Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Dzień Dziecka. Zapraszamy na dwudniowe świętowanie!

Dzień Dziecka. Zapraszamy na dwudniowe świętowanie!

A gdyby tak dzień dziecka był codziennie… No chociaż dwa dni  Spełniajmy nasze marzenia!  Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza na dwudniowe świętowanie!
sobota, 3.06.2023 r. godz. 11:00 - CZERWONY KAPTUREK Teatru Lalek Pinokio.
niedziela, 4.06.2023 r. / godz. 11:00–15:00 - W drugim dniu zapraszamy na ŻABIOWOLSKI PIKNIK, podczas którego czeka na Was wiele atrakcji.

 • Zajęcia w dniu 31.05.2023 r. - hala sportowa w Ojrzanowie

Zajęcia w dniu 31.05.2023 r. - hala sportowa w Ojrzanowie

Informujemy, że w związku z organizacją Dnia Dziecka dla uczniów szkoły podstawowej w Ojrzanowie na hali sportowej w dniu 31.05.2023 r. nie będzie możliwości przeprowadzenia zajęć tenisa stołowego oraz akrobatyki.

Pozostałe zajęcia będą realizowane zgodnie z harmonogramem.

 • Konkurs na stanowisko: dyrektora przedszkola oraz dyrektora szkoły podstawowej

Konkurs na stanowisko: dyrektora przedszkola oraz dyrektora szkoły podstawowej

Oferty przygotowane zgodnie z ogłoszeniami należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym, numerem telefonu i odpowiednim dopiskiem „Konkurs na dyrektora…”, w terminie do 19 czerwca 2023 roku w Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola, Józefina, ul. Mazowiecka 1, 96-321 Żabia Wola.

 • Piknik z Wolontariatem dla Agatki - podsumowanie

Piknik z Wolontariatem dla Agatki - podsumowanie

Cierpliwość, empatia, uprzejmość to cechy jakie zdobywa się po przez pracę na wolontariacie. W tegorocznym Pikniku z Wolontariatem zorganizowanym przez Gminne Centrum Wolontariatu przy Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli przy współpracy ze stowarzyszeniem „Nasza Rodzina w Żabiej Woli” pod patronatem Wójta Gminy Żabia Wola Piotra Rybki w zbiórce publicznej prowadzonej przez stowarzyszenie zebrano aż 13 173,29 zł. cała kwota w dniu Pikniku została przekazana na ręce taty Agatki.
 
 • integracja Seniorów

Spotkanie integracyjne Seniorów

22 maja do Żabiej Woli przyjechała grupa Seniorów z Klubu Seniora z Grodziska Mazowieckiego. Po zwiedzeniu Mini Muzeum Żaby oraz obejrzeniu miejsca pochówku Józefa Chełmońskiego, goście spotkali się z Seniorami z Klubu Senior+ w Żelechowie i Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej. 

 • Budżet Obywatelski Mazowsza - zagłosuj do dnia 18 czerwca br.

Budżet Obywatelski Mazowsza - zagłosuj do dnia 18 czerwca br.

Weź udział w głosowaniu na najlepszy projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza i miej realny wpływ na rozwój województwa. W tym roku wspólnie zadecydujemy na co wydać 25 mln złotych!

Głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza odbywa się w dniach od 12 maja do 18 czerwca 2023 r.

 • Piknik z Wolontariatem dla Agatki - 20 maja 2023 r.

Piknik z Wolontariatem dla Agatki - 20 maja 2023 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Żabia Wola oraz sąsiednich Gmin do wzięcia udziału w Pikniku oraz wspólnej zabawy w dniu 20 maja 2023 roku, start o godzinie 11:00 na parkingu pomiędzy Urzędem Gminy Żabia Wola a Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli ul.Główna 5, 96-321 Żabia Wola.

 • Utrudnienia w kontakcie telefonicznym 17 maja br. (środa)

Utrudnienia w kontakcie telefonicznym 17 maja br. (środa)

W dniu 17 maja 2023 r. (środa) w związku awarią zasilania mogą wystąpić trudności w kontakcie telefonicznym z Urzędem Gminy Żabia Wola.
Za niedogodności przepraszamy.

 • Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej w Żabiej Woli

Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej w Żabiej Woli

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat do udziału w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Żabiej Woli. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka. Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla solistów i zespołów wokalnych. Zgłoszenia do konkursu odbywają się na podstawie karty zgłoszeniowej przesłanej do dnia 28.05.2023 roku na adres: zapisy@dkzabiawola.pl – aby wziąć udział w konkursie wystarczy ją wypełnić i wysłać

 • Dzień Sąsiada - 21.05.2023 r.

