Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • OSZCZĘDZAJ WODĘ

OSZCZĘDZAJ WODĘ!

Drogi Mieszkańcu oszczędzaj wodę!

9 DZIAŁAŃ DLA CZYSTEJ ZIEMI

Nasza gmina to w dużym stopniu piękne tereny. Środowisko naturalne jakie występuje na Mazowszu, oprócz walorów etycznych jakie nam dostarcza jest także naszym najlepszym sprzymierzeńcem w dbałości o nasze zdrowie i czystość planety dla kolejnych pokoleń. Dlatego na tej stronie znajdziesz garść wiedzy dotyczącej: GLEBY, WODY, DRZEW i POWIETRZA a na stronie 9 DZIAŁAŃ DLA CZYSTEJ ZIEMI dowiesz się co możesz zrobić, by była Twoim bezpiecznym i pięknym domem.

  • gleba

GLEBA

W naszej gminie ze względu na jej wiodący charakter, gleby w znaczącym stopniu znajdują się na obszarach przeznaczonych pod tzw. budownictwo indywidulane, łąki i pola. Tym samym każdy z nas może i ma znaczący wpływ na to co i jak do niej przenika a tym samy jaki jest stan gleby w naszym najbliższym otoczeniu.

  • woda

WODA

Ziemia widziana z kosmosu jest błękitną kulą. Ta barwa to błękit wód, które pokrywają aż 71% jej powierzchni. Ogromna ilość wody znajdującej się na Ziemi jest słona, a tym samym niezdatna do picia w odniesieniu do 3% wody słodkiej. Większość wody słodkiej, ok. 70%, zmagazynowana jest w lodowcach i śniegu głównie na Antarktydzie.

  • powietrze

POWIETRZE

Jednym z głównych zagrożeń dla środowiska naturalnego jest zanieczyszczenie powietrza. W dużej mierze jest ono skutkiem naszej działalności - człowieka. Rozwijający się przemysł i transport to główne źródła szkodliwych gazów i pyłów powodujących spadek jakości powietrza, którym oddychamy. W większości są niewidoczne dla ludzkiego oka, ale mimo to wpływają na życie na Ziemi. Nawet niewielka zmiana ich stężenia w atmosferze może powodować tragiczne skutki.

  • drzewa

DRZEWA

Lasy w naszej gminie stanowią około 22% Ponadto wiele z drzew różnego rodzaju znajduje się w obrębie prywatach posesji i oprócz niebywałych walorów estetycznych są one także naszym sojusznikiem w dbałości o matkę ziemię. Co właściwie dają nam drzewa informujemy w kilku punktach

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00