Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • Punkt informacji w zakresie usług medycznych i rehabilitacji

Punkt informacji w zakresie usług medycznych i rehabilitacji

Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli zaprasza do korzystania z PUNKTU INFORMACJI W ZAKRESIE USŁUG MEDYCZNYCH I REHABILITACJI.

 • konkurs “Uroczy zakątek w gminie Żabia Wola”

Konkurs "Uroczy zakątek w Gminie Żabia Wola"

Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli ogłasza konkurs “Uroczy zakątek w gminie Żabia Wola”. Zgłoszenia przyjmujemy do 26  września  2022 r.  do godz. 19.00.

 • "Podziel się gwiazdką"

"Podziel się gwiazdką"

Efektem tegorocznej  akcji „Podziel się gwiazdką”, organizowanej przez Gminne Centrum Wolontariatu działające przy GOPS w Żabiej Woli i Stowarzyszenie "Nasza Rodzina w Żabiej Woli" było przekazanie paczek świątecznych.

 • ZUS przejmie stopniowo obsługę programu Rodzina 500+

ZUS przejmie stopniowo obsługę programu Rodzina 500+

Od 1 stycznia 2022 r. ZUS etapami będzie przejmował wypłatę świadczeń wychowawczych 500+. Wnioski od 1 stycznia 2022 r. będzie można przesyłać tylko drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia.

 • 31 grudnia 2021 r. pracujemy do godziny 12:00

Informacja o pracy urzędu w dn. 31.12.2021 r.

W dniu 31 grudnia 2021 r. (piątek) Urząd Gminy Żabia Wola będzie czynny do godziny 12:00.

 • turystyka w Polsce w 2020 r. -infografika

Ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej

Urząd Statystyczny w Rzeszowie prowadzi dwa ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej. Badanie na formularzu KT-1 dotyczy wszystkich obiektów posiadających 10 lub więcej miejsc noclegowych, zaś badanie na formularzu KT-2 jest badaniem reprezentacyjnym i dotyczy wylosowanych obiektów posiadających mniej niż 10 miejsc noclegowych.

 • Plenerowy Koncert Sylwestrowy 2021

Plenerowy Koncert Sylwestrowy 2021

Wójt Gminy Żabia Wola serdecznie zaprasza na Plenerowy Koncert Sylwestrowy. 31 grudnia w godz. 22:00-0:30 na scenie przy Domu Kultury w Żabiej Woli wystąpi zespół NEXT STAGE Band. Wstęp wolny. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

 • Wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczyciela

Wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczyciela

W dniu 21 grudnia 2021 r. w Urzędzie Gminy w Żabiej Woli odbyło się uroczyste wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

 • Informacja o pracy urzędu

Informacja o pracy urzędu w dn. 22.12.2021 r.

W dniu 22 grudnia 2021 r. (środa) Urząd Gminy Żabia Wola będzie czynny do godziny 14:30.

 • 24 grudnia - urząd gminy będzie nieczynny

Informacja o pracy urzędu w dn. 24.12.2021 r.

W dniu 24 grudnia 2021 r. Urząd Gminy Żabia Wola będzie nieczynny.
 • Wesołych Świąt

Wesołych świąt!

Życzenia zdrowych, radosnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku
składają Anna Filipowicz - Przewodnicząca Rady Gminy oraz Piotr Rybka - Wójt Gminy Żabia Wola.

 • Niskie temperatury

Apel o wrażliwość

Jak co roku w okresie zimowym zwracamy się do Państwa z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby samotne, niepełnosprawne oraz starsze. Niskie temperatury oraz trudne warunki pogodowe mogą znacznie utrudnić  codzienne funkcjonowanie części mieszkańców naszej gminy, a nawet stanowić zagrożenie dla utraty życia lub zdrowia. 

 • Przerwa w dostawie wody 20.12.2021 Żabia Wola

Przerwa w dostawie wody - Żabia Wola

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 20 grudnia 2021 r. w godzinach od 9:00 do 12:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Żabia Wola ulica: Rąbieńska.

 • "NASZA GMINA" Biuletyn Urzędu Gminy w Żabiej Woli, Nr 52, grudzień 2021 r.
 • Laboratoria Przyszłości

Program „Laboratoria Przyszłości”

W dniu 30 listopada 2021 r. zakończył się nabór wniosków w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Mamy przyjemność poinformować, że wszystkie szkoły z terenu Gminy Żabia Wola otrzymały maksymalne wsparcie na zakup nowoczesnego sprzętu. Łączna kwota otrzymanych środków wynosi aż 298 100,00 zł.

 • "Podziel się gwiazdką"

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Podziel się gwiazdką"!

Gminne Centrum Wolontariatu przy GOPS w Żabiej Woli we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasza Rodzina” w Żabiej Woli prowadzi zbiórkę artykułów spożywczych, słodyczy i zabawek dla rodzin z dziećmi oraz Seniorów z terenu naszej Gminy. 

 • Koncert „Muzyka i literatura”

Koncert „Muzyka i literatura”

W imieniu Fundacji "Przyjaciele Muzyki", serdecznie zapraszamy na koncert „Muzyka i literatura”, który odbędzie się w sobotę 12 grudnia o godz. 15:30 w Pałacu Ojrzanów (ul. Tarczyńska 1, Ojrzanów, Żabia Wola).

 • Warsztaty dla Seniorów

Warsztaty dla Seriorów o tematyce bezpieczeństwa użytkowania smartfonów i telefonów

Sołectwo Grzegorzewice we współpracy z Domem Kultury w Żabiej Woli  oraz Animatorem projektu Mobilny Senior Sylwią Kubina-Mykytyn zapraszają Seniorów na zajęcia z zakresu:
- bezpieczeństwa w Internecie
- bezpieczeństwa smartfonów i telefonów

 • Sąsiedzkie Mikołajki 4 grudnia br. godz. 14:00 w budynku OSP w Żelechowie
 • Sąsiedzkie Mikołajki 5 grudnia br. godz. 15:00 w budynku OSP w Bartoszówce

Sąsiedzkie Mikołajki

Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie, Sołectwo Grzegorzewice i Sołectwo Piotrkowice serdecznie zapraszają na Sąsiedzkie Mikołajki, które odbędą się w sobotę 4 grudnia br. o godzinie 14:00 w budynku OSP w Żelechowie (ul. J.Chełmońskiego 21, 96-321 Żelechów).

Cztery Bajery (Galeria Na Płocie w Lasku), Ochotnicza Straż Pożarna w Skułach, Sołectwo Grzegorzewice, Sołectwo Osowiec Parcela i Sołectwo Piotrkowice serdecznie zapraszają na Sąsiedzkie Mikołajki, które odbędą się w niedzielę 5 grudnia br. o godzinie 15:00 w budynku OSP w Skułach (ul. Strażacka 9, 96-321 Bartoszówka).

 • Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci pani Elżbiety Sucheckiej – Sołtysa miejscowości Ciepłe, Ciepłe A oraz Grzmiąca. W ciągu ostatnich lat miałem okazję dobrze poznać tę przemiłą osobę, która zawsze z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem wspierała nasz Urząd w kontakcie z Mieszkańcami i angażowała się w sprawy lokalnej społeczności. Pani Elżbieta na zawsze pozostanie w mojej pamięci, jako człowiek niezwykle uprzejmy, pełen radości, dobroci i ciepła. Rodzinie i bliskim pani Elżbiety składam serdeczne kondolencje.

 • W Klubie Senior+ w Słubicy Dobrej czuć już atmosferę świąt!

W Klubie Senior+ w Słubicy Dobrej czuć już atmosferę świąt!

W Klubie Senior+ w Słubicy Dobrej od kilku dni czuć już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Seniorzy na zajęciach manualnych z ogromnym zaangażowaniem przygotowują piękne ozdoby świąteczne oraz stroiki, które zaprezentują na Jarmarku Świątecznym w Żabiej Woli.

 • Jarmark Świąteczny - Plakat

Jarmark Świąteczny 2021

Przewodnicząca Rady Gminy i Wójt Gminy Żabia Wola zapraszają Mieszkańców, producentów żywności oraz rękodzielników na Jarmark Świąteczny, który odbędzie się w dniach 17 – 24 grudnia 2021 r.

 • Spotkanie z Iloną Łepkowską 2.12.2021 godz.10:00

Spotkanie z Iloną Łepkowską -- odwołane

Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli zaprasza na spotkanie z Iloną Łepkowską. Pisarka, felietonistka, producentka, scenarzystka filmowa oraz autorka scenariuszy seriali telewizyjnych takich jak: „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe” czy „Klan”, opowie o swoim życiu i przybliży kulisy własnej pracy.  Zachęcamy do uczestnictwa.

 • Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego w Gminie Żabia Wola

W dniu 22 listopada 2021 r. w Domu Kultury w Żabiej Woli odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Udział wzięli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, Przewodnicząca Rady Gminy Żabia Wola Pani Anna Filipowicz, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, sponsorzy oraz zaproszeni goście.

 • Warsztaty z Biblioteką - świąteczne makramy

Warsztaty z Biblioteką - świąteczne makramy

Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli zaprasza na świąteczne "Warsztaty z Biblioteką". Temat warsztatów - świąteczne stroiki. 3 grudnia 2021 r. w godz. 16:00-17:30. Ilość miejsc ograniczona! Wstęp wolny.