Dzień Sąsiada - 21.05.2023 r.

Zapraszamy na ,,Dzień Sąsiada", organizowany przez Sołectwo Ojrzanów Towarzystwo.
21 maja br. (niedziela) w godz.15:00-20:00
Lisówek, ul. Iglasta 7
Wstęp wolny.
 • Uwaga Strażacy! Konkurs FLORIANY 2023

Uwaga Strażacy! Konkurs FLORIANY 2023

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza V edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2023.

Ogólnopolski Konkurs FLORIANY poświęcony jest rozwojowi, edukacji i integracji lokalnych środowisk. Głównym przesłaniem i celem Konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz: szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych społeczności.

Celem Konkursu jest również:

 • promowanie dobrej współpracy samorządów z ochotniczymi strażami pożarnymi realizowanej poprzez inicjatywy podejmowane na rzecz poprawy jakości życia lokalnych środowisk,
 • nagradzanie najlepszych projektów zrealizowanych z udziałem ochotniczych straży pożarnych i samorządów oraz innych lokalnych środowisk, organizacji i instytucji,
 • propagowanie działalności na rzecz społeczeństwa i w szerokim znaczeniu promocja najaktywniejszych ochotniczych straży pożarnych, sprawnie działających samorządów i środowisk lokalnych.

Inicjatywy będą oceniane w 7 kategoriach:

I Infrastruktura przestrzeni publicznej
II Ochrona środowiska i ekologia
III Edukacja
IV Sport, rekreacja i turystyka
V Kultura i tradycja
VI Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna
VII Kategoria specjalna

Zgłoszenia do Konkursu można wysyłać od 1 maja do 30 czerwca 2023 roku.

Warunkiem prawidłowego zgłoszenia jest wypełnienie formularza online dostępnego w regulaminie Konkursu, który znajdziecie na stronie www.floriany.pl w zakładkach KONKURS/REGULAMIN lub KONKURS/FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE DO KONKURSU. Następnie należy wypełnić opisowy formularz zgłoszeniowy, który jest do pobrania w zakładce KONKURS/ FORMULARZE, wydrukować i podpisać przez upoważnione osoby oraz wysłać do 30 czerwca pocztą tradycyjną wraz z dokumentacją zdjęciową lub filmową na płytach CD lub pendrive na adres:
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP
ul. Oboźna 1
00-340 Warszawa
z dopiskiem na kopercie: KONKURS FLORIANY.
Może to Wasza straż zdobędzie prestiżową statuetkę FLORIANA?

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Organizacyjny
  data wytworzenia: 2023-05-15
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2023-05-15 11:47
 • Bezpłatne zajęcia na hali sportowej przy szkole w Ojrzanowie

Bezpłatne zajęcia na hali sportowej przy szkole w Ojrzanowie

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych zajęć, odbywających się na hali sportowej przy szkole w Ojrzanowie pod opieką instruktorów/trenerów.
Obowiązuje obuwie na zmianę o jasnej podeszwie i zalecany jest wygodny strój sportowy.
Wstęp jest wolny, nie są prowadzone zapisy.
 • Projekt zatrudnieniowy dla osób z niepełnosprawnościami (ze środków PFRON)

Projekt zatrudnieniowy dla osób z niepełnosprawnościami (ze środków PFRON)

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego rozpoczęła realizację projektu zatrudnieniowego dla osób z niepełnosprawnościami, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

 • Zajęcia karate - 2 maja 2023 r.

Zajęcia karate - 2 maja 2023 r.

Informujemy, że we wtorek 2 maja zajęcia KARATE, prowadzone na hali sportowej przy szkole w Ojrzanowie, odbędą się w godz. 17:15-18:15 – jedna grupa łączona (dzieci, młodzież i dorośli). Wstęp wolny.

 • Koncert z okazji uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja

Koncert z okazji uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja

Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka oraz Przewodnicząca Rady Gminy Anna Filipowicz zapraszają na koncert PIEŚNI POLSKIE
w wykonaniu solisty KRZYSZTOFA BORYSIEWICZA oraz akompaniującego na fortepianie MIROSŁAWA FELDGEBLA

Koncert z okazji uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja odbędzie się w kościele parafialnym pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Żelechowie (ul. Kościelna 10), a poprzedzi go msza św., która rozpocznie się o godzinie 12:00.

