Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

 • 9 dycha strażacka- plakat

9 Dycha Strażacka z OSP Skuły

1 października 2023 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Skułach zaprasza na „9 Dychę Strażacką” – zawody dla miłośników biegania i nordic walking. Zapisy do 28.09.2023 r. przez stronę: https://elektronicznezapisy.pl/
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka.
 
 • Dzień Szarlotki 2023

LGD Ziemia Chełmońskiego zaprasza na Święto Szarlotki 

Już w najbliższą niedzielę tj. 17 września 2023 r. w Żabiej Woli odbędzie się Jubileuszowy Dzień Szarlotki. Podobnie, jak w ubiegłych latach i tym razem Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” przygotowało dla uczestników wydarzenia liczne atrakcje.

 • Dzień Szarlotki 2023

Dzień Szarlotki

W imieniu Stowarzyszenia LGD Ziemia Chełmońskiego zapraszamy na Dzień Szarlotki w niedzielę 17.09.2023 od godz. 14:00 do Domu Kultury w Żabiej Woli. Szczegóły imprezy znajdują się na załączonym plakacie. Regulaminy konkursów zostały opublikowane na stronie Stowarzyszenia.

 • spotkanie tematyczne

Spotkanie na temat współpracy ze środowiskiem lokalnym

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Chełmońskiego" zaprasza na spotkanie tematyczne  nt. "JAK WSPÓŁPRACOWAĆ ZE ŚRODKOWISKIEM LOKALNYM" - do GOK Nowa Sucha w dniu 9 sierpnia od godz. 16:30.
Spotkanie ma na celu profesjonalne i nieodpłatne wsparcie: przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywnych mieszkańców czy lokalnych liderów działającym na rzecz dobra wspólnego oraz zaangażowanych w budowanie siły społecznej na terenie Ziemi Chełmońskiego do nawiązania, bądź wzmocnienia współpracy ze środowiskiem lokalnym.

 • działaj lokalnie nabór uzupełniający

Działaj Lokalnie - nabór uzupełniający

Stowarzyszenie Europa i My we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza konkurs uzupełniający Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do 4 sierpnia 2023 organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu powiatu grodziskiego i gminy Brwinów mogą ubiegać się o dotację do 4.000 zł. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Wójta Gminy Żabia Wola.

 • plakat

Piknik Strażacki Pod Bocianem

Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie zaprasza na "Piknik Strażacki Pod Bocianem", który odbędzie się 2 lipca 2023 r. o godz. 13:00. W programie liczne atrakcje, w tym m.in.:  pojazdy strażackie old-timer, symulatory dachowań i zderzeń, komora dymowa czy strzelinica ASG.

Organizacja "Pikniku Strażackiego Pod Bocianem" jest dofinansowana ze środków budżetu Gminy Żabia Wola w ramach Funduszu Sołeckiego Sołectwa Żelechów na 2023 r.

 • wycieczka rowerowa - plakat

INTEGRACJA NA ROWERACH - jedziemy "RAZEM"

8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie zapraszają wszystkich miłośników kolarstwa oraz osoby, które chcą aktywnie spędzić czas w gronie znajomych lub nawiązać nowe kontakty na wycieczkę rowerową szlakiem atrakcyjnych miejsc naszej okolicy. Podczas wycieczki przewidziane są przystanki na odpoczynek i poznanie danego punktu trasy. Trudność trasy organizatorzy oceniają na łatwy, osiągalny przez ośmiolatka jak i dojrzałego seniora.

 • Piknik Charytatywny Bezdomniaków Żabiowolskich

3. Charytatywny Piknik Bezdomniaków Żabiowolskich

Już w najbliższą niedzielę 28 maja 2023 r. w Sielskiej Osadzie Firleje w Musułach odbędzie się 3. Charytatywny Piknik Bezdomniaków Żabiowolskich. Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na ratowanie bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt.
Organizacja „3. Charytatywnego Pikniku Bezdomniaków Żabiowolskich” została dofinansowana ze środków budżetu Gminy Żabia Wola.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka.
 • Finał Mistrzostw Polski

Finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Unihokeju

W najbliższy weekend na hali Centrum Integracji Społecznej w Ojrzanowie odbędzie się Finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Unihokeju. Zachęcamy do aktywnego udziału i kibicowania wszystkim drużynom, a szczególnie reprezentującym naszą gminę zawodnikomUczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego "Józefina".

 • konkurs dla ngo

Otwarty konkurs ofert dla NGO

Wójt Gminy Żabia Wola ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie w okresie od 15 maja do 15 grudnia 2023 r. realizacji zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

 • ANKIETA – Badanie potencjału i problemow obszaru LGD oraz potrzeb mieszkańców

ANKIETA – Badanie potencjału i problemow obszaru LGD oraz potrzeb mieszkańców

Opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 (LSR) wymaga szerokiego rozeznania potencjału i problemów gmin należących do obszaru LGD, dlatego przypominamy o prowadzonym badaniu potrzeb wśród mieszkańców. Jego wyniki pozwolą na przygotowanie efektywnej LSR i ubieganie się o środki finansowe UE na jej realizację na obszarze objętym działaniem LGD.

 • otwarty konkurs ofert

Otwarte konkursy ofert dla NGO

Wójt Gminy Żabia Wola ogłosił otwarte konkursy ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych:

 • z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej
 • z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych 
 • ankieta

Ankieta LGD "Ziemia Chełmońskiego"

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Chełmońskiego zaprasza do udziału w anonimowym badaniu ankietowym dotyczącym warunków życia mieszkańców regionu (zwłaszcza gmin, które są położone w obszarze działania Lokalnej Grupy Działania Ziemia Chełmońskiego) oraz efektów działania LGD w ubiegłym 2022 roku.

 • plakat

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Kancelaria Prezydenta RP ogłosiła III edycję Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP, który ma na celu promocję i prezentację wielopłaszczyznowej działalności Kół w zakresie społecznym, kulturalnym i edukacyjnym. Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą do 12 marca 2023 r.

 • perły mazowsza

VII edycja Konkursu Perły Mazowsza - głosowanie

Przypominamy, że trwa głosowanie na kandydatów zgłoszonych do VII edycji Konkursu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury. Zachęcamy do zapoznania się z opisem kandydatów z Gminy Żabia Wola i wsparcia ich swoimi głosami. Głosowanie trwa do dnia 16.03.2023 r. do godz. 12:00. Głosy oddane po tym terminie nie będą brane pod uwagę w obliczaniu jego wyniku.

następna strona »

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00