Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Informacje podatkowe przez Internet

Usługa e-Podatki umożliwia całodobowy, bezpłatny dostęp do aktualnych informacji o wszystkich posiadanych wobec gminy zobowiązaniach finansowych. Użytkownik, osoba fizyczna  - posiadająca zobowiązania podatkowe w gminie Żabia Wola, może za pośrednictwem Internetu przeglądać i weryfikować na swoim indywidualnym koncie wymiar podatków i opłat. Informacje są identyczne z tymi posiadanymi przez urzędników, a przeglądanie konta jest możliwe 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Usługa została uruchomiona od 1 stycznia 2018 r. W celu skorzystania z niej  wystarczy postąpić wg poniższej instrukcji.

Krok 1 – rejestracja
Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie internetowej http://ugzabiawola.epodatnik.info. Potwierdzeniem otrzymania przez urząd poprawnie wypełnionego formularza będzie otrzymanie na podany adres mailowy zaproszenia do odwiedzenia urzędu celem weryfikacji tożsamości.

Krok 2 - wizyta w Urzędzie Gminy Żabia Wola (Sala Obsługi Mieszkańców)
Do urzędu przyjdziesz tylko raz w dogodnym dla Ciebie terminie. Podczas wizyty podpiszesz niezbędne dokumenty. Dzięki temu Twoje dane będą bezpieczne - my potwierdzimy Twoją tożsamość. Pamiętaj o tym, żeby zabezpieczyć hasła, aby zachować poufność danych. My ze swej strony gwarantujemy bezpieczeństwo i poufność przesyłania danych (algorytm szyfrujący RSA), gdy będą one wywoływane za pośrednictwem poufnej listy haseł.

Krok 3 - korzystanie z systemu
Bez wychodzenia z domu, z kawiarenki internetowej, albo z innego miejsca na świecie - o każdej porze dnia, także w święto - za pośrednictwem Internetu przeglądaj wszystkie informacje o Twoich podatkach i opłatach. Nie ma już konieczności odwiedzania urzędu, bo terminy płatności i bieżące naliczenia są przystępnie i czytelnie objaśnione oraz w przejrzysty sposób zaprezentowane. A płatności dokonasz również bez wychodzenia z domu - w wygodnej, elektronicznej formie - wtedy kiedy chcesz.

W systemie można sprawdzić należności pozostałe do opłacenia i terminy płatności oraz w nieskrępowany sposób można przejrzeć i zweryfikować informacje, na podstawie których naliczane są podatki i opłaty.

Korzyści:
- bezpośredni nieograniczony czasem dostęp do bieżącej, indywidualnej informacji o wszystkich należnościach i terminach
- oszczędność czasu, papieru i kosztów korespondencji pocztowej
- czytelny i przejrzysty sposób prezentacji danych, logiczna struktura
- łatwy dostęp do informacji o sposobie naliczenia podatków i opłat - możliwość szybkiego zgłoszenia i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości bez konieczności licznych wizyt w urzędzie
- prosty i tani sposób aktywacji konta - formularz elektroniczny i tylko jedna wizyta w urzędzie (weryfikacja zgłoszonych danych)
- wszystkie informacje na jednym koncie - teraz nie zginie żaden "kwitek"

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Finansowo-Podatkowy
  data wytworzenia: 2017-12-28
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2017-12-28 13:07
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2024-01-10 08:38

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00