Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • ranking finansowy samorządów - grafika

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego 2018

Na 1548 gmin wiejskich Gmina Żabia Wola zajęła wysokie 107 miejsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce, który został zaprezentowany na V Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie

 • Ranking "Rzeczpospolitej"

Kolejny ranking potwierdza - Żabia Wola w czołówce gmin wiejskich

W tegorocznym rankingu "Rzeczpospolitej" gmina Żabia Wola została sklasyfikowana na 26 miejscu w Polsce i na 2 miejscu w województwie mazowieckim w kategorii gmin wiejskich. Jest to kolejne zestawienie potwierdzające, że nasza gmina należy do czołówki.

 

 • ranking- grafika

Liderzy inwestycji „Wspólnoty”

Żabia Wola zajęła 2 miejsce wśród gmin wiejskich na Mazowszu w opublikowanym przez "Wspólnotę" Rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2015-2017 - Liderzy inwestycji.

 • Dyplom ranking Najlepszych Samorządów 2017

XII miejsce w rankingu Najlepszych Samorządów 2017

Gmina Żabia Wola zajęła XII miejsce w kraju w rankingu Najlepszych Samorządów "Rzeczpospolitej" 2017 w kategorii gminy wiejskie. XIII edycja Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej” miała na celu pokazanie i uhonorowanie najszybciej rozwijających się miast i gmin. Ranking, to coroczne kompendium wiedzy o inwestycjach i innowacjach w polskich samorządach. Nagradzane są samorządy, które najskuteczniej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia swoich mieszkańców, w zgodzie z regułami odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.

 • Podziękowanie od Pary Prezydenckiej

Pierwsza gmina wiejska, która wprowadziła Karty Dużej Rodziny 2014

Gmina Żabia Wola otrzymała podziękowania od Pary Prezydenckiej za włączenie się do wspólnego budowania dobrego klimatu dla rodzin w Polsce, za troskę o dobro rodzin wielodzietnych i wrażliwość na ich potrzeby, czego wyrazem jest wprowadzenie pierwszej w gminie wiejskiej Karty Dużej Rodziny.
Uchwała w sprawie podjęcia działań zmierzających do polepszenia warunków życiowych rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Żabia Wola, na podstawie której rodziny wielodzietne z terenu Gminy mogą ubiegać się o przyznanie Karty Dużej Rodziny 3+ lub Karty Dużej Rodziny 4+  realizowana jest w Gminie od 2011 roku.

 • Dyplom Mazowiecka Gmina na 5

Mazowieckia Gmina na 5! 2012

Gmina Żabia Wola uzyskała tytuł Mazowieckiej Gminy na 5! w rankingu przygotowanym przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, który jest poświęcony zachowaniom gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców.

 • ststuetka lider PRO WM

Lider PRO WM 2012

Gmina Żabia Wola od wielu lat stara się pozyskiwać środki finansowe na realizację inwestycji w ramach funduszy unijnych. Wykazała się przy tym dużą aktywnością w składaniu wniosków, które pozytywnie przechodziły ocenę formalną. W drugiej połowie lutego br. Wójt Gminy Pani Halina Wawruch odebrała z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika dyplom oraz statuetkę lidera wykorzystania środków unijnych za zajęcie III miejsca w kategorii aktywność - liczba wniosków pozytywnie zaopiniowanych pod względem formalnym za aktywne działania dla rozwoju Mazowsza w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

 • 4 miejscu na Mazowszu - Najlepsza Gmina Wiejska

Innowacyjny Samorząd 2010

Po raz dwunasty dziennik Rzeczpospolita ogłosił ranking najlepszych polskich samorządów. Każdego roku eksperci oceniają skuteczność podejmowanych decyzji, zarządzania, uzyskanych przez gminy dotacji, rozwoju, zadowolenia mieszkańców. Żabia Wola znalazła się na 1 miejscu na Mazowszu w kategorii Innowacyjny Samorząd Wiejski oraz na 4 miejscu na Mazowszu - Najlepsza Gmina Wiejska. W swojej kategorii gmin wiejskich Żabia Wola uplasowała się na 74 miejscu w Polsce na 1576 gmin wiejskich.

 • I miejsce w kategorii gmin wiejskich w dziedzinie innowacji

Innowacyjny Samorząd 2008

W lipcu 2008 roku "Rzeczpospolita" już po raz dziesiąty, w tym po raz czwarty w nowej rozbudowanej formule, wybrała najlepsze miasta, gminy miejskie i miejskowiejskie oraz gminy wiejskie. Wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnego samorządu, czyli takiego, który w zarządzaniu wykorzystuje nowe technologie, otrzymały odpowiednio Poznań, Żabia Wola z Mazowsza i Starogard Gdański z województwa pomorskiego.

 • Certyfikat Przejrzysta Gmina

Certyfikat Przejrzysta Polska 2005

Gmina Żabia Wola od stycznia do grudnia 2005 roku uczestniczyła w akcji społecznej pod hasłem "Przejrzysta Polska", prowadzonej przez "Gazetę Wyborczą" przy wsparciu Fundacji Agory, Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, Programu Przeciw Korupcji Fundacji im. S. Batorego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Banku Światowego. Celem akcji było promowanie uczciwości i skuteczności, które przyczynią się do poprawy, jakości życia publicznego oraz do pobudzania aktywności obywatelskiej.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2018-04-30 12:18

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00