Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo w wakacje

Zapewnienie wakacyjnego bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom i osobom przebywającym na terenie powiatu grodziskiego to najważniejszy cel wielu miejscowych służb i instytucji. Grodziscy policjanci realizują to zadanie między innymi we współpracy ze strażakami, strażnikami miejskimi, ratownikami wodnymi i służbami medycznymi. Wspólnie przygotowaliśmy spot profilaktyczny z radami na ten szczególny czas, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy. POMAGAMY I CHRONIMY!

Wakacje to czas wyjazdów, wypoczynku nad wodą, w lesie, spędzania wolnych chwil przed kompurterem i wielu innych aktywności. Na terenie powiatu grodziskiego atrakcyjnych miejsc do spędzania wakacyjnego czasu nie brakuje. Potrzeba jednak osób, które każdego dnia dbają, aby było w nich bezpiecznie. W takie działania zaangażowane są wszystkie lokalne służby i wiele instytucji.

Policjanci już od czerwca prowadzą zajęcia profilaktyczne w przedszkolach, szkołach i na półkoloniach, przekazując uczestnikom zasady właściwych zachowań w różnych sytuacjach. Każdego dnia funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą kontrole wszystkich użytkowników dróg i sprawdzają autokary przewożące osoby na letni wypoczynek. Podczas codziennych służb policyjne patrole sprawdzają okolice akwenów wodnych, miejsca zabaw i spotkań, a także osiedla mieszkalne, aby zadbać o bezpieczeństwo przebywających tam osób, a także pozostawionych na czas wyjazdu domów.

W wielu działaniach policjantów  wspierają miejscowi strażacy, którzy wspólnie kontrolują placówki wypoczynkowe i miejsca biwakowe w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Razem ze strażnikami miejskimi odbywają się między innymi kontrole placówek handlowych pod kątem sprzedaży alkoholu lub papierosów osobom nieletnim  lub nietrzeźwym oraz innych miejsc, w których może dochodzić do zakłócania porządku publicznego. Policjanci korzystają też z obsługiwanego przez nich monitoringu miejskiego. Ratownicy wodni caly czas są obecni w okolicy kąpielisk miejskich i wspólnie dbają o przestrzeganie zasad i regulaminów tych miejsc. Gdy tylko zajdzie taka potrzeba, do pomocy policjjntom zawsze gotowe są także służby medyczne.

Z inicjatywy grodziskich policjantów został opracowany i przygotowany spot profilaktyczy, pokazujący nasze wspólne działania. Podpowiadamy w nim jak bezpiecznie spędzić wakacje. Zapraszamy do obejrzenia i skorzystania z naszych rad. Każdego dnia POMAGAMY I CHRONIMY!

  • data wytworzenia: 2023-08-04
  • opublikował: Krystyna Janiszewska
    data publikacji: 2023-08-16 11:57
  • opublikował: Krystyna Janiszewska
    data publikacji: 2023-08-16 11:59

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00