Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Urząd Gminy zakupił urządzenia napowietrzające do oczyszczalni ścieków

Drodzy Mieszkańcy
Zgodnie z informacją przekazaną przez Wójta Gminy Żabia Wola Piotra Rybkę, w czasie spotkania z Mieszkańcami, do gminnej oczyszczalni ścieków w Żabiej Woli zakupione zostały dodatkowe urządzenia napowietrzające. Obecnie trwają prace związane z ich montażem.
Oczyszczalnia pracuje w sposób prawidłowy i trwa odbudowywanie złoża. Wójt oraz pracownicy Urzędu Gminy pozostają w stałym kontakcie z przedstawicielami eksploatatora (Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie), który na bieżąco monitoruje procesy biologiczne zachodzące w oczyszczalni.
Strumienice napowietrzające, zakupione przez Urząd Gminy, mają za zadanie napowietrzać ścieki, a co za tym idzie usprawnić i przyspieszyć proces technologiczny oczyszczania nieczystości. 
Mamy nadzieję, że zniwelują także nieprzyjemny zapach, na który w czasie upalnych dni narażeni są Mieszkańcy nieruchomości zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie gminnej oczyszczalni ścieków.
Uruchomienie urządzeń napowietrzających zaplanowane jest na dzisiejsze popołudnie. W kolejnych dniach eksploatator będzie obserwował i oceniał efekty ich pracy.
Przypominamy, że jak poinformował eksploatator obiektu - Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Gminy Mszczonów „Oczyszczalnia nie jest obiektem szczelnym i zamkniętym, w związku z tym niepożądane zapachy będą się pojawiać. (…) Podobne zgłoszenia mamy w stosunku do naszej oczyszczalni. Przyczyną pojawiających się odorów mogą być warunki pogodowe i różnice temperatur w dzień i w nocy.”
Zapewniamy jednak, że dokładamy wszelkich starań, by oddziaływanie oczyszczalni ścieków na okoliczne domostwa było jak najmniejsze. 
Będziemy Państwa informować o kolejnych działaniach.

  • data wytworzenia: 2021-06-25
  • opublikował: Krystyna Janiszewska
    data publikacji: 2021-06-25 12:33
  • urządzenia napowietrzające
  • urządzenia napowietrzające

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00