Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • CPK

Centralny Port Komunikacyjny - kolejne informacje

Szanowni Państwo,

pomimo trwającej pandemii, której skutki wszyscy odczuwamy i tego, że za chwilę wejdziemy w okres świąteczny musimy zmierzyć się z istotną kwestią, która może zmienić życie w naszej gminie.

30 listopada rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu dokumentu pn. Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.
Konsultowany dokument nie wnosi nic nowego w odniesieniu do wersji z początku roku. W dalszym ciągu nasza gmina objęta jest w całości korytarzem drogowym i częściowo korytarzem kolejowym. Dokument też nie przedstawia w jaki sposób sama lokalizacja lotniska będzie miała realne oddziaływanie na teren gminy.
W związku z tym stanowisko Wójta przedstawione w marcu nie mogło ulec zmianie i w dalszym ciągu wyraża swój sprzeciw wobec rozwiązań przyjętych w projekcie dokumentu.

Zwracamy się również do Państwa z prośbą, iż mimo krótkiego czasu skorzystać z formularza uwag i wniosków przygotowanego przez CPK. Konsultacje potrwają do 31 grudnia 2020 r.
Formularz zostanie zamieszczony wraz z instrukcją wypełniania na naszej stronie internetowej jak również w siedzibie urzędu.
Dla osób, które nie skorzystają z elektronicznej drogi przesłania formularza zostanie udostępniona w urzędzie odrębna urna, do której będzie możliwość złożenia uwagi. Wszystkie zebrane formularze zostaną przekazane do siedziby CPK. Ważną kwestią przy wypełnianiu formularza jest potwierdzenie, że zapoznaliście się Państwo z klauzulą RODO, gdyż bez tego potwierdzenia uwaga nie zostanie rozpatrzona.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym wideo w dniu 14 grudnia br. o godz. 16:00 zorganizowanym przez Radnych Gminy Żabia Wola przy wsparciu technicznym Wójta - szczegóły techniczne niebawem.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy podjęli się tego wyzwania włączając się w akcję informacyjną mającą na celu dobro naszej gminy.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska
  data wytworzenia: 2020-12-09
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2020-12-09 20:41
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2020-12-14 14:27

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00