 • Warsztaty z Biblioteką - świąteczne stroiki

Warsztaty z Biblioteką - świąteczne stroiki

Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli zaprasza na kolejne, tym razem świąteczne "Warsztaty z Biblioteką". Temat warsztatów - świąteczne stroiki. 10 grudnia 2021 r. w godz. 16:00-17:30. Ilość miejsc ograniczona! Wstęp wolny.

 • spektakl pt. "O co biega kobietom?"

Zapraszamy na spektakl "O co biega kobietom?"

26 listopada br. o 18:30 Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza na spektakl pt. "O co biega kobietom?"

 • Przedłużenie terminu naboru wniosków w ramach projektu „Granty PPGR” 3.12.2021

CYFROWA GMINA - Nabór uzupełniający wniosków w ramach projektu „Granty PPGR”

Wójt Gminy Żabia Wola zwraca się z prośbą o zgłaszanie dzieci członków rodzin z terenów pegeerowskich do dofinansowania zakupu sprzętu komputerowego. NIE ZWLEKAJ! Termin składania zgłoszeń mija 3 grudnia 2021 roku.

 • 11 listopada 2021

11 listopada 2021 - obchody Święta Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada spotkaliśmy się przed Domem Kultury w Żabiej Woli, aby w kolejną, 103 rocznicę odzyskania niepodległości, uroczyście stawić się DO HYMNU Polski i odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób zaznaczyliśmy swoją obecność na ogólnopolskiej mapie „Niepodległa do Hymnu”.

 • Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Gmina Żabia Wola w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 330 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej. 

 • OSP-2021 i MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP-2021

Kolejne projekty zrealizowane

Realizacja projektów dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „OSP-2021” i „MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP-2021”.

 • Uroczyste obchody Święta Niepodległości 11.11.2021 r.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości 11.11.2021 r.

Wójt Gminy Żabia Wola, Dyrektor Domu Kultury w Żabiej Woli, Proboszcz Parafii w Skułach. Ochotnicza Straż Pożarna w Skułach mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Święta Niepodległości 11.11.2021 r.

 • Weź udział w zbiórce i pomóż w remoncie zabytkowego

Weź udział w zbiórce i pomóż w remoncie zabytkowego kościoła w Skułach

Nie pozwól, by nasze dziedzictwo kukturowe dalej niszczało. Kościół p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skułach to jedna z nielicznych drewnianych budowli z okresu XVII wieku na terenie Polski. 
Zbiórka środków na remont kościoła w Skułach organizowana jest poprzez stronę:
 • Czy pamiętasz o kolejnej racie podatku?

Zbliża się termin płatności IV raty podatku - 15 listopada 2021

przejmie przypominamy o zbliżającym się terminie płatności IV raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego. Wpłaty na podatek należy dokonać w terminie do 15 listopada 2021 r. za pośrednictwem Inkasenta (sołtysa), poprzez pocztę, bank lub przelewem na Państwa indywidualny rachunek bankowy wskazany w treści decyzji podatkowej.

 • Państwo Joanna i Roman Małeccy
 • Państwo Bożena i Edward Sareccy

Złote Gody, czyli 50 lat razem

Państwo Joanna i Roman Małeccy oraz Państwo Bożena i Edward Sareccy świętowali w tym roku 50 rocznicę zawarcia małżeństwa. W dniu 29 października br. Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka wręczył Jubilatom Medale za Długotrwałe Pożycie Małżeńskie, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. 

 • Laboratoria Przyszłości

Program „Laboratoria Przyszłości”

Szkoły podstawowe z terenu naszej gminy zostały zgłoszone przez Centrum Usług Wspólnych do największej inwestycji w nowoczesną edukację - programu „Laboratoria Przyszłości”.

 • Bezpłatne komputerowe badanie wzroku

Bezpłatne komputerowe badanie wzroku

TOP-OPTYKA salon optyczny Karczew zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku Potrzebujesz okluarów? 10 listopada 2021 r. w godz. 15:00-16:00 odwiedź OPTO-BUS stojący na parkingu przy GOPS w Żabiej Woli. Zapisy pod numerem telefonu: 690 070 902

 • Informacja o pogrzebie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 29 października 2021 roku odeszła od nas Ś.P. Halina Krajewska, wieloletni Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli. Pozostanie w naszej pamięci jako życzliwy, dobry człowiek, osoba ciesząca się szacunkiem i sympatią innych, oddana swojej pracy i bliskim. Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

 • Brak dostępu do Rejestru Dowodów Osobistych 5.11.2021 od g.12:00

Brak dostępu do Rejestru Dowodów Osobistych

W piątek, 5 listopada 2021 r. nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.

 • Logotypy
 • Logotypy
 • Granty PPGR

CYFROWA GMINA - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

Wójt Gminy Żabia Wola zwraca się z prośbą o zgłaszanie dzieci członków rodzin z terenów pegeerowskich do dofinansowania zakupu sprzętu komputerowego. NIE ZWLEKAJ! Termin składania zgłoszeń mija 3 listopada 2021 roku (środa).

 • Kamień czasu 11.11.2021 r. godz. 12:00

Zaśpiewajmy razem hymn i wmurujmy kapsuły czasu!

Podobnie jak w ubiegłych latach nasza Gmina włączyła się w ogólnokrajową akcję „Niepodległa do hymnu”.
11 listopada w samo południe przy Domu Kultury w Żabiej Woli zabrzmi najważniejsza polska pieśń - Mazurek Dąbrowskiego.

 • Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody - Ojrzanów

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 22 października 2021 r. w godzinach od 9:00 do 12:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Ojrzanów ulice: Obłoczka, Kresowa, Bracka, Zbiorowa, Komety, Karmazynowa, Przyleśna, Tarczyńska, Ogrodowa, Akacjowa, Złotopolskich, Jabłoniowa, Zagajnikowa, Szlachetna.

 • Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza na wycieczkę do Sulejówka

Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza na wycieczkę do Sulejówka

W związku ze zbliżającą się rocznicą odzyskania niepodległości, Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza na wycieczkę do Sulejówka, do Muzeum Józefa Piłsudskiego. 

 • Finisaż wystawy Stanisława Kmiecika

Finisaż wystawy artysty malarza Stanisława Kmiecika

Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli zaprasza na finisaż wystawy Stanisława Kmiecika, artysty majującego ustami i nogami.
Spotkanie z artystą uświetni występ skrzypaczki: Agaty Baumel.

 • Sąsiedzkie śniadanie na trawie

Sąsiedzkie śniadanie na trawie

16 października br. w godz. 9:30-12:00 Sołectwo Grzegorzewice zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Sąsiedzkie śniadanie na trawie”, które odbędzie się w Wodnej Osadzie w Grzegorzewicach. 

 • Mamy czas do końca października, aby uratować życie naszego synka. Źródło: www.siepomaga.pl

Zbiórka dla maleńkiego Nikosia Jałowieckiego - Siepomaga!

Szkoła Podstawowa w Józefinie postanowiła wesprzeć zbiórkę dla maleńkiego Nikosia Jałowieckiego, który - chociaż jeszcze się nie narodził - cierpi na bardzo rzadką wadę serca. Zaraz po urodzeniu: już w listopadzie, czeka go ciężka i kosztowna operacja w Niemczech. Jej koszt to 460 000 zł.

 • „Włącznik Innowacji Społecznych” dla osób fizycznych i grup nieformalnych

Nabór innowacyjnych pomysłów

Czwarty nabór pomysłów do inkubatora „Włącznik Innowacji Społecznych” dla osób fizycznych i grup nieformalnych. Termin zgłoszeń z całej Polski do 30 października 2021, godz. 23:59. W tym terminie należy przesłać Kartę Innowacji na adres mailowy: innowacje@rops.poznan.pl

 • Bezpłatna mammografia 21.10.2021 r.

Bezpłatna mammografia - 21.10.2021 r.

Zapraszamy na badania piersi w technologii cyfrowej.
Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2021 roczniki od 1952 do 1971), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii.
Kobiety nieobjęte programem profilaktycznym - badanie płatne 100 zł

 • Dzień Edukacji Narodowej 2021

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Żabia Wola

Dnia 14 października obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich pracowników oświaty - upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

 • Miesiąc Świadomości Raka Piersi

Trwa Miesiąc Świadomości Raka Piersi, a dziś przypada Dzień Walki z Rakiem Piersi

Największą przeszkodą w walce z nowotworem jest jego późna wykrywalność. Nadal zbyt mało kobiet ma świadomość tego, iż właściwa profilaktyka oraz szybkie wykrycie raka piersi może uratować życie. Drogie Panie badajcie się!

 • Byłeś i jesteś z nami ...

Wieczór Papieski – w piątek 15.10.2021 r.

Zapraszamy do Domu Kultury w Żabiej Woli na spotkanie upamiętniające Świętego Jana Pawła II "Byłeś i jesteś z nami..."

