Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • wizyta wolontariuszy

Wizyta wolontariuszy z Gruzji

21 listopada Gminę Żabia Wola odwiedziła 12 osobowa grupa wolontariuszy z Gruzji. Wizyta została zorganizowana w ramach projektu "Ochotnicze Straże Pożarne jako forma doraźnego reagowania kryzysowego" realizowanego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej (FSM) i Fundację Liderzy Przemian (FLP) przy patronacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych R.P.

Grupa wolontariuszy z Gruzji stanowi prototyp jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, która została zawiązana w ubiegłym roku w ramach eksperymentu uruchomionego w związku z katastrofalnymi skutkami pożarów lasów w Bordżomi (Gruzja). Członkowie organizacji, korzystając z doświadczenia i przykładu OSP funkcjonujących w Polsce, chcą w ramach obywatelskiej inicjatywy stworzyć w swoim kraju podobnie działające jednostki.

Podczas swojej wizyty wolontariusze z Gruzji odwiedzili jednostki OSP Skuły, OSP Żelechów oraz Urząd Gminy Żabia Wola. Spotkania były okazją do przekazania dobrych praktyk i doświadczeń dotyczących organizacji i działalności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Karolina Ryjak
    data wytworzenia: 2019-11-21
  • opublikował: Krystyna Janiszewska
    data publikacji: 2019-11-21 16:01

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00