Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • rozlicz PIT na rzecz Gminy Żabia Wola

Zapłać PIT w naszej Gminie, a Twój podatek dochodowy wróci do Ciebie!

Dlaczego warto rozliczać się zgodnie z miejscem faktycznego zamieszkiwania?

Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) nie trafia w całości do Skarbu Państwa, znaczna jego część jest przekazywana do budżetu gminy, którą podatnik wskazuje, jako gminę zamieszkania. Samorząd może wykorzystać wpływy z podatków na realizację zadań ważnych dla lokalnej społeczności, m.in.: budowę dróg i chodników oraz oświetlenia ulicznego, rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, ochronę zdrowia, cele oświatowe oraz działalność kulturalną i sport. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji. Dlatego tak ważne jest rozliczanie podatków na rzecz miejsca faktycznego zamieszkiwania i życia.

Jeśli chcesz, aby Twój podatek dochodowy do Ciebie wrócił, pamiętaj że:

W przypadku podatku PIT miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Oznacza to, że osoby, których aktualny adres zameldowania jest inny niż adres zamieszkania, powinny w swojej deklaracji podatkowej (w sekcji A) wpisać miejsce będące ich faktycznym centrum życiowym na dzień 31 grudnia roku, za który składają deklarację.

Aby rozliczyć PIT na rzecz Gminy Żabia Wola, wystarczy złożyć deklarację podatkową w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim, wpisując jako miejsce zamieszkania miejscowość zlokalizowaną w naszej gminie. Nie trzeba być tu zameldowanym ani wypełniać żadnych dodatkowych formularzy.

Mieszkańcu, zadbaj o nasze wspólne dobro, rozlicz PIT na rzecz Gminy Żabia Wola, a Twój podatek dochodowy wróci do Ciebie!

1% na rzecz OPP

Skorzystaj z możliwości przekazania 1% swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu bezpośrednio wpłyniesz na to, do kogo trafią pieniądze z Twoich podatków. Ty podatku zapłacisz tyle samo, a część Twoich pieniędzy dla potrzebujących może być bezcenna. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.pit.pl/1procent/

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Finansowo-Podatkowy
    data wytworzenia: 2022-01-10
  • opublikował: Ewelina Radkiewicz
    data publikacji: 2022-01-10 13:55
  • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
    ostatnia modyfikacja: 2022-01-10 13:58

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00