Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Miesięczna liczba pasażerów GPA

Ponad 22 mln dofinansowania na przewozy autobusowe w 2023 r.

OD 1 STYCZNIA NOWE TRASY I ROZKŁADY JAZDY LINII GPA.
Przypomnijmy, że Związek Powiatowo-Gminny Grodziskie Przewozy Autobusowe organizuje transport publiczny na obszarze 12 gmin od początku 2022 roku. Na organizacje przewozów w 2023 roku podobnie jak w roku obecnym, Związek pozyskał ponad 22 mln zł dopłaty z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych i stał się największym beneficjentem tego funduszu nie tylko na Mazowszu, ale także w kraju. Dzięki pozyskaniu dopłaty możliwe będzie nie tylko utrzymanie, ale także dalszy rozwój sieci połączeń w naszym regionie. Linia 17 wydłużona zostanie z Grodziska Maz. i Milanówka do Brwinowa, natomiast linia 63 połączy bezpośrednio Warszawę i Janki z Osowcem, Adamowizną i Grodziskiem Mazowieckim. Utrzymane zostanie częste kursowanie autobusów. Autobusy linii 17, 30, 31 i 63 będą kursować od poniedziałku do piątku co 30 min, a w soboty, niedziele i święta co godzinę. Organizator zapewnia, że nowe rozkłady jazdy wszystkich linii zostały wyznaczone w oparciu o rzeczywiste czasy przejazdów zarejestrowane przez system GPS i powinny poprawić punktualność autobusów. Od nowego roku wszystkie linie GPA na terenie Gminy Żabia Wola będzie obsługiwać jeden doświadczony Operator: PKS Tarnobrzeg.

 • Od 1 stycznia 2023 - bezpłatne przejazdy dla Seniorów 70+
 • Od 1 stycznia 2023 - nowa trasa 63
 • Od 1 stycznia 2023 - ceny biletów bez zmian

SZYBCIEJ DO WARSZAWY
W związku z dużą liczbą pasażerów, oprócz zwiększenia liczby kursów linii 63, uruchomione zostaną 3 dodatkowe poranne kursy ekspresowe na tej linii. Dodatkowe autobusy wyruszą z przystanku Józefina Szkoła o 5:51, 6:21 i 7:06. Będą zatrzymywać się jedynie na wybranych przystankach: Huta Żabiowolska, Żabia Wola Żłobek, Żabia Wola Urząd Gminy, Siestrzeń Rozalińska, Janki Pl. Szwedzki, Raszyn Młyn i Warszawa P+R Al. Krakowska. Czas przejazdu z Żabiej Woli do Warszawy wyniesie ok. 25 min. W autobusach ekspresowych będzie obowiązywała ta sama wspólna taryfa biletowa co w pozostałych liniach GPA. Wszystkie szczegóły wprowadzanych zmian można znaleźć na stronie internetowej www.gpa.grodzisk.pl

BEZPŁATNE PRZEJAZDY DLA SENIORÓW NA CAŁEJ SIECI!
Od nowego roku rozszerzona zostanie oferta bezpłatnych przejazdów dla Seniorów 70+ na całą sieć połączeń GPA. Obecnie Seniorzy 70+ muszą kupować bilet międzygminny w normalnej cenie 4 zł, natomiast od 1 stycznia wszystkie przejazdy autobusami GPA dla Seniorów 70+, na dowolnej trasie, także w przejazdach międzygminnych, będą bezpłatne.

PONAD 230 TYS. PASAŻERÓW MIESIĘCZNIE
Warto zwrócić uwagę, że GPA podchodzi do sprawy kompleksowo. Jak podkreśla Piotr Rybka - Wójt Gminy Żabia Wola i Wiceprezes Zarządu GPA, „ważne są zarówno oferta przewozowa, dobrej jakości autobusy jak i coraz lepsza infrastruktura przystankowa. Dzięki dobrej współpracy z gminami w ostatnim roku wybudowano nowe perony przystankowe, ustawiono kilkadziesiąt nowych wiat, których część jest oświetlona i monitorowana, ustawiono nowe słupki przystankowe z nazwami przystanków, a na niemal 100 przystankach ustawiono nowe kosze na śmieci, aby wokół przystanków było po prostu czysto. Wymagamy i będziemy wymagać coraz lepszej jakości taboru.” Wszystkie autobusy są klimatyzowane i dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. W grudniu Operatorzy zakupili 12 kolejnych nowych autobusów, które obecnie przygotowywane są do wyjazdu od nowego roku. Marek Wieżbicki - Starosta Grodziski i Prezes Zarządu GPA podkreśla, że dynamiczny rozwój Grodziskich Przewozów Autobusowych przyniósł realne efekty. „Obecnie przewozimy już ponad 230 tys. Pasażerów miesięcznie. W pierwszych miesiącach 2022 r. było to ok 90 tyś. To ważne, że udział transportu publicznego w naszym regionie rośnie.”

 • autor lub odpowiedzialny za treść: GPA - Grodziskie Przewozy Autobusowe
  data wytworzenia: 2022-12-21
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2022-12-21 11:21

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00