 • Plakat - nowe dowody osobiste

Nowe dowody osobiste już w listopadzie

Od poniedziałku 8 listopada Polacy będą mogli składać wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną. Odciski palców i odwzorowanie podpisu właściciela dowodu osobistego – to nowe elementy, które  znajdą się w warstwach elektronicznej i graficznej wydawanych  dowodów osobistych.

 • Sąsiedzkie śniadanie na trawie

Sąsiedzkie śniadanie na trawie

16 października br. w godz. 9:30-12:00 Sołectwo Grzegorzewice zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Sąsiedzkie śniadanie na trawie”, które odbędzie się w Wodnej Osadzie w Grzegorzewicach. 

 • Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

"Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom?" - D. Beisser

 • Ankieta

Audyt Krajobrazowy Województwa Mazowieckiego

Przedmiotem badania ankietowego jest rozpoznanie materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturalnego województwa mazowieckiego. Państwa opinia w tej sprawie jest szczególnie istotna, gdyż dotyczy postrzegania przez Państwa najbliższego otoczenia i wspólnego dziedzictwa małych ojczyzn.

 • Barierki antypaniczne przy przedszkolu
 • Barierki antypaniczne przy przedszkolu

Barierki antypaniczne przy Przedszkolu "Leśna Kraina" w Żabiej Woli

Plac zabaw przy Przedszkolu „Leśna Kraina” w Żabiej Woli cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci uczęszczających do placówki. Popołudniami, po zakończeniu zajęć przedszkolnych, staje się on miejscem chętnie odwiedzanym przez małych mieszkańców okolicznych posesji. Najmłodsze dzieci przyprowadzają rodzice, starsze przychodzą same lub w małych grupkach.

 • Nieodpłatna opieka stomatologiczna dla dzieci

Dbajmy o zdrowe zęby naszych dzieci

Biorąc pod uwagę, jak ważna jest profilaktyka dentystyczna od najmłodszych lat, serdecznie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej opieki stomatologicznej świadczonej przez panią Annę Pańczyk w Gabinecie Stomatologicznym przy ul. Warszawskiej 24 w Żabiej Woli.

 • Konferencje Regionalne pt. Zdrowie i rozwój Mazowsza – #eFEktUE

Konferencje Regionalne pt. „Zdrowie i rozwój Mazowsza – #eFEktUE”

Zapraszamy do udziału w  konferencjach Regionalnych pt. „Zdrowie i rozwój Mazowsza – #eFEktUE”, organizowanych przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

 • Praca sezonowa z EURES

Planujesz wyjazd do pracy za granicą?

Przyjdź do Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Mazowieckim na dzień otwarty organizowany w ramach kampanii informacyjnej ws. pracy sezonowej dla sieci EURES w Polsce

 • 1920x810

Ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia "Pomagamy"

Od 6 września, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, została uruchomiona nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 oraz adresem mailowym pomagamy@1815.pl dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać wsparcie doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników.

 • Taneczna Strefa Relaksu - pożegnanie lata

Taneczna Strefa Relaksu - pożegnanie lata

Taneczne pożegnanie lata w Strefie Relaksu z zespołem FREE

 • Dotyk baśniowej krainy ...

Baśniowa wystawa w Domu Kultury

Zapraszamy na wystawę prac Aleksandry Stenckiej "Dotyk baśniowej krainy ..."

 • Dom Kultury - rozpoczynamy zapisy na zajęcia

Rozpoczynamy zapisy na zajęcia 2021/2022

uż dziś, 13 września ruszają zapisy na zajęcia organizowane w Domu Kultury w Żabiej Woli!
Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty (Dom Kultury - Żabia Wola ul. Warszawska 27) bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej domkultury@dkzabiawola.pl 

 • Becker Sport Master Jump Cup

Becker Sport Master Jump Cup 18-19 września

Wraz z Becker Sport Equestrian Center zapraszamy na cykl zawodów jeździeckich Becker Sport Master Jump Cup w skokach przez przeszkody i wiele towarzyszących atrakcji (becker-sport.pl).

 • Warszawskie Dni Rodzinne

Zaproszenie na warszawskie Dni Rodzinne

Wielkie święto wszystkich rodzin powraca!  W dniach 10-12 września 2021 roku odbędą się bezpłatne wydarzenia dla dzieci i rodzin Wielki finał WDR natomiast 11 września – na błoniach PGE Narodowego podczas pikniku.

 • termin wpłaty podatku 15.09.

Zbliża się termin płatności III raty podatku - 15 września 2021

Uprzejmie przypominamy o zbliżającym się terminie płatności III raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego. Wpłaty na podatek należy dokonać w terminie do 15 września 2021 r. za pośrednictwem Inkasenta (sołtysa), poprzez pocztę, bank lub przelewem na Państwa indywidualny rachunek bankowy wskazany w treści decyzji podatkowej.

 • Wycieczka Seniorów

Seniorzy z Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej nie mogą narzekać na nudę!

W dniu 25.08.2021 udali się na wycieczkę do Torunia, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

 • Upamiętnienie 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Klub Senior+. Upamiętnienie 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września 2021 r. Seniorzy z Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej upamiętnili 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14.00. 

 • wybory sołtysa

Wybory Sołtysa Sołectwa Oddział

14 września 2021 r. (wtorek) o godzinie 17:30 w dawnym budynku szkoły w Słubicy Dobrej (Słubica Dobra ul. Słoneczna 36) odbędzie się zebranie wiejskie zwołane w celu przeprowadzenia wyborów Sołtysa Sołectwa Oddział. 

 • #eFEktUE - nominacje do konkursu Lider Zmian 2023

Plebiscyt #eFEktUE - nominacje do konkursu Lider Zmian 2023

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zaprasza do wysyłania zgłoszeń do plebiscytu #eFEktUE - nominacje do konkursu Lider Zmian 2023 na Mazowszu.

 • Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody - Bartoszówka

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 2 września 2021 r. w godzinach od 9:00 do 12:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Bartoszówka ulica: Strażacka. Za w/w uciążliwość przepraszamy.

 • Nagroda dla najlepszego ucznia oraz wręczenie aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego

Nagroda dla najlepszego ucznia oraz uroczyste ślubowanie nauczycieli

W dniu 31 sierpnia 2021 roku w Domu Kultury w Żabiej Woli odbyło się uroczyste wręczenie nagrody dla najlepszego ucznia szkół podstawowych oraz wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli naszych placówek oświatowych.

 • Kampania informacyjna Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) ws. pracy sezonowej

Kampania informacyjna Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) ws. pracy sezonowej

Powiatowy Urząd Pracy w Grodzisku Mazowieckim informuje, że ruszyła kampania informacyjna Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) ws. pracy sezonowej dla sieci EURES w Polsce.

 • Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie - 04.09.2021, godzina 10:00

W pierwszą sobotę września zapraszamy do uczestnictwa w “Narodowym Czytaniu”. W tym roku przypomnimy “Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. 

 • Klub Senior+ w Słubicy Dobrej zaprasza

Klub Senior+ w Słubicy Dobrej zaprasza

Klub Senior+ w Słubicy Dobrej zaprasza na spektakl słowno-muzyczny oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 • pomoc żywnościowa

Pomoc żywnościowa

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2020 w dniu 25 sierpnia 2021  r. od godz. 12.00 do godziny 14:30  będzie wydawana żywność pod adresem Żabia Wola, ul. Główna 5.

 • plakat

Wielki Piknik: Miasteczko Rodzina 500+

17 sierpnia 2021 r. (wtorek) od godz. 12:30 w Strefie Relaksu zlokalizowanej w parku przy Domu Kultury w Żabiej Woli (ul. Warszawska 24) odbędzie się Wielki Piknik: Miasteczko Rodzina 500+. W programie atrakcje dla dzieci i dorosłych m.in. bezpłatne dmuchańce, wata cukrowa, malowanie buziek, tatuaże, chlebek ze smalczykiem, ciasta, rękodzieło.

 • nowa siedziba-grafika

Zmiana siedziby Urzędu Skarbowego w Grodzisku Mazowieckim

Od 23 sierpnia 2021 r. obsługa interesantów Urzędu Skarbowego w Grodzisku Mazowieckim będzie odbywać się w nowej siedzibie zlokalizowanej przy ul. Dalekiej 22,  dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 • plakat

Piknik miłośników koni i jeździectwa

21 sierpnia 2021 r. o godz. 12:00 w Stajni Grzmiąca (ul. Polnej Róży 25) odbędzie się "Piknik miłośników koni i jeździectwa", mający na celu promowanie inicjatywy nagrania filmu dokumentalnego o Wandzie Wąsowskiej, Pierwszej Damie Polskiego Jeździectwa.

 • plakat

Zabawa, teatr i muzyka w Strefie Relaksu

Od poniedziałku 16 sierpnia do piątku 20 sierpnia zapraszamy wszystkie dzieci od lat 3 do naszej Strefy Relaksu, zlokalizowanej w parku przy Domu Kultury w Żabiej Woli, na animacje - zabawa, teatr, muzyka.

 • plakat

Sobota z wiedzą - 14.08.2021

Zapraszamy na wystąpienie posła na sejm RP ZDZISŁAWA SIPIERY: CO OFERUJE NAM “POLSKI ŁAD”? oraz wykład Marty Dworzańskiej fizjoterapeuty, diagnosty, pedagoga specjalnego JAK BYĆ W FORMIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE ?

