Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • internet

Budowa Internetu światłowodowego na terenie Gminy Żabia Wola

W związku z licznymi pytaniami Mieszkańców, dotyczącymi budowy internetu światłowodowego na terenie Gminy Żabia Wola informujemy, że prowadzone są rozmowy z inwestorami sektora prywatnego, planującymi budowę sieci światłowodowych na terenie Gminy Żabia Wola. Przedmiotem rozmów jest jak najszybsze włączenie terenów gminy do obszaru objętego zasięgiem sieci światłowodowej. Tereny, dla których w pierwszej kolejności przewidziana jest budowa sieci światłowodowej to centrum Żabiej Woli, Huta Żabiowolska, Kaleń, Żelechów a także Osowiec, Musuły i Wycinki Osowskie. O szczegółach będziemy informować Państwa na stornie internetowej urzędu, gdy osiągnięte zostaną ostateczne porozumienia, a inwestorzy będą mogli przedstawić realną datę rozpoczęcia świadczenia usług.

Jednoczenie informujemy, że w  ramach projektu „Warszawski Zachodni Orange Światłowód” światłowody zostały doprowadzone do szkół na terenie gminy Żabia Wola w miejscowościach: OJRZANÓW, SKUŁY, JÓZEFINA

Placówki te, na bazie wybudowanego przez Orange Polska światłowodu, mogą korzystać za pośrednictwem firmy NASK z dostępu do internetu oraz Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, co gwarantuje im rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz zdobywanie nowych kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Inwestycji i Infrastruktury
    data wytworzenia: 2020-12-23
  • opublikował: Ewelina Radkiewicz
    data publikacji: 2020-12-23 16:14

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00