Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Nowe miejsce spotkań dla seniorów

Samorząd Gminy w trosce o osoby starsze, zamieszkujące zwłaszcza południowo zachodnią część Gminy, podjął starania na rzecz utworzenia w Słubicy Dobrej Klubu Seniora.

Inicjatywa ma na celu zagospodarowanie czasu wolnego osób starszych (w wieku 60+), którzy z racji wieku i utrudnień komunikacyjnych mają ograniczony dostęp do oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Działalność Klubu nakierowana będzie na aktywizację osób starszych. Zachętę dla członków Klubu do wyjścia z domu i zaangażowania się w działania na rzecz samopomocy i na rzecz innych osób stanowić będą różnego typu zajęcia. Klub rozpocznie swoją działalność w listopadzie 2018 r.

Dla potrzeb członków Klubu Seniora zaadoptowany zostanie budynek dawnej szkoły w Słubicy Dobrej. Aby uczynić z obiektu miejsce przyjazne i dostosowane do potrzeb i możliwości seniorów, zostanie w nim przeprowadzony remont. Obejmie wymianę pokrycia dachowego i instalacji odgromowej oraz adaptacje istniejących pomieszczeń.

Członkowie Klubu będą mogli korzystać z ogólnodostępnego pomieszczenia wyposażonego w stoły i krzesła - pełniące funkcje sali spotkań, pomieszczenia kuchennego, łazienki oraz wydzielonego miejsca na szatnię.

Ponadto Klub Seniora zostanie wyposażony w sprzęt RTV, komputer z dostępem do Internetu, kanapy, fotele oraz drabinki i materace do zajęć rehabilitacyjno- ruchowych.

Gmina Żabia Wola na remont budynku Świetlicy Środowiskowej w Słubicy Dobrej przy ulicy Słonecznej 36 w zakresie dostosowania budynku do potrzeb Klubu Senior + pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Na początku sierpnia br. zakończone zostało postępowanie przetargowe w którym wyłoniony został wykonawca pierwszego etapu prac w budynku - firma Flortis Kamil Florkiewicz z Marynina, którego zadaniem będzie wymiana dachu, remont kominów, dostosowanie toalety dla potrzeb osób niepełnosprawnych, instalacje elektryczne i TP.

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Ewa Taras - Kierownik Referatu Inwestycji
  data wytworzenia: 2018-08-16
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2018-08-14 13:58
 • zmodyfikował: Michał Wojciul
  ostatnia modyfikacja: 2018-08-28 15:30
 • Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej
 • logo senior+

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00