Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Nauka języka polskiego dla nauczycieli oraz pracowników oświatowych z Ukrainy. Źródło: www.gov.pl

Nauka języka polskiego dla nauczycieli oraz pracowników oświatowych z Ukrainy

Nauka języka polskiego dla nauczycieli oraz pracowników oświatowych z Ukrainy – intensywny kurs Ośrodka Rozwoju Edukacji/ Вивчення польської мови для вчителів та працівників освіти з України - інтенсивний курс Центру розвитку освіти

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapisania się na intensywny kurs języka polskiego na poziomie podstawowym (A1) skierowany dla nauczycieli i pracowników oświaty pochodzących z terenów Ukrainy. Celem projektu jest ułatwienie rozpoczęcia pracy w polskiej szkole w charakterze nauczyciela/pomocy nauczyciela wszystkim zgłaszającym się osobom, które dotychczas pracowały jako nauczyciel lub były związane z oświatą w Ukrainie.

Cel kursu

Kurs organizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji to kolejna propozycja polskiego systemu oświaty związana z kształceniem uczniów oraz aktywizacją nauczycieli z Ukrainy. 
Celem projektu jest ułatwienie rozpoczęcia pracy w polskiej szkole w charakterze nauczyciela lub pomocy nauczyciela wszystkim zgłaszającym się osobom, które dotychczas pracowały jako nauczyciel lub były związane z oświatą w Ukrainie. Ukończenie zajęć ułatwi podjęcie pracy w charakterze nauczyciela zarówno w oddziałach klasowych, jak też przygotowawczych.

Formuła zajęć

Zajęcia w ramach kursu odbywać się będą codziennie w formie online od poniedziałku do piątku w godzinach 18:30-20:00. Pierwsze zajęcia zostały zaplanowane na 28 marca br. i łącznie będą trwać 6 tygodni, co daje w sumie 60 godzin lekcji merytorycznych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Zapisy na kurs

Aby wziąć udział w przyśpieszonym kursie języka polskiego, należy wypełnić formularz osobowy. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową.

Więcej informacji na temat kursu dostępnych na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Nabór trwa do niedzieli 27 marca 2022 r.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Centrum Usług Wspólnych w Gminie Żabia Wola
  data wytworzenia: 2022-03-24
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2022-03-24 12:11
 • zmodyfikował: Ewelina Radkiewicz
  ostatnia modyfikacja: 2022-03-24 12:15

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00