Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • mazowsze dla czystego powietrza

Mazowsze dla czystego powietrza 2023 - złożenie wniosku

W trosce o czyste powietrze Gmina Żabia Wola w dniu 07.03.2023 roku złożyła wniosek o przyznanie pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2023”.

Zakupiony w ubiegłym roku przez Gminę Żabia Wola specjalistyczny dron jest nieocenionym narzędziem do badania próbek dymu. Urządzenie to jest ogromnym wsparciem w nałożonym na gminy obowiązku kontroli przestrzegania zapisów Mazowieckiej Uchwały Antysmogowej. Umożliwia lokalizowanie nieruchomości, w których mieszkańcy palą  w piecach niedozwolone materiały lub odpady, szkodząc tym samym środowisku i nam samym.

W  ramach zadania pn.” Doposażenie specjalistycznego drona do kontroli dymu w Gminie Żabia Wola” zakupione zostaną dwa komplety akumulatorów oraz kamera.

Głównym celem przedmiotowego zadania jest ograniczenie degradacji środowiska naturalnego oraz straty zasobów różnorodności biologicznej poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego. Kontrola przestrzegania zapisów uchwały antysmogowej ma również przyczynić się do redukcji niskiej emisji oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dzięki doposażeniu specjalistycznego drona, gmina będzie mogła skutecznie identyfikować i zwalcza zanieczyszczenia powietrza, a także budować świadomość ekologiczną wśród mieszkańców poprzez regularne sprawdzanie spalin z kominów indywidualnych gospodarstw domowych.

Doposażenie drona do kontroli dymu w Gminie Żabia Wola jest kolejnym krokiem w realizacji działań mających na celu poprawę czystości powietrza i zdrowia mieszkańców. 

 

Zadanie pn.”Dopasowanie specjalistycznego drona do kontroli dymu w Gminie Żabia Wola” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Strategii i Funduszy Zewnętrznych
  • opublikował: Joanna Wysokińska
    data publikacji: 2023-12-19 20:07

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00