 • Siłownia przy hali sportowej w Ojrzanowie w każdą środę 18:30-20:30

Siłownia w szkole podstawowej w Ojrzanowie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Mieszkańców wydłużamy czas dostępności siłowni w szkole podstawowej w Ojrzanowie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w każdą środę w godz. 18:30-20:30.
Wstęp wolny.

Do zobaczenia!

 • Dołącz do nas – projekt „Trenuj jak żołnierz” wystartował

Dołącz do nas – projekt „Trenuj jak żołnierz” wystartował

Projekt „Trenuj jak żołnierz” to ciekawa propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem popularnego  projektu „Trenuj z wojskiem”. Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter, szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem projektu jest szerokie przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.

 • Gmina Żabia Wola dołączyła do programu Aktywne Miasta

Gmina Żabia Wola dołączyła do programu Aktywne Miasta

Drodzy Mieszkańcy,
miło nam poinformować, że Gmina Żabia Wola dołączyła do programu Aktywne Miasta, który w tym roku rozszerzył działanie o zaproszenie do współpracy gminy.

 • Nabór partnera do wspólnej realizacji projektów w ramach RPO

Nabór partnera do wspólnej realizacji projektów w ramach RPO

Ogłoszenie o otwartym naborze partnera do wspólnej realizacji projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.1 Edukacja ogólna.
Nabór Partnera odbywać się będzie w terminie od 21 kwietnia 2023 do 12 maja 2023.

 • Zajęcia CROSS FITNESS

Zajęcia CROSS FITNESS

Dziękujemy Mieszkańcom za udział w pierwszych zajęciach CROSS FITNESS, które odbyły się ubiegłą środę w hali sportowej w Ojrzanowie!

Trener - Janusz Skura - zapewnił wszystkim solidną dawkę wysiłku i pozytywnej energii – dziękujemy!!!
Zapraszamy na kolejne bezpłatne zajęcia w środy w godz. 18.30-19.30!

 • Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy -  Koordynator Indywidualnych Planów Usług Społecznych. Oferty należy składać w terminie do dnia 28.04.2023 r. do godz. 15.00 w siedzibie Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli, ul. Główna 5.

 • W dniu 2 maja 2023 r. (wtorek) Urząd Gminy Żabia Wola będzie nieczynny.

Informacja o pracy urzędu w dniu 2 maja br.

W dniu 2 maja 2023 r. (wtorek) Urząd Gminy Żabia Wola będzie nieczynny.

 • data wytworzenia: 2023-04-19
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2023-04-19 09:18
 • Certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji
 • Certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji

Certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji

Miło nam poinformować, że Gmina Żabia Wola po raz pierwszy otrzymała Certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji

13 kwietnia w Sali Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie odbyła się Gala Finałowa 12. edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Ideą Programu jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi. W skład Kapituły oceniającej i przyznającej Certyfikaty wchodzą naukowcy m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 • Nie wypalajmy traw

Nie wypalajmy traw

Apel Wojewody Mazowieckiego i Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Za nami pierwsze, tak wyczekiwane, wczesnowiosenne dni. Jednak dla strażaków ten czas - szczególnie miesiące od marca do czerwca - od lat kojarzą się ze wzmożoną ilością zdarzeń związanych z wypalaniem traw.
Pamiętajmy i weźmy sobie do serca apele strażaków: Wypalanie traw jest niebezpieczne, szkodliwe dla całego ekosystemu, kompletnie nieopłacalne i prawnie zabronione.

Pełna treść w załączniku poniżej.

 • Wesołego Alleluja!

Wesołego Alleluja!

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzą Anna Filipowicz - Przewodnicząca Rady Gminy i Piotr Rybka Wójt Gminy Żabia Wola.

 • wyniki wyborów

Wyniki wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola

2 kwietnia 2023 r. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola. Frekwencja wyniosła 30%. Na Radnego okręgu wyborczego nr 15, w skład którego wchodzą miejscowości Siestrzeń, Władysławów oraz Przeszkoda, wybrany został Piotr Rafał CHYLARECKI.

 • wybory

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola już w najbliższą niedzielę!

2 kwietnia 2023 r. w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 15 odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola. Głosowanie przeprowadzone zostanie w godzinach 7:00-21:00 w lokalu wyborczym zlokalizowanym w Domu Kultury w Żabiej Woli.

 • Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko - Pracownik Socjalny

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko - Pracownik Socjalny

Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Pracownik Socjalny. Oferty należy składać w terminie do dnia 31.03.2023 r. do godz. 15.00 w siedzibie Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli, ul. Główna 5.

 • Warsztaty Wielkanocne z Biblioteką

Warsztaty Wielkanocne z Biblioteką

Zapraszamy na WARSZTATY WIELKANOCNE Z BIBLIOTEKĄ"  w dniach 27 i 29 marca 2023 r o godz. 17.00 - zrób własny stoik Wielkanocny, Zapewniamy instruktora i materiały - Jeśli chcesz, przynieś własne!  Wstęp wolny!  ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

 • Spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Kalicińską

Spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Kalicińską

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli w dniu 30.03.2023 r. o godz. 11.00 dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ MAŁGORZATĄ KALICIŃSKĄ.

 • Kampania społeczna „Neuroróżnorodni”. Porozmawiajmy o autyźmie
 • Kampania społeczna „Neuroróżnorodni”. Porozmawiajmy o autyźmie

Kampania społeczna „Neuroróżnorodni”. Porozmawiajmy o autyzmie

Rozpoczęła się kampania społeczna „Neuroróżnorodni”, której celem jest zwiększenie świadomości nt. spektrum autyzmu wśród lokalnej społeczności, a także wprowadzenie realnych zmian. Zapraszamy do udziału w wydarzeniachj kampanii.

 • Zmiana organizacji ruchu pociągów na linii R8

Zmiana organizacji ruchu pociągów na linii R8

W związku z szerokim zakresem prac modernizacyjnych, prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej, czyli PKP PLK S.A. m.in. na stacji Warszawa Zachodnia, od 12 marca 2023 r., zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy, która będzie obowiązywać do 10 czerwca 2023 r. Największe zmiany czekają pasażerów linii R8 tj. z/w kierunku: Skarżyska-Kamiennej, Radomia i Góry Kalwarii. Pociągi z tej linii będą kursować z dworca Warszawa Gdańska, a wybrane kursy rozpoczną lub skończą bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

 • wybory sołeckie

Wybory sołeckie w Gminie Żabia Wola

Na terenie Gminy Żabia Wola od 14 marca 2023 r. będą odbywały się zebrania wyborcze, podczas których mieszkańcy wybiorą Sołtysów i Rady Sołeckie na kolejną kadencję. Harmonogram zebrań dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żabia Wola

 • wybory

Kandydaci na Radnych w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola

Gminna Komisja Wyborcza w Żabiej Woli zakończyła rejestrację list kandydatów na radnych w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola zarządzonych w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 15 na dzień 2 kwietnia 2023 r.

 • Dzień otwarty w szkole podstawowej w Skułach

Dzień otwarty w szkole podstawowej w Skułach

10.03.2023 r. w godz. 16:00-18:00 w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skułach odbędzie się dzień otwarty dla dzieci i rodziców.
W programie m.in.:
Bezpłatne konsultacje z ortoptystką, pedagogiem specjalnym, terapeutą integracji sensorycznej, psychologiem.
Zabawy zespołowe.
Możliwość bezpośredniej rozmowy z Dyrektorem placówki.

W imieniu Organizatora serdecznie zapraszamy
 
 • Wizyta studyjna Państwowej Służby Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) z Ukrainy
 • Wizyta studyjna Państwowej Służby Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) z Ukrainy

Wizyta studyjna Państwowej Służby Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) z Ukrainy

W dniu 21.02.2023 r. gościliśmy w Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie oficerów Państwowej Służby Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) z Ukrainy. 

 • wybory uzupełniające do Rady Gminy

Informacja o składzie, siedzibie i dyżurach Gminnej Komisji Wyborczej w Żabiej Woli

Gminna Komisja Wyborcza w Żabiej Woli będzie przyjmowała zgłoszenia list kandydatów na radnego w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola w okręgu wyborczym nr 15, zarządzonych na dzień 2 kwietnia 2023 r. w następujących terminach:

 • 24.02.2023 r. w godz. 13:00 - 15:00
 • 27.02.2023 r. w godz. 15:00 - 24:00
 • Uwaga! Niebezpieczna pogoda - silny wiatr

Uwaga! Niebezpieczna pogoda - silny wiatr

Zgodnie z prognozami zagrożeń IMGW, przez najbliższe doby cała Polska znajdzie się pod wpływem bardzo silnego wiatru, a miejscami nawet huraganu. Tym gwałtownym zjawiskom meteorologicznym mogą towarzyszyć równie gwałtowne opady śniegu i deszczu.

