Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

Gminny Punkty Rehabilitacji

W ramach punktu rehabilitacji mieszczącego się w Ośrodku Zdrowia w Żabiej Woli działają dwa gabinety rehabilitacyjne – fizykoterapii oraz kinezyterapii, czynne zarówno w godzinach rannych jak i popołudniowych - co ułatwia pacjentom korzystanie z nich. Koszty zakupu sprzętu oraz wynagrodzenia rehabilitantów pokrywane są z budżetu gminy.
Punkty oferują zabiegi fizykoterapeutyczne (oprócz krioterapii i hydroterapii) oraz dużą gamę ćwiczeń rehabilitacyjno-korekcyjnych. Zgodnie z przyjętym statutem z zabiegów mogą korzystać tylko mieszkańcy Gminy Żabia Wola, Okres oczekiwania na przyjęcie trwa około miesiąca.
Pracownicy obsługujący punkt prowadzą ewidencję pacjentów, przygotowują także comiesięczne sprawozdania z ich działalności.  Obsługa jest kompetentna, cierpliwa i sympatyczna. Panie mają dobry kontakt z pacjentami i dobrze wywiązują się z powierzonych im obowiązków, zaś pacjenci są nastawieni pozytywnie.
Widoczne jest duże zainteresowanie punktem, z usług rehabilitacyjnych korzystają zarówno dzieci (np. z zaburzeniami struktur mięśniowych tj. kurcze na skutek nieprawidłowego kładzenia dziecka), jak również osoby starsze (głównie ze zmianami zwyrodnieniowymi). Rehabilitacja poprawia elastyczność stawów oraz zwiększa funkcjonalność pacjentów.

 

  • Punkt informacji w zakresie usług medycznych i rehabilitacji

Punkt informacji w zakresie usług medycznych i rehabilitacji

W związku  z opracowywaniem diagnozy potrzeb i potencjału lokalnej społeczności w zakresie usług społecznych w Gminie Żabia Wola w tym: przeprowadzonym badaniem ankietowym wśród mieszkańców Gminy Żabia Wola w zakresie usług społecznych, z dniem 1 marca 2022 roku Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli uruchamia PUNKT INFORMACJI W ZAKRESIE USŁUG MEDYCZNYCH I REHABILITACJI.

  • Gminny Punkt Rehabilitacji – ruszają zapisy na zabiegi oraz wizyty lekarskie

Gminny Punkt Rehabilitacji – ruszają zapisy na zabiegi oraz wizyty lekarskie

Informujemy wszystkich Mieszkańców Gminy Żabia Wola, którzy chcą skorzystać z zabiegów w Gminnym Punkcie Rehabilitacji, że od wtorku (21.02.2023 r.) rozpoczynają się zapisy na zabiegi oraz wizyty lekarskie.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00