 • schody

Nowe schody i podjazd w trosce o wygodę mieszkańców

W trosce o bezpieczeństwo oraz wygodę wszystkich mieszkańców naszej gminy, w szczególności osób niepełnosprawnych ruchowo zostały wyremontowane schody oraz podjazd do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli.

 • konkurs

ARiMR zaprasza do udziału w konkursie pt. „Akcja Reanimacja i Moc Ratowania”

Organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Konkurs pt. „Akcja Reanimacja i Moc Ratowania” kierowany jest do ratowników z Zespołów Ratownictwa Medycznego (dalej: ZRM) i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej (dalej: OSP) z obszarów wiejskich.

 • plakat

Animacje dla dzieci w Strefie Relaksu

Od 9 do 13 sierpnia 2021 r. (od poniedziałku do piątku) od 16:03 do 18:30 zapraszamy wszystkie dzieci do  Strefy Relaksu na zajęcia taneczno-wokalne. Gwarantujemy świetną zabawę   Przyjdźcie koniecznie, nie może Was zabraknąć!

 • plakat

Bezpłatny webinar dla pacjentów z chorobami reumatoidalnymi

12 sierpnia, o godzinie 15:00 w ramach kampanii społecznej „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” odbędzie się bezpłatny webinar dla pacjentów z chorobami reumatoidalnymi, ze szczególnym uwzględnieniem Reumatoidalnego Zapalenia Stawów (RZS). Temat spotkania to: „RZS vs. Pacjent – jak wygrać tę walkę?”

Święto Chleba

29 sierpnia 2021 r. w godz. 15:00 - 21:00 zapraszamy przed scenę przy Domu Kultury w Żabiej Woli na obchody Święta Chleba. Po uroczystej Mszy Świętej polowej wystąpią m.in. InoRos, Nowator, Next Stage Band. Na uczestników czekają również: punkt szczepień, punkt spisowy, warsztaty tematyczne, stoiska z rękodziełem oraz drobnymi przekąskami, OSP Żelechów z ogródkiem piwnym i strażackimi atrakcjami, OSP Skuły z atrakcjami, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich.

 • goście

Goście z Žabeň

Żabią Wolę odwiedzili goście z Žabeň – wsi gminnej zlokalizowanej w powiecie Frydek-Mistek w Czechach. Dzisiejsza wizyta była okazją do przywołania miłych wspomnień, wymiany doświadczeń, rozmów na temat życia społeczno-kulturalnego oraz zaprezentowania naszym gościom Strefy Relaksu - jednej z ostatnio realizowanych inicjatyw, stworzonych z myślą o Mieszkańcach. Cieszymy się z odwiedzin i mamy nadzieję, że w przyszłości uda się nam jeszcze bardziej zacieśnić relacje z naszymi sąsiadami z Czech 

 • praca

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko - Asystent rodziny

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Asystent rodziny. Oferty należy składać w terminie do dnia 13.08.2021 r. do godz. 15.00. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5.

 • plakat

Wielki Dzień Pszczoły w Gminie Żabia Wola

8 sierpnia w godz. 14:00-18:00 w ramach obchodów Wielkiego Dnia Pszczoły w Gminie Żabia Wola zaprasamy na  PIKNIK Z PSZCZÓŁKĄ

 • plakat

Warsztaty ginących zawodów w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie

Chcesz poznać dawne zawody wykonywane w żyrardowskich Zakładach Lniarskich? Chcesz być jak tkacz, karciarz czy arkadownik? W Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie rozpoczął się projekt pn. „Być jak… mistrz żakardowy”, który przybliży mieszkańcom świat żyrardowskich żakardów. Włączając lokalne społeczeństwo w działania na rzecz podtrzymania dziedzictwa poprzemysłowego w ramach zadania zostaną odtworzone oryginalne desenie tkanin żakardowych oraz zorganizowane warsztaty ginących zawodów, które przybliżą uczestnikom tajniki pracy na tkalni żakardowej.

 • Serdecznie gratuluje - niech otrzymane stypendium stanowi uhonorowanie pracy włożonej w zdobywanie wiedzy i umiejśtności...

Stypendia za wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe  

Drugi rok szkolny z rzędu, uczniowie z klas 4-8 gminnych szkół, otrzymali stypendia. Do otrzymania stypendium, zgodnie z zapisami podjętej w lipcu 2020 roku uchwały, zakwalifikowali się uczniowie, którzy mogą pochwalić się średnią co najmniej 5,5 lub osiągnięciami w konkursach.

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego 2021

1 Sierpnia jak co roku o godzinie 17.00 - w Godzinę "W": zawyły wszystkie syreny (OSP Żelechów, OSP Skuły i puszczona z nagrania), po czym, minutą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich nieżyjących powstańców. Po wstępie p. Aleksandry Liwińskiej - Dyrektora Domu Kultury, rozpoczęliśmy śpiewać (nie)zakazane piosenki przeplatane wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

 • plakat

Warsztaty z Biblioteką

W okresie od 2 do 6 sierpnia 2021 r. w godzinach 11:00 - 12:30 Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli zaprasza na "Warsztaty z Biblioteką"

 • konkurs

Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. mazowieckim. II edycja

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową!

 • plakat

Konkurs na zaprojektowanie tkaniny żakardowej

Jesteś pasjonatem grafiki? Interesujesz się wzornictwem lub historią Żyrardowa? Chciałbyś zaprojektować tkaninę, która następnie zostanie utkana i wykorzystana do uszycia lokalnych pamiątek? Nie zwlekaj i zgłoś się do konkursu na zaprojektowanie nowego wzoru żakardowego – termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 sierpnia br. Masz dużą szansę, że już wkrótce w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie zabrzmią krosna żakardowe, a spod ręki tkaczy wyjdzie tkanina z zaprojektowanym przez ciebie deseniem!

 • zniszczenia

Zniszczenia w Strefie Relaksu

Jeśli ktoś z Państwa widział wandali, którzy dokonali dewastacji Strefy Relaksu utworzonej w parku przy zabytkowym dworku będącym siedzibą Domu Kultury w Żabie Woli prosimy o kontakt. Poniżej podajemy kilka możliwości. Zapewniamy dyskrecję.

 • plakat

Konkurs na wieniec dożynkowy

Wójt Gminy Żabia Wola oraz Dom Kultury w Żabiej Woli ogłaszają konkurs na WIENIEC DOŻYNKOWY

 • niezakazane piosenki

(Nie) zakazane piosenki

Zapraszamy do wspólnego śpiewania oraz wysłuchania pieśni i tekstów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z zespołem DoReMiRe, Wesołe Rzępoły oraz grupą Trzeci Dzwonek.

 • zajęcia teatralne

Zajęcia teatralne dla seniorów

W każdy czwartek w godz. 10:40-12:00 Dom Kultury w Żabiej Woli organizuje zajęcia teatralne dla seniorów. W zależności od pogody warsztaty odbywają się w budynku zabytkowego dworku, bądź w naszej Strefie Relaksu znajdującej się w parku otaczającym Dom Kultury.  Zapraszamy wszystkich, którzy odkryli w sobie talent aktorski!

 • afisz

Koncert w Pałacu Ojrzanów

W imieniu Fundacji „Przyjaciele Muzyki” zapraszamy do Muzycznego Salonu w Pałacu Ojrzanów (ul. Tarczyńska 1). W piątek 30 lipca o godz. 19:00 wystąpią znakomici artyści - Zuzanna Nalewajek (mezzosopran) i  Paweł Sommer (fortepian).
 • strefa relaksu

Zajęcia z jogi i kardio

Od 27 lipca 2021 r. we wtorki i czwartki w godzinach 9:30-10:30 w naszej Strefie Relaksu, zlokalizowanej w parku przy Domu Kultury w Żabiej Woli, będą odbywały się zajęcia jogi oraz zajęcia kardio dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy, wstęp wolny!

 • kwalifikacja wojskowa

Kwalifikacja wojskowa 2021

W związku z Obwieszczeniem  Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 czerwca 2021 r. o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2021 roku na terenie województwa mazowieckiego, która odbędzie się w okresie od dnia 9 sierpnia 2021 r. do dnia 19 listopada 2021 r. informujemy o obowiązku stawiennictwa na wojskowej komisji kwalifikacyjnej osób z rocznika 2002.

 • konkurs

Konkurs "Uroczy zakątek w Gminie Żabia Wola"

Chcesz pochwalić się swoim ogrodem albo warzywniakiem? Uprawiasz kwiaty, a może masz wyjątkowy trawnik, czy też własną polną łąkę? Zgłoś swój przydomowy ogródek lub działkę rekreacyjną zlokalizowaną na terenie Gminy Żabia Wola do naszego konkursu i wygraj bony o wartości: 500 zł (I miejsce) 300 zł (II miejsce) i 100 zł (III miejsce).

