Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Aktualności

Sołeckie Granie 2023 w Grzegorzewicach

2023.08.09
Sołeckie Granie 2023

Przez całe wakacje będziemy spotykać się co tydzień na tanecznym parkiecie – co tydzień w kolejnym miejscu, w kolejnym sołectwie naszej gminy. Już w najbliższą sobotę (12 sierpnia 2023 r.) zapraszamy do Grzegorzewic.

Remont dróg gminnych ul. Makowej i ul. Jaśminowej w Kaleni - złożenie wniosku

2023.08.09
Remont dróg gminnych ul. Makowej i ul. Jaśminowej w Kaleni - złożenie wniosku

Gmina Żabia Wola w lipcu 2023 roku w odpowiedzi na ogłoszenie Wojewody Mazowieckiego złożyła kolejny wniosek w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie zadania pn. „Remont dróg gminnych ul. Makowej i ul. Jaśminowej w miejscowości Kaleń, gm. Żabia Wola”.

Planowane do remontu drogi - ulica Jaśminowa i Makowa są drogami publicznymi kategorii gminnej. Remont ulicy Jaśminowej w miejscowości Kaleń obejmuje odcinek o długości 750m i zaczyna się od skrzyżowania z droga powiatową – ulicą Mszczonowską, a kończy na płynnym przejściu w ulicę Fiołkową . Odcinek drugi to fragment ulicy Makowej w miejscowości Kaleń i Ciepłe obejmuje odcinek o długości 600, od skrzyżowania od ulicy Głównej.

Roboty ziemne realizowane w ramach niniejszego projektu związane będę z wykonaniem remontu konstrukcji nawierzchni i remontem systemu odwodnienia. Realizacja zadania będzie miała pozytywny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców miejscowości Kaleń poprzez polepszenie warunków drogowych. Komfortowe użytkowanie dróg zarówno przez kierowców, rowerzystów, jak i pieszych przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i usprawnienia ruchu drogowego. Powyższa inwestycja wpłynie również pozytywnie na dostępność komunikacyjną instytucji publicznych zlokalizowanych na terenie gminy Żabia Wola oraz powiatu grodziskiego

Długość odcinków dróg objętych zadaniem wynosi 1350m.
Przewidywany czas realizacji zadania: 02.2024r.– 12.2024r.

Zadanie pn.” Remont dróg gminnych ul. Makowej i ul. Jaśminowej w miejscowości Kaleń, gm. Żabia Wola” dofinansowano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Lotna Premia w 66. Wyścigu Dookoła Mazowsza

2023.08.08
Lotna Premia w 66. Wyścigu Dookoła Mazowsza

27 lipca 2023 r. mieliśmy okazję śledzić kolarskie zmagania zawodników drugiego etapu 66. Wyścigu Dookoła Mazowsza. Zwycięzcą lotnej premii drugiego etapu 66. Wyścigu Dookoła Mazowsza został Kacper Maciejuk, który otrzymał puchar ufundowany przez Wójta Gminy Żabia Wola Piotra Rybkę. 

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo w wakacje

2023.08.04
Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo w wakacje

Zapewnienie wakacyjnego bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom i osobom przebywającym na terenie powiatu grodziskiego, to najważniejszy cel wielu miejscowych służb i instytucji. Grodziscy policjanci we współpracy ze strażakami, strażnikami miejskimi, ratownikami wodnymi i służbami medycznymi przygotowali specjalny spot profilaktyczny. Zachęcamy do jego obejrzenia.

Nie karm dzikich gołębi

2023.08.03
Nie karm dzikich gołębi

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi na temat zagrożenia epidemicznego związanego z wystąpieniem/ dokarmianiem dzikich gołębi, przygotowanymi przez Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Silna Biało-Czerwona

2023.08.03
Silna Biało-Czerwona

Zapraszamy do wzięcia udziału w pikniku pod nazwą "Silna Biało-Czerwona" organizowanego z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Piknik odbędzie się w dniu 12 sierpnia 2023 r.  w godz. 12:00-18:00 w Parku im. Magdaleny Abakanowicz w Raszynie.
W programie m.in.: pokaz sprzętu wojskowego, znana wszystkim i lubiana grochówka wojskowa, koncert orkiestry wojskowej, kino plenerowe, mobilny punkt rekrutacyjny - możliwość rozmowy z naszymi rekruterami na temat form służby wojskowej, atrakcje dla dzieci m.in. miasteczko ruchu drogowego, stoiska promocyjne jednostek wojskowych i wiele innych.

Święto Chleba

2023.08.02
Święto Chleba

20 sierpnia 2023 r. Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka oraz Przewodnicząca Rady Anna Filipowicz zapraszają na obchody Święta Chleba. Uroczystości przy Domu Kultury w Żabiej Woli rozpoczną się o godz. 15:00. Poprzedzi je Msza Święta odprawiona o godz. 12:00 w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Żelechowie.

Koncao Fest

2023.08.02
Koncao Fest

19 sierpnia 2023 r. w Lisówku odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu muzycznego Koncao Fest. Wystąpią artyści z Brazylii, Francji, Mauritiusa i Sierra Leone oraz znakomita reprezentacja polskich muzyków i zespołów.
Na kameralnej scenie,otoczonej lasem pojawi się kilkudziesięciu muzyków i kilka grup, prezentujących muzykę spod znaku reggae, funk, hip-hop, elektro oraz brazylijskich rytmów. 
Organizatorem wydarzenia jest internetowe Radio Koncao, Fundacja Idylla i  Fundacja Projekt Walizka. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka.

Dzień integracji żłobka

2023.08.02
Dzień integracji żłobka
Już jutro tj. 3 sierpnia 2023 r. w godz. 16:00 - 18:00 w gminnej Strefie Relaksu odbędzie się DZIEŃ INTEGRACJI ŻŁOBKA. Z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne spotkanie integracyjno - zapoznawcze zorganizowane zostanie w budynku Domu Kultury w Żabiej Woli (sala Maluchowa na I piętrze). 

Stypendia za wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych w Gminie Żabia Wola

2023.08.01
Stypendia za wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych w Gminie Żabia Wola

Stypendia w formie jednorazowego przelewu na wskazany przez rodziców/opiekunów rachunek bankowy, zostały przekazane dla 93 uczniów – 50 za wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach, 47 za osiągnięcia sportowe (4 uczniów otrzymało stypendium za wyniki w nauce i osiągniecia sportowe).

Sołeckie Granie 2023 w Żelechowie

2023.07.31
Sołeckie Granie 2023

Przez całe wakacje będziemy spotykać się co tydzień na tanecznym parkiecie – co tydzień w kolejnym miejscu, w kolejnym sołectwie naszej gminy. Już w najbliższą sobotę (5 sierpnia 2023 r.) zapraszamy do Żelechowa.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00