 • Godziny pracy w dn. 14.02 br. - USC, dowody osobiste, ewidencja ludności

Godziny pracy w dn. 14.02 br. - USC, dowody osobiste, ewidencja ludności

Informujemy, że w dn. 14 lutego br. Urząd Stanu Cywilnego, dowody osobiste, ewidencja ludności będą czynne od godziny 14:00.
Za utrudnienia przepraszamy.

 • Kalendarium badań ankietowych w 2023 roku

Kalendarium badań ankietowych w 2023 roku

Kalendarium badań ankietowych zaplanowanych przez Główny Urząd Statystyczny w roku 2023.

Przez cały rok, co miesiąc w wylosowanych gospodarstwach domowych realizowane jest:
- Badanie budżetów gospodarstw domowych,
- Badanie kondycji gospodarstw domowych
- Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności.
Przez cały rok jest też realizowane Badanie budżetu czasu ludności. To badanie jest prowadzone raz na 10 lat.

 • Złóż wniosek o 500 plus w apliakcji mZUS

Złóż wniosek o 500 plus w apliakcji mZUS

Bezpłatna aplikacja mZUS jest dostępna w sklepach Google Play i App Store.
Wnioski oświadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego.

 • Możliwe utrudnienia w kontakcie telefonicznym 9 lutego br. (czwartek)

Możliwe utrudnienia w kontakcie telefonicznym 9 lutego br. (czwartek)

W dniu 9 lutego 2023 r. (czwartek) w związku z pracami modernizacyjnymi centrali telefonicznej mogą wystąpić trudności w kontakcie telefonicznym z Urzędem Gminy Żabia Wola.

 • Możliwe utrudnienia w kontakcie telefonicznym 3 lutego br. (piątek)

Możliwe utrudnienia w kontakcie telefonicznym 3 lutego br. (piątek)

W dniu 3 lutego 2023 r. (piątek) w związku z pracami modernizacyjnymi centrali telefonicznej mogą wystąpić trudności w kontakcie telefonicznym z Urzędem Gminy Żabia Wola.

 • Strategia rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku - przedłużono nabór do 17 lutego br.

Strategia rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku

W nawiązaniu do komunikatu opublikowanego na stronie: https://www.zabiawola.pl/1885,aktualnosci-rok-2023?tresc=13248 w sprawie naboru na ekspertów tematycznych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w  przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku” informujemy, że przedłużono termin naboru do 17 lutego 2023 roku.

 • wybory uzupełniające

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola

Wojewoda Mazowiecki wyznaczył datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola. Wybory przeprowadzone zostaną w dniu 2 kwietnia 2023 r. w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 15  w związku z prawomocnym wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego sygn. akt III OSK 56/22 z dnia 20 grudnia 2022 r. oddalającym skargę na zarządzenie zastępcze Wojewody Mazowieckiego z dnia 22 stycznia 2021 r. w przedmiocie wygaśnięcia mandatu radnego.

 • Informacja o pracy urzędu w dn. 30.01.

Informacja o pracy urzędu w dn. 30.01.

Informujemy, że dnia 30 stycznia 2023 roku (poniedziałek) Urząd Gminy Żabia Wola będzie czynny do godziny 14:00.

 • Dyżur wakacyjny w przedszkolach

Dyżur wakacyjny w przedszkolach

Drodzy Rodzice, uprzejmie informujemy o terminach dyżuru wakacyjnego w publicznych przedszkolach z terenu Gminy Żabia Wola.

 • Co zrobić w przypadku utraty dokumentów?

Co zrobić w przypadku utraty dokumentów?

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji związanych z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.

 • Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza 21.01.2023 r. - Dzień Babci i Dziadka

Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza 21.01.2023 r. - Dzień Babci i Dziadka

Zapraszamy BABCIE I DZIADKÓW z wnuczętami na ŚWIĘTOWANIE! – a jak się da, można też zabrać całą rodzinę – na pewno przyda się na „trybunach”, ponieważ czeka nas BITWA O WIEDZĘ – silne wsparcie oraz przyjaciel pod telefonem może być niezbędny.
A po gorącej rozgrywce jeszcze bardziej gorąca sobotnia POTAŃCÓWKA z Kapelą Katarzyny Andrzejowskiej – może spotkamy talent na miarę Travolty? Do zobaczenia!