 • afisz

Koncert w Pałacu Ojrzanów

W imieniu Fundacji „Przyjaciele Muzyki” zapraszamy do Muzycznego Salonu w Pałacu Ojrzanów (ul. Tarczyńska 1). W piątek 23 lipca o godz. 19:00 znakomici artyści - Urszula Kryger (mezzosopran) i Paweł Cłapiński (fortepian) wykonają pieśni takich kompozytorów jak L. Różycki, K. Morszczyk, K. Szymanowski i W. Żeleński.

 • plakat

Taneczna strefa relaksu

30 lipca br. teren wokół zabytkowego dworku w Żabiej Woli zmieni się w Taneczną Strefę Relaksu. Na scenie przy Domu Kultury w godzinach 19:00-21:00 wystąpi zespół Next Stage Band.

Spotkanie z teatrem

W każdą środę o godz.10:00 Seniorzy z Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej oraz z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Domu Kultury w Żabiej Woli,  czytają dzieciom odwiedzającym Strefę Relaksu książeczki z bajkami.

Seniorzy czytają dzieciom

W każdą środę o godz.10:00 Seniorzy z Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej oraz z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Domu Kultury w Żabiej Woli,  czytają dzieciom odwiedzającym Strefę Relaksu książeczki z bajkami.

 • animacje dla dzieci

Bezpłatne zajęcia dla dzieci

W daniach 19-23 oraz 26-30 lipca 2021 r. (od poniedziałku do piątku) zapraszamy wszystkie dzieci od lat 3‍ na bezpłatne animacje do naszej Strefy Relaksu, zlokalizowanej w parku przy Domu Kultury w Żabiej Woli.

 • strefa relaksu

Strefa Relaksu w Żabiej Woli

Na terenie parku zlokalizowanego przy zabytkowym dworku, będącym siedzibą Gminnej Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Żabiej Woli utworzona została tzw. Strafa Relaksu. Miejsce to powstało z myślą zarówno o naszych mieszkańcach, jak i o osobach przyjezdnych. W Strefie Relaksu każdy, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej, znajdzie coś dla siebie.

 • konkurs dla ngo

Otwarte konkursy ofert dla NGO

Wójt Gminy Żabia Wola ogłosił otwarte konkursy ofert na wsparcie realizacji, przez organizacje pozarządowe oraz podmioty określone w art. 3 ust. 3 z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zadań publicznych 

 • prace

Prace nad powołaniem Młodzieżowej Rady Gminy oraz Rady Seniora

Trwają prace dotyczące opracowywania zasad powołania, funkcjonowania w przyszłości na terenie Gminy Żabia Wola Młodzieżowej Rady Gminy oraz Rady Seniora. Wszelkie działania osób trzecich, w tym rozdających ulotki dot. akcesu członków do Młodzieżowej Rady Gminy, nie są autoryzowane przez Gminę Żabia Wola i są na obecnym etapie przedwczesne.

 • Utrudnienia w ruchu drogowym

Utrudnienia w ruchu drogowym związane z organizacją LOTTO Poland Bike Marathon

W dniu 11.07.2021 r. na terenie Gminy Żabia Wola zorganizowane zostały zawody kolarskie pn.: "LOTTO Poland Bike Marathon".

 • pomoc żywnościowa

Pomoc żywnościowa

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2020 w dniu 14 lipca 2021  r. od godz. 12.00 do godziny 14:30  będzie wydawana żywność pod adresem Żabia Wola, ul. Główna 5.

 • praca

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko - Asystent rodziny

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Asystent rodziny.
Oferty należy składać w terminie do dnia 21.07.2021 r. do godz. 16.00. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5.

 • Wystawa z mchu i paproci

Wystawa z mchu i paproci

W czasie wakacji w dużej sali Domu Kultury w Żabiej Woli można oglądać wystawę rękodzielniczych prac patchworkowych.
"Wystawa z mchu i paproci" jest dostępna w dni robocze od 9:00 do 17:00.  

61 lat razem!

Państwo Halina i Zenon Zaremba obchodzą w tym roku 61 rocznicę zawarcia małżeństwa. Z okazji jubileuszu otrzymali z rąk Wójta Gminy Piotra Rybki Medale za Długotrwałe Pożycie Małżeńskie.

 • Muzyczny Salon w Palacu Ojrzanów

Koncert w Pałacu Ojrzanów

W imieniu Fundacji „Przyjaciele Muzyki” zapraszamy do Muzycznego Salonu w Pałacu Ojrzanów (ul. Tarczyńska 1) w piątek 9 lipca o godz. 19:00. Tym razem podczas Letniego Festiwalu Pieśni zabrzmi muzyka R. Schumanna, K. Szymanowskiego i M. Weinberga w interpretacjach cenionych artystek - Ewy Leszczyńskiej (sopran) i Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej (fortepian).

 • Gmina Żabia Wola przyjazna Seniorom

Inauguracja programu Gmina przyjazna Seniorom

Gmina Żabia Wola dołączyła do grona samorządów przyjaznych seniorom. Wójt Gminy Żabia Wola podpisał porozumienie o współpracy z krakowskim Stowarzyszeniem Manko. W dniu 24 czerwca br. w Domu Kultury w Żabiej Woli odbyła się oficjalna inauguracja Programu ,,Gmina Przyjazna Seniorom”. 

Urząd Gminy zakupił urządzenia napowietrzające do oczyszczalni ścieków

Zgodnie z informacją przekazaną przez Wójta Gminy Żabia Wola Piotra Rybkę, w czasie spotkania z Mieszkańcami, do gminnej oczyszczalni ścieków w Żabiej Woli zakupione zostały dodatkowe urządzenia napowietrzające. Obecnie trwają prace związane z ich montażem.

Gratulacje dla naszych uczniów !

W trzech szkołach podstawowych Gminy Żabia Wola odbyły się dzisiaj uroczyste wręczenia nagród w gminnych konkursach organizowanych pod patronatem Wójta Gminy Żabia Wola.

 • debata

Zapraszamy do dyskusji nad Raportem o stanie Gminy za 2020 rok

Na najbliższej Sesji Rady Gminy Żabia Wola, która odbędzie się 30 czerwca 2021 r. o godzinie 17:00 w trybie zdalnym z wykorzystaniem plaftormy ZOOM (sesja będzie transmitowana na żywo na: https://transmisjaobrad.info/ ) zostanie przeprowadzona otwarta debata nad "Raportem o stanie Gminy Żabia Wola za 2020 rok". Głos w dyskusji mogą zabierać radni, ale również mieszkańcy.

 • koncert

Koncert w Pałacu Ojrzanów

W imieniu Fundacji „Przyjaciele Muzyki” zapraszamy do Muzycznego Salonu w Pałacu Ojrzanów (ul. Tarczyńska 1) na pierwszy tegoroczny koncert, który odbędzie się już w najbliższy w piątek 25 czerwca o godz. 19:00.

 • mPotęga

Zagłosuj na projekt naszej szkoły "Geometryczni odkrywcy"

Z radością informujemy, że projekt Szkoły Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie "Geometryczni odkrywcy" zgłoszony do programu MPOTĘGA otrzymał wysokie noty i dofinansowanie w VIII edycji tego programu.
Na projekt, który zdobędzie najwięcej głosów, czeka dodatkowy grant na edukację matematyczną, w wysokości 5 tys zł. 

 • Seniorze zostań w domu

Seniorze zostań w domu - upały

W związku z bardzo wysokimi temperaturami powietrza przekraczającymi 30°C Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli apeluje, aby pamiętać o osobach starszych, samotnych, i potrzebujących pomocy. Apelujemy w sposób szczególny bezpośrednio do osób starszych o pozostawanie w domach, zwłaszcza w południe oraz w godzinach popołudniowych. O czujność proszeni są także rodzice i opiekunowie dzieci, zwłaszcza w czasie  największej ekspozycji słońca.

 • Dobry Start

Ważna zmiana w świadczeniu „Dobry Start”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli uprzejmie informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18.06.2021 r. poz. 1092, zmieniają się  zasady naboru wniosków do programu „Dobry Start” na rok szkolny 2021/2022.

 • Oczyszczalnia

Niedozwolony zrzut nieczystości do gminnej oczyszczalni. Prosimy o pomoc Mieszkańców

Jest nam niezmiernie przykro z powodu dyskomfortu, na jaki w ostatnich dniach zostali narażeni mieszkańcy, których posesje zlokalizowane są w sąsiedztwie gminnej oczyszczalni ścieków. Rozumiemy Państwa niezadowolenie. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać problem nieprzyjemnego zapachu, który jest szczególnie uciążliwy przy tak wysokich temperaturach jak obecnie.

 • spotkanie dotyczące rozwiązywania problemów alkoholowych

Spotkanie dotyczące rozwiązywania problemów alkoholowych

26 maja 2021 roku w Domu Kultury w Żabiej Woli na wniosek Prezesa Grodziskiego Stowarzyszenia „13” – Pana Przemysława Stelmaszczyka oraz Radnej Pani Małgorzaty Kozickiej odbyło się spotkanie dotyczące rozwiązywania problemów alkoholowych.

 • Bezpłatna pomoc psychologiczna

Rusza program bezpłatnej pomocy psychologicznej dla mieszkańców województwa mazowieckiego

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą już teraz bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne w ramach dedykowanej dla nich grupy wsparcia, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec województwa (bez względu na wiek) potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną. Projekt jest wynikiem współpracy Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Fundacji ADRA Polska.

