Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Projekt 112

„Projekt 112” z myślą o uczniach

„Projekt 112” - to cykl praktycznych lekcji bezpieczeństwa prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Mazowieckim we współpracy z Państwową Strażą Pożarną i Strażą Miejską z Grodziska Mazowieckiego oraz przedstawicielami Fundacji „Dawcy Życia - Ratownicy na motocyklach” oraz „Anikar”. Pomysłodawcą akcji jest profilaktyk mł. asp. Kamil Sobótka.

Pierwszą lekcję odbyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Leonida Teligi w Grodzisku Mazowieckim. 

Akcja ma przypominać dzieciom pod jaki numer należy telefonować w chwili zagrożenia życia i zdrowia. Ma też zachęcić najmłodszych do dbania o własne bezpieczeństwo przede wszystkim w ruchu drogowym, podczas poruszania się na rowerach czy prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Podczas profesjonalnie przeprowadzonej akcji promującej wśród uczniów prawidłowe zachowania w kwestii bezpieczeństwa, dzieci miały okazję uczestniczyć w treningu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, zarówno tym przytomnym, jak i nieprzytomnym. Wykorzystano do tego fantomy dorosłe i dziecięce. To właśnie ta praktyczna lekcja przeprowadzona przez ratowników wywarła na młodych ludziach największe wrażenie.

Oprócz policjantów i policyjnych ratowników, którzy podzielili się z najmłodszymi wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, o zagrożeniach związanych z pożarami i zadymieniami opowiedział asp. Krzysztof Stefaniak – rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, również podkreślając znaczenie numeru 112. Strażak zapoznał dzieci z zasadami ewakuacji, wskazał, jak są oznaczone wyjścia ewakuacyjne i co można, a czego nie można robić w trakcie ewakuacji.

Z kolei przedstawiciel straży miejskiej zwrócił uwagę dzieciom, jak zachować się w momencie kontaktu z agresywnym zwierzęciem, kiedy w pobliżu nie ma nikogo dorosłego. Przekazał też dzieciom numer telefonu, pod którym należy kontaktować się w przypadku, kiedy widzimy bezpańskie zwierzęta.

Jak zapowiedział dyrektor Biura Oświaty Gminy Grodzisk Mazowiecki, Cezary Skalski kolejne spotkania w ramach „Projektu 112” już wkrótce odbędę się w innych placówkach na terenie grodziskiej gminy.

Zachecamy do obejrzenia filmowej relacji z pierwszej kekcji z cyklu „Projekt 112”:

https://www.youtube.com/watch?v=u5AlLuoOdK4

Więcej:

https://grodzisk.policja.gov.pl/pgm/aktualnosci/128597,Projekt-112-z-mysla-o-uczniach.html?fbclid=IwAR0J69U8tMPKL7dGxdmgSzsLtGW1x1JEYc1KM4Ks3olMVuCH_ntE0sVQNWw

 

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Joanna Wysokińska - Referat Organizacyjny
 • opublikował: Joanna Wysokińska
  data publikacji: 2024-03-19 13:43
 • zmodyfikował: Joanna Wysokińska
  ostatnia modyfikacja: 2024-03-19 13:48

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00