 • Jak aktywować mLegitymację

Elektroniczna legitymacja emeryta-rencisty

Od 9 stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji.
Będzie ona dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel.
ZUS wystawi mLegitymację wszystkim emerytom i rencistom automatycznie. Nie wymaga to od nich składania żadnego wniosku ani wizyty w ZUS. 

 • Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza 15.01.2023 r. - koncert kolęd

Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza 15.01.2023 r. - koncert kolęd

Kolędujmy, bo kolejny raz dopiero za rok!
Tym razem świąteczne utwory usłyszymy podczas koncertu w wykonaniu grup muzycznych Domu Kultury w Żabiej Woli oraz dziecięcego Chóru Pana Moniuszki pod dyrekcją Jadwigi Małeckiej / https://www.facebook.com/chorpanamoniuszki

 • Spektakl słowno-muzyczny MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY

Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza 13.01.2023 r. - spektakl słowno-muzyczny

Zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY z okazji V rocznicy powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury w Żabiej Woli.

 • Akcja Podziel się się Choinką

Akcja Podziel się się Choinką

Jeśli ktoś z Państwa chciałby się pozbyć po świętach choinki zakupionej w doniczce, chętnie przyjmiemy ją lub odbierzemy sami.
Kozy chętnie zjedzą Wasze choinki! Pachnące igliwie sosny, jodły czy świerku to rarytas w menu kóz, a do tego spora dawka witamin dla tych zwierząt, które zimą na co dzień żywią się głównie słomą, sianem, kiszonką i zbożem.

 • Startuje nabór na ekspertów tematycznych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w...

Strategia rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku

UWAGA - Termin naboru został przedłużony do dnia 17 lutego 2023 r. Zmieniony został Regumamin. Szczegóły na stronie: https://www.zabiawola.pl/1885,aktualnosci-rok-2023?tresc=13309

Startuje nabór na ekspertów tematycznych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w  przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”.

Stowarzyszenie Metropolia Warszawa wraz z Urzędem m.st. Warszawy rozpoczęło prace nad „Strategią rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Kluczowym aspektem tworzenia dokumentu jest współpraca z ekspertami oraz przedstawicielami NGO, którzy razem z przedstawicielami gmin i powiatów metropolii warszawskiej będą pracować w grupach tematycznych.

Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur. Rekrutacja trwa do 31 stycznia 2023 roku.

Nabór obejmuje rekrutację do czterech grup tematycznych:

 • Metropolia w ruchu,
 • Metropolia otwarta na ludzi,
 • Metropolia zrównoważona,
 • Metropolia gospodarki.

Do zadań członków grup tematycznych będzie należało m.in.:

 • opiniowanie i zgłaszanie uwag do produktów procesu strategicznego (np. diagnoza strategiczna, model struktury funkcjonalno-przestrzennej);
 • wypracowanie wkładu do Strategii w zakresie podejmowanym przez grupę (np. propozycje celów i kierunków działań);
 • rekomendowanie odpowiednich zapisów do Strategii (wpływ na przygotowanie poszczególnych produktów i projektu dokumentu).

Więcej informacji znajduje się na stronach www.sm.waw.pl oraz www.omw.um.warszawa.pl.

Regulamin naboru dostępny na stronie internetowej

Metropolia warszawska jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się aglomeracji w Europie, z silnymi aspiracjami do bycia nowoczesnym ośrodkiem społeczno-gospodarczym. Metropolię warszawską współtworzy m.st. Warszawa, 9 powiatów (grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński) oraz 69 gmin znajdujących się na ich terenie. Jest to obszar o powierzchni 6 tys. km2, zamieszkały przez ponad 3 mln osób.

 • data wytworzenia: 2023-01-10
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2023-01-10 13:11
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2023-01-31 15:33
 • Nabór na wolne stanowisko pracy - specjalista ds kultury i organizowania imprez artystycznych

Nabór na wolne stanowisko pracy - specjalista ds kultury i organizowania imprez artystycznych

Dyrektor Domu Kultury w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - specjalista ds kultury, promocji i komunikacji zewnętrznej.
Oferty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 stycznia 2023 r. do godz. 16:00.

 • Koncert noworoczny - 8 stycznia 2023

Koncert noworoczny - 8 stycznia 2023

Zapraszamy na noworoczny koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek w aranżacjach JANKA TRACZYKA.

8 stycznia 2023 r. godzina 17:00
WSTĘP WOLNY / liczba miejsc ograniczona
zapisy@dkzabiawola.pl
46 857 82 60

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00