Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Punkt konsultacyjny - Czyste Powietrze

Punkt konsultacyjny - Czyste Powietrze

Przypominamy, że na ternie Gminy Żabia Wola działa punkt konsultacyjno-informacyjny programu priorytetowego "Czyste Powietrze". Zachęcamy do kontaktu:- Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Wiejska 2F, pok. 11; tel. 46 858 27 30; e-mail: a.dabrowska@zabiawola.pl

.

 • data wytworzenia: 2023-04-19
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2023-04-19 12:37
 • ttps://wfosigw.pl/aktualnosci

Komunikat dla Beneficjentów Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” w sprawie zmian w sposobie przeprowadzania kontroli przedsięwzięć

Przywrócony zostaje rodzaj kontroli przedsięwzięć polegający na prowadzeniu kontroli na dokumentach w siedzibie wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

 • Czyste Powietrze

Zmiany w programie Czyste Powietrze - zyskają najmniej zarabiający

Zapraszamy do zapoznania się ze zmienioną wersją programu "Czyste Powietrze", która obowiązuje od 15 lipca 2022 roku. Zmiany obejmują m.in. prefinansowanie w II i III części Programu (podwyższony i najwyższy poziom dofinansowania). 

 • Nawet 901otacji na wymianę pieca

Nawet 90% dotacji na wymianę pieca

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania w oparciu o Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.
W ramach Części 3 programu istnieje możliwość finansowania przedsięwzięć rozpoczętych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie.
 • Od 1 stycznia 2022 r. wycofanie dotacji na kotły węglowe w „Czystym Powietrzu”

Przypomnienie: Od 1 stycznia 2022 r. wycofanie dotacji na kotły węglowe w „Czystym Powietrzu”

Przypominamy, że zakup i montaż kotła na węgiel – w ramach programu „Czyste Powietrze” – będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku. 

 • Czyste Powietrze

Od 1 sierpnia przerwa w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach z gospodarstwa rolnego

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina o zbliżającej się corocznej przerwie w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach dla osób fizycznych, które to osoby lub członkowie ich gospodarstwa domowego uzyskują dochody z gospodarstwa rolnego. Zaświadczenie o dochodach jest obowiązkowym załącznikiem do wniosku o podwyższony poziom dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”. Wydawanie dokumentu w tym przypadku będzie wstrzymane od 1 sierpnia do dnia publikacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego obwieszczenia o podatku rolnym.

 • Zmiany w programie Czyste Powietrze

Zmiany w programie „Czyste Powietrze” od 1 lipca 2021 r.

Wycofanie dotacji na kotły węglowe, zwiększenie progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania oraz poszerzenie listy kosztów kwalifikowanych o kotły na pellet o podwyższonym standardzie – to trzy nowości w programie „Czyste Powietrze”, które zaczęły obowiązywać od 1 lipca 2021 r.

 • Czyste Powietrze

Uwaga! Zmiany w programie Czyste Powietrze

Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r., co oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. nie będzie dotacji na to źródło ciepła. Ponadto od 1 lipca 2021 r. planowane jest zwiększenie obecnych progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania, czyli do uzyskania do 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

 • Punkt konsultacyjny w Żabiej Woli

Punkt konsultacyjny zawiesza obsługę bezpośrednią

Punkt Konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze” w Żabiej Woli będzie dostępny tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej, pod adresem: a.dabrowska@zabiawola.pl oraz e.jankowska@zabiawola.pl Zapraszamy do kontaktu mailowego z naszymi pracownikami.

 • Czyste Powietrze

Zmiany w programie "Czyste Powietrze".

Wymień piec i przeprowadź termomodernizację swojego domu w ramach dofinansowania z programu „Czyste Powietrze".

 • czyste powietrze

Punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Żabia Wola a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w Urzędzie Gminy działa Punkt konsultacyjny  programu „Czyste Powietrze”. Na miejscu przeszkoleni pracownicy udzielają szczegółowych informacji dotyczących w/w programu oraz pomagają zainteresowanym w wypełnianiu wniosków.

 • czyste powietrze

Program „Czyste Powietrze” dla nowych budynków obowiązuje do końca 2019 r.

Ubieganie się o dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze” dla budynków nowo wybudowanych możliwe jest do 31 grudnia 2019 r., do tego czasu należy zakończyć także realizację inwestycji dotowanych z programu w budynkach nowo budowanych (łącznie z odbiorem budynku).

Skorzystaj z pomocy przy wypełnianiu wniosku o dofinansowanie

Zapraszamy mieszkańców Gminy do punktu konsultacyjnego, w którym można już nie tylko wypełnić, ale również złożyć wniosek o dofinansowanie.

Zasady wypełniania i aplikowania o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze

Prezentujemy odpowiedzi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na najczęściej zadawane pytania dotyczące zasad wypełniania i aplikowania o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze.

 • Plakat
 • Program szkolenia

Kolejne szkolenie dotyczące programu Czyste Powietrze

28 maja 2019 r. o godzinie 18:30 w OSP Żelechów odbędzie się kolejne z cyklu szkoleń z zakresu dofinansowania oraz zasad wypełniania wniosków o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze.

14 maja br. w OSP Skuły odbyło się szkolenie z zakresu Programu Czyste Powietrze

Prelegentem był m. in. Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Grodzisku Mazowieckim. Udział wzięło ponad 140 osób. Dziękujemy za frekwencję !

 • Czyste Powietrze
 • Harmonogram

Szkolenie dotyczące programu Czyste Powietrze

Referat Pozyskiwania Środków Zewnętrznych zaprasza Mieszkańców Gminy Żabia Wola na bezpłatne szkolenie z zakresu dofinansowania i zasad wypełniania wniosków o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze.

Nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze wstrzymany

WFOŚiGW w Warszawie ogłasza wstrzymanie od dnia 1 stycznia 2019 r. naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze.

Spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste powietrze"

W dniu 25.09.2018 r. o godz. 18.00 w Gimnazjum w Józefinie, ul. Mazowiecka 1, Józefina odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu przygotowanego przez Ministerstwo Środowiska pn. ,,Czyste powietrze”.

Program Priorytetowy „Czyste Powietrze”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej, zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery, będzie udzielał dofinansowań w formie bezzwrotnych dotacji oraz pożyczek.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00