Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Kiosk telemedyczny
 • Kiosk telemedyczny
 • Kiosk telemedyczny

Kiosk telemedyczny w Ośrodku Zdrowia w Żabiej Woli

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim wdraża innowacyjny system e-usług. Ideą projektu jest znaczne ułatwienie dostępu pacjenta do usług medycznych oferowanych przez Szpital i placówki partnerskie. Jednym z wdrażanych systemów jest innowacyjna Platforma Telemedyczna Mediguard, pozwalająca na wykonywanie specjalistycznych badań u pacjenta i automatyczne przesyłanie wyników do Szpitala, do oceny lekarza. Program obejmuje szeroką gamę przenośnych, telemedycznych aparatów EKG pozwalających na monitorowanie pacjentów po zabiegach kardiologicznych w warunkach domowych. Sygnał EKG przesyłany jest zdalnie do Szpitala gdzie lekarz ma możliwość zdalnej oceny wyniku badania w ciągu paru minut.

Realizowany projekt rozszerzony został o innowacyjne kioski telemedyczne, zainstalowane w Szpitalu oraz wybranych placówkach samorządowych, m.in. w budynku Ośrodku Zdrowia przy ul. Warszawskiej 24 w Żabiej Woli. Kiosk telemedyczny to urządzenie wielkości budki telefonicznej wyposażone w ekran dotykowy oraz medyczne aparaty pomiarowe. Kioski umożliwiają wykonywanie częstszych badań profilaktycznych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań telemedycznych wraz z kompleksowym wsparciem kompetencyjnym lekarzy specjalistów. Aby wykonać badanie wystarczy usiąść, podać numer konta i hasło a następnie wykonać badania zgodnie z czytelnymi instrukcjami prezentowanymi na ekranie kiosku. Badania można wykonywać samodzielnie korzystając z indywidualnego konta pacjenta, wszystkie wykonywane pomiary zapisywane są na karcie pacjenta.

Wyniki dostępne są również dla lekarzy, co jest istotne zwłaszcza w przypadku konieczności skierowania do dalszego badania specjalistycznego.

W kiosku telemedycznym można samodzielnie wykonać badania obejmujące: masę ciała, pomiar ciśnienia krwi, analizę sygnału EKG z automatyczną informacją o ewentualnych wykrytych nieprawidłowościach - badanie pulsoksymetrem, analizującym tętno i natlenienie krwi.

Konto telemedyczne założone w Szpitalu pozwala również na dostęp do wyników badań poprzez aplikację mobilną, instalowaną na smartfonie lub tablecie. Wszystkie dane przechowywane są na zabezpieczonych serwerach, dostęp do danych zabezpieczają
zaawansowane techniki kryptograficzne, system jest zgodny z wytycznymi nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych RODO.

Zgodnie z zawartymi umowami partnerskimi w projekcie uczestniczy gmina Żabia Wola, gdzie będzie zainstalowany jeden z kiosków telemedycznych.

Wdrożenie realizowane w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim jest pierwszym tak kompleksowym rozwiązaniem w Polsce. Zaprojektowany system telemedyczny pozwala na dalszą rozbudowę i wdrażanie kolejnych usług medycznych dostępnych zdalnie z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Zastosowanie nowych technologii oraz telemedycyny skraca relację pacjent – lekarz oraz umożliwia na korzystanie z wielu usług medycznych bez wychodzenia z domu.

Z kiosku telemedycznego w Ośrodku Zdrowia w Żabiej Woli można korzystać od sierpnia 2018 r.

 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2018-08-13 15:29
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2018-09-04 11:30

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00