Menu

Odnośniki

Nawigacja

Treść strony

  • Informacja dla rolników - wiosenne przymrozki

Informacja dla rolników - wiosenne przymrozki

Urząd Gminy Żabia Wola informuje, iż została powołana komisja do spraw oszacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego, w których wystąpiły szkody spowodowane przez grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę na rok 2023. Producenci rolni, którzy ponieśli straty w uprawach polowych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego, mogą złożyć wnioski o szacowanie strat powstałych w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej.

W okresie od 06 do 12 maja 2023 r. wystąpiły przymrozki wiosenne, które mogły spowodować szkody w uprawach rolnych i sadownictwie.

W obecnej sytuacji najbardziej narażone na szkody zostały drzewa owocowe, krzewy, truskawki. Mróz zniszczył kwiatostany a wykształcone już zalążki nie maja możliwości dalszego rozwoju. Wszystko to powoduje ogromne straty w ilości zaplanowanych zbiorów.

Wnioski należy składać niezwłocznie jednak nie później niż do 09.06.2023 r.

Wniosek o szacowanie strat dostępny jest w Sali Obsługi Interesanta oraz na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie
https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/pomoc-rolnikom-poszkodowanym-niekorzystnymi-warunkami-atmosferycznymi.

Do wniosku o szacowanie strat należy dołączyć wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok oraz kopię zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) / księga stada / paszporty.

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Referat Organizacyjny
    data wytworzenia: 2023-06-01
  • opublikował: Ewelina Radkiewicz
    data publikacji: 2023-06-01 09:53

« wstecz

Banery

Stopka

Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola
tel. +48 46 858 27 00
e-mail: urzad@zabiawola.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy Żabia Wola
- poniedziałek: 8:00 - 17:00
- wtorek-środa-czwartek: 8:00 - 16:00
- piątek: 8:00 - 15:00