 • Oszczędzajmy wodę

Oszczędzajmy wodę

w związku z panującym upałem i związanym z tym  zwiększonym poborem wody, zwracamy się do Mieszkańców z prośbą o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody do czasu poprawy sytuacji pogodowej t.j co najmniej do 23 czerwca 2021 r.

 • plakat zajecia

Zapraszamy na lipcowe “Wakacje z Kulturą”

Zapraszamy na tydzień stacjonarnych zajęć wakacyjnych organizowanych przez Dom Kultury w Żabiej Woli w dniach 5 - 9 lipca br. Zgłoszenia do 30 czerwca. 

 • plakat

Zapraszamy na Festyn Żabiowolski

Zapraszamy na FESTYN ŻABIOWOLSKI 26.06.2021 PARK PRZY DOMU KULTURY W ŻABIEJ WOLI ul. Warszawska 27, 96-321 Żabia Wola

Awaria wodociągu - ul. Limby w Żelechowie

Informujemy mieszkańców ul. Limby w Żelechowie, że w dniu dzisiejszym tj. 16.06.2021 r. do godziny 16:00 wystąpi brak dostawy wody na mieszkańców z powodu awarii na wodociągu.

 • Wyniki

Wyniki wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola

13 czerwca 2021 r. w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 8 odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola. Głosowanie zostało przeprowadzone w godzinach  7:00-21:00 w lokalu wyborczym zlokalizowanym w budynku dawnej szkoły w Słubicy Dobrej. Frekwencja wyniosła 29,65%.

 • Festyn Rodzinny w żłobku

Festyn Rodzinny w żłobku

Serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny, który odbędzie się dn. 23 czerwca w godz 14.00- 17.00 na placu zabaw Żłobka Gminnego w Żabiej Woli. W programie wiele atrakcji i zabaw,okazja do rozmów z rodzicami oraz gwarancja dobrze spędzonego czasu w serdecznym gronie.  

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Agnieszka Pyra - Dyrektor Żłobka Gminnego w Żabiej Woli
  data wytworzenia: 2021-06-08
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2021-06-08 15:15
 • Kwiaty w twórczości patchworkowej

Zapraszamy do barwnego świata patchworku

Zapraszamy na wystawę zorganizowaną  we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskiego Patchworku "Kwiaty w twórczości patchworkowej". 28 maja-25 czerwca 2021 r. w godz. 10:00-18:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli, ul Warszawska 27

 • wybory

Wybory uzupełniające do Rady Gminy już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę tj. 13 czerwca 2021 r. w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 8, w skład którego wchodzą miejscowości: BieniewiecOddziałGrzymekSłubica ASłubica BSłubica DobraSłubica- Wieś oraz Pieńki Słubickie odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Żabia Wola.

 • spotkania z Mieszkańcami

Spotkania Wójta z Mieszkańcami

Od czerwca 2021 r. wtorkowe spotkania Wójta Gminy Żabia Wola z Mieszkańcami zostają wznowione. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań na najbliższy miesiąc.

 • pomoc żywnościowa

Pomoc żywnościowa

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2020 w dniu 8 czerwca 2021  r. od godz. 12.00 do godziny 14:00  będzie wydawana żywność pod adresem Żabia Wola, ul. Główna 5.

 • GOPS Żabia Wola DZIECIOM

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli DZIECIOM

W tym szczególnym dniu małym i dużym DZIECIOM życzymy wszystkiego najlepszego! Niech się spełniają Wasze marzenia! Bądźcie zdrowi i szczęśliwi!

 • Projekt Współpracy pn. ”Kluby Inteligencji Finansowej” (KIF)

Projekt Współpracy pn. ”Kluby Inteligencji Finansowej” (KIF)

Założeniem projektu jest stworzenie Klubu Inteligencji Finansowej jako narzędzia edukacji finansowej. Podobne kluby są znane i z sukcesem funkcjonują na terenie Polski.

 • bezpłatne komputerowe badanie wzroku, 9 lipca

Bezpłatne komputerowe badanie wzroku

TOP-OPTYKA salon optyczny Karczew zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku Potrzebujesz okluarów? 9 lipca 2021 r. w godz. 13:30-15:30 odwiedź OPTO-BUS stojący na parkingu przy GOPS w Żabiej Woli. Zapisy pod numerem telefonu: 690 070 902

 • klub seniora

Dzień Matki w Klubie Senior+ w Słubicy Dobrej

W dniu 29 maja 2021 r. Członkowie Klubu Senior+ świętowali Dzień Matki. Spotkanie odbyło się  na  świeżym powietrzu. Wspólny posiłek  (w tym karkówka z grilla, sałatki, ciasto) i ładna pogoda sprzyjały miłej atmosferze oraz rozmowom na temat działalności Klubu. W najbliższym czasie planowane są jednodniowe wycieczki.

 • 26 maja do 28 maja przystanek Grodzisk Maz. Daleka jest czasowo zawieszony

Przystanek Grodzisk Maz. Daleka jest czasowo zawieszony

Od 26 maja 2021 r. (środa) do 28 maja 2021 r. (piątek) przystanek Grodzisk Maz. Daleka jest czasowo zawieszony.
W zastępstwie linia nr 32 będzie podjeżdżać w obu kierunkach na przystanek pod Szpitalem (ten sam co linia 17). Rozkład jazdy nie ulega zmianie. Odjazdy spod Szpitala o tych samych godzinach co z zawieszonego przystanku Grodzisk Maz. Daleka.
Za utrudnienia przepraszamy. 

 • dzień dziecka

Gminny Dzień Dziecka - 29 maja 2021 r.

Zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka.

 • zajęcia wakacyjne

Zajęcia dla dzieci w okresie wakacyjnym

Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-IV, zachęcamy do zapoznania się z ofertą przedszkoli (dyżur wakacyjny) oraz szkół (półkolonie). Wyjazdy dla dzieci oferuje również Dom Kultury w Żabiej Woli.

 • Zdjęcie narady

Informacja o zamiarze przeprowadzenia wstępnych konsultacji rynkowych

Wstępne konsultacje rynkowe zostaną przeprowadzone w celu doradztwa lub pozyskania przez Zamawiającego informacji dotyczących m.in. możliwości zastosowania rozwiązań pozwalających ergonomicznie wykorzystać istniejącą infrastrukturę, w celu ułatwienia poruszania się na terenie obiektu Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie osobom niepełnosprawnościami. Wnioski należy złożyć do 26.05.021 do godziny 14.00 drogą elektroniczną - urzad@zabiawola.pl lub osobiście w siedzibie Zamawiającego. Zamawiający planuje przeprowadzić wstępne konsultacje rynkowe w terminie 27-31.05.2021, przy czym termin ten nie jest wiążący Zamawiającego i może ulec zmianie.

Strona z zaproszeniem i wzorem wniosku

 • opublikował: Administrator Systemu
  data publikacji: 2021-05-21 12:48
 • zmodyfikował: Administrator Systemu
  ostatnia modyfikacja: 2021-05-21 13:01
 • Grafika Rodzina 500+

Uwaga Rodzice, ważna informacja!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli informuje, że w maju 2021 r. po raz ostatni zostało wypłacone świadczenie wychowawcze 500+ z okresu świadczeniowego 2019/2021.

Osobom, które jeszcze nie złożyły wniosku przypominamy, że aby otrzymywać dalej świadczenie wychowawcze 500+ od 01 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. należy złożyć nowy wniosek o ustalenie prawa do tego świadczenia.

Wnioski papierowe można składać:

 • do skrzynki podawczej umieszczonej przy siedzibie GOPS Żabia Wola, ul. Główna 5;
 • osobiście w siedzibie GOPS Żabia Wola, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym;
 • za pośrednictwem poczty, wysyłając je na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5, 96-321 Żabia Wola.

Przypominamy, że nadal można składać wnioski drogą elektroniczną:

 • przez bankowość elektroniczną;
 • za pośrednictwem portalu Emp@tia - mrips.gov.pl;
 • przez portal PUE ZUS.

Jest to zdecydowanie najszybsza i najbezpieczniejsza forma złożenia wniosku.

 • opublikował: Administrator Systemu
  data publikacji: 2021-05-21 12:32
 • Oczyszczalnia

Zakłócenia w pracy oczyszczalni ścieków

20 maja br. odbyło się spotkanie mające na celu ustalenie przyczyn zaburzenia procesu technologicznego w oczyszczalni ścieków w Żabiej Woli, przejawiającego się m.in. zmianą barwy oraz zmętnieniem wody w rowie melioracyjnym w czasie zrzutu oczyszczonych ścieków.

 • Spotkanie z afrykańską przyrodą

Spotkanie z afrykańską przyrodą

Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza  29 maja o godz. 9:30 dzieci w wieku szkolnym na „Spotkanie z afrykańską przyrodą”, które odbędzie się na dużej sali w Domu Kultury przy ul. Warszawskiej 27, w Żabiej Woli. O afrykańskiej przyrodzie i nie tylko opowie Robert Gondek - podróżnik, fotograf przyrody i miłośnik Afryki. Autor ponad 600 pokazów podróżniczych dla dzieci i dla dorosłych. Członek Akademii Odkrywcy im. Tony Halika oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody.  Jeśli chcesz uczestniczyć w tej wyjątkowej podróży, zarezerwuj wejściówkę już dziś!! Możesz to zrobić telefonując na nr:  46 857 82 60 lub osobiście w naszej placówce. Ilość miejsc ograniczona!!!

