Gmina
Żabia Wola

Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Przebudowa ul. Pałacowej relacji Skuły – Bartoszówka – Grzegorzewice

Kolejna ,,schetynówka’’ ukończona!

Mamy przyjemność poinformować o oddaniu do użytku kolejnej inwestycji drogowej Gminy Żabia Wola. Zakończyliśmy właśnie  przebudowę ulicy Pałacowej relacji Skuły – Bartoszówka – Grzegorzewice. Firma MABAU Polska Sp. z o. o. zrealizowała prace polegające na  wykonaniu jezdni o nawierzchni bitumicznej na podbudowie tłuczniowej oraz poboczy, chodników i zjazdów na posesje zlokalizowane przy przedmiotowej drodze a także odwodnienia poprzez rowy. Realizacja projektu stworzyła ważny ciąg komunikacyjny o znaczeniu ponadlokalnym. Rozbudowa ciągu, podniosła jakość infrastruktury drogowej, zwiększając spójność komunikacyjną poprzez połączenie drogi gminnej z drogami powiatowymi i pośrednio z drogą wojewódzką. Wybudowanie chodników przyczyniło się do oddzielenia ruchu pieszego od kołowego a także zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, a szczególnie dzieci i młodzieży uczęszczających tą drogą do szkoły, świetlicy środowiskowej i boiska. Budowa urządzeń bezpieczeństwa w ramach stałej organizacji ruchu znaków drogowych pionowych i poziomych, korzystnie wpłynęła na podniesienie czytelności komunikacyjnej i przyczyniła się do wypełnienia zasady drogi samotłumaczącej. Koszt zadania inwestycyjnego 1.969.674,01 zł  zostanie w 50% sfinansowany ze środków Krajowego Programu Wieloletniego pn. „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”.


Ruszamy z budową ,,Schetynówki’’

Gmina Żabia Wola wraz z nadchodzącą wiosną i sprzyjającą aurą przystępuje do kolejnych prac drogowych. Niebawem zaczniemy  przebudowę ulicy Pałacowej relacji Skuły-Grzegorzewice. Przebudowany zostanie odcinek  1. 965km. Wykonawcą wyłonionym w procedurze przetargowej jest przedsiębiorstwo MABAU Polska Sp. z o.o. z Szymanowa  zaś pieniądze na ten cel zapewniono w połowie z  budżetu Gminy Żabia Wola oraz z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Stan techniczny tej drogi od dłuższego czasu pozostawiał wiele do życzenia, jednak z braku funduszy nie mogliśmy przystąpić do budowy, teraz gdy mamy już pieniądze, pozostaje tylko powiedzieć ,,Aby jeździło się lepiej’’.

  • budowa Schetynówki
  • budowa Schetynówki

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00