Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Aktualności

Obchody Święta Chleba w Gminie Żabia Wola 2020

2020.09.03
Obchody Święta Chleba w Gminie Żabia Wola 2020

Tegoroczne "Święto Chleba" z uwagi na pandemię również musiało zmienić swoją formułę. Impreza plenerowa została ograniczona do tego co najważniejsze – w ostatnią niedzielę sierpnia w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Skułach, odbyła się uroczysta msza święta.

Dowóz uczniów do szkół

2020.09.01
Dowóz uczniów do szkół

Uczniowie szkół podstawowych w gminie Żabia Wola przejazdy autobusami z domu do szkoły i ze szkoły do domu mają za darmo.
Bilety dla wszystkich uczniów zostały zakupione przez Gminę.

Rozpoczął się spis rolny!

2020.09.01
Rozpoczął się spis rolny!

Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020. Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.

Wydarzenia oświatowe

2020.08.31
Wydarzenia oświatowe

W dniu 31 sierpnia br., w uroczystości zorganizowanej przez Centrum Usług Wspólnych w Domu Kultury w Żabiej Woli, odbyło się wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli naszych placówek oświatowych oraz wręczenie nagród dla najlepszych uczniów.

Koncert zespołu Ãtma Quartet

2020.08.31
Koncert zespołu Ãtma Quartet

Zapraszamy na koncert zespołu Ãtma Quartet, laureata II nagrody Konkursu w kategorii „zespoły kameralne”. Koncert odbędzie 5 września br. o godzinie 17:00 w Pałacu Ojrzanów, ul. Tarczyńska 1 w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę” organizowanego przez Polski Impresariat Muzyczny.

Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

2020.08.31
Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego. Obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym jest nałożony na każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce.

Ankieter poszukiwany

2020.08.28
Ankieter poszukiwany

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Żabia Wola. Poszukujemy ambitnej, komunikatywnej i zaangażowanej osoby. Jeśli lubisz wyzwania i wykazujesz się inicjatywą - zapraszamy do Nas!

“Święto chleba”

2020.08.27
“Święto chleba”

Tegoroczne “Święto chleba” ze względu na sytuację epidemiczną nie odbędzie się w tradycyjny dla naszej Gminy sposób. Spotkajmy się na Mszy Świętej, Dożynkowej i podziękujmy za otrzymane łaski i tegoroczne plony. Wójt, Rada Gminy i Dom Kultury w Żabiej Woli zapraszają 30 sierpnia na godz. 12.00 do Kościoła p.w Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skułach. 
Na zewnątrz, przed kościołem specjalnie dla liczniejszego grona wiernych, zostanie zamontowany telebim bezpośrednio transmitujący przebieg Mszy Świętej.

Chcesz wiedzieć jak się zmienia Nasza Gmina?

2020.08.27
Nowy numer "NASZA GMINA"

Zapraszamy do lektury nowego, sierpniowego wydania Biuletynu Urzędu Gminy w Żabiej Woli "NASZA GMINA". A w nim przeczytacie Państwo między innymi nt: obowiązkowej inwentaryzacji źródeł ciepła, komunikacji autobusowej, Powszechnym Spisie Rolnym 2020. 

CPK - raport z konsultacji społecznych

2020.08.26
CPK - raport z konsultacji społecznych

Uprzejmie informujemy, że na stronie www.cpk.pl został opublikowany raport z konsultacji społecznych projektu dokumentu „Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego” - dokument w wersji papierowej do wglądu w Urzędzie Gminy.

Zmiany w programie "Czyste Powietrze".

2020.08.24
Zmiany w programie "Czyste Powietrze".
Dzięki ofercie finansowej Programu „Czyste Powietrze” każdy Polak - poprzez termomodernizację własnego domu i wymianę źródła ciepła - może nie tylko zmniejszyć emisję szkodliwych zanieczyszczeń do powietrza, lecz również obniżyć swoje rachunki, podwyższając w ten sposób komfort i standard swojego życia.

Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

2020.08.24
Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo, a zebrane dane posłużą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych.

Wypełnij ankietę on-line

2020.08.24
Inwentaryzacja źródła niskiej emisji pyłów i szkodliwych gazów w Gminie Żabia Wola

Program Ochrony Powietrza nakłada na samorządy gminne z terenu woj. mazowieckiego obowiązek wykonania do 31 stycznia 2021 roku inwentaryzacji wszystkich źródeł niskiej emisji. W związku z powyższym na terenie naszej gminy zostanie przeprowadzona inwentaryzacja, którą objęte będą wszystkie budynki mieszkalne, handlowe, usługowe, przemysłowe oraz użyteczności publicznej.      

Sadza płonie. Czad zabija. Żyj

2020.08.20
Sadza płonie. Czad zabija. Żyj

Utrzymanie przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych) w należytym stanie technicznym, aby bezpiecznie i skutecznie spełniały swoją funkcje wymaga dużego zaangażowania i ścisłej współpracy między Właścicielami budynków a kominiarzami wykonującymi na rzecz Właścicieli budynków usługi kominiarskie.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00