Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • LOTTO Poland Bike Marathon w Żabiej Woli

LOTTO Poland Bike Marathon w Żabiej Woli

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon obrał kierunek na zachodnie Mazowsze. Cykl wyścigów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, czwarty raz w historii zawitał do gminy Żabia Wola. Bazą imprezy był teren przy Szkole Podstawowej w Ojrzanowie. Frekwencja ponownie okazała się imponująca, bo na starcie, mimo „majówki”, stawiło się prawie 550 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton!

- Żabia Wola ma wyjątkowy urok i kolarski klimat - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. - Etap w Żabiej Woli nazywamy najszybszym w naszym cyklu. Tym razem liczyły się siła, wytrzymałość i szybkość.

Po raz pierwszy w tym roku zostały przewidziane dodatkowe puchary dla najlepszych zawodniczek/zawodników będących Mieszkańcami Gminy Żabia Wola:

1.     W kategorii MINI najlepszym zawodnikiem z gminy Żabia Wola był Bartosz Olek.
2.     W kategorii FAN najlepszym zawodnikiem z gminy Żabia Wola był Jakub Nowacki,
natomiast najlepszą zawodniczką była Hanna Krajewska.

W zawodach Mini Cross wspaniale poradziły sobie Maluszki i Przedszkolaki z naszej gminy, dzielnie docierając na linię mety.

Na dystansie MAX (46 km) najlepszy był Wojciech Dąbkowski (Logwin Poland), finiszując przed Łukaszem Gukiewiczem (3 Gravity Bike Team) i Rafałem Rymarczykiem (Lider Team Skarżysko). Wśród kobiet wygrała była reprezentantka Polski w maratonie MTB Anna Urban (BMC Polska), przed Urszulą Luboińską i Krystyną Żyżyńską-Galeńską (obie z Damovo Bike Team).

Trasę MINI (25 km) najszybciej pokonał Robert Kmita (Rafbike Cycling Team), który na finiszu wyprzedził Dawida Bojarczaka (Beko Team) i Adama Płoskiego (3S Bike Team Ciechanów). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), przed Barbarą Marcelewicz (Marceli-Rower.biz) i Justyną Rojek (Contable MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Zwyciężył Dawid Kaszewski, przed Rafałem Zimnowodzkim (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Tymoteuszem Dudkowskim (Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Wilhelminą Macnar (UKK Huragan Wołomin) i Zuzanną Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował Lider Team Skarżysko, przed Damovo Bike Team i MCP & Toyota Grupa Cygan, natomiast w punktacji MINI TEAM zwyciężył Warszawski Klub Kolarski, przed 3S Bike Team Ciechanów i MCP & Toyota Grupa Cygan. Najlepszy w młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM był Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Luszkami i Kołaczami.

Składamy podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację i przeprowadzenie LOTTO Poland Bike Marathon 2023 w Żabiej Woli, partnerów, sponsorów oraz osób czuwających nad bezpieczeństwem uczestników, w tym strażaków zabezpieczających trasę przejazdu (OSP Skuły i OSP Żelechów).

Ponadto dziękujemy za wspaniałe kibicowanie uczestnikom wydarzenia, w tym Wójtowi Gminy Żabia Wola, który udzielił patronatu tej imprezie.

 • LOTTO Poland Bike Marathon w Żabiej Woli
 • LOTTO Poland Bike Marathon w Żabiej Woli
 • LOTTO Poland Bike Marathon w Żabiej Woli
 • LOTTO Poland Bike Marathon w Żabiej Woli

Gratulacje dla wszystkich kolarzy za podjęcie wyzwania! 

LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Żabia Wola został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Żabia Wola, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Żabiej Woli, Domem Kultury w Żabiej Woli, Gminną Biblioteką Publiczną w Żabiej Woli, Radą Rodziców Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. 

Patronat honorowy sprawowali Wójt Gminy Żabia Wola i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Żabia Wola i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na zachodnim Mazowszu. Kolejne wyścigi już w najbliższą niedzielę 7 maja w podwarszawskiej Gminie Nadarzyn. Imprezie towarzyszyć będą III Mistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT 2023. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów znajdzie się na terenie zabytkowego Parku w Młochowie. 

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Galeria zdjęć: (2) Facebook

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Iwona Truszkowska - Dyrektor OSiR w Gminie Żabia Wola
  data wytworzenia: 2023-05-06
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2023-05-06 14:15

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00