Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • podpisanie umowu

Aktualizacja projektu rozbudowy szkoły w Skułach

17 września br. Wójt Gminy Żabia Wola podpisał umowę z firmą Usługi Projektowe Andrzej Daniluk na aktualizację dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej rozbudowy Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach. Wykonawca zadania został wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego.

W posiadanej przez Gminę dokumentacji projektowej pt. „Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Skułach wraz z urządzeniami budowlanymi”, konieczne jest wprowadzenie zmian rozwiązań funkcjonalno- użytkowych oraz rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwolą na dostosowanie powierzchni istniejących sal lekcyjnych do potrzeb klas liczących 25 uczniów oraz zaprojektowanie nowych sal lekcyjnych, tak aby w placówce mogły jednocześnie odbywać się zajęcia lekcyjne dla wszystkich oddziałów. Obecnie w największej sali lekcyjnej mieści się zaledwie kilkunastu uczniów.

Docelowo budynek szkolny zostanie rozbudowany o klatkę schodową oraz dwukondygnacyjny łącznik pomiędzy istniejącym obiektem a nową salą gimnastyczną, spełniającą wszelkie wymogi Ministerstwa Sportu.

Nowa dokumentacja projektowa ma powstać jeszcze w tym roku. Jak zapowiada Piotr Rybka -Wójt Gminy Żabia Wola, zaproponowane rozwiązania będą konsultowane z Dyrektorem p. Dominiką Brzezińską, gronem pedagogicznym oraz przedstawicielami rodziców uczniów uczęszczających do placówki.

Termin rozpoczęcia rozbudowy szkoły nie jest jeszcze znany, Gmina stara się pozyskać środki zewnętrzne na realizację przedmiotowej inwestycji.

 
  • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Organizacyjno-Administracyjny
    data wytworzenia: 2020-09-18
  • opublikował: Krystyna Janiszewska
    data publikacji: 2020-09-24 05:25

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00