Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Kolejny etap prac w strażnicy OSP Żelechów zakończony
 • Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - logo
 • Senor+ logo

Kolejny etap prac w strażnicy OSP Żelechów zakończony

Od kilku lat w budynku, w którym mieści się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie prowadzone są prace mające na celu poprawę warunków socjalnych oraz użytkowych obiektu. Podejmowane przez samorząd działania inwestycyjne pozwoliły nie tylko na zwiększenie komfortu pracy strażaków biorących udział w akcjach ratowniczo gaśniczych, ale także na stworzenie miejsca integracji, jak również aktywizacji lokalnej społeczności.

W 2020 roku zostały wprowadzone zmiany w konstrukcji dachu umożliwiające montaż lukarn, które zapewniły jeszcze więcej przestrzeni, światła oraz powietrza w pomieszczeniach na poddaszu. Pozwoliło to na wygospodarowanie trzech dodatkowych sal o łącznej powierzchni użytkowej ok. 300 m².

Od października 2021 r. w Strażnicy OSP w Żelechowie oraz na terenie nieruchomości, na której budynek jest zlokalizowany prowadzone były dalsze prace inwestycyjne. Pozyskane przez Gminę dofinansowania ze środków zewnętrznych umożliwiły wykończenie i wyposażenie pomieszczeń stanowiących siedzibę Klubu Senior+ w Żelechowie, który rozpoczął swoją działalność na początku br.

Seniorzy mają do swej dyspozycji salę spotkań, a także zaplecze kuchenne z węzłem sanitarnym, wyposażone w meble, sprzęt AGD oraz bogaty asortyment artykułów gospodarstwa domowego m.in. garnki, patelnie, wagę kuchenną, naczynia oraz zestawy sztućców i noży kuchennych.

W pierwszym kwartale br. firma MProjekt Polska sp. z o. o. z Warszawy zakończyła prace wykończeniowe mające na celu dostosowanie klatki schodowej oraz pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu budynku do wielofunkcyjnej roli, jaką będą pełniły w przyszłości.

W obiekcie zamontowane zostały instalacje i urządzenia sanitarne oraz winda zwiększająca funkcjonalność budynku, poprzez dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dodatkowym usprawnieniem wprowadzonym w budynku, tym razem z myślą o strażakach ochotnikach, było zamontowanie rury zjazdowej, umożliwiającej szybkie przemieszczenie się z sali rekrecyjno-wypoczynkowej bezpośrednio do mieszczącego się na parterze garażu z wozami strażackimi

Aktualnie trwają przygotowania do odbioru inwestycji przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

 

Rozbudowa, nadbudowa i remont budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie, budowa szamba szczelnego, utwardzenie terenu, budowa instalacji gazowej – Etap II współfinansowany ze środków programu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego.

Utworzenie i wyposażenie Klubu SENIOR + w miejscowości Żelechów współfinansowane jest ze środków: Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na realizację zadania w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior +” na lata 2021-2025 – Senior + edycja 2021 moduł I.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Inwestycji
  data wytworzenia: 2022-04-19
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2022-04-19 08:54
 • Kolejny etap prac w strażnicy OSP Żelechów zakończony
 • Kolejny etap prac w strażnicy OSP Żelechów zakończony
 • Kolejny etap prac w strażnicy OSP Żelechów zakończony

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00