Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Nowe zasady gospodarki odpadami komunalnymi

Nowe zasady gospodarki odpadami

Szanowni Mieszkańcy,

Od dnia 1 lipca 2020 r. wchodzą w życie nowe zasady gospodarki odpadami komunalnymi.

Nie ma obowiązku składania nowych wzorów deklaracji. W przypadku posiadania nie zgłoszonego kompostownika, prosimy o złożenie deklaracji.

WYKONAWCA
W toku prowadzonych rozmów z wykonawcami realizującymi usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Żabia Wola w okresie lipiec – październik, usługę będzie realizować firma JARPER Sp. z o.o.

POJEMNIKI
Obecny wykonawca pozostawia do użytku pojemniki na odpady zmieszane, które Państwo otrzymali. Nie przewiduje wymian pojemników oraz podstawienia nowych. Jeżeli planują Państwo zakup pojemników na segregację, prosimy żeby pojemniki te były przystosowane do rozładunku mechanicznego (muszą posiadać mechanizm zaczepu do rozładunku grzebieniowego).

WORKI
Każdy właściciel nieruchomości zapewnia sobie worki do segregacji zgodnie z kolorystyką poszczególnych frakcji. Worki dostępne są w lokalnych sklepach oraz na platformach internetowych.

KONTROLE
Wykonawca usługi może dokonać kontroli pod względem prawidłowej segregacji odpadów oraz poinformować urząd o nieprawidłowościach. Urząd Gminy Żabia Wola dopuszcza przeprowadzenie kontroli pod względem liczby osób zamieszkujących poszczególne nieruchomości.

OPŁATY
Po uprawomocnieniu się uchwały Rady Gminy Żabia Wola z dnia 30 czerwca 2020 r., od sierpnia br. zostaje ustalona nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
36,38 zł od Mieszkańca/ miesiąc
33,00 zł od Mieszkańca/ miesiąc, dotyczy mieszkańców, którzy zgłosili posiadanie kompostownika na wzorze deklaracji * z dnia 9 marca 2020 r.


* UWAGA: Przeglądarki Mozilla Firefox i Google Chrome używają domyślnie wbudowanych przeglądarek plików PDF, które niepoprawnie wyświetlają formularze interaktywne. Natomiast przeglądarka Edge nie obsługuje wtyczek Acrobat/Reader, a co za tym idzie wyświetlanie formularzy nie jest możliwe.
Wymagane jest zapisanie danego formularza (deklaracji) na dysku lokalnym swego komputera i otworzenie tego dokumentu bezpośrednio w programie Adobe Reader. Druk deklaracji - wzór wypełnienia


Wszyscy Mieszkańcy Gminy Żabia Wola mają obowiązek segregowania odpadów. W przypadku stwierdzenia braku segregacji, bądź błędnej segregacji, w drodze decyzji administracyjnej zostanie nałożona wyższa opłata w kwocie:
145,52 zł od Mieszkańca/ miesiąc.

OPŁATA ZA III KWARTAŁ 2020 R. (VII, VIII, IX):
Brak kompostownika:
• VII: liczba osób x 29,00 zł = opłata miesięczna VII
• VIII: liczba osób x 36,38 zł = opłata miesięczna VIII
• IX: liczba osób x 36,38 zł = opłata miesięczna IX

Kompostownik zgłoszony na wzorze deklaracji:
• VII: liczba osób x 26,00 zł = opłata miesięczna VII
• VIII: liczba osób x 33,00 zł = opłata miesięczna VIII
• IX: liczba osób x 33,00 zł = opłata miesięczna IX

Ulotka informacyjna dostępna jest poniżej.

 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2020-07-13 11:24
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2020-07-14 13:30
 • Nowe zasady gospodarki odpadami komunalnymi
 • Nowe zasady gospodarki odpadami komunalnymi

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00