 

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli
  data wytworzenia: 2021-05-19
 • opublikował: Ewelina Radkiewicz
  data publikacji: 2021-05-19 16:01
 • Modernizacja schodów do budynku Ośrodka Zdrowia

Modernizacja schodów do budynku Ośrodka Zdrowia w Żabiej Woli

przejmie informujemy, że w Ośrodku Zdrowia przy ul. Warszawskiej 24 w Żabiej Woli zostały rozpoczęte prace związane z modernizacją wejścia do Ośrodka Zdrowia.

 • Dzień Pielęgniarek

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na kongresie tej organizacji w Meksyku w 1973 r. Data tego święta nawiązuje do dnia urodzin Florence Nightingale – prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielki pierwszej na świecie szkoły pielęgniarskiej.

 • konsultacje

Dyskusja na temat konsultacji społecznych

Porządek obrad wspólnego posiedzenia Komisji Rady Gminy Żabia Wola, które odbędzie się w dniu 18 maja 2021 r. został włączony temat: Omówienie spraw związanych z konsultacjami społecznymi (opracowanie formy konsultacji). Zachęcamy Mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Żabia Wola oraz inne zainteresowane osoby do uczestnictwa w spotkaniu.

 • dzień bez śmiecenie

11 maja obchodzimy Dzień bez Śmiecenia

World non-waste Day, to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”, przedsięwzięcia firmowanego przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku),

 • tydzień bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabiej Woli

8 maja rozpoczął się ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Niestety ponownie świętujemy go jedynie online. Ruszamy jednak „pełną parą”. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, znajdziecie tam konkurs ” Z biblioteką za pan brat, z książką zwiedzisz cały świat”.

Zbliża się termin płatności II raty podatku - 17 maja 2021

Wpłaty na podatek należy dokonać w terminie do 17 maja 2021 r. za pośrednictwem Inkasenta (sołtysa), poprzez pocztę, bank lub przelewem na Państwa indywidualny rachunek bankowy wskazany w treści decyzji podatkowej.

 • bezpłatne zajęcia w Domu Kultury

Bezpłatne zajęcia w Domu Kultury w Żabiej Woli

Dom Kultury w Żabiej Woli od 6 maja zaprasza na bezpłatne zajęcia z elementami kardio, joga, pilates. Zapisy tel. 798 075 144 w godz. 9:00 - 15:00

 • plakat

Zaszczep mnie nim się wścieknę!

Akcja bezpłatnego szczepienia psów przeciw wściekliźnie w miejscowościach Ojrzanów-Towarzystow i Lisówek jest realizowana ze środków funduszu Sołeckiego Sołectwa Ojrzanów-Towarzystwo

 • wybory

Nowy termin wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola

Wojewoda Mazowiecki wyznaczył nową datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola. Wybory w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 8 przeprowadzone zostaną 13 czerwca 2021 r.

 • 500+

Wnioski 500+

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli przypomina, że już od 1 kwietnia 2021 r. można składać papierowe wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+  na nowy okres świadczeniowy 2021/2022, który będzie obowiązywać
od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku.

 • pomoc żywnościowa

Pomoc żywnościowa

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2020 w dniu 6 maja 2021  r. od godz. 12.00 do godziny 15:00  będzie wydawana żywność pod adresem Żabia Wola, ul. Główna 5.

 • bezpłatne badania

Bezpłatna mammografia

4 maja 2021 r. (wtorek) w godz. 10:00 - 16:00 odbędą się bezpłatne badania piersi u kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat (24 m-cy) nie wykonywały bezpłatnego badania.

 • informacja

Bezpłatne webinaria

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych webinariach prowadzonych online na temat:

 1. „Bezpieczna wizyta w ZUS- nowoczesne narzędzia kontaktu: PUE, e-wizyty”; Termin- 14 maj 2021r.
 2. „Formy pomocy w spłacie należności z tytułu składek”; Termin- 21 maj 2021r.
 3. „Świadczenia uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji”; Termin- 11 czerwiec 2021r.
 • dzień wolny

4 maja Urząd Gminy będzie zamknięty

Informujemy, że w dniu 4 maja 2021 r. (wtorek) Urząd Gminy Żabia Wola będzie nieczynny.

 • rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs na Najlepszego Czytelnika I kwartału 2021 roku – rozstrzygnięty

Z dniem 31 marca 2021 r. zakończył się ogłoszony w styczniu w naszej placówce, konkurs na Najlepszego Czytelnika I kwartału 2021 r

 • Dofinansowanie

Gmina Żabia Wola otrzyma ponad 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD)

Gmina Żabia Wola pozyskała 60% dofinansowanie na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 150605W w ciągu ulicy Chełmońskiego w miejscowości Bieniewiec, gmina Żabia Wola, na odcinku od km 0+000,00 do km 0+993,65” w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg). Kwota całkowita realizacji zadania ujętego we wniosku wynosi 4.598.680,00 zł

 • konkurs

Konkurs recytatorski i małych form teatralnych

Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim i małych form teatralnych pt. Polska Poezja i Proza XIX w.  Termin przyjmowania zgłoszeń uczestników upływa 10 maja br.

 • brak wody

Przerwa w dostawie wody - Osowiec

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 22 kwietnia 2021 r. w godzinach od 09:00 do 12:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Zapole i Osowiec ulice: Kręta, Wiolinowa, Aleja Dębowa.

Wnioski o nadanie tytułu „Zasłużony dla Gminy Żabia Wola”

Uprzejmie informujemy, że na wniosek Wójta Gminy Żabia Wola wszczęta została procedura nadania Panu Józefowi Andrzejowi Jendrych oraz Panu Romanowi Andrzejowi Małeckiemu tytułu „Zasłużony dla Gminy Żabia Wola”.

Nowy termin wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola

Wojewoda Mazowiecki wyznaczył nową datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola. Wybory w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 8 przeprowadzone zostaną 9 maja 2021 r.

 • wybory_uzupełniające

Nowy termin wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola

Wojewoda Mazowiecki wyznaczył nową datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola. Wybory w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 8 przeprowadzone zostaną 9 maja 2021 r.

 • Dzień ziemi 22 kwietnia 2021

Zapraszamy na Dzień Ziemi w Gminie Żabia Wola!

Gmina Żabia Wola w ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi organizuje zbiórkę zużytych baterii, makulatury oraz puszek aluminiowych. Każdy* mieszkaniec, który w dniu 22 kwietnia 2021 r. w godz. 13:00-18:00 przyniesie w/w rodzaj odpadów do punktów zbiórki otrzyma sadzonkę ziół lub krzewów.

 • brak wody

Przerwa w dostawie wody - Osowiec

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie informuje, że w dniu 15 kwietnia 2021 r. w godzinach od 10:00 do 12:00 ze względu na prowadzone prace modernizacyjne nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Zapole i Osowiec, ulice: Kręta, Wioinowa, Al.Dębowa. Za w/w uciążliwość przepraszamy.

Życzenia Wielkanocne

Wesołego Alleluja! Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzą Przewodnicząca Rady oraz Wójt Gminy Żabia Wola.

 • logo programu

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Dzięki wsparciu w Żabiej Woli będziemy mogli zrealizować planowane inwestycje m.in.: Dostosowanie infrastruktury społecznej Gminy Żabia Wola do średniej jakości występującej w sąsiednich gminach poprzez kompleksowe rozwiązania w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej. 
 • informacja GOPS

Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli informuje, że już od 1 kwietnia 2021 r. będzie można składać papierowe wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+  na nowy okres świadczeniowy 2021/2022, który będzie obowiązywać od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku.

 • godziny pracy Urzędu

Urząd Gminy Żabia Wola 2 kwietnia będzie otwarty w godzinach 8:00 - 12:00.

Informujemy, że w Wielki Piątek tj. w dniu 2 kwietnia 2021 r. Urząd Gminy Żabia Wola czynny będzie w godzinach 8:00 - 12:00.

 • mpzp

Wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu  zagospodarowania przestrzennego

19 kwietnia 2021 r. odbędzie się dyskusja publiczna online nad rozwiązaniami przyjętymi w wyłożonym do publicznego wglądu projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Żabia Wola obejmującym miejscowość Lasek (obszar X).

 • pomoc żywnościowa

Pomoc żywnościowa

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2020 w dniu 25 marca 2021  r. od godz. 11.00 do godziny 14:00  będzie wydawana żywność pod adresem Żabia Wola, ul. Główna 5.

 • dzień wody

22 marca - Światowy Dzień Wody

Dzisiejsze święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ma przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

 • informacja

Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli zamknięta od 22 III do 9 IV 2021 r.

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wynikającym z dużego przyrostu zakażeń, Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli zostanie zamknięta dla czytelników od 22 marca (poniedziałek) do 09 kwietnia (wtorek) 2021 roku.

