Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • Barierki antypaniczne przy przedszkolu
  • Barierki antypaniczne przy przedszkolu

Barierki antypaniczne przy Przedszkolu "Leśna Kraina" w Żabiej Woli

Plac zabaw przy Przedszkolu „Leśna Kraina” w Żabiej Woli cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci uczęszczających do placówki. Popołudniami, po zakończeniu zajęć przedszkolnych, staje się on miejscem chętnie odwiedzanym przez małych mieszkańców okolicznych posesji. Najmłodsze dzieci przyprowadzają rodzice, starsze przychodzą same lub w małych grupkach.
Od czasu przebudowy ul. Ślaskiego oraz ul. Krańcowej w pobliżu Przedszkola można zaobserwować zwiększenie natężenia ruchu drogowego. Wzbudziło to obawy o bezpieczeństwo dzieci, które opuszczając teren placu zabaw korzystały z furtki zlokalizowanej od strony ul. Ślaskiego. Radni Żabiej Woli Tomasz Kujawa oraz Mariusz Luc zgłosili ten fakt do Urzędu Gminy, prosząc o podjęcie działań celem rozwiązania problemu.
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców, we wrześniu przy Przedszkolu „Leśna Kraina” w Żabiej Woli zainstalowane zostały dwie barierki antypaniczne, które zapobiegają nagłemu wtargnięciu dzieci opuszczających plac zabaw na drogę. Radni z Żabiej Woli czynnie włączyli się w montaż zabezpieczenia.
Apelujemy jednak do rodziców o czujność i wpajanie swoim pociechom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach!
  • autor lub odpowiedzialny za treść: Bohdan Nowosielski - Zastępca Wójta Gminy Żabia Wola
    data wytworzenia: 2021-10-12
  • opublikował: Ewelina Radkiewicz
    data publikacji: 2021-10-12 15:33

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00