Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • szlachetna paczka

Szlachetna Paczka 2023

Szlachetna Paczka to inicjatywa społeczna mająca na celu pomoc osobom, które z przyczyn niezawinionych znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Łączy ze sobą tych, którzy chcą pomagać z tymi, którzy w okresie Bożego Narodzenia najbardziej potrzebują wsparcia. Wolontariusze i Wolontariuszki Szlachetnej Paczki docierają do rodzin w potrzebie, poznają ich trudności i decydują o najlepszej formie pomocy. Darczyńcy i Darczyńczynie przygotowują indywidualną pomoc na podstawie opisu Wolontariusza lub Wolontariuszki. Dzięki przedsięwzięciu tysiące polskich rodzin może cieszyć się godnymi świętami i poczuć wsparcie w trudnym dla nich okresie. 

Kolejna edycja akcji rusza 18 listopada 2023 r. Od tego dnia na stronie www.szlachetnapaczka.pl będzie można znaleźć historie rodzin w potrzebie i wybrać tę, dla której chce się przygotować paczkę z pomocą. Aby wesprzeć rodzinę, która nas zainspirowała i zasługuje na pomoc, wystarczy kliknąć w ikonę "Wybierz rodzinę", a następnie postępować zgodnie z instrukcją. Po dokonaniu wyboru, wolontariusz skontaktuje się z darczyńcą i nawiąże współpracę w zakresie kompletowania paczki.

Finał akcji odbędzie się w tym roku w dniach 16-17 grudnia. W czasie tzw. Weekend Cudów paczki przygotowane przez Darczyńców trafią do osób potrzebujących.

Szlachetna Paczka działa na terenie Gminy Żabia Wola już od 7 lat i mimo upływu czasu nie brakuje osób, które chcą pomagać. Koordynatorem akcji jest Sołtyska Huty Żabiowolskiej Sylwia Kleszko (tel. 502 642 867). Żabiowolska Szlachetna Paczka współpracuje z różnymi organizacjami i instytucjami, m.in. Centrum Usług Społecznych w Gminie Żabia Wola oraz szkołami podstawowymi w Józefinie, Skułach i Ojrzanowie. 

Mamy nadzieję, że i w tym roku w naszej Gminie nie zabraknie osób, które włączą się w tę szczytną inicjatywę. Zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej akcji: www.szlachetnapaczka.pl

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska (Referat Organizacyjny)
  data wytworzenia: 2023-11-15
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2023-11-15 17:40
 • zmodyfikował: Krystyna Janiszewska
  ostatnia modyfikacja: 2023-11-15 18:09

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

 • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
 • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
 • piątek: w godz. 8:00-15:00