Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • plakat

INTEGRACJA na ROWERACH - Poznaj swoje okolice!

16 czerwca 2022 r. (Boże Ciało) Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie zapraszają wszystkich miłośników kolarstwa oraz osoby, które chcą aktywnie spędzić czas w gronie znajomych lub nawiązać nowe kontakty na wycieczkę rowerową szlakiem atrakcyjnych miejsc naszej okolicy. Podczas wycieczki przewidziane są przystanki na odpoczynek i poznanie danego punktu trasy. Trudność trasy organizatorzy oceniają na łatwy, osiągalny przez ośmiolatka jak i dojrzałego seniora.
 
W programie min.:
 • Tor MX Barbara w Suchodole, na którym to zawodnicy klubu X-Racing zaprezentują uczestnikom rajdu swoje umiejętności;
 • krótka przerwa nad przeprawą rzeki Tarczynki (w malowniczym miejscu będzie momentem na uzupełnienie witamin i złapanie oddechu).
 • przejazd przez urokliwe miejscowości gminy Tarczyn aż po Redlankę w naszej gminie, gdzie uczestnicy wycieczki zostaną przyjęci w Stajni YKE, po czym zwiedzą Skansen drewnianych budowli w Petrykozach stworzony przez Wojciecha Siemiona;
 • wizyta w Wodnej Osadzie Grzegorzewice, podczas której uczestnicy rajdu będą mogli w pięknym otoczeniu zjeść smaczną Rybkę i kupić od młodych druhów z MDP Żelechów deser w postaci ciast (każdy zapisany uczestnik będzie miał 25% rabatu na zakupy gastronomiczne u Gospodarza Wodnej Osady Grzegorzewice).
UWAGA: W trakcie przerwy obiadowej Strażacy z OSP Żelechów wraz z zaprzyjaźnionymi strażakami z innych jednostek OSP i PSP przeprowadzą pokaz działań ratowniczych z wykorzystaniem naszego nowego wozu bojowego MAN SD 30.
 
Podczas wycieczki nad bezpieczeństwem będą czuwały załogi strażackie, zabezpieczenie medyczne ratowników z OSP jak i zabezpieczenie logistyczne na wypadek awarii lub braku sił na powrót. Organizatorom pomogą strażacy z OSP Grodzisk Mazowiecki, OSP Książenice, OSP Milanówek i OSP Suchodół oraz załoga RM Medica.
 
Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Przegląd Regionalny" oraz "Radio Koncao"
 
 • autor lub odpowiedzialny za treść: Krystyna Janiszewska (Referat Organizacyjny)
  data wytworzenia: 2022-05-16
 • opublikował: Krystyna Janiszewska
  data publikacji: 2022-05-17 10:10

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00