Jarmark Wielkanocny 2021

W obecnym czasie wzajemne wsparcie i pomoc sąsiedzka nabierają wyjątkowej wagi. Dlatego tym goręcej zachęcamy do wzięcia udziału w dorocznym Jarmarku Wielkanocnym, aby w ten sposób lokalni przedsiębiorcy otrzymali możliwość zarobku, a Mieszkańcy bezpiecznych zakupów.
Zainteresowanych Wystawców zapraszamy do zgłaszania udziału telefonicznie: 46 857 84 80 lub drogą mailową na adres: ops@zabiawola.pl.

 •  

Wyłożenie do publicznego wglądu projektów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Informujemy, iż w dniach od 11 marca 2021 roku do 16 kwietnia 2021 r. można zapoznać się z wyłożonymi do publicznego wglądu:

 • projektem mpzp obejmującym miejscowość Oddział (obszar XIV),
 • projektem mpzp obejmującym działki o nr ew. 160/2, 160/3, 160/4, 160/5, 160/6, 160/7, 178  położone w miejscowości Zalesie,
 • projektem mpzp obejmującym działki o nr ew. 181/2, 183/2, 128/2, 129, 130, 131, 132 położone w miejscowości Zalesie.
 • informacja_GOPS

Nowa forma działania GOPS w Żabiej Woli

Od 10 marca 2021, w środy w godzinach 16.00-18.00 pracownicy socjalni będą do Państwa dyspozycji oferując: poradnictwo, informację, profesjonalne wsparcie.  W celu ułatwienia kontaktu podajemy numer telefonu 46-857 82 88,  691 206 766.

Dzień Sołtysa 2021

Wszystkim Super Sołtysom z Gminy Żabia Wola przesyłamy MOC życzeń!!!

Nowa wystawa w Domu Kultury w Żabiej Woli

Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy w Domu Kultury "Wielki Post i Wielkanoc w twórczości ludowej - nieprofesjonalna sztuka ludowa". Eksponaty (m.in.: malarstwo na szkle, rzeźby, wycinanki, pisanki), zostały udostępnione przez profesora Mariana Pokropka ze zbiorów prywatnego Muzeum Sztuki Ludowej  w Otrębusach.

 • informacja biblioteki

Nowości książkowe w naszej Bibliotece

Z radością informujemy, że od 1 marca br., pojawiły się w naszej ofercie kolejne nowości wydawnicze. Zapraszamy !!!  Każdy znajdzie coś dla siebie!

 • klub seniora

KLUB SENIOR + wznawia działalność

Klub Senior + w Słubicy Dobrej, po kilkumiesięcznej przerwie wznowił swoją działalność. Zapraszamy  we wtorki, środy, czwartki i soboty.  Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc po numer telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli: 46 – 857 82 88 lub  691 201 612.

 • plakat

RO-zmawiamy DZI-ałamy NA-uczamy

Społeczny Punkt Pomocy Rodzinie w każdy wtorek w godzinach 18:00-19:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli zaprasza mieszkańców Gminy Żabia Wola na indywidualne konsultacje ze specjalistą pracy z rodziną, doradztwa zawodowego oraz zarządzania w oświacie. Zapisy po nr tel.  telefonu 797 880 922

 • plakat

Bezpłatne komputerowe badanie wzroku

TOP-OPTYKA salon optyczny Karczew zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku Potrzebujesz okularów? 12 marca 2021 r. w godz. 13:30-15:00 odwiedź OPTO-BUS stojący na parkingu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabiej Woli. Pamiętaj oczu nie zbadasz na teleporadzie! Zapisy pod numerem telefonu: 690 070 902

 

 

 

 • plakat

Palma Wielkanocna - konkurs plastyczny

Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie plastycznym "Palma Wielkanocna". Zgłoszenia i palmy należy dostarczyć do 25 marca 2021 r.

Bezpłatna Mammografia

 • żabia wola marzec 2021 - nowy

Bezpłatna Mammografia

Zapraszamy na badania piersi w technologii cyfrowej kobiety w wieku 50-69 lat*, które w ciągu ostatnich 2 lat (24 m-cy) nie wykonywały bezpłatnego badania.
* Kobiety nieobjęte programem profilaktycznym - badanie płatne 80 zł

Do rejestracji proszę przygotować nr PESEL i nr telefonu.

Zapisy i infolinia:
42 254 64 10, 517 544 004
on-line: medica.org.pl

Data i miejsce badania:
10 marca 2021 (środa) 9:00 - 12:00
Żabia Wola ul. Główna 5
przy Ośrodku Pomocy Społecznej

 • opublikował: Administrator Systemu
  data publikacji: 2021-02-15 15:56
 • zmodyfikował: Administrator Systemu
  ostatnia modyfikacja: 2021-02-17 08:25
 • zaśnieżone dachy

Apel o odśnieżanie dachów i usuwanie sopli lodu

Intensywne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, ujemne temperatury oraz silny wiatr mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia. Apelujemy o regularnego odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli zwisających nad chodnikami i miejscami, gdzie odbywa się ruch ludzi i samochodów.

 • ekrany

Pomiary hałasu przy drodze krajowej nr 8

W związku z postępem prac przygotowawczych prowadzonych w celu realizacji Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego i Inwestycji Towarzyszących Spółka CKP poinformowała (pismem znak: IRO/110/2021) o rozpoczęciu prac terenowych związanych z badaniem stanu środowiska.

 • uwaga

Apel o zachowanie ostrożności

W ostatnim czasie do Urzędu Gminy Żabia Wola docierają informacje na temat nieuczciwego zachowania pracowników niektórych firm fotowoltaicznych. Z uwagi na powyższe informujemy, że Gmina Żabia Wola nie realizuje obecnie żadnego projektu w w/w zakresie i nie współpracuje z żadną firmą oferującą montaż instalacji fotowoltaicznych lub pozyskanie dofinansowania na ten cel.

 • 500 plus

Nowe terminy składania wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli informuje, że już od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną można będzie składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+  na nowy okres świadczeniowy 2021/2022, który będzie obowiązywać od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku.

 • pomoc żywnościowa

Pomoc żywnościowa

Uprzejmie informujemy, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2020 w dniu 29 stycznia 2021  r. od godz. 9.00 do godziny 12:00  będzie wydawana żywność pod adresem

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Główna 5, 96-321 Żabia Wola

Koncert Noworoczny

Zapraszamy do wysłuchania Noworocznego koncertu, nagranego w pięknych wnętrzach pałacu w Ojrzanowie, znajdującego się na terenie naszej gminy. W koncercie wystąpiły młode, utalentowane mistrzynie smyczka z Golden Gate String Quartet 

 • laptopy dla szkół

Szkoły podstawowe otrzymają kolejne tablety

Gmina Żabia Wola zakupiła i przekazała szkołom podstawowym 39 tabletów w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła+. Zgodnie z umową o powierzenie grantu, zakupione tablety zostaną przekazane uczniom oraz nauczycielom na czas nauki zdalnej. Potem wrócą do szkół i będą wykorzystywane jako pomoce dydaktyczne w czasie zajęć. 

 • oświadczenie o wartości sprzedaży alkoholu

Oświadczenie o rocznej wartości sprzedanego alkoholu

Jeśli posiadasz zezwolenie na detaliczną sprzedaż alkoholu, musisz co roku składać oświadczenie o wartości jego sprzedaży. Oświadczenie należy złożyć do 31 stycznia roku następującego po roku za który składasz oświadczenie.

 • Niskie temperatury

Apel o wrażliwość

W najbliższych dniach przewidywany jest znaczny spadek temperatury.  W związku z tym, jak co roku, apelujemy do Państwa o wrażliwość i reagowanie na sytuację zagrożenia życia, zdrowia bądź prawidłowego funkcjonowania mieszkańców narażonych na działanie niskich temperatur. Okres zimowy może być trudnym czasem dla osób niepełnosprawnych, chorych, samotnych czy ubogich.

 • pit

Płać podatki, tam gdzie mieszkasz

Zachęcamy wszystkie osoby mieszkające na terenie naszej gminy do rozliczania podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim.

 • konkurs recytatorski

Liryka online - konkurs recytatorski

Dom Kultury w Żabiej Woli zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim „Liryka online”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie drogą elektroniczną na adres: domkultury@dkzabiawola.pl (lub przekazanie bezpośrednio do biura Domu Kultury w Żabiej Woli) do 14 stycznia 2021 r. do godz. 12:00 wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia oraz pliku filmowego z recytacją.

 • ferie w DK

Ferie 2021 w Domu Kultury w Żabiej Woli

Dom Kultury w Żabiej Woli w dniach 4 – 15 stycznia 2021 r. zaprasza na bezpłatne zajęcia malarstwa i rysunku (wymagana rejestracja mailowa w celu uzyskania linku) oraz bezpłatne zajęcia rękodzielnicze i taneczne (filmy wyemitowane na naszych platformach online).

 • zmiana terminu wyborów

Nowy termin wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola

Wojewoda Mazowiecki wyznaczył nową datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy Żabia Wola. Wybory w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 8 przeprowadzone zostaną 18 kwietnia 2021 r.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00