobie sprawę, jakie konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie ze sobą spalanie odpadów, w tym m.in. plastików, w domowych piecach?

 • „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"

„Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!" Kampania społeczna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj! " jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz "Zaproś kominiarza".

 • kontrole palenisk

Urząd Gminy nie prowadzi telefonicznych kontroli palenisk domowych

W związku ze zgłoszonymi incydentami informujemy, że pracownicy Urzędu Gminy Żabia Wola nie prowadzą telefonicznych kontroli palenisk domowych. Zalecamy ostrożność oraz weryfikację tożsamości osoby, która do Państwa dzwoni i prosi o podanie danych osobowych.

 • Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

 • kontrola palenisk

Kontrole palenisk domowych w zakresie przestrzegania zakazu spalania odpadów

w związku z zapisami Uchwały nr 115/20 Semiku Województwa Mazowieckiego z dnia 8 września 2020 r. w sprawie programu ochrony powietrza dla stref w województwie mazowieckim, w których zostały przekroczone poziomy dopuszczalne i docelowe substancji w powietrzu informujemy, że zostaną rozpoczęte kontrole palenisk domowych w zakresie przestrzegania zakazu spalania odpadów.

 • stanowisko kominki i piece

Konsultacje społeczne w sprawie zmian tzw. ustawy antysmogowej

Do 16 sierpnia trwają konsultacje społeczne do projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego zmieniającej obowiązującą „uchwałę antysmogową”. Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki i Piece zachęca do zapoznania się ze stanowiskiem w sprawie proponowanych zmian  i zaprasza do udziału w konsultacjach.

 • Instrukcja prawidłowego rozpalania w kominku

Czy wiesz, że drewno to polskie OZE czyli odnawialne źródło energii

Drewno ma zerowy bilans emisji CO2, jego spalanie nie zwiększa efektu cieplarnianego, a powstały popiół jest naturalnym nawozem, który można wykorzystać do użyźnienia ziemi w ogrodzie. To przestarzałe urządzenia grzewcze, niewłaściwie paliwo i nieumiejętne spalanie drewna w kominku może powodować zwiększenie ilości pyłów zawieszonych w spalinach z kominków oraz dodatkowe koszty.

 • Nowy Program Ochrony Powietrza

NOWY PROGRAM OCHRONY POWIETRZA

Sejmik Województwa Mazowieckiego Uchwałą 115/20 z dnia 08 września 2020 r. przyjął nowy program ochrony powietrza, który m.in. zakazuje używania kominków w tzw. dni smogowe.

 • opał

Wybieraj opał dobrej jakości

Informacje o uchwale antysmogowej dla Mazowsza są zamieszczane na stronie internetowej pod adresem:
https://www.mazovia.pl/ekologia-i-srodowisko/ochrona-powietrza/art,3,uchwala-antysmogowa.html

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Adam Pira (Referat POGK)
  data wytworzenia: 2018-08-24
 • opublikował: Michał Wojciul
  data publikacji: 2018-08-24 14:44
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2018-08-28 14:42

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00