Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • perły mazowsza

VII edycja Konkursu Perły Mazowsza

Ruszyły zapisy do 7 edycji wyjątkowego konkursu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury.

Perły Mazowsza to wydarzenie integrujące świat kultury ze światem biznesu i sportu, promujące lokalny biznes i najciekawsze inicjatywy. Konkurs organizowany jest od 2015 roku, a jego laureatami zostały m.in. wydarzenia, takie jak Turniej Rycerski na zamku w Czersku, czy Półmaraton Tarczyński, ale też lokalni przedsiębiorcy, np. Suchy Badyl, Centrum Mikropigmentacji, Cukiernia Szymańscy, Stolarnia Dawidczyk, Z.U.H Sefety, ANDCOM sp. z o.o., Hotel Psigoda, TDM Electronics, jak również ludzie sportu i kultury, instytucje i inicjatywy realizowane przez samorządy.

Perły wręczane są w kilku kategoriach: Perła Przedsiębiorczości, Perła Sportu i Turystyki, Perła Kultury, a kolejna edycja wydarzenia odbędzie się wiosną 2023 roku.

Perła Przedsiębiorczości
Perła Przedsiębiorczości przyznawana jest podmiotom gospodarczym z kapitałem prywatnym, organizacjom samorządowym, instytucjom oraz osobom prywatnym. W każdej z gmin współorganizujących Konkurs zostaną wyłonione po 3 nominacje w danej kategorii. Nominacje otrzymają te firmy, które otrzymają najwięcej głosów Kapituły Konkursowej i punktów, przyznawanych na podstawie przesłanej ankiety. Następnie spośród nominowanych, na podstawie ilości głosów mieszkańców zostanie wyłoniona Perła Przedsiębiorczości.

Perła Kultury
Perła Kultury to wyróżnienie dla wydarzeń kulturalnych (np. akcje plenerowe, festiwale, konkursy). W każdej z gmin, które współorganizują konkurs, zostaną wyłonione po 3 nominacje w danej kategorii. Nominacje otrzymają wydarzenia kulturalne/oferty turystyczne, które otrzymają najwięcej głosów i punktów na podstawie przesłanej ankiety. W drugim etapie zagłosują mieszkańcy. Na podstawie ilości ich głosów zostanie wyłoniona Perła Kultury Gminy. Następnie komisja ekspercka złożona z przedstawicieli kultury gmin współorganizujących Konkurs wyłoni spośród zgłoszonych kandydatów Perłę Powiatu. Główna nagroda – Perły Mazowsza przyznana zostanie perle Powiatu, która uzyskała najwięcej głosów mieszańców.

Perła Sportu i Turystyki
W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca bądź ofertę turystyczną mogą wziąć udział promotorzy sportu, drużyny sportowe i kluby, sekcje sportowe jak i również trenerzy, zawodnicy oraz miejsca, dania lokalne, oferty turystyczne.
W każdej z gmin będą wyłonione po 3 nominacje w danej kategorii. Nominacje otrzymają sportowcy, kluby sportowe, trenerzy, którzy otrzymają najwięcej głosów i punktów przyznanych na podstawie przesłanej ankiety. Spośród nominowanych, na podstawie ilości głosów mieszkańców wybrana zostanie Perła Sportu.

Jak zgłaszać perły?
Zgłoszenia może dokonać każdy chętny, można nawet zgłosić własny pomysł czy firmę. W tym celu należy wypełnić formularz na stronie www.perlymazowsza.pl lub formularz papierowy i wysłać go na adres ul. Jana Pawła II 29, 05-500 Piaseczno lub skanem na adres kontakt@perlymazowsza.pl.


Zwycięzcy zostaną nagrodzeni na finałowej Gali, która odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie.

 

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska (Referat Organizacyjny)
    data wytworzenia: 2022-12-09
  • opublikował: Krystyna Janiszewska
    data publikacji: 2022-12-09 14:23

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola

  • poniedziałek: w godz. 8:00-17:00
  • wtorek, środa, czwartek: w godz. 8:00-16:00
  • piątek: w godz. 8:00-15:00