Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Zagospodarowanie centrów miejscowości na terenie Gminy Żabia Wola

Szanowni Państwo,
Drodzy Mieszkańcy!

Na wstępie chciałbym podziękować Państwu za zaangażowanie i liczny udział w spotkaniach dotyczących wizji przyszłego zagospodarowania miejscowości: Żabia Wola, Skuły – Bartoszówka, Żelechów – Ojrzanów-Towarzystwo, Ojrzanów.

Mając na uwadze postępującą urbanizację oraz wzrost liczby ludności podjąłem działania mające na celu stworzenie koncepcji zagospodarowania centrów głównych miejscowości na terenie naszej Gminy.

Stworzenie wizji dalszego rozwoju, w której zaplanowane zostałyby m.in. rozwiązania funkcjonalne podnoszące bezpieczeństwo ruchu drogowego, elementy architektury niekubaturowej poprawiające estetykę terenu oraz ogólnodostępne miejsca publiczne, pozwoliłoby na zaplanowanie, w jakim kierunku nasza Gmina ma się w przyszłości rozwijać.

Na zamieszczonych poniżej załącznikach graficznych przedstawione zostały efekty dotychczasowych prac specjalistów z zakresu architektury i urbanistyki, które pokazują możliwość przyszłego zagospodarowania centrów w/w miejscowości.

Zakres terenowy objęty w/w koncepcjami został znacznie zawężony, w związku z Państwa licznymi uwagami i sugestiami. Zaangażowanie lokalnej społeczności w prace nad tworzeniem wizji przyszłego zagospodarowania wsi, jest dowodem na to, że mieszkańcom zależy na rozwoju naszej małej ojczyzny, za co bardzo Państwu dziękuję.

Mam nadzieję, że na etapie aktualizacji miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego będziemy mogli ponownie przeanalizować propozycje rozwiązań, które obecnie nie zyskały Państwa aprobaty i wspólnie zdecydować, czy któreś z nich można uwzględnić w planach dalszego rozwoju poszczególnych miejscowości.

Niebawem w Domu Kultury w Żabiej Woli wystawiona zostanie wizualizacja propozycji koncepcji zagospodarowania centrów wsi. Makiety będą ogólnodostępne w godzinach pracy placówki.

Zachęcam do zapoznania się z propozycją koncepcji i zapraszam do zgłaszania własnych pomysłów, które będziemy starali się uwzględnić. Nasza Gmina to nasza przyszłość, dlatego wspólnie zdecydujemy o jej dalszym rozwoju.

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka
    data wytworzenia: 2019-05-10
  • opublikował: Ewelina Radkiewicz
    data publikacji: 2019-06